bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • İzzet Baysal ahlakıİlgili haberi göster

 • Bolu'lu1.3.2018 08:49:02

  Sn. Yaşar hocam, acaba Mütevelli heyeti üyelerimiz Rahmetli Cennet Mekan İzzet Baysal ahlakını benimseyip üyesi oldukları bu vakfı layıkı ile temsil edebiliyorlar mı? Kurucusu ve ismini taşıdığı Üniversitedeki o kadar keyfiyet, haksızlık ve adam kayırmalarda hangi rektöre dur veya ne yapıyorsun deme erdemini yüksek sesle gösterebildiler mi? Üniversite adeta Cemeatlerin, siyasilerin ve bazı STK ların (Başta bazı sendikaların) at oynattığı yer haline gelmiş ama mütevellilerde (Bazıları) bu vurgundan pay kapmışlardır. Bizler yine de Bu İman, ibadet ve Ahlak içerisinde nefes aldığımız sürece İzzet Baysalın bu değerlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz.
 • 55 sene öncesine gidiyoruzİlgili haberi göster

 • Niha Karamanoglu3.3.2018 12:23:14

  Cok duygulamdim, ne güzel yetismisiz. Cok tesekkürler, beni o güzel günlere götürdügünüz icin. Bütün arkaslara cok selam ve sevgiler. Gidenler huzur icinde uyusunlar.
 • Halil Kaya bolı28.2.2018 11:56:51

  Biz önceden öğretmenlerımizi görünce yüzümüz kızarır yolumuzu değiştirmeye çalışırdık.yaşıyanlara sağlıklı yaşam dilerim ölenlerin mekanı cennet olsun.şimdi ise öğrenciler öğretmenlerin yerine geçti öğretmenler öğrenciden korkar oldu.sonuç dünyada eğitimde hızla geri kalmış ülkelerin seviyesine indik inmeyede devam ediyoruz.
 • Murat GÜCÜM28.2.2018 09:51:28

  O olağanüstü öğretmenlerin ellerinde yetiştik. Ne mutlu bize. Öğretmenlerimizin hakkını ödeyemeyiz.
 • Bitik Esnaf27.2.2018 14:30:29

  Videoyu izledim çok güzel.
  1963 Türkiye'si daha çağdaş geldi gözüme. Şu öğretmenlere bakıyorum, öğrencilere bakıyorum gerçekten geri gitmişiz.
 • Bolu’ya reva mı bunlar?İlgili haberi göster

 • Rüştü Karaca5.3.2018 13:15:54

  burda satış yapan esnafın sattığı gıda maddeleri markasız,gıda tarım hayvancılık müdürlüğü çalışanları nasıl satış yaptırıyor,zabıta memurları markasız,son kullanma tarihi olmayan ürünleri sattırmasınlar,hiçbiri fiş kesmeden satış yapıyor Bolu Valisi Bolu Defterdarı neden fişsiz satış yapmalarına izin veriyorlar,
 • Metin mert28.2.2018 15:52:05

  Şaşırdıkmı HAYIR neye el atsa boş işler,burdan onlardan biri yazıklar olsun.....
 • Malkoçoğlu28.2.2018 09:22:25

  Menşesi ve markası belli olmayan ürünlerin satıldığına şahit oldum
 • Salih ÖZDEMİR27.2.2018 17:35:14

  Başkan Alaaddin Yılmaz ve Tahir gayretin esnaf düşmanı olduğunu yenimi öğrendiniz.Hadi Yılmaz siyasi davranıyor diyelim.Ya Besob başkanı! Esnaf tan toplanan 3,5 trilyon şu an çöp olan proje parası,Sekreterya olarak dükkanlar bitesiye kadar üstlendiği 411 500 tl para nerde? Nerde oro...larla yenilen 1 milyona yakın para.Terziler odası genel kurulunda Ahmet yoltaşa geriye dönük yargı yolu açıldı,Gayret divan başkanıydı.Hiç aklına gelmedimi zamanı geldiğinde kendisininde hesaba çekileceği.Hele sanayide yapılanlar.Sanayi esnafının olmadığı Büyük sanayi projesini bunlar yönetmiyormu.Yukardaki haberle, ilgili oda başkanları işe el atsınlar.Hepsi yeni seçildi.Esnafın hakkını koruma zamanı.Sıkıysa sanayide benzeri yapılsın. Öttürürüz adamı.
 • GOCABOLULU27.2.2018 17:28:17

  Alaaddin Başkan her şeyi para olarak gördüğü için değerlendiriyor. Şehrin bütün yeşil alanlarını paraya çevirmişti, şehrin göbeğinde yeni açılan ve otopark olmak dışında bir işe yaramayan bir yerden Belediyeye gelir elde ediyor...
 • M.E27.2.2018 16:59:30

  SATTIRMAYANLARA DA,, O MAĞDUR İNSANLARIMIZ GEREKEN CEVABI / LARI BUGÜNE KADAR ÇOKTAN VERMELİYDİ.! AKLINI KULLANMAYANA AZ BİLE.....
 • Bitik Esnaf27.2.2018 14:26:02

  Bunlara izin verirler, Bolu'nun yerlisi köylü kadınların tezgahlarını toplarlar. Ürün sattırmazlar.
 • La kardeşim dur da…İlgili haberi göster

 • Salih ÖZDEMİR28.2.2018 10:01:30

  Sn Demirel; Çarıkçının bu takımı bu sene süperlige çıkaracağından eminmisin?Yoksa playof oynatıp Boluyu bir sene dahamı oyalayacak.Liderle aramızda iki üç maç lık fark varken sence neden ilk altı hedefi diye tutturuyor.Takımın ayarları çok hassas. Sahamızda Erzurum maçında sahada yürüyen futbolcular deplasmanda Altınorduyu parçalayıp geliyor. Oyuncuların Bolu seyircisiyle bir derdimi var.Eğer yoksa bu hafta ki maçta ıspat etsinler.Ankara taraftarı bu maça gelir ona göre.
 • Katliamı baba mı üstleniyor?İlgili haberi göster

 • eğitimci28.2.2018 17:29:00

  insanların elinde çok sayıda silah olması bu tür kavgalarda hatta tartışmalarda hemen ortaya çıkıyor  o anlık sinirlenmeler ve daha sonrasında birçok pişmanlıklara  can kayıplarına üzüntüler acılara neden olmaktadır. Bu tür olayın eğitim ,ekonomik ,işsizlik gibi birçok sebepleri olabilmektedir. Yetkililer tarafından gerekli önlemler alınmalı
 • Metin mert28.2.2018 15:54:52

  Trajik Türk filmi...
 • Sadi 27.2.2018 23:49:30

  T.C Kimlik Numaralı Türkiye Cumhuriyeti devleti vatandaşıyım. 58 Yaşındayım Eğitimli bir Yurttaşım. Ülkemde ve Doğduğum Şehrimde Yaşıyorum. Çok Kısa zaman önce Bolu İli Seben İlçesi Çeltikderesi Köyünde Sınır anlaşmazlığı olarak kısaca geçiştirilen Ancak 4 (DÖRT) Kişinin ölümüne neden olan ve son son yılların en Yaygın biçimde esasen bu konu hakkında bilimsel araştırma yapılması gereken  gereken KATLİAM haberini basından öğrendik .

  Olayın ÖZETİ: Kars ilinde Uzman Çavuş olarak görev Yapmakta iken FETÖ soruşturmaları kapsamında Tutuklanarak Yaklaşık olarak iki yıl süre ile Tutuklu bulunan Taşkın Büyüktopaç Tahliye edildikten sonra Memleketi Bolu'Ya dönmüş Halası Eniştesi ve Halasının oğlu ile birlikte Anne-Babasının Bolu Seben İlçesi Çeltikderesi Köyündeki Baba ocağına Anne Babasının Yanına Gitmişler . Köye ulaştıktan hemen sonra daha Babasının Amcasının Oğlunun çocukları ile Basına göre Sınır, Söylentilere göre Odunluk Yapımının verdiği rahatsızlık nedeni ile Bir anda başlayan kavga sonunda o esnada Koyun otlatmak için yakın çevrede olan Zeki Büyüktopaçın Evinin önündeki olup biten Tartışmada Silah çekerek Amcasının oğlunu , Amcasının Kızını, Amcasının Oğlunun Eşini ve Yine Amcasının Oğlunun oğlunu Ateşli silahla öldürdükleri Aynı aileden 4 kişinin Yaşamının hunharca katledilmesi Olayın Taraflarının Amca çocukları olması Ülkemizin Emniyet Asayiş ve güvenliği açısından TOPLUMSAL Bir Rahatsızlık oluşturmakta ve TOPLUMSAL İNTİHALLERE Neden olduğu görülmektedir.

  Sn İÇİŞLERİ BAKANLIĞI ;

  Malesef Bu ve benzeri olaylar ülkemizde son yıllarda o kadar çok yaygınlaştı ki bunun Yegane nedeni Ülkemiz insanının Hızla Silahlanması ve Silahlanmanın Yaygınlaştırılmasıdır. Malesef Köylerimizde genel durum bundan ibarettin özellikle Karadeniz Köylerinde hatta diğer Köylerimizde Evler Yan Yana Köy İçerisinde Bir evin Hemen Yanında Hayvan Besleme Ahırlarının rast gele yapılması Yolların çok dar olması Sınır Tartışmalarını beraberinde Toplumsal sorun olarak Yaşatmakta ve Yansımaları olmaktadır.

  Köylülerimizin Tamamına Yakınında Silah bulunması Köylü vatandaşımızın hızla silahlanması ve Bu olayda olduğu gibi Amca çocuklarının bile birbirlerini katletmesi Asla Kabul edilemez Bunun önlenmesi için DEVLETİMİZİN bir an önce çözüm üretmesi gerekmektedir. Malesef Köylerimizde yaşayan insanlarımızın sosyal ve ekonomik yaşamları eğitim ve kültürel Yaklaşımları Tehlikeyi çok daha fazlalaştırmış hızla Yaygınlaşan özellikle Ruhsatlı ve Kaçak silahlanma Toplumsal Katliamlara Neden olabilecek duruma gelmiştir. Bir taraftan Ekonomik sorunlar ve Köylerimizdeki Kültürel Yaşam çok dar bir çevrede Silahlanma ile birlikte önüne geçilemez bir durum şeklinde kendisini göstermektedir.

  Hemen Hemen Her Köylümüzde Ruhsatlı ve Kaçak silahların olduğu bilinmektedir. Devletimiz Bu silahlanmaya bir an önce son vermek zorundadır Kaçak ve Ruhsatsız silahlar Toplanmalı Ruhsatlı silahlara sahip olan Köylülerimize eğitim kriterleri ve diğer bilimlerin kriterleri getirilmeli ki anlık öfke ile toplumsal katliam oluşmasın Kolay değil bakın bir aile bir ocak sönmüştür gencecik yaşamlar anlık bir zıtlaşma nedeni ile halk arasında ceviz kabuğunu doldurmayacak olan meseleler cinayete dönüşmüş bulunmaktadır Devlet bunlara el atmalıdır. Köylülerdeki Ruhsatlı ve Ruhsatsız silahlar Toplanması Sık sık Köylerdeki Yaşamlarla ilgili bilgi alınmalı aksi durumda önüne geçilemez toplumsal sorunları yaşamaktan uzaklaşamayacağız

  Bolu ili Seben ilçesi Çeltikdere Köyündeki Olayın geçmişinde 30 Yıllık Husumet olduğu bilinmektedir Bunu köylüler de bilmektedir devlet te bilmektedir. Olayın Taraflarından birisinin geçmiş yıllarda 30 Yıl kadar önce Muhtar olması, Muhtar olması münasebeti nedeni ile, Çeltik Tarlalarına gelen Suyun Muhtar Kendi tarlasına çevirmesi ile iki kardeş arasında başlayan husumet çocuklarına intikal etmiş yine bu ailede 5-6 Yıl kadar önce Yine Tarlada Su Tartışması nedeni ile amca çocukları arasında tartışma çıkmış, ve çıkan tartışmada bıçaklı yaralama olduğu devletin resmi kayıtlarında da görülecektir. Buna rağmen bu Köyün bu insanlarının arasındaki husumet biline biline devletimizin bu insanlar arasındaki husumete engel olmak için Ruhsatsız silahların kontrolü yapılmış olsa idi Kaybettiğimiz 4 vatandaşımızın Yaşamları bugün aramızda olabilirdi. Bu tür olaylar ilerleyen zamanlarda KAN DAVASINA Dönüşeceği geçmiş kültürümüzde çok yaşadığımız ve gördüğümüz toplumsal Yaralarımız arasında belki de en önemli sıralarda olduğu bilinmektedir.

  Sn İÇİŞLERİ Bakanlığının bu önerilerimize Kulak vermesini arzu eder Saygılarımızı ifade ettiğimizi Rica ederim.
  saygılarımla
 • Ahmet27.2.2018 15:03:50

  Bu üzücü olaydan yaralı olarak kurtulan kişiler var, onlar kimin elinde silah olduğunu ve ateş ettiğini biliyorlardır. Onlara sorulması yeterli adli ve idari makamlarca. Babası yada herhangi bir kişi istediği kadar ben yaptım desin olayı...
 • Vefat edenler (Bugün 27 Şubat Salı)İlgili haberi göster

 • Sami Aydın27.2.2018 10:11:58

  Ziya kardeşim başınız sağolsun allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun allah sabırlar versin
 • Sahte insanlar sahte dîne inanırİlgili haberi göster

 • Hayri beyi tanımlamış27.2.2018 11:10:14

  Eski rektör hayri beyi tanımlamış. O fetocüleri üniversiteye doldurdu. Hem de hepsini seçerek referanslı aldı, Bahar la beraber sonra da haberimiz yoktu dediler. Aldığınız adamlara sınav sorularını bile verdiniz daha nasıl haberiniz olsun.
 • Avcı27.2.2018 09:21:42

  Kaleminize sağlık,
  Siz ve sizin gibi düşünen vatan evlatlarının ruhu ile gidiyor bu millet, bahsettiğiniz konular çok anlamlı, 15temmuzda bi halt ettiğini sanan kendi insanına dahi acımayan bu soysuz köpekler yüzünden madden ve manen ülkemiz yıllarca geri gitmiştir.Dönem ayılma dönemi! Bu bağlamda hükümetin keskin ve sert kararlar alarak gerek kamu kurumlarında gerekse diğer faaliyet alanlarında işi EHLİNE verme düsturunu biran evvel ilke edinmesi gerekir.bizlerde aileler olarak evlatlarımıza ilmi ve dini bilgileri sağlıklı alabilmeleri için elimizden geleni yapmalıyız,Saçma sapan dünya hevesleri uğruna kafa yoracağımıza,uyuşuk aptal bir ruh halinde olacağımıza biran evvel silkelenip kendimize gelmeliyiz.Rabbim bu ülkenin yardımcısı olsun
 • Gururumuz olduİlgili haberi göster

 • tacettin28.2.2018 08:13:18

  Emre Bey Bolulular olarak sizle gurur duyuyoruz, basarilarinizin daim olmasini dileriz, Allah yardimciniz olsun.
 • İsa Ünal27.2.2018 10:12:19

  Emre beyi bu yüksek başarısından dolayı tebrik eder . bir Bolu lu olarak bizlere yaşatmış olduğu gurur için de ayrıca  teşekkürlerimi sunarım
 • Cahit Şener27.2.2018 01:09:35

  Emre bey başarını tebrik eder bundan sonraki hayatında daha büyük başarılara imza atmanı Yüce Mevla’dan temenni ederim.Bolu,lu olarak çok gururlandım.
 • hayri yorgancı26.2.2018 17:11:21

  Tebrik ederim. Başarılarının devamını dilerim.
 • HALİL KÖRPE26.2.2018 15:29:27

  Emre Karaer beyi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. Bir Bolu'lu olarak çok gurur duydum.
 • Doktor beline fazla yüklenme dediİlgili haberi göster

 • Yaz bu haberi27.2.2018 03:12:56

  https://odatv.com/turkiyenin-gunlerce-konustugu-sirkete-bir-kiyak-daha-26021823_m.html
 • HALİL KÖRPE26.2.2018 15:32:52

  Sanatcımız daha belini güçlendirecek neler yapsın ki, zaten belinde kemik yok ki. Yinede acil şifalar dilerim.
 • Katliam sonrası 8 kişi gözaltına alındıİlgili haberi göster

 • sanayici26.2.2018 12:39:40

  Mevlanın dedigi gibi malda yalan mülkte yalan gel birazda sen oyalan. Tüm odunluk bitarafın olsa ne olur olmasa ne olur. Akrabasınız ya değermi. Görende denize sıfır yalıya ait odunluk arazisi..
 • köylü26.2.2018 10:31:45

  10 senedir olayları körükleyen Hasan Büyüktopaç ın gözaltına alınması çok doğru bir işlem olmuş.
 • Ahir Alem dünya arası (5)İlgili haberi göster

 • Muharrem Demirel26.2.2018 16:06:53

  Mehmet Gündoğdu büyüğüm ve Ali Yılmaz beyefendi…
  Kıymetli yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Okuyucularımıza güzel mesajlar verebiliyorsak ne mutlu bizlere.
  Sağ olunuz var olunuz.

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak