bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • Cenaze evinde kıymalı pide REZALETİ !İlgili haberi göster

 • Ömer Faruk Dalsarar26.7.2017 18:19:01

  BEKAR'KARI BOŞAMAK KOLAY ...
  Arkadaşlar boş boş konuşuyorsunuz.Hadi yarın bir cenaze sahibi çıksın da ben bu adetten vazgeçtim desin,bırak hacıyı hocayı imamı yedi düvel akrabası taallukatı cenaze sahibi ile selamı sabahı keserler adamı yaşarken ölmüş den beter ederler.Onun için dağılın şimdi herkes işinize bakın olmaz mı.
 • Anlamazlar26.7.2017 17:37:43

  Bu konuyu sürekli çevremdekilere söylememe rağmen herkes pide peşine düşmüş. Ailemden ve akrabalarımdan ölen olduğunda mecburen dağıttık. Herkes pide ayran peşindeydi. Cin fikirlilerin işine gelmez kaldırmak. Ayrıca bu pideden ticari kazanç sağlayanlarında
 • Selcuk.26.7.2017 16:48:06

  Benim dedemde yıllardır Cenazesi için pide parası biriktirmekte... galiba en son 20 bin TL olmuş adamcağizin parası.. yemiyor içmiyor pide parası birktiriyor ..ya birde kuyruk siraya geçiyor millet pide ayran almak için.. iyiki öldü bu  mevta der gibi.bu saçmaliğa bir dur diyecek delikanlı yönetici çıkarmı bilmem boludan
 • Yılmaz Yücel26.7.2017 16:37:41

  BU REZALETİ KINIYOR YETKİLİLERE SORUYORUM DOĞRUMUDUR. BENCE PİDECİLERİN UYDURDUĞU GİBİME GELİYOR..PİDELERDE PİDEYE BENZESE BARİ ..
    
 • SELİME 226.7.2017 16:33:16

  "selime" rumuzlu yorumcuya aynen katılıyorum. Ölen kişinin yakınlarının üzüntülü hallerini bile bile, göre göre, cenaze katılımcılarının beklenti içerisinde olması yakışıksız bir durumdur. Lütfen bu ve benzeri uydurma adetlerden vazgeçelim. O pideleri yemeyelim. Gelin hemen bugün kim ne derse desin bu yakışıksız uygulamalardan vazgeçelim.    
 • İsmail YILDIRIM26.7.2017 16:21:47

  Sevgili Goca bolulu; Kamuran bey pide konusuna değinmiş, ben hoca kısmına, siz de şeker kısmına, böyle güzel güzel yazıyoruz, ben çok memnunum, buradaki paylaşımların asıl amacı kimseyi yermek, kınamak, üzmek değil ki, yanlış yapılıyorsa onları belirtmek, işin doğrusunu söylemek. Bazı kişilerin menfaatleri doğrultusunda yapılan yanlışlar varsa ve bu yanlışlardan da en çok garipler zarar görüyorsa, dur demek lazım. Daha önce de belirtmiştim bu konuda asıl sorumlu MÜFTÜLÜK, Müftü beyin bir an önce bu konuda fikrini belirtmesi ve bu fikrini yazı ile tüm Din görevlilerine duyurması, hatta Cuma hutbesinde dile getirmesi gerekir. Saygılarımla.
 • Salih ÖZDEMİR26.7.2017 16:20:47

  Kamuran beyi bende kutlarım kimsenin cesaret edemediği konuları işliyor. Bir süre önce yakın köylerimizden birinde cenazeye katıldım. Yağmurlu bir gündü öğlen namazı sonrası  defnedilecek, Namazı kıldık dışarda saf tuttuk ve 10 15 dakika yağmurda cenaze namazını bekliyoruz ,sorduk kimi bekliyoruz caminin altında yemek veriliyormuş cemaatin yarısı yemek yiyor! Cenaze musalla taşında biz arkasında. Hoca dediki bu adet dinimizde yok bırakalım bu adetleri dedi kızdı.Yemekten çıkan dişlerini  temizliyor, rezalet. Sordum hocaya dediki uzaktan gelenlere KOMŞULARI (cenaze sahibinin haberi olmadan) yemek veya pide ikram edilirmiş.Evde amennah ama Kabristanda yenilmesi yasaklanmalıdır bende diğer yorumculara katılıyorum.
 • Goca bolulu26.7.2017 16:02:45

  Cenaze evinin salonunun da orta yerde mevta yatarken etrafında oturan komşuları ve yakınlarının pide yemesi akla mantığa aykırı. Hem de pidelerin yağını halıya kilime akıta akıta ev sahibine daha iş çıkarıyorlar. haber mükemmel olmuş. İSMAİL YILDIRIM abimizde okumamış okumamış busefer okuyası gelmiş. Sayın abim hocaların aldığı parayı bizde onaylamıyoz ama şekercilerinde sattığı şekerlere de bi değiniver abim. Cenazede mevlütte şeker dağıtmak caizmidir İsmail yıldırım hocam.şekercilerde cenaze oldummu seviniyo.bu bir ironi dir. Sadece iş pide de mevlütte şekerde değildir.
  Haber i yapanı kutluyorum.ismail yıldırımı kınıyorum.akıllı telefona yeni geçti google dan caiz lik bakıyaa
 • erkan kır 26.7.2017 15:35:43

  Tebrik ederim. .. cok dogru.  Ve bu adet bir çok yerde yok. Sadece ya 1 adet ekmek dağıtılıyor yada hiçbir şey..
 • GOCABOLULU26.7.2017 15:35:17

  Eskiden cenaze evlerine yemek taşırdı komşusu akrabası...
  "Acısı var yemek yapamaz diye"
 • Bolulu26.7.2017 15:33:28

  Gerçekten pravo ... Rahmetli babam vefat ettiğinde o anın verdiği psikoloji ile her şeye olur diyorsunuz ama sonradan düşündüğünüzde ne kadar saçma bir şey olduğunu anlıyorsunuz. Uzaktan gelenlere yemek vermek adettir tamam ama yahu cenaze evi bu. Millet karnını doyurmaya geliyor adeta..
 • sebahattin durak26.7.2017 15:17:24

  Kamuran bey tebrikler kanayan  yaraya parmak bastınız. Yazınızda belirtilmeyen Yurdaer beyinde bahsettiği kabristanlıkta pide ayran dağıtılması da ayrı bir ayıp. Cenaze kabirde sual edilirken cenazeye katılanların pideleri kapışıp piknik yapar gibi biraz önce meftayı defin ettiklerini unutarak sohbet ve kahkaha eşliğinde pideleri afiyetle yemeleri çok mu çok üzücü olduğunu düşünüyorum. Kamuran bey bu konuyu gündeme getirdiğiniz için sonsuz teşekkürler.
 • İlhami candemir26.7.2017 15:12:58

  Vakti zamanında TC Ziraat bankası köylü parası(kredisi)dağıtacakmış.Bu iş günlerce süreceği için polisten yardım istenmiş.Polis müdürü her gün bir polis göndermiş.Gel zaman git zaman o polis müdürü emekli olmuş ve bir gün o bankaya işi düşmüş.Kapıda duran polise "oğlum sen burada niye duruyorsun"dediğinde aldığı cevap şu olmuş,yıllar öncesi,"işgüzar bir polis müdürü buraya nöbet çizelgesi koymuş,o gündür bu gündür biz nöbetteyiz" demiş.Müdür de o cevaba karşı o işgüzar müdür benim demek durumunda kalmış.İşte bu pide olayı da  onun gibi bir şey.  
 • selime26.7.2017 15:10:31

  Gerçekden de çok büyük bir saçmalık. Cenaze sahibi için de külfet olduğu kadar cenazeye katılanlar içinde .şahsım adına ben o pideyi almamaya çalışıyorum. İçimden yemek gelmiyor. insanlar acısını yaşarken senin orada dikilip pide yemen çok abes geliyor. Burda iş diyanete cami hocalarına düşüyor.
 • sanayici26.7.2017 14:55:13

  Bu cenazede yemek verilmesi yanlış ama insanlar borç bulup bunu veriyor el ne der filanca verdi verilmez ise ayıplanmaktadır. Bu adet kaldırılmalı bir cenaze eger 500 kişilik bir gelen varsa yaklaşık mevlütü hocası şekeri gülsuyu kefeni mezarcısı bide pidesi ile 4-5000 tl gibi bir rakama malolur.Yani artık ölmekde lüks oldu. Bu adet ben 42 yaşındayım bu yaşıma kadar vardı bundan sonrada kalkmaz.Çünkü bizde var yok degil o ne yapmış biz ne yapacaz gibi çekişme ile oluyor. Aynı durum umre vs de geçerli gidene kadar gelen eşyalar atletler çoraplar geldiginde tesbihler seccadeler 4-5000 tl umre yapıyorsun 3-4 bin tl de bunları dagıtıyorsun. Bu gidişle en iyi ölüm ramazanda oluyor. Yemek adeti yok çünkü...
 • İsmail YILDIRIM26.7.2017 14:38:03

  3- Akla şu soru gelmektedir, "biz okumayı bilmiyoruz, mevlit okutacağız ne yapmamız lazım" bu konunun çözümü ise çok kolay, İlimizde bir sürü kur'an kursu var hatta Müftülüğe müracaatla maddi durumu iyi olmayan 3-4 tane öğrenci görevlendirilmesi istenebilir ve bu çocukların giyim/kuşam veya eğitim ihtiyaçları karşılanabilir, bu arada cüzi bir cep harçlığı da verilebilir.
  Bu çok önemli konu hakkında Müftülüğün çok ciddi bir şekilde çalışması gerekmektedir.
 • İsmail Yıldırım26.7.2017 14:36:19

  http://www.sabah.com.tr/yasam/2015/12/14/kuran-okuma-karsiliginda-alinan-para-caiz-degil
  https://sorularlaislamiyet.com/para-karsiligi-kuran-okumak-caiz-midir-kaset-veya-bilgisayardan-kuran-dinlemek-sevap-midir
  http://www.kha.com.tr/Mustafa-ALTUNOK/732/Kur%E2%80%99an%E2%80%99i-Ucret-Karsiliginda-Okumak-da-Okutmak-da-Suctur_.html
  http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=490
  Görüldüğü gibi bu konuda pek çok beyanlar var.
  Bunları en iyi bildikleri halde hocalarımız hala mevlitlere katılarak para karşılığı kur'an okumakta, hatta kendi görevli oldukları camiilerde bile okumuş oldukları mevlitler karşılığında para almaktadırlar.
 • İsmail YILDIRIM26.7.2017 14:31:16

  Kamuran bey çok güzel bir konuya değinmişsiniz, yerden göğe kadar haklısınız, bu arada bununla beraber değerlendirilmesi gereken bir konu daha var. bu da cenaze defnedildikten sonra hoca efendilerin yaptığı okuma karşılığında ödenen ücretler, pek çok dini kaynaklardan araştırdığımda para karşılığı kur'an okumanın doğru olmadığı belirtiliyor, işin kötü tarafı ise bunu en iyi bilmesi gereken hocaların bu zarfları bilerek almaları, mevlitlere katılarak (önceden pazarlık yapılarak tabiki) oradan para almaları, mevlitler farklı diyen varsa orada en ufak kur'an dan bir ayet okunduğu zaman da aynı şey olur ki aynı içkinin damlası hesabı. Mevlit ayları geldi, bu konuda Müftülüğün bu olaya bir el atması lazım, özellikle kadrolu hocalar için.
 • mustafa demir26.7.2017 14:22:23

  Kamuran Bey helal olsun....
  Kalıcı konutlarda da kaldırım yenileme haberini sizden başka kimse cesaret edip yapamadı....Gazetecilik ölüyor...
 • Yurdaer Kalaycı26.7.2017 14:12:18

  Bravo Kamuran Alagözoğlu alkışlıyorum. Adetlerimizi unuttuk. Pideyi kabristana kadar taşıdık. Yuh olsun bu cehalete. Doğru söyleyeni dokuz kapıdan kovarlar. Ama doğru doğrudur . Tekrar tebrikler.
 • Devlet Hastanesinde Sonuçlar Anında Cepteİlgili haberi göster

 • Teknoloji delisi29.7.2017 15:03:05

  Hastalar kendi sonuçlarını rahatça değerlendirebilecek, başka hastaların ki ile ksrşılaştırabilecek, internette araştırıp sonra bana şu ilacı yaz demek için Dr.kapısına dayanabilecek
 • emircan SERT26.7.2017 17:44:46

  Peki patoloji sonuçlarını telefona geldi okuduk ve bir şey anlamadık devamında hastalı "Kendimiz mi yoksa aynı hastalığa yakalanmış uzman bir hasta mı" cevap lütfen.
 • İsabet buyurdunuz efendimİlgili haberi göster

 • Dursun YILMAZ25.7.2017 19:25:24

    Hocam ağzından bal damlıyor.Balın olsun tek,Sinek BAĞDAT'TAN gelir.Şap ile şeker bir değil.Bal bal demekle ağız tatlanmaz.
 • Ali Kaygusuz25.7.2017 16:03:31

  İngiliz''Ucuz mal alacak kadar zengin değilim''demiş.Toplumda kötüler olmasa,iyilerin değeri bilinmez ki!
 • Kadrini Sengi Musalla’da bilinenler İlgili haberi göster

 • Orhan Tüzmen27.7.2017 02:14:15

  Uğurlar olsun Sevgili Halitoviçe.Yıllarımızın Bolusporla doruklara çıktığı unutulmaz anılarıyla dolu dönemleriydi.Tüm sevenlerinin başı sağolsun.
 • Sami26.7.2017 21:04:58

  Buyuk takimdik!Buyuk Kaleciydi.Buyuk heyecqnlqr yasadik.
 • METİN MUTLU25.7.2017 16:15:52

  o bizim çocukluğumuzun kahramanıydı iyi ki onu tanımışım efsane kaleci ısıklar içinde uyu
 • Osmanlı Arastası’nın çukuruna düşerek yaralandıİlgili haberi göster

 • fatih TATAR26.7.2017 09:41:13

  YIKMAKTAN VE KAZMAKTAN BAŞKA İŞİ OLMAYAN BU YÖNETİM NE YAZIKKİ TARİHE SAHİP ÇIKACAĞINA BU ŞEKİLDE TARİHİ KAZMALAMAYA VE BETONLAŞMAYA DEVAM EDİYOR. HERKES DEPREMİN NE OLDUĞUNU ÖĞRENMESİNE RAĞMEN HALEN DEVAM EDEN İNŞAAT ÇILGINLIĞI DEVAM ED
  YOR.BİRGÜN HERKES PİŞMAN OLMAZ İNŞALLAH
 • Kusursuz kaldırımları neden söküyorsunuz?İlgili haberi göster

 • Lacivert takım 27.7.2017 08:33:39

  Dangalak arkadaş Chp o yürüyüşü neden yaptı ve neden sonra yaptı biraz gazete oku haber programı izle bu kadar kültürsüz olma lütfen bak sonra rezil oluyorsun burda.... Ayrıca yadırgamayalım Yılmazlara para lazım kaldırımın taşları oğlununsa ne olacak hava atıp bizlere görmemişler kıskanıyorlar demeleri için bunlar gerekli azcık empati olmuyor böyle... Başkanım kütüğümü sebene aldırsam belediyeye alınırmıyım hem lise değil ben 2 üniversite mezunuyum  işsizim...Bir de kendi evinize giden senin oğlanın eve giden yolları asfaltlamissinda bizim kanal yolu ev yolu berbat halbuki bir yan yolu yapaydın iyiydi araba harap oldu zahmet olmazsa oraları da yaptırsaniz aslında yağmur yağınca iyi oluyor havyanlar kuyu gibi şu iciyorlarda işte arabalar...
 • İsmail K27.7.2017 08:06:28

  Gereksiz yere harcanan bir kuruşta hakkım varsa haram olsun.

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak