bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • Ormanlarımızda büyük zayiat var İlgili haberi göster

 • İlhami Candemir2.2.2018 05:40:13

  Ormanlardaki bu tabii afetin gerçek nedenini saklamayalım.Eskilerde daha çok kar yağıyordu ama bu yıkım olmuyordu.Ben acizane nedenini söyleyeyim mi; Aşırı kesim sonucu ormanların "sıklık durumu"ortadan kaldırıldı ki orman dalgakıran gibi kendisini perdeleyerek koruyamadı.Kesmeye devam,devlete para lazım.
 • Doğa orman...2.2.2018 02:04:29

  Haddinden fazla ağaç keserseniz , arada boşluk çıkar ve en hafif rüzgarda yıkılırlar , aladağ tarafında kontrolsüz olduğunu tahmin ettiğim yada zannettiğim bir ağaç kesimi var , hatta sebene gidip gelenler yolda yatan yatan çam ağaçlarını görürler ,kimsenin sesi solugu çıkmaz....
 • Bitik Esnaf2.2.2018 01:00:00

  Tam otellik alan...
  Geçen gün orman ve Su işleri bakanı sn.Eroglu Bolu'yu tum dünyaya tanıtmak falan diyordu.
  O haberin arkasından bunun çıkması biraz manidar oldu.
  Bolu halkı gözünü dört açsın da oraya bir otel yapımı oldu bittiye gelmesin.
 • Ziya1.2.2018 23:55:16

  Bu ağaçlar hep yanlış kesimin eseri her sene gereğinden fazla ağaç kesiyorlar sonra ormanın içine rüzgar girip ağaçları kırıp geçiriyor bu yanlış damgalamadan vazgeçilmediği takdirde daha çok ağaç kırılır yazık onlar bizim geleceğimiz .Birde yanlış damgalama yapanlara bunun cezası ödettirilmeli
 • PAOK’un ünlü kalecisi Bilgihan’ın torunu oluyorİlgili haberi göster

 • Ercan1.2.2018 22:56:13

  Vay be bi zamanlar bizim köyde tarlaları vardı Sultanbey köyünde dedesinin kamil bilgehanın.
 • Bolu'yu Tanıtmak ve Kartalkaya'nın Babası!İlgili haberi göster

 • İstanbul'dan Bolulu.1.2.2018 16:14:00

  Sn. Mazhar Murtezaoğlu'nun İlimiz ve Ülkemize kattığı değer ve marka Bolu'nun tanıtımı adına çok önemli. İlimizin tanıtımı için İl Kültür Turizm Müdürlüğü de büyük gayret içerisinde. Ancak turizm sektöründen gerekli desteği alamadıkları görülüyor. EMITT turizm fuarını biz de ziyaret ettik. Marka Ajansınca 50 m2 alanda, bağlı 5 İl Müdürlüğüne küçük birer masa verilmişti. Broşürleri dahi masaya sığmıyordu. Bolu'dan bir kaç otelci fuara 2-3 saatliğine gezmeye gelmişti. Diğer salon ve stantlara baktığımızda birçok ilin hem resmi kurumları hem de otellerinin fuarda bizzat yer aldıklarını gördük. Bolu turizmcileri de fuarlarda yer almalı ve tanıtımlara maddi destek vermeli. Sonuçta gelenler otellerde konaklayacak ve kazançları artacak değil mi?
 • Ertuğrul Demirel 1.2.2018 14:37:40

  Kartalkaya otelin açıldığı dönemde 9-10 yaşlarında idim.O otelin açılma safhasında rahmetli babamın(İzzet Demirel) in Mazhar amcayla birlikte ne zorluklar çektiklerini hatırlıyorum.Avrupada yaşamış bir Rizeli ile Elmalık daki orman okulunu birincilikle bitirmiş Seben Kozyaka köyünden gelmiş bir delikanlı ile başlayan Kartalkaya serüveni o zaman ki imkansızlıklara rağmen azim ve kararlılıkla başlamış,BOLU ilk turizm adımını bu sayede atmıştır.O zamanki Otelin güzelliği hala gözümün önünde.Ama şimdi bir kasaba havasında.Bence Kartalkaya tek kalsaydı önüne gelen adamı ,parası olan oraya yerleşmeseydi de o muazzam güzellik bozulmasaydı
 • İsmail YILDIRIM1.2.2018 10:08:30

  Bolu'ya yatırım yapılması lazımsa bunun öncelikle Kartalkaya, arkasından Seben Göleti olması lazım, Gölcük, Yedigöller gibi imkanı kısıtlı yerler ise doğal kalmalı. Uzungöl'ün, Karadeniz Yaylalarının ne hale geldiği gün gibi ortada iken bu halkın kullanımına açacağız diyerek doğayı betonlaştırmak nedendir. TLC TV kanalında Alaska Evleri diye bir program var, inanın bizim Kartalkaya dağlarından daha yüksek yerlerde küçük dağ evleri var ve bu evlerin tuvalet çukurları yok, var olanlarda depolu ve iki senede bir vidanjörle boşalttırmak zorundasın yada özel bir tuvalet kullanılıyor, bizdeki gibi çukuru kaz toprağa gitsin yok, çevreyi koruyacaksanız böyle koruyun, bina yaparak değil.
 • Cumhru Bandakçıoğlu1.2.2018 09:54:08

  Anekdot..  1977 yılında.. Dönemin Gençlik ve Spor Bakanı Yüksel Çakmur Bolu'ya  gelir. Kartalkaya yı görmek ister. Heyet Kartakaya ya çıkar. Bakan  gördüklerine inanamaz. Dönüş yolunda dönemin CHP İl Başkanı, Yener Bandakçıoğlu'na..  Ben Başbakan olsam, bugün Mazhar Bey i kabine dışından Turizm Bakanı olarak atarım der.
 • Çam, Bolu’nun nesi olur? İlgili haberi göster

 • Ayhan gecay4.2.2018 22:40:55

  1970 yillarda cocuklugum fidanligin icinde gecti babalik rahmetli ismail gul fidanligin bekcisiydi bende oradan berk koyunde ilkokula gidiyordom su an almanyada yasiyorum cocuklugum aklima geldi sizinle paylasmak istedim bolu burnumda tutuyor 2 senede bir fidanligi ziyarede geliyorum boluyu seviyorum
 • hamdi dağ1.2.2018 13:50:05

  Ahhhh.Belgin BEY.Siz tam bir Bolu Beyi soyundansınız.helal size bu yaşta ve başta ne güzel işler ve projelerini var maaşallah diyorum.Ülkesini ve Boluya olan sevdanız tabiat sevginiz belli oluyor .Asaletiniz de belli oluyor.Başarılar diliyorum.
 • Emre Elldemir1.2.2018 13:47:44

  bende 2008 2012 yılları arasında 210.000 tane fidan yetiştiren bir yatırımcı olarak, bu işde emek kazanımı noktasında katma değer kazandırdık. ayrıca bu üretim programında devletimizin maliyetininde çok altındaydı. bu işe önayak olmanız dolayısıyla bir çok kişi üretim yapmış oldu. bu  faydalı işten ötürü Saygıdeğer Belgin amcam,esas siz hakkınızı helal ediniz.
 • Mehmet Can1.2.2018 11:01:36

  Doğasever kardeşim bireysel fidan talebini kargodan karşılaşabilirsin ama kamunun, belediyelerin binlerce fidan talebi buradan karşılanıyor.Ülkemiz çölleşiyor buranın imara açılması, başka yer kalmamış gibi hastane yapılması Bence ülkeye yapılan büyük ihanettir.
 • Doğaseverlerden1.2.2018 05:14:39

  Haklısınız ancak değişen teknoloji gelişen tekniklerle kimse fidan almaz oldu artık fidanlar sakarya kocaeli gebze civarında üretilip kargo ile ertesi gün elinizde. İnsanlara bu şekil hizmet veremeyen bolu orman fidanlığı son günlerini yaşamıyormu aayakta kalamamasının sebebi kendini geliştirememesi devlet desteginin olmaması aama ben eminim ki beleyimiz o arsayı park ve bahçeler müdürlüğüne verirse ve asla yuksek katli binalar yapmaz ise o verimli arazi boluya kalir ve nice agaclar teknolojik ekipmanlarla uretilip bolu halkina boluuya gelen turistlere sembolik bir fiyata satılir bu guzel yazı icin teşekkurler .. Aklıma gençligim 15yaşım geldi nice ceviz fidanı orada aşılanırken görmüş ve bircok ceşit agaç fidan süs bitkisi satın almıştim.
 • İnsanlar bu kadar kolayca kandırılıp dolandırılabiliyorsa ...!İlgili haberi göster

 • cihangir1.2.2018 22:34:53

  boş yere konuşanlar,her şeye fetva verenler,insanın bir eşref saati vardır birde diğer saati.Yüce Allahım kimseyi şaşırtmasın,bu arkadaşımızada geçmiş olsun
 • Ali veli1.2.2018 11:38:25

  Hukukta okuyan kardeşim, aynı tipte dolandırıcılık olayı  yıllardır yapılıyor. Bir haberde, gazetede, haber sitesinde bir gün denk gelmesen başka bir gün gelirsin. Hiç denk gelmediysen haberleri takip etmeyip okuduğun bölümün hakkını vermiyorsun demektir. 60 küsür yaşındaki Dr. Canan Karatay'ın kandırılıp dolandırılması bile senin kandırılman yanında normal kalır. Maalesef yeni nesil olarak hiçbir şeyin hakkını vermiyorsunuz.
 • EMRAH1.2.2018 08:39:34

  KARDEŞİM FETÖ İLE HİÇBİR ALAKASI BULUNMAYAN ADAM KORKUP DA BU PARAYI YATIRMAZ. DEMEK Kİ BİR ZAMANLAR OLMUŞ BİR ŞEYLER ADAM GİDİP YATIRIYOR. BU KADAR BASİT.
 • bolulu1.2.2018 00:37:13

  polis cep telefonlarına mesaj gönderiyor,kendini polis ,savcı olarak tanıtıp para isteyenlere inanmayın diye...heç mi okuma yazmanız yok ,,,hani bi laf vardır..(...nasipten çıktıysa uçkur dokuz yerden kopar diye...tövbe tövbe)
 • cemal pınarbaşı31.1.2018 19:41:50

  Kandırılmak milli hasletlerimizden oldu artık.
 • Salih ÖZDEMİR31.1.2018 19:20:00

  Birgün telefonum çaldı .Karşımdaki Ankara Emniyet müdürlüğü terörle mücadele komiser bilmem kim diye lafa girdi. Hesabınızdan yüklü miktarda hareket olduğunu söyleyip bi sürü anlayamadığım kelimeler kullandı.Arka taraftanda telsiz sesleri filan geliyor.La bi düşündüm benim bankada yüklü param yokki. Anladım olayı. lafını bitirmeden ana avrat ağzıma geleni saydırıp adamın yüzüne telefonu kapattım.Bir süre sonra bide aslı varsa deyip Sanayi karakoluna gittim.Polis ne dedin dedi. Bende olayı anlattım.İyi yapmışsın öyle bir durum olsa devlet telefon etmez gönderir memurunu gerekeni yapar dedi. Velakin uyanık olmak lazım.Devletin emniyet mensupları bizim canımız malımız ın güvenliği için çalışıyor.Bunu unutmayalım.Hasan Müdürü de tebrik ederim.
 • ARI31.1.2018 17:31:05

  KARDEŞİM POLİS SENDEN NİYE PARA İSTESİN?
 • dobradobra31.1.2018 17:25:52

  Bunlar bir ara beni de aradılar. Telefondaki kişi "emniyet müdürüyüm" dedi. Ben de "valiyim" dedim. Bir baktım telefon kapanmış. Yani anlayacağınız karşıdaki kişi hangi mesleği/rütbeyi belirtirse siz ona bir üst mevkiden olduğunuzu söyleyin:)))
 • Bitik Esnaf31.1.2018 15:10:52

  Normal vatandaşı bırakın, 80 milyon insanın kaderini elinde tutan 'yetkililer' kandırılıyor.
  Dikkatli olmak lazım...
 • Avcı31.1.2018 14:54:34

  Tahsil cehaleti alır , geri kalan yazamadığım baki olandır, ya arkadaş uzay çağındayız, tanımadığın adamın hesabına para yatırmak nedir?
  Ayrıca toplum olarak bu şekilde tuzağa düşen PROFESÖR-MEMUR-MÜHENDİS-EMEKLİ-ÖĞRENCİ-ADLİ PERSONEL herkes var, aklım zekam mantığım almıyo, yaa gişedeki uyarıyo, hala neden ısrar ederler?konu mankenimiz bu sefer hukuk 3.sınıf öğrencisi. Yeminle inanamıyorum
 • bolulu31.1.2018 14:52:14

  3. sinifta okuyorsun hukukun, ilginc...
 • 600 gündür ceza evindeydi, 14,5 yıl ceza aldı tahliye olduİlgili haberi göster

 • Uğur Yılmaz1.2.2018 19:38:22

  İmdat bey o zamanda bunlarla didişiyordu 15 Temmuz sonrasındada.Adamın yakasını bir türlü bırakmıyorlar.
 • Osmanlı Ahvadı31.1.2018 14:57:20

  Nejdet uçak DİBİNE KADAR HAKLI, FETO ile iltisaklı en uç noktadaki adamlar hala vekil belediyeci il başkanı vs. Nasıl bi mücadeleye girdi reis anlayamıyorum,beynim mantığım aklım fikrim almıyor. Adammı yok bu güzel ülkeyi yönetecek?
  Her yerden ihanet çemberi devam ederken vatandaş olarak,vatan sevdalısı olarak artık bu işi çözülecelse KÖKÜNDEN ÇÖZÜLMESİ taraftarıyız.Saygılarımla
 • nejdet uçak31.1.2018 14:12:39

  İNAN   KALAYCI"  FETÖ/PDY catı iddianamesindeki duruşmada"ZAMAN "gazetesinin  tirajisinin  arttırılması   için  toplantılar yapıldığını buna   NURETTİN DOĞANAY"IN KATILDIĞINI SÖYLÜYORR. bu şahıs bolu AKP il başkanı  olacak
 • Hakkı31.1.2018 09:49:35

  Nedense Bolu dinleme konusunda duyarsız kaldı.Özellikle Ak Partili olup belediye ve partide görevi olan yönetici pozisyonundaki siyasetçiler.
 • Avcı31.1.2018 09:07:48

  Adalet sistemi çok değişik algıya sebep olabiliyo.Tahliye olması o cezayı çekmeyeceği anlamına gelmezki,bu adamın ne haltlar yediğini bilmeyen yok. Her taşın her melanetin altında bu vardı. Tahliyesine çok sevinemez , bu ülke herşeyi kabul eder lakin konu ihanet ise SONUÇ BELLİ! Umarım yurtdışına kaçmasına müsade etmezler,muadilleri yandaşları hep orda

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak