bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • Bolu'da 3 okulda eğitime ara verildiİlgili haberi göster

 • İsmail. Kavak5.12.2016 20:03:29

  Boluda her is tersine yapiliyor,  cikinlar mahallesinde oturuyorum.  Uc senede yol bes kez kazildi, su anda her taraf. Camur deryasi, yolyun yarisi trfige kapali,belediye isleri konturolsuz ve takipsiz yapiyor,yolun bir tarfinda iki mefre kaldirpim diger tarafinda yrim metre yok, boyle belediyecilik olmaz. Su anda acikca bo mahalleye ziulum yapiliyor.
 • Dursun YILMAZ5.12.2016 19:26:55

    Bebekler,çocuklar ve gençler hepimizin geleceği.Geleceğimizle oynayanın geçmişini sorgularım.
 • kültür5.12.2016 17:20:03

  Bu işler yazın yapılamaz dı herhalde, yoksa sedaş yazın yapar kimseyi soğukta bırakmazdı.
 • Tanju Özcan'dan Kılıçdaroğlu'na sert sözler !İlgili haberi göster

 • hastirın6.12.2016 09:50:52

  Bu Kemal'in kardeşi bile kendisine isyan etti be(!) PKK'nın meclisteki uzantılarına cezaevinde ziyaret eden bu Y-CHP'den bir b.k olmazzzzz!
 • siyasi iktidarsızlar(!)6.12.2016 09:47:48

  Başdanışmanı bile FETÖ denen CİA'nın oğlanlarından gözaltına alınan bu Dersimli'den vatana millete bir hayır dokunmaz!
 • kültür6.12.2016 09:16:51

  Açılım saçılım yapar PeKeKe ile pazarlık yapar dağdakileri sınır mahkemeleriyle davul zurnayla ülkeye sokar yüzlerce askerimiz polisimiz ülke içinde şehit olur ALKIŞLARSINIZ, daha sonra bunları tutuklamaya başlar yine ALKIŞLARSINIZ, NE istedinde vermedik der ülkeyi peşkeş çeker ALKIŞLARSINIZ, ergenekoncu diye askerlerimizi tutuklar yerlerine fetocuları doldurur ALKIŞLARSINIZ, bunlar darbeye girişir tutuklanır ALKIŞLARSINIZ, İsraile kafa tutar ALKIŞLARSINIZ, özür diler ALKIŞLARSINIZ, rus uçağını düşürme emrini ben verdim der ALKIŞLARSINIZ, feto yaptı der özür diler ALKIŞLARSINIZ, 6 ay sonra avrupaya vizesiz girecez der ALKIŞLARSINIZ, avrupa birliğine kafa tutar ALKIŞLARSINIZ CHP ye laf söyleyen arkadaşlar önce kendilerini sorgulasın
 • zavallı Y-CHP5.12.2016 18:57:16

  Bu Dersimli Kemal utanmasa Fetö elebaşısı Fethullahı da alkışlatır(!)
 • Anlayış farkı' kullan5.12.2016 16:31:12

  Ne haksızlığından hukuksuzluğundan bahsediyorsun?
  Pkklıyı Kcklıyı Fetöyü Dhkpciliği sırf gazeteci diye sırf yazar diye ülkenin serbest bırakacağını rahat bırakacağını mı sanıyorsun. Yarın bir gün sana zarar gelince yine hükümet suçlu diyeceksin Her zaman olduğu gibi ayağın taşa takılsa Ak parti suçlu diyeceksin. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Chp'yi(Kemal Kılıçdaroğlu) desttekleyinlerin akıl sağlığından şüphe ediyorum
 • Anlayış farkı5.12.2016 08:55:43

  Vekilin anlayamadığı ya da anlamak istemediği şu; o tarihte bu haksızları ve hukuksuzları savunanlar, şimdi aynı haksızlık ve hukuksuzluklara maruz kaldıklarında bile biz kin tutmayız, yine o haksız ve hukuksuz davranışların karşısında aynı kararlılıkla dik dururuz demek istiyor Sayın Kılıçdaroğlu...
 • Yaren5.12.2016 08:54:25

  Nihayet Sn. Vekil, Cumhuriyetin kuruluşundan beri CHP nin başına gelebilecek en büyük felaket bu kasetçinin başkan olması ve hala bunun fetoşun elemanı olmadığını kabul etmek tek kelime "saflık" olur.
 • Bıktık ve Usandık5.12.2016 02:14:03

  15 Yıldan beri CHP'ye oy veriyorum Genel seçimler, Yerel seçimler hep destek verdim. Ama artık Yetti. Ben CHP li görünümünde Pkk yı destekleyen Avrupanın yetiştirdiği ve ifşa olan ajanları destekleyen(Can Dündar gibi ülkemizi karalayan adiler) Pkklıların da dhkpcileride ziyaret ettik diyen bir Chp istemiyorum. 12 milyon insan seni destekliyor. Biz milliyetçi vatansever, ülkesinin menfaatlerini düşünen bir CHP istiyoruz. Teröristleri hapse tıkınca bağıran değil!!
  Sırf muhalafet olmak için Hükümeti kötü göstermek için ÜLKESİNİ REZİL EDEN BİR CHP DEĞİL. TEKRAR SÖYLÜYORUM YAZIKLAR OLSUN ARTIK CHP'YE BİR TANE BİLE OY YOK...
 • Cakir5.12.2016 02:07:59

  Bir daha ki seçimlerde maalesef ki kılıçdaroğlu tarafından aday gösterilmeyecek olduğunu bile bile diğer sesi çıkmayan chp vekillerinin yüzüne umarım Tanju beyin sözleri tokat gibi çarpar.
  Ak partiliyim ve Tanju beyi cânı gönülden kutlarım. Delikanlı adamsın vekilim Allah razı olsun.
 • Ülkemizin zengin olması aslında çok kolay… İlgili haberi göster

 • dubacı hasan6.12.2016 14:24:40

  siteme bak dedin sitem ettin sitene baktık her yer kitap her yerde fiyat etiketi var valla emeğe saygı da neyi niçin konuşuyoruz pek anlaşılmadı gibi.yani siz fikrinizi hür iradenizle beyan ediyorsunuz sorun yok biz de fikirlerimizi söylüyoruz hepsi bu. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunamıyor insanlar birbirlerini itham etmeden fikri tartışma yapabilseler keşke. yani hiçkimse mükemmel değildir illa siyah illa beyaz diyerek bir  yere varılmaz. yalnız fikirler çatışırsa hakikat güneşi ortaya çıkar.
 • seben146.12.2016 13:18:51

  ÖZÜR.YAZDIKLARIM DURMAZ YILMAZ LA İLĞİLİDİR.. HALİYLE DURSUN YILMAZ DAN ÖZÜR DİLERİM.
 • Dursun YILMAZ5.12.2016 22:42:03

  Ben çocuklarıma zengin olmayı değil, mutlu olmayı öğrettim. Böylece, hayatları boyunca sahip oldukları şeylerin fiyatını değil, kıymetini bilirler.
 • Rafet Güçlü5.12.2016 22:19:14

      Evde oturup yazarsanız tabi ki kimse müdahale etmez-edemez Ali bey..!
  Ancak evde oturup yazıp, umuma acık olarak burada yayınladığınızda tezlerinizi ki (bunlar mutlak doğrular değildir) diğer ulema (Bizler yani)da antitezleri ile buna (adabınca tabii ki) yanıt veririz..! Buna da siz saygılı olacaksınız-kızmayacaksınız.! Ya da, yazılarınızı daha bilimsel dil ile yazıp, "bunlarda benim düşüncelerimdir" diyerek nihayetlendirmelisiniz..!!! Bizlere "Mal"mışız-dünyadan bihabermişiz gb davranmayacaksınız..!!
 • Ali Özdemir5.12.2016 20:16:44

  OKURLARA / YORUMCULARA DAİR...
  1. Benim ne yazacağıma kimse müdahale edemez. İstediğimi yazarım, istediğimi yazmam. Ben gündelik siyaset ile ilgilenmiyorum.
  Olaylara günlük pencereden değil 1000 yıllık perspektiften bakmak daha doğrudur.
  2. Çok şey bilenler de adabına uygun köşe yazısı yazar. Yollar.
  3. İmla bilmeden yazanları ne yazık ki olumlu göremiyorum.
  4. Gündelik siyaset yazan 2000 yazar zaten var.
  5. Her konuda yorum yazanlar bence hata ediyorlar.
  6. 1000 kadar kitap okumadan yazar olunmaz.
  7. Sen de kimsin diyenler lütfen 3 dakika web siteme bir baksınlar.
 • Dursun YILMAZ5.12.2016 18:55:10

    Bu yorum yayınlanmak için yürek ister.Türkiye'de Futbocu,şarkıcı,manken ve dizi oyuncularının bir aylık kazancı ile ne alınır?Senin 25 yıl çalışıp ta alamadığın her şey alınır.Kendi kendimizi kandırmayalım.Bize öbür Dünyadaki cenneti vaat edip de,bu Dünya'da cenneti kendisi yaşayan çok gereksiz insan var.Bu yüzden Bilim sahibi insanlar kilim sahibi olamıyor.Bu yüzden Bilime değer verilmiyor.Bilim olmayınca insanlar dilim dilim doğrandığının farkına bile varamıyor.
 • Hafize Ana5.12.2016 18:52:39

  "Teşhis Tedavi" rumuzuyla yazan arkadaşa katılıyorum sonuna kadar..
      En buyuk değer, sürekli sorgulayan muhakeme eden, sonucunda objektif ve dogmalardan uzak çıkarımlarda bulunabilen "AKIL"dır..!!!
  Yoksa, kafasına gerekli-gereksiz bir yığın bilgi tıkıştıran, ancak bunları muhakeme etmekten yoksun, din'i istismar edip toplumda saygıdeğer yer edinmeye çalışan değildir insanlara klavuzluk edecek olan..!
  En basitiyle örnek olarak 3. madde yanlış; Eski taşıtlari trafikten men etmeniz için önce yenisine batıdaki gb teşvik vermeniz vs gerekir.. Yoksa Türkiye deki gb, astarı yuzunu gececek şekilde kat ve kat vergi vs alarak değil..!
     Neden Ali Bey'den bu yanlış uygulamalar için, 14 yıldır iktidarda olan bu hukumete tek bir söz duymuyoruz..?
 • Dursun YILMAZ5.12.2016 18:42:00

  seben 14 rumuzlu kardeş Dursun YILMAZ  ile Durmaz Yılmaz'ın yorumlarını karıştırmış olmayasın.Hatanı düzelt ve daha dikkatli olmaya çalış.Her iki yorumcunun da yorumlarını tekrar oku.
 • Ali Ozdemir5.12.2016 15:54:48

  Sayin Editör
  Lutfen fikri degeri olmayan yorumları sayfaya koymayiniz...
  Ülkemizin bilimsever insanlarinin şevki yok oluyor...
 • Özdemirist Gençlik5.12.2016 14:00:46

  Sevgili Cemşit kardeş

  Hocamla dalga geçme. Ben bir Özdemiristim. Benim fikir yapımın en önemli yapı taşlarından birisini oluşturur onun verdiği doktrinler. Ben bir Ali Hocayı bilirim. Pensilvanya felan da tanımam. Ali Özdemir hoca Bolu'muzun yetiştirdiği nadir belki de tek kanaat önderidir. Severim onu saygı da duyarım laf ettirmem. Dalga geçeni de Tokatlarım. Yazıları her derde devadır. Oku başağrını alır mide bulantısını giderir, kaşıntıları yok eder. Alerji diye bişey kalmaz. İlaç gibi adamdır Ali Hoca. Ötesi yok. Yerim ben onu. Hocam benim beeee.
 • seben145.12.2016 12:58:59

  sayın Dursun Yılmaz alaycı yaklaşımınızı doğru bulmuyorum.Yoksa benmi yanlış anladım.ÖNERİLER ŞİMDİYE KADAR YAPILMASI GEREKENLER..
 • Cemşit5.12.2016 12:31:57

  DALLAME-İ CİHAN

  Ozdemirizm akımının kurucusu, ayrıca ilk ve tek savunucusu büyük kanaat önderi.

  Hocamın yazılarını okudukça çok gururlanıyorum.
  Beynim gurur gurur gurulduyor...
 • Yılmaz Yücel5.12.2016 12:31:26

  Ali  bey kardeşim BÜTÜN Maddelerine aynen katılıyorum .24. MADDEN DENENMİŞ olsa yüzde 80 meslek gurubu sınıfta kalır.saygılarımla..
 • teşhis tedavi 35.12.2016 11:49:50

  ne derdi erman hoca ben kabzımalım antalyadan hıyarı sararlar kamyona hormonludur yolda gelirken bile büyür demişti hiç unutmuyorum bizdeki büyüme de hormonludur.paranın toplamından çok kimde toplandığı önemlidir lütfen eleştirilerimi siyasi anlamayın bütün dünyadaki kapitalist düzen şu an böyle bizim uyuşukluğumuzun bir sebebi de  toplumun yanlış din algısından kaynaklanamaktadır bir büyülü sözcükte dindir açıklayıcı konuşamazsın (din hayattır) hemen yanlış anlaşılır kafir zındık falan oluverirsin ne demiştim sözlerimin başında en büyük nimet bize bahşedilen akıldır ve düşünme yetisidir doğru düşünürsen doğru davranırsın davranışlar alışkanlıklarını alışkanlıklar karakterini karakterinde kaderini tayin eder bu sözün aslı gandiye aittir
 • teşhis tedavi 25.12.2016 11:42:45

  aslında demem o ki Ali hocamıza tedavi reçetesi olarak düşündükleri için teşekkürler ancak ben tedaviye geçmeden önce teşhis ve tanı konusunda şüphelerim var. biz şöyleyiz biz böyleyiz biz neden g. kore almanya japonya finlandiya gibi zengin olamıyoruz derken ali beyin tavsiye ettiği  tedavi yöntemlerinin hepsini uygulasak biz yine zengin olamayız birileri zengin olur ekonomi sihirli bir kavramdır afyon etkisi yapar milli gelir kişi başı 10000 dolar dersin cepte her zaman para yoktur milli gelir o zaman 30000 dolar diyorum bende cebimdeki paraya bakıyorum yani başkasının parasını benim parammış gibi gösterilme halidir bu yöntemler ekonomik büyüme kavramı da böyledir
 • teşhis tedavi5.12.2016 11:36:06

  en büyük nimet akıldır lakin aklını kullanamazsan pislik içinde kalırsın çoğu gelişmemiş ülkelerde algılar gerçeğin önüne geçer birileri vatan millet der birileri din iman der algılar sürekli manipüle edilir sürekli güçlünün haklı oldugunu gösterirler haklının güçlü olması için toplumun çok kaliteli bir eğitime sahip olması şarttır.aklını sorgulayan bir birey olarak kullanamazsan sonra gerçekten fakir olduğunu zannetmeye başlarsın çünkü beynin uyuşturulmuştur.Sana ait olan  hakkın sana verilmez. İnsanca yaşama hakkın mesela. Gelirden ortak pay alamazsın çünkü vermezler.1999 da asgari ücretle 12 küçük altın alırken ekonomi kötüdür şimdi kaç tane alınacağını varın siz hesaplayın.
 • Durmaz Yılmaz5.12.2016 10:54:13

  Büyük allame-i cihan Ali Özdemir hocamızın dehşetli ve aydınlatıcı ve bir okadar da vizyonlu ve bir okadar da mükemmel ve hatta hatta dünyada eşi benzeri olmayan tespitleri görünce ve bu Nobel ekonomi ödülüne layıklıktatki yazısını okuduktan sonra daha bir ümitlendim. Türkiyemiz bu derece seviyeli çılgın akademik beyinlere dimağlara yazarlara fikir adamı ve kanaat önderlerine sahip oldukça bizim sırtımız yere gelmez diye tekrardan inancım kuvvetlendi öyle kuvvetlendim ki yoğunlaştırılmış kuvvet çorbası haline geldim. Ali hocamızın bu olağanüstü yorumlarını bundan sonra da okumak ve aydınlanmak aydın aydın "prille prıl prıl" derecesinde piyasada dolanmak istiyorum. Hocam beni daha da bi aydınlatın lütfen. Güneşim olun yıldızım olun hocam.
 • hayaller...5.12.2016 10:25:04

  Yazarın dünya görüşü mükemmel... A' dan Z' ye her şeyi ile doğru ve haklı... Ancak bunların gerçekleşmesi, eğitim sisteminin kökten değişmesi ile mümkün... Özellikle öğretmenlerin performanslarının kesinlikle her yıl kapsamlı bir şekilde ölçülmesi lazım...Başarısız öğretmenlerin hızla tasfiyesi gerekir... Nasılsa öğretmen açığımız yok... Hatta binlerce öğretmen atama bekliyor... Kadroların son sürat yenilenmesi lazım... Genç, taze ve idealist öğretmenlere yer açılması gerekir... Bunun dışında her şey hayallerden öteye gidemez...

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak