bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • Bakan'dan torpilli idi, FET֒den ihraç edildi! İlgili haberi göster

 • Ahmet Cengizli20.7.2017 11:10:33

  Bu şahıs, alaaddin yılmaz tarafından bedavadan memur yapılmış birisi. Daha ne demek gerekir ki. Vasıfsız insanların münasip yerlerini makam mevki koltukları ile ödüllendirirsen böyle haber kaynağı olarak okursun. Bir bakın bakalım Bolu Belediyesi bünyesinde daha ne kadar bedavadan memur yapılmış olan var? Atılan var mı, duranlar gerçekten vasıflı mı? Sorarım Size. Ha, Bir de siz sorun bakalım durum nedir?
 • Dursun YILMAZ20.7.2017 10:58:18

    Bu ülkede boş işlerle uğraşan ne kadar çok boş zamanı olan ve ne kadar çok boş insan varmış.Biraz da boş beyninizi Bilim,Fen,Teknoloji ve kaliteli insan olabilme yolunda kullansaydınız.Her daim aklınızı akıllı kullanabilmeniz dileğiyle...
 • Ne darbe ne OHAL, Demokrasi derhalİlgili haberi göster

 • Dursun YILMAZ20.7.2017 11:19:30

  DEMOKRASİ kelimesinin sözlük anlamı şöyledir=
  Siyasal denetimin doğrudan doğruya halkın ya da düzenli aralıklarla halkın özgürce seçtiği temsilcilerin elinde bulunduğu, toplumsal ve ekonomik durumu ne olursa olsun tüm yurttaşların eşit sayıldığı yönetim biçimi.
  eş anlamlısı:   elerki
    Doğrudan doğruya ve özgürce Türkiye'de seçim yaptım diyebilen Halk var mı?Bizim yaptığımız seçim aynen şuna benziyor.Adam mektup yazıyor,imzalıyor ve zarfa koyuyor.Zarfı alan postacı zarfı mühürlüyor.Zarf içindeki mektupta yazılanlardan postacının haberi var mı?Mektup ve zarf postacıda üstelik pul yapıştırdı mühürledi ama içerikten haberi yok.Biz hala demokrasinin içeriğine ulaşamadık.Ayıp olmasın ama yaklaşık 60 yıldır demokrasi kelimesini kulağım duymuştur.
 • Nefret ediyorum...?İlgili haberi göster

 • emar20.7.2017 19:56:06

  Toprakların iskana açılmaması için, verimli toprakları devetin istimlak edip kooperatifler vasıtasıyla fenni olarak işletilmesini teşvik etmesi gerekiyor. Senin arsan şehirde diye sen kat kat inşaat yapıp rant sahibi olacaksın ama köylü b.kun pisliğin içinde tarlada tabanda çile çekecek, yok öyle yağma. Tarim ve hayvancılık gelişsin diyorsan önce köylüyü çiftçiyi destekleyeceksin. Gübreye mazota para yetiştiremeyen çiftçi bir noktadan sonra canına tak diyecek ve elbette kolaycılığa kaçacak ve o da tarlalarını arsa yapıp günü kurtarmaya çalışacaktır.
 • Cumhur Bandakçıoğlu20.7.2017 10:51:07

  İşin en üzücü tarafı, Son 15 yılda yani, AK Parti döneminde betonlaşma en üst düzeye çıkmıştır. AK parti de politika yapanların çok büyük bölümü de köy kökenlidir. Bu nasıl bir tezattır.  Şehir Mezarlığı'nın yol cephesi, yol büyütme çalışmaları dahilinde içeriye çekilmekte olup onlarca ağaç, metrekarelerce toprak, parke taşlarıyla kaplanmaktadır. Yol genişletmek için topraklarımızın betonla kaplanmasını şehircilik olarak gören bu zihniyet dünya şehircilik tarihinde görülmemiştir. Doğayı bitirmek, İnsanlığı bitirmek demektir.
 • M.yılmaz19.7.2017 15:01:51

  Bize miras kalan bu topraklarin ve doğanın bu sekilde yok edilmesi,olusturulan beton yığınlarını şehir diye yutturmaları,buralardan sorumlu bir çok bakanlik olmasina rağmen ses cikarmayip yalandan kamu spotu yayinlamalari gelecek nesiller için cok acı.olsun beton zenginligimiz var...
 • Dursun YILMAZ19.7.2017 13:36:39

  Hocam gerçekten inşaat üzerine eğitim görüp bu işi yapan kaç inşaat işçimiz var?Türkiye'de parası olan herkes te ben her işi yaparım zihniyeti var.Bu zihniyetteki insanlara Amerika da çok af edersiniz tuvalet kulübesi bile yaptırtmazlar.Standart ve kalite ile henüz tanışmayan çok insanımız var.Bu yüzden balıkçılar gibi her işimiz rast gele oluyor.
 • Feci kazada 2 kişi hayatını kaybetti İlgili haberi göster

 • Dursun YILMAZ19.7.2017 12:23:33

  Dikkat, düşünceyi belli bir konu ya da belli bir şey üzerinde odaklayabilme gücüdür.Her türlü kazalardan korunabilmek için dikkat denen bu gücü her an kullanmalıyız.Şunuda aklımızdan çıkarmayalım.Fizik kuralları bizi tanımaz,tanımak zorunda da değil.Biz şayet hayatta kalmak istiyorsak Fizik ve diğer tüm kuralları bilmek ve tanımak zorundayız.Kazalar ile karşılaşmamak dileğiyle...Rahmet ve şifaları bol olsun.
 • 13 yaşındaki genç kendini asarak intihar ettiİlgili haberi göster

 • Ahmet s. v19.7.2017 13:39:32

  Daha 13 yaşında bi çocuk, onu hayatına son verecek kadar ne yaptınız! Kimler suçlu, nedir bu bencilliğmiz, neden hep kendimizi düşünüyoruz!
 • Dursun YILMAZ19.7.2017 12:43:47

  İntihar olgusunun toplumumuz için daha büyük bir tehlike olmadan önce, devlet kurumları, okullar, aileler ve diğer kuruluşlar gerekli organizasyonları, düzenlemeleri yapmalılar ve gerekli önlemleri almalılar.
 • Küresel ısınma tehdidi yaklaşıyor !İlgili haberi göster

 • Ahmet s. v19.7.2017 13:42:33

  Saçma saçma konuşmayın küresel ısınma diye birşey yok, okuyun araştırın, bilimadamları küresel ısınmanın tamamen yalan hayal mahsulu olduğunu söyledi, kutuplar bilinçli olarak eritiliyor kimbilir emperyalistler ne için eritiyor, ya petrol ya altın yada başka bi önemli şey, uçaklar antartikaya sürekli kimyasal veriyor
 • Dursun YILMAZ19.7.2017 10:58:42

  Araç yakıtı olarak Mazot,Benzin ve Gaz kullanmaktan vaz geçip elektrikli araç üretmeye çaba sarf etmiş olsalardı hem Doğa sağlıklı olurdu hem de insanlar sağlıklarını kaybetmezlerdi.Amerika,İngiltere,Fransa ve büyük miktarlarda Petrol ticareti yapan Ülkeler diğer ülkelere Doğayı kirlettikleri için geriye dönük tazminat ödesinler.Bak bakalım o zaman Doğa negatif-pozitif yönde nasıl gelişecek.Doğanın dengesi çoğunlukla petrol ve türevlerini kullanmaktan bozuluyor.
 • Bolu’nun tek kadın otobüs şoförüİlgili haberi göster

 • Dursun YILMAZ19.7.2017 10:07:58

  İnsana kadın-erkek gözüyle  değil sadece insan olduğu için insan gözüyle bakabilsek hiç bir sorun yaşanmaz.Her insan her işi(işin gerektirdiği vasıflara sahip ise) istedikten sonra başarıyla yürütebilir.Yani kadın işi erkek işi diye bir iş ayrımı yoktur.Yani işin cinsiyetle uzaktan yakından bir ilişkisi yoktur.Sadece insanın yapabileceği iş vardır.İnsan denen yaratığın yeter ki istesin başaramayacağı,üstesinden gelemeyeceği iş yoktur.Şoförümüzü yürekten alkışlayalım.
 • Bisikleti motosiklete yüklemiş İlgili haberi göster

 • Dursun YILMAZ18.7.2017 22:22:06

    Türkiye'de terzinin dikişine,askerin işine,fakirin çocuk edinişine,sagari ücretin bir ay yetişine ve de garibanın yolda gidişine akıl erdirebilmek için akıl üstü bir akılla  çaba sarf etmek  gerekir.Aklın alamadığı işleri biz başararak Dünya'yı bile şaşkına çeviren bir Milletiz.Yok ya diyenler var gibi geldi kulağıma.Ayda kazandığı 250 Bin TL ile geçinemeyenler varken asgari ücretle 4 kişilik aileyi gül gibi geçindiren 15 Milyona yakın insan var bu Ülke de.Bu ilginç ücrete hiç kimse şaşkın bakışlarla bakmıyor.Göz tarar beyin görürmüş.
 • Borçlu Esnaf18.7.2017 21:35:58

  Ve bir tane trafik polisi hoop hemşehrim, trafiği tehlikeye atıyorsun diye durdurmuyor. Çünkü trafik polisi gören var mı ? Ben göremiyorum bu gibi işlek cadde/bulvar'da.
  Yine, mahzen tekelin karşısındaki lambaların yanına sağa dönmek için ışıklı ayrı şerit yapıldı.
  Millet ışığı beklemeden zart diye yola fırlıyor.
  U dönüşü yapılmayacak yerden dönülüyor.
  Koy şuraya nöbetleşe polis ekibi, bak bakalım buranın sorunu çözülüyor mu ?
  Eksik mi var acaba ? Varsa alım yapsınlar. İşsiz çok.
  Trafik Denetim Ekipleri bunları okuyor mu acaba.
  Adamlar da biliyordur bu sorunları. Hangi birini çözelim diyorlardır.
  Onlar da haklı Polis-Asker-Öğretmen-Doktor maaşları en yüksek olmalı. Bunlar önemli mevkiler.
 • Hayvan hırsızları köylünün canını yakıyorİlgili haberi göster

 • Dursun YILMAZ19.7.2017 20:07:08

    Dursun-x rumuzuyla yazan kardeş,termodinamiğin yasalarını şu satırlarla öğrenmeye başlamıştım.O zaman henüz 17-18 yaşlarında idim. There are three important E’s in the study of the thermodynamics: energy, equilibrium and entropy. The word entropy was first used by Rudolf Clausius. It is taken from the Greek word ‘tropee’ which means transformation.Bilim yasaları dogmatizm ve mitolojiyi desteklemez.
 • YILMAZ BEKTAŞ19.7.2017 17:24:00

  SAYIN VALİMİZE DUYURULUR:KÖYLERİN VE YAYLALRIN GİRİŞ ÇIKIŞLARINA GÜVENLİK KAMERASI KOYULSUN.DÜZCE DE BÖYLE BİR HIRSIZLIKTA, JANDRMA BİR EVİN GÜVENLİK KAMERASINDAN 24 SAAT GEÇMEDEN HIRSIZI YAKALADI
 • Dursun-X19.7.2017 13:54:58

  Dursun Kardeş,
  Dogma, mitoloji diye tutturmuşsun ama farkında mısın bilmemi, senin dogma'n da bu. Dinin dogma olduğuna dair dogmalardan kurtul. Free your mind. Aristo bile ilk muharrik demiş bir şekilde sıyrılmış işin içinden. Kafanı çalıştır çözüm üret. Dogma dogma diye herşeyin önüne set koyma. Varsa başka açıklaman bizimle paylaş irdeleyelim. Mesela big bang'a doğru zihninde bir yolculuk yap ve o ufak yoğun quantum çorbasından kainat nasıl ortaya çıkmış sorgula. Onun öncesi neymiş bir düşün. He cevabını bulursan bizimle de paylaş. Aristo paylaşmış. SOnra madem bilim bilim diye tırlıyorsun otur termodinamiğin kanunlarını iyice çalış sonra gel bana entropiyi anlat. Varoluşu anlat. Dogmasal dogmaları bırak realiteye bak. Keşfet, karartma.
 • Dursun YILMAZ19.7.2017 12:04:57

  elhac bedri bolevi=ALLAH C.C. tarafından emredilen hükümlerin uygulanmaması asıl adalet sisteminin çökertilmesinin baş sebebidir demişsin.Yani demek istiyorsun ki dogmatizm ve mitoloji olmaz ise Adalet çöker.Senin anlayışına göre düşünürsek  Hindu Tanrıları Brahma, Vishnu ve Shiva Üçlemesi’dir; Hintliler bunlara göre mi Adalet yaratacaklar?Senin hangi yüzyılda yaşadığını anlamak için medyum olmak gerek.
 • bolulu19.7.2017 11:28:01

  hayvanları geçtim arçeliğin arkasındaki yakabayat köyünde insanlar evlerinde uyuyamıyolar evlerine hırsız giriyor hergün yabancı plakalı araçları gördüklerinde jandarmaya haber veriliyo devriye geziliyo diolar ama önlen alınmıyor  
 • elhac bedri bolevi19.7.2017 11:20:24

  Devlet vatandaşın can ve mal güvenliğini korumakla yükümlüdür lakin tazmin etmek yükü tamamen devlete ait olamaz. Zararı veren devlet ise tazmin yükümlülüğü doğar, başkalarınca zarara uğratılan vatandaşlar arasında adalet ile hükmetme yükümlülüğü devlete aittir. Adaleti kaim etmek devletin görevidir ve bunu yasalar ile yerine getirir lakin insanlar hakkında adalet ile hükmetmenin gerekçesi sadece insanların oluşturdukları yasalar olmamalı bilhassa insanı yaratan tarafından vaazedilen hükümler öncelikle dikkate alınmalıdır. ALLAH C.C. tarafından emredilen hükümlerin uygulanmaması asıl adalet sisteminin çökertilmesinin baş sebebidir. Vatandaşlar arasında adaletin hakim kılınması isteniyorsa öncelikle şeri hükümlere müracaat edilmesi gerekir.
 • Vatandaş19.7.2017 00:19:21

  Devlet can ve mal güvenliğini sağlamalı, sağlayamıyor ise zararı ödemeli...
 • FET֒den 10 kişi daha yakalandıİlgili haberi göster

 • Utanç M B 24.7.2017 12:17:50

  Bir de  yaptıklarından utanıp lojmanı terk edenler var. Artık insan içine çıkmaya utananlar var. Neden utanıyorsunuz ki. Eğer yaptığınız yanlış bir şey yoksa başınız dik gezin neden utanıyorsunuz. Neden insanlardan kaçıyorsunuz. çünkü yaptıklarınızı siz de biliyorsunuz. Az kişiye sınav sorusu vermediniz, az kişiyi jürilerde dökmediniz.
 • Haluk un defteri 19.7.2017 14:50:04

  Daha ilk seçimlere hazırlanırken hayri bey bolu dağı ismail in yerini kendine merkez seçmişti. Tüm görüşmeleri ve özellikle de gizli görüşmeleri orada gerçekleşiyordu. Olayın gidişatı daha o zamandan belli idi. ve zaman su gibi akıp geçti. olsun 20 yıl da öyle akıp geçer. bu dünyanın 20 yılı akıp geçer ya ahirette nasıl vereceksin bunların hesabını.
 • Gerçek 19.7.2017 14:46:14

  Eee ne anladık bu işten Hasan da Hayri de Hayretetin de hepsi masum. Peki 200 tane fetocu yu ben mi oraya yerleştirdim. Bunlar hep tesadüf mü. Ne büyük tesadüf olmuş. Olay söyleydi. Fetullahcılar adamlarına yer arıyordu, Hasan a bildiriyorlardı, Hasan da Hayriye söylüyordu beraber alıyorlardı. Alımlar kesinlikle masum ve adil değildi. Sıradan birisi akademi dünyasına kesinlikle giremez. Refrans olacak. Çünki alınacak olan elemanın eski işi, eski patronu, iş arkdaşları, siyasi tanıdıkları, facebook u her şeyi tek tek  taranıyor. Yani kısacası siz kimi ve neyi ne amaçlı işe aldığınızı biliyordunuz. Başta Hasan sonra Hayri sonra Hayrettin suçludur. Bunuda herkes bilmek
 • FARUK TARCAN18.7.2017 17:43:16

  Hayri bey gene ellerin cebinde geziyormusun. Oysa ki ne çabuk geldiğin yerleri unuttun. Boşuna dememişler düşmez kalkmaz bir Allah. Hadi bakalım çok yediniz, haksız yediniz  şimdi de hesap verme zamanı. Hayri bey masumiyet ayaklarına yatıyor ama görevdeyken kimseye randevu vermezdi, fetuhllahçılar pijamalarla odasına girerdi ama bize randevu vermezdi. Peki hapiste ziyaret etmek istsek gene randevu vermez mi acaba
 • Rektör Efendi 18.7.2017 17:41:08

  Hayri bey ve ekibi hala rahat rahat geziyor. Tıp fakültesinin dönerini 8 sene yediler, en üst düzeye çıkardılar, döner alanların hepsi fetöcüydü şimdi ellerini yıkayıp çıktılar. Bu haksızılık ve adaletsizlik devam edersen vatandaşın güveni sıfıra iner.
 • Hızlı tren Bolu’nun neresinden geçecek ?İlgili haberi göster

 • DOLAR MARK19.7.2017 07:59:37

  Parasını kim ödeyecek?
 • Destek verelim19.7.2017 07:57:14

  Hızlı tren yapın, dev havaalanı yapın, insansız uçak yapın. Vatandaşın köyünde yol yok bazen su elektrik yok. Ama bu propaganda ile oy kotarabiliyorsun. Adam belki hayatında uçağa binme ihtimali sıfır bırak uçağa binmeyi havaalanına kadar gidecek ne parası var ne vizyonu ama dev havaalanlarıyla hızlı trenlerle mutlu oluyor. İnsanımız çok garip yaahuu.
 • Dursun YILMAZ18.7.2017 21:55:05

  Dursun Yılmaz'a rumuzuyla yazan büyüğümse abime küçüğümse kardeşime yorumlarımı okuyup doğru anladıkları için çok çok teşekkür ederim.

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak