bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Bolu Armelit'ten uluslararası tanıtım

Facebook'ta Paylaş
  • Kulüp Başkanı Orhan Aytar ve Kooordinatör ve eğitmeni Samet Meriçli

  • Cezayir'e gidecek olan Ekibin Çalışması...

  • Bolu Armelit Halk Dansları Gençlik ve Spor Kulübü Ailesi

    Kurulduğu günden bu yana geçen 3 yıl boyunca başarılı çalışmalara ve organizasyonlara imza atan BOLU ARMELİT HALK DANSLARI GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ 11-19 Temmuz 2011 tarihleri arasında CEZAYİR'de düzenlenecek olan ve yaklaşık 60' a yakın ülkenin katılacağı "Uluslararası Halk Dansları Festivali"'nde Bolumuz'u ve Ülkemiz'i temsil edecek. Önceki yıllarda da hem yurt içinde hemde yurt dışında bir çok defa başarılı temsiller icra eden Bolu Armelit Halk Dansları, Bolumuz'un gururu olmaya devam ediyor. 

     Geleneksel Türk Halk Kültürünün ilimizde ve ülkemizde genç nesillere ulaşabilmesinde bugüne kadar büyük emeği geçen Bolu Armelit Halk Dansları Kulüp Başkanı Orhan Aytar "Dostluk, Kardeşlik ve arkadaşlık temelleri üzerine kurduğumuz Halk Dansları topluluğumuz aramıza katılan yeni arkadaşlarımızla büyümeye devam etmektedir. Kültürümüzü yeni nesillere ne kadar doğru aktarabilirsek, geleceğimizde o kadar sağlam temeller üzerinde olur. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yapacağımız çalışmalarla kültürümüzü bizden sonraki nesillere de sağlıklı bir şekilde ulaştırabilmek, ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde tanıtabilmek için için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" dedi. Bolulu olmamasına rağmen, her mecrada Bolu’ya ve kültürüne sahip çıkan, bundan önceki çalışmalarında da başarılara imza atan, Bolu Armelit Halk Dansları Eğitmeni ve Koordinatörü olan, Samet Meriçli “3 yıl boyunca yaptığımız çalışmalarla hem yurt içinde hem de yurt dışında Bolu Armelit Halk Dansları olarak iyi bir yer edindik. Artık bu tür organizasyonlarda öncelikli olarak tercih edilen bir topluluk olduk. İlk kurulduğumuz yıllarda biz davet bekliyorduk, fakat artık davetler arasından kendimiz tercih yapar olduk. Bunun için mutlu ve gururluyuz. Bu durumun bize verdiği şevk ve mutlulukla çalışmalarımızı daha da ileriye götürerek ilimizi ve ülkemizi başarıyla temsil etmeye devam etmek istiyoruz” dedi. 

YORUMLAR ilk yorum yazan siz olun!
YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak