bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Yaz Mevsimi Başlangıcı ve Leyleklerin Gelişi

Facebook'ta Paylaş

     Herkese merhaba, Eğer dikkatinizi çekmiş ise Bolu da bahar mevisimi ile leylekler yuva yapmaya başlıyor.

    Sayın Yetkililere buradan çağrı yapmak istiyorum, gerçi şehir olarak bunca altyapı eskikliğinden bu hayvanlara fırsat kalır mı emin değilim ancak yine bu çağrıyı vurgulamak isterim. Şehir tamamen yol ve inşaatlarla yenilenme aşamasında (ya da planında) o nedenle bu hayvanların da unutulmaması gerektiğini düşünüyorum.

      Sonuç olarak bu da bizim biyolojik çeşitlilik açısından bir değerimiz, şehrin sembolü, baharın müjdeleyicisi. Lütfen bu tür değerlerimizi kaybetmeyelim. Abant Alası'nı kaybettik, bari Bolu leyleği kalsın. Bu elektrik direkleri eminim yakında yenilenir, o nedenle kuşlar gelmeden hemen yakınlarına daha uzun "insanlarca rahatsız edilemeyen" özellikte basit kuleler inşa edilebilir. Ekteki son iki foto örnek olması açısından eklenmiştir.

     Saygılarımla, Hakan Türker AİBÜ-Biyoloji

YORUMLAR Toplam yorum: 2
  • R. Cahit Temizkan(5.4.2012 14:59:32)

    Tebrik ediyor yürekten kutluyorum

  • tebrik(4.4.2012 19:05:36)

    sayın hocamı duyarlılığından dolayı kutluyorum. umarım en azından elektrik direklerinin bir kısmının üzerine bazı illerde olduğu gibi platformlar koyarak çocukluğumuzun hacı leyleklerine bir nebze yaşama hakkı tanımış oluruz.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak