bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Eleştirilere cevap ancak bu kadar etkili olur.

Facebook'ta Paylaş

      Kusura bakmayın kişisel bir meseleyi bu mecradan sunmak zorunda kaldım. Bilindiği üzere BolununSesi sitesinden okulların tatil edilmesi yöntemi konusunda oldukça fazla yazı yazdım. Çünki kızmıştım. Kızgınlığımı ifade amacı ile yazılar yazmıştım. Hatta başıma kaza gelmesin diye dostlardan hukuki istişarelerde bulunmuştum. Kızım bu akşam okuldan onu alırken baba vali bey twetterden senin adını yazarak tweet atmış dedi. Tweet i buldum. Tweet'i okuyunca oldukça şaşırdım. Ve sevindim. İl idaresinin en üst makamı yapılan o kadar eleştirilere rağmen oldukça şık bir cevap yazmış; "R. Cahit Temizkan kardeşime hassasiyetli yaklaşımı nedeniyle teşekkürler" Bu cevap o kadar etkili oldu ki yazacak birşey bulamadım.

       Ama dikkate alınmak başta Bolunun Sesi Sitesi ve buraya yazı yazanlar adına ve kendi adıma mutlu oldum. Güngörmüş ve tecrübeli bir insanın eleştirilere nasıl cevap vereceğinin canlı örneğini görmüş oldum. Çocuklarımla paylaşacam. Ama bu sitede öncelikle paylaşma adına bu yazıyı yazıyorum. Öte yandan bütün yazdıklarımın arkasındayım. Yanlış şeyler yapıldı. Mesele okulların tatil edilip edilmemesi değildi. Karar alma ve kararın sunulmasundaki usül hataları idi. Usül çok önemlidir. Sayın Valim bu teşekkürünüzü başta BolununSesi Sitesi olmak üzere size eleştiri yapan kişiler adına kabul ediyorum. Ayrıca eleştirilerimin gerektiğinde devam edeceğini beyan ediyorum. Saygılarımla.

                                                                R. Cahit Temizkan  

YORUMLAR Toplam yorum: 10
 • İsmail CENNETOĞLU(16.1.2014 21:02:50)

  Yorumlarında kendini saklayanlara söyleyecek hiç bir sözüm yok.. Cahit Hocam eleştirilerimin özünün, konuyu kişileştirerek, "boluya yeni gelmiş" rumuzuyla yazan arkadaşlar (elma ile armudu toplayan) ve benzerlerinin düşüncelerini yönlendirebileceğini ve bunun yanlış olduğunun vurgulamak olduğunu bilesiniz...

 • boluya yeni gelmiş(18.12.2013 19:14:23)

  Cahit bey'i tanımayan arkadaş bolu da hiç yaşamamıştır bence.Ya yeni gelmiştir,ya boluyu bilmiyordur yada...
  Cahit Bey yıllardır  Bolu'ya hakkıyla hizmet etmiş,şimdi aktif çalışmasa da yazılarıyla katkı sunuyor.Çok çocukta (Bolu ve gerede 'de )hayır duası almıştır.
  Kendisine saygı ve sevgilerimi sunarım.

 • R. Cahit Temizkan(15.12.2013 21:57:43)

  Özür dilerim İsmail Bey kar tatili ile ilgili eleştirileri elimden geldiği kadar taradım. Ama sizin adınızı göremedim. Yani sizin adınıza teşekkür etmemişim.
  Siz niye alındınız?
  Siz niye eleştiri yapanlar adına savunma hakkını kendinizde gördünüz?
  Eleştiri yapmış olsaydınız ve adiniza konuşmuş olsaydım haklı olacaktiniz.
  Keşke siz de kendi adınıza doğru ya da yanlış durumu yazsaydınız da biz de öğrenseydik.
  Eleştirilerden sonra okulun tatil olacaği Çocuklar okulun içinde okula geldikten sonra ilan edilmesi yerine 1 gün önce açıklamalar geldi. Bu da eleştiri yapanların haklı ve etkili olduğunu göstermez mi? Eleştiri yapanlardan adına konuştuğumdan dolayı rahatsız olanlardan özür diliyorum. Editör dahil. Saygilarimla.

 • R. Cahit Temizkan(15.12.2013 21:44:47)

  "..site sahipleri ile en azından ahbap çavuş ilşkiniz var..." Bu cümlenize istinaden gerekli cevabı site yöneticileri verir ama konu benim haberimle bağlantılı olduğu için açıklama yapma ihtiyacı duydum. Bu bir okuyucu haberidir. Siz de haber yapın yollayın eğer hukuk, örf-adet ve sosyal bir sorun içermiyorsa ve yayınlanmıyorsa bildirin. Sizinle beraber site yönetimine yüklenelim. Okuyucu haberinde sorumluluk yazana aittir. Site adına konuşma nedenim bu imkanı bana sağlaması ve sizin dahi bu yazıyı okumasını sağlaması üzerinedir. Benim doktor olduğum doğrudur. Bu yazıyı yazarak yanlış yaptığımı düşünüyorsanız  (Kendi adıma)saygı duyarım.
  Usül çok önemlidir ismail bey. Cevap vermenin usülünü de vali bey çok güzel gösterdi.
  Saygilarimla.

 • R. Cahit Temizkan(15.12.2013 21:33:30)

  İsmail bey müsaade ederseniz kendimi savunayım. Yazıyı baştan sona tekrar tekrar okudum özür kelimesini göremedim. Sn Valimizin eleştiriye olan cevabının ne kadar şık olduğunu ve cevap veremez hale geldiğimi söyledim. Bu konuda bir çok kişi yazı yazmıştı. Sizin herhangi bir eleştiride bulunup bulunmadığını araştırmadım. Benim burada söylediğim Bir ilin en üst mülki amirinin bu eleştirileri dikkate alarak kızmadan sinirlenmeden veya hukuki bir işlem yapmadan teşekkür etmesinin ne kadar güzel olduğunu söyledim. Eleştiri yapan kişiler adına kabul ettim. Siz de eleştiride bulunmuşsanız sizden özür dileyebilirim. Size sormamıştım kusura bakmayın. Burada cevap sadece bana değil bütün eleştirilere karşı idi diye düşündüm.

 • İsmail CENNETOĞLU(15.12.2013 17:41:50)

  Üzgünüm, gerçekten üzgünüm...
  İlk yorumumdan sonra Cahit Bey'in kim olduğunu araştırdım (Google sağolsun)Hekim olduğunu öğrendim...
  Cahit Beyin bahsettiği konuda ben de sıkıntılar yaşadım, benim de lise de okuyan bir oğlum var. Ama önce empati yaptım (kendimi Sayın Valinin yerine koyarak düşündüm), ve eleştirilecek bir durum, kızılacak bir durum göremedim... Ama bu haberde empati yapmama rağmen yazmaktan kendimi alamadım...
  Saygılarımla...

 • İsmail CENNETOĞLU(15.12.2013 17:00:14)

  Cahit Bey, yorum yapan kenan beyin hakkını vermişsiniz... Yani gaza gelmişsiniz Vali Beyin teşekküründen sonra da turboya takmışsınız!...
  Her şey bir yana, kendi adınıza konuşabilirsiniz (sizi tanımıyorum)bu konuda her vatandaş gibi söz hakkınız var bunu kabul ediyorum ama Vali Beyi eleştirenler adına konuşma hakkını size kim verdi öğrenebilirmiyim?
  Bu site adına konuşup, bu yazınız yayınladığına ve site yöneticeleri gocunmadığına göre site sahipleri ile en azından ahbap çavuş ilşkiniz var... Buna da bir şey diyemem ama, lütfen tanımadığınız kişiler adına konuşmayın, özür dilenecek bir durum varsa, eleştiride bulunanlar kendi adıma özür dilemesinide bilir.
  Saygılarımla...

 • kenan(14.12.2013 17:00:26)

  çok gaza gelmiş gibi görünüyor Cahit Bey, haydi bakalım kim tutar seni..

 • R. Cahit Temizkan(14.12.2013 11:50:58)

  Bu yazıyı ben okuyucu haberi olarak yaptim ve altina adimi yazmayi unutmuşum. Bu yazinin hazirlanmasinda editöryal bir katkı ve ön bilgilendirme yoktur. Editörden ricam altina adimin yazilmasidir. Arz ederim.

 • vatansever(14.12.2013 10:22:08)

  Vali beyin cevabı nedir ,ne yazılmış okunmuyor Sayın editör; Belli ki çok etkilenmişsiniz özetlemeyi unutmuşsunuz....Tüm haberleriniz gerçekten vatandaşın mağduriyetini bildirmek ,haberdar etmek amaçlı olduğundan art niyet taşımadığı anlaşıldığından kimsenin size kızacağını sanmıyorum. Okuyucu ve takipçiniz olarak bende teşekkür ederim.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak