bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • Boluspor hangi sorunumuzu çözdü?İlgili haberi göster

 • Metin mert23.8.2017 06:58:32

  Yazı doğru bir yazı,şimdiye kadar bolu spor un başına geçenler orayı kendileri için bir tanıtım, sıçrama tahtası ve rant kapısı olarak kullandı.kişiler durumu kendileri için kullandı.
 • Vay bee...22.8.2017 09:00:11

    Toplumları Futbol,Din,Eğlence sektörü ve Medya komaya soktuğu için yani beyinler zehirlendiği için  hiç kimse olayların farkına varamıyor.Uyku komasında iken gördükleri rüyaları,hülyaları gerçek zannederek hayali mutluluk yaşıyorlar.Madem öyle False Flag Operation ne demek bir araştırın.Bakalım komadan çıkabilecekmisiniz?Bunları fark edenler azınlıkta olduğu için sesleri çıkmıyor.
 • YAMANER22.8.2017 08:50:47

  Bende bir bolulu olarak Ali Hocam'a Boluspor için şimdiye kadar ne kadar destek oldun, hangi maçına gittin diye sormak istiyorum. Bunların cevabını verebilirse Boluspor a ne harcadın diye sorma hakkı var diye düşünüyorum. Boluspor Devlet değil. Varsa Ülkede Bilimde,Sanatta veya teknolojide eksiklik Boluspor bunu kurtaracak bir kuruluş değildir. Kuruluş tüzüğünde de yoktur. Varsa varsa Ali Hoca da vardır bu sorumluluk. Kaç öğrenciye dokunmuş, kaç başarısız veya kötü giden öğrencinin hayatına örnek olarak dokunmuş.  
 • Remzi Kırıcı21.8.2017 19:47:25

  Sayın Ali bey; Boluspor'a 30 yılda ne harcadınız? diye soruyorsunuz. Milli Eğitime, Üniversiye,teknolojiye vb. harcadıklarımız sonunda dünyada neredeyiz? Boluspor'un geliri başkanımızın da dediği geliri esnaf, taraftar,TFF,reklamlar vb. Boluspor'a bu yazınızla  sizin kadar kötülük yapan olmadı. Avrupa ülkelerinde sporun her çeşidi var, o ülkelker bilimde, sanatda, teknolojide geri mi kalmışlar? Herkes ''hocam'' dediğine göre 30 yılda aldığınız toplam maaşı, Allah uzun ömür versin emekli olduğunuzda aldığınız tazminatı ve emeklilikte aldığınız maaşların toplamı ile lütfen bir kıyas yapın; yetiştirdiğiniz öğrencilerden bilim adamı, yeni buluşa imza atanlar vb. var mi? Siz devletin yapacaklarını Boluspor'a soruyorsunuz.
 • Ali Ozdemir21.8.2017 16:57:27

  Yazinin talebi sadece 30 yilda ne harcandi sorusudur...
  Hakaret edenler bu soruyu ortmeye calusmaktadirlar...
 • Dursun YILMAZ21.8.2017 11:36:46

  Aman 3 F'ye dikkat.3F NEDİR?

  Portekizli diktatör Salazar'a ülkeyi 41 yıl tek başına nasıl yönettiğini sormuşlar. Hafif bir gülümseme ile "Tres F" yani "3 F ile" diye yanıt vermiş; Fado (müzik), Fatima (din) ve Football (futbol). 3F'deki din unsurunun yerini zamanla Portekiz dışındaki coğrafyalar "Fiesta" yani eğlence unsuru ile yorumlamış.Kitap okuyanlar bunları zaten 60 Yıldır biliyor.
 • Empty Brain 21.8.2017 11:06:10

  Uyu halkım uyu... Futbolla yat, futbolla kalk!


  “Az gelişmiş”, daha doğrusu “gelişmesi engellenmiş ülkeler”in halkları, kendilerini oyalayacak, “onur”larını okşayacak, “coşku”larını kamçılayacak, “sevinç ve mutluluğa” yol açacak “başarı”lara ihtiyaç hissederler... Sevinmeye, mutlu olmaya, bağırmaya ve sokaklara taşmaya mecbur ve hatta mahkûmdurlar!..
  çünkü, bunalmışlardır!.. çünkü “aşağılık kompleksi” içinde kıvranmaktadırlar!..
  Bu bunalımı aşmanın ve kompleksi yenmenin tek yolu, “bağırmak”tır!.. çünkü insanlar, bağırarak boşalırlar!..
  Yoksa, patlarlar!..

  DİKTATöR FRANKO’NUN 3 F’Sİ!
  Bilirsiniz, İspanyol diktatör General Francisco Franco’ya şöyle bir soru sormuşlar:
  “Yahu ülkenin yapısı bozuk!.. Ekonomi kötü, halk perişan!.. Herkes adaletsizlikten yakınıyor... Ama, hiç isyan yok!.. Bunu nasıl sağlıyorsun?”
  İspanyol diktatör şu cevabı vermiş:
  “Bunu 3 F ile sağlıyorum... Yani Franko, Futbol ve Fiesta ile... Onları yüz binlik beşiklerde uyutuyorum!”
  Diktatör Franko’nun “yüz binlik beşik” olarak nitelendirdiği yerler, “stadyum”lardı.
  Franco, “baskıcı rejim”inden bunalan halkını, “futbolla oyalıyor”du. Franco için futbol; “kitleleri oyalayan, toplumu siyasi konularda tepkisizliğe iten, ülke gündemini saptıran bir afyon”du!..
 • Salih ÖZDEMİR21.8.2017 10:36:10

  Bolu da futbol 25 senedir kontrollu olarak ortada tutulan ne süperlige çıkmasına nede bir alt lige düşmesine müsade edilmeyen belirli bir kesimin arpalığı ve basamak olarak kullanılan bir yer dir.Milletin ayaklanmaması için uyuşturucu özelliği olan ve  her şehre bir stad hedeflenerek yerelde halkı sakinleştirmek için bir araçtır.Adam stres atmak için stada gider daha maç başlamadan yan hakeme orta hakeme küfürlü konuşmalar başlar. bu adam maça gitmese hırsını kimden alacak.  Ali kardeşi kutluyorum.Taraftar vefakar, cefakar ,geri tarafı sahtekar kanıtmı. 25 sene. Bu yorumu ameliyattan 1 hafta sonra maça giden bir Bolulu olarak yapıyorum.
 • ilhan bolulu21.8.2017 09:40:24

  zamanın milli eğitim bakanı şu okullar olmasa ne çok iyi bir yönetici olurdum demiş. Simdide spor olmasın o olmasın. bu olmasın küçük şehirlerde insanların tek eglencesi olan sporun bir dalı olan futbolun eleştiri alması dogal, ancak herşeyimiz tamam futbola harcanan  emek ve para tek sıkıntımız ise kaldıralım gitsin. kaldiki futbolda harcanan paranın tamamına yakını TFF tarafından saglanmaktadır.o yuzden futbol olmassa zaten boyle bir harcama kalemin olmayacaktır. Yamaner maddelemiş bizim kendimizi düzeltmemiz gereken o kadar çok sey varki
 • Mehmet21.8.2017 09:28:54

  Yazının doğruluğu veya yanlışlığını tartışmak yerine, ne kadar gerekli yada gereksizliğini tartışmak lazım. Ali Bey sanki hiç bilinmeyen bir noktayı bulmuş da bu konuda bizim farkında olmamızı sağlıyormuş edasıyla yazmış. Zaten herkes farkında nereye ne kadar para harcandığının ve futbol sektöründe canavarca meblağların döndüğünün. Ama unutmayalım ki her toplumun stres atmak ve desarj olmak için böyle toplum sporlarına ihtiyacı vardır.
 • para ile futbol21.8.2017 09:25:41

  Futbol maalesef paraya dayalı bir spor dalı haline gelmiştir. Bastır parayı, al futbolcuyu, sonra da öğün...''Bizim takım yendi, oleeeyy'' Ben sadece şunu soruyorum. Boluspor'un şu anki kadrosunda kaç tane Bolu'nun öz evladı var?.. Yani zengin ol, iyi takım kur... Bir başkası daha zenginse senin futbolcunu fazla para vererek çalıyor, önlenemez kısır döngü böylece devam edip gidiyor... Yazarımız bu yönden haklıdır. Futbol güzel bir spor dalıdır. Ancak para ve rant işin içine girince değerini tamamen yitiren, kaos dolu bir etkinlikten öteye gidemiyor...
 • Dursun YILMAZ21.8.2017 09:24:53

  Oku da beyin nöronların harekete geçsin.Uyanmana etkisi olsun.FUTBOL VE YAN ÜRÜNLERİ: Futbol yaklaşık 150-200 yıllık bir spor… İngilizlerin keşfettiği bu ilginç oyun, uzun yıllar boyunca dikkatörlerin toplumu uyutmak için kullandıkları bir araç olarak politik bir işlev gördü… Hala aynı işlevini sürdürüyor.

  İspanya Diktatörü Franco, “Yüzbin kişilik bir uyku tulumu yapın” dediğinde Bernabeu Stadı inşa edilmişti.Futbol oyunu etkinliktir diyenlerin kulağına küpe olsun.Kitlelerin hücum ettiği her noktanın mutlaka o kitlenin uyutulması için bir tuzak olduğu unutulmamalıdır.
 • spor21.8.2017 06:45:08

  Spor güzel bir etkinliktir. Yazarımız bu konuyu başka bir açıdan ele almıştır. Bazı yorumcuların anladığı veya anlamak istediği şekilde Boluspor düşmanlığı şeklinde değildir. Ortada dönen çok büyük miktarlardaki paralar, rant kavgaları, vs. bunlar hoş şeyler değildir. Futbol sadece küçük bir kesime hitap eder. Millet zaten burnundan soluyor. Asgari ücretle geçinme peşinde. Bir de bakıyor, milyon dolara futbolcu alınmış. Yani toplumda psikolojik olarak bir yıkım oluşuyor. İki üniversite bitirdim, 30 senede alacağım parayı bir ilkokul mezunu topçu bir defada alıyor, keşke topçu olmak varmış diyor adamın birisi...
 • YAMANER21.8.2017 01:37:18

  5-Son olarak dizi filmleri,Sinema, FutBol, Survivor gibi sizlere göre halkı uyuşturan şeyler Avrupada , Amerikada, japonyada, Hindistanda ve Çinde de var. dünyada sadece Kuzey Kore de kaldı bunların yasak olması. Bu tür eğlence dalları inanın Avrupada bizdekinden daha yaygın. Fakat adamlar Bilime,Sanata, Estetiğe ,Doğasına ve Çevresine  değer veriyor. Surviver dır dizidir bunlardan önce Gölcüğe gidince çöp atmayacaksın, Güzelim doğada sen et yiyeksin diye başkasını ise-kömür kokusuna-dumanına boğmayacaksın, 2 lira park parası vermemek için kaldırımlara araba çekmeyeksin, Öğretmensen öğrencine sonuna kadar zaman ayıracaksın, devletten aldığın parayı işgal ettiğin kadroya hak ederek enerjini sadece okula vereceksin. Sonra Boluspor konuşuruz.
 • YAMANER1421.8.2017 00:45:15

  4-Bence ülkenin Tarımda , Ekonomide yada Bilimde yeterince gelişemesinin ana nedeni. Bu alandaki yetkinliği, Bilgisi,idealleri, serbest düşüncesi olmayan bürokratlar, Akademisyenler , İşadamlarından kaynaklanmaktadır. Üniversiteler tam bir çöp. 40 yıl önce yapılan elektrikli aracı evirip çevirip kaportadan arac yapıp buluş yaptığını düşünen üniversiteler, bilimsel çalışma yapamayan makale yazamayan Akademisyenler,  tek bir patent çıkaramayan Fabrika veya Arge Merkezleri. 2 Kişiyi bile yanyaya getiremeyen hiç bir üretimi, fikri veya katkısı olmayan tarım koop. Bunları düzeltelim Futbolda Bolusporda düzelir.
 • YAMANER1421.8.2017 00:35:04

  3-fUTBOL un geri kalmışlık ile alakası bile yok. Bugün avrupada en populer spor futboldur. Amerikada ise Basketbol. Buradaki insanlar uyumuyorsa , geri kalmıyorsa veya futbol/basketbol uyutulmuyorsa Türkiyedekiler de uyutulmuyordur. Bu yazıda veya yorumlarda hak verilecek tek şey Belediyelerin yada Devletin Profesyonel Futbola maddi destek sağlaması ki bazen oy kaygısı bazen halk tepkisi , bazende yasadışı bir para transferi için yapılıyor. Belediyeler yada Diğer devlet kuruluşları sadece amator takımlara destek verebilmeli. Pprofesyonel takımlar maddi dengesini sağlayamıyorsa batar. Bu Boluspor içinde Galatasaray içinde geçerli.  
 • YAMANER21.8.2017 00:26:31

  2-Boluspor zaten kendi yağı ile kavrulan , gelir  yaratmak için bir yerini yırtan fedakar yonetıcıler tarafından idare ediliyor. Futbolun amatorlukten profesyonelliğe ve tamamen bir ekonomiye dönüştüğü bu devirde  bu kulubun batmayıp, yaklaşık 15 yıldır birinci ligde olması bence son derece başarıdır. Futbol 70 - 80 li yıllardaki gibi amator değil. Boluspor gibi küçük bir şehrin sadece futbol kültürü sayesinde ayakta kalması tekrar ediyorum başarıdır.  Sakarya,Kocaeli,Ordu,Zonguldak,Mersin gibi şehir takımları bile tepetaklak oldular.
 • YAMANER21.8.2017 00:21:31

  Boyle sacma bir yazı görmedim.
  1-Diyorki Bolusporlu yoneticilerin futbola harcadığı para eğitimi , sanayi tarıma gitse İsviçre gibi olurduk.Futbol gelirleri ile yazdığımız konunun ne alakası var. Boluspor olmasa zaten futbolda gelirin olmaz. Bu gelir tribün, naklen yayın, spor toto ve reklam gelirleridir. Yani Futbol olmasa zaten boyle bir gelirin olmaz.
 • YAMANER21.8.2017 00:15:41

  Boyle sacma bir yazı görmedim. Diyorki Bolusporlu yoneticilerin futbola harcadığı para eğitimi , sanayi tarıma gitse İsviçre gibi olurduk. N
 • Remzi Kırıcı20.8.2017 23:05:28

  Saçma-sapan  bir yazı, sporun ruhunu anlayamamış, spor kulüpleri olmayan illerimiz sanki yazarın dedikleri sorunları halletmişler mi? Futbolda ilklerde olan ülkeler;sanayide-eğitimde-sağlıkta-bilimde vb. konularda da ilk sıralarda. Sayın yazar devletin yapacakları ile karıştırmış.
 • alp20.8.2017 22:47:16

  anlatmak istediğim bu takım devletin belediyenin parasını kullanmıyor.Kendi gelirleri var. Boluspor adına kesilen verginin adı nedir merak ettim. Oto park ise Boluspor olmasa da olacak.Otopark parası olmalı ayrıca adam bedava diye sabahtan akşama kadar arabasını kaldırmıyor.işi olan işini yapamıyor.Osmanlı başakşehir gibi takımlar konusunda haklısınız devletin belediyenin imkanları aktarılıyor.
 • Bitik Esnaf20.8.2017 20:47:21

  Bu kadar para eğer sanayi, tarım, eğitim, üniversite, bilim, sağlık için harcansaydı İsviçre’den ileri olurduk.

  İyi de bunlar halkı uyutmaya yetmiyorki. Futbol söz konusu olunca uyutulan bir halk görüyoruz.

  Başakşehir - Osmanlıspor vs. vs. Malum parti başkanlığındaki belediyelerdeki şehrin/ilçenin takımlarına bakın. Belediyelerden nasıl para akıyor...
  Niye diye düşünmek lazım. Şimdi ben burda yazarım da... Anlamayacak insanlarla polemiğe girmek doğru olmaz.

  Pasolig geldi. Sözde stadlarda güvenlik artacak vs. vs.
  Pasolig kartınıza bakın bakalım hangi banka ?
  "AK" TİF BANK. Heryerdeler. Uyutulmayın.
 • Deli20.8.2017 20:30:06

  Hocam sizinle fikirlerimiz hiç uyuşmamış olmasına ragmen bu yazınızı çok begendim sonuna kadar haklısınız.cumhur abi sizide yazılarınızıda görüşlerinizide çok severim abi sizce survivor-dizi filmler-futbol bizim milletimiz için ne ifade ediyor yada bizi yönetenler için ne ifade ediyor lütfen cevap yazınız.
 • Ali Özdemir20.8.2017 20:25:56

  Degerli Yorumcular
  Bolu Spor yok olsun, kapansin demiyorum...
  Sadece anormal bütçeler harcanmasin diyorum...

 • Cumhur Bandakçıoğlu20.8.2017 19:13:17

  Ali Hocam, Bence talihsiz bir yazı olmuş. Boluspor, Bolu'nun  ortak bir değeridir. Bu şehre büyük heyecanlar yaşatmış, kısıtlı imkanlarıyla Türkiye çapında taktir toplamıştır. Boluspor'u polemik haline getirmek kimseye bir fayda  getirmez. Zaten devamlı olarak Boluspor u 1500-2000 kişi  takip etmekte ve maça gitmektedir. Ceplerinden para harcamaktadır. Gerçekten merek ediyorum Bolu da bugüne kadar kaç lira park parası ödediniz.
 • alp Bey'e20.8.2017 17:27:40

  Arka arkaya yazdığınız 3 mesaj ile köşe yazarımızın yazısını beğenmediğiniz anlaşılıyor. Hayatımda hiç maça gitmedim. Futbolu zaten oldum olası sevmem. Hele kazanılan bir maç sonrası arabalarla korna sesleri arasında bağrışmalara sinir olurum. Ancak Boluspor adı altında kesilen vergiler, her seferinde ödediğim park paraları vs. Söyler misiniz benim suçum nedir? Bir kısım insan zevk alıyor diye benim katkı payı adı altında ödemelerim ne olacak? Benim de klasik müzik, resim ve fotoğraf meraklarım var. Niye kimse bununla ilgilenmiyor??
 • a-dan-z-ye20.8.2017 16:04:51

  Sayın Hocam, yazınızın her satırında a-dan z-ye haklısınız... Geri kalmış ülkelerin fakirliklerinde büyük oranda top sevdası yatmaktadır... Bu sevda, ileri ülkelerde gençlerin beyinlerini yıkamak için kullandıkları bir metottur... Bolu'nun geri kalmasındaki en büyük etkenlerden biri de bu metottur... Bu yazınız, yıllardır bu işten ballı kaymak yiyenlerin hiç hoşuna gitmeyecektir... Saygılar...
 • alp20.8.2017 15:51:45

  Bolusporun bir sorunumuzu çözmesine gerek yok zaten. Bütün dünya da bir spor kulubü sorunları çözmez. İnsanların eğlendirmesi için vardır. Fakat bizim ülkemizde insanların yüzünden bu yönü için kullanılmaz.Sinema çekilmesin hangi sorunu çözüyor. eğlence mekanları kafeler kapatılsın neyi çözüyor. sigara yasaklansın neyi çözüyor.piknik yapmak yasaklansın neyi çözüyor.pikniğe giden doğayı kirletip geliyor ormanı yakıyor.
 • alp20.8.2017 15:46:32

  kazandığı maç başına tff den aldığı para var. iddia da yer aldığından isim hakkında para alır. Boluspor olmasa bunlar zaten olmaz.Size kalsa Bolusporu kapatacaksınız.O zaman gelsin yatırımlar. Erzincan ve Hakkarinin takımları yok .Çok ilerlemişler fabrikadan geçilmiyor.
 • alp20.8.2017 15:40:54

  Almanya ispanya ingiltere geri kalmış ülke mi. Her futbol maçlarına gidenler çok. dordmund ve münihin maçlarına toplam giden bizim iki ligin toplamından fazla.Ayrıca eğlencedir futbol . Sanayi tarımı ilerletmek devletin işi. Boluspor ise bu küçük şehirde bizim için hobi. Boluspora aktarılan bir kaynak ekmek fırını. kaç ekmek satıyorda Boluspora bir faydası var.Diğeri otopark Boluspor burayı işletiyor. Bunu almasa başka bir firma belediyeden alıp yine işletecek. Boluspor Emreyi yetiştirdi 1 milyon kazandı. Ayrıca alt yapısında oynayan kaç gencimizin olduğunu unutmayın.9 tane alt yapı takımı var.200 kişi yapar. Ekmek fırını bunların masrafını bile karşılamaz. Bolusporun asıl geliri tff den aldığı paradır.8 milyon.

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak