bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • Yargının rahatsızlığı İlgili haberi göster

 • polat dinçsoy28.3.2018 17:54:48

  Abi sen kendini aşmışsın artık.Cumhuriyet köşe yazarları senin pabucunu bile bağlayamaz.Ancak sizi eskiden tanırım.her bir durumda bile hukuk içinde satranç oynardınız.şöyle olursa böyle olur diye.Şimdiyse dama bile oynayamıyor durumdasınız.Öğreti değişmedi ama doktrin değişti.
 • Hocaların işi zorlaşıyor !İlgili haberi göster

 • Berat 28.3.2018 23:07:36

  Din ile bilim çatışmaz.. Kutsal kitabımızı artniyetsiz inceleyenler.. Einstein kainatın durağan olduğundan vazgeçip, genişlediğini açıkladığında iş işten geçmişti... Zariyat suresi 47.ayet...
 • Vatandaş28.3.2018 18:12:47

  Cüpbeli nin vaazında yapsınlar bakalım.....
 • Apostrafi27.3.2018 20:52:11

  Hocaların hocalık yaptığı dönemlerde insanlar okur-yazar bile değildi.Arapça bir kaç kelime ve cümle  bilen hoca kendini üst makamlarda görüyordu.Hocalar eğitim ve bilim çerçevesinin çok dışında kaldıklarından insanları ikna etme ve dogmatizme inandırma kabiliyetlerini kaybettiler.Daha doğrusu insanlar artık dogmatizmi sorgulayacak kadar ilerlediler.Bilim,Fen ve Teknoloji kendini gösterdikçe bazı şeyleri de yavaş ta olsa silip süpürüp götürüyor.Hiç bir iş yapmadan,hiç bir şey üretmeden sadece yatarak para kazanma devri bitiyor.Maalesef bilim denen şey insan beynini uyardı.Artık insanlar bilimi referans alıyor.Bilimin insana katkısının Din den daha fazla olduğunu tüm Dünya insanları yavaşta ve geçte olsa öğrenmeye başladı.Günaydıııııııııın.
 • İlçelerden AKP'lilere haber var !İlgili haberi göster

 • köroğlu30.3.2018 09:12:17

  devletimiz güçlü ve emin adımlarla yoluna devam ediyor hedef kızıl elma her devirde çürük elmalar olur zamanı gelince o parazitleri devlet sırtından atar bundan öncekileri attığı gibi hiç kimse sütten çıkmış ok kaşık değildir herkes kendini sigaya çekmelidir düşmanlarımız her tarafta cirit atıyor bizde kızıyoruz lakin kol kırılır yen içinde kalır. gün birlik olma günüdür.
 • doğru tespit....28.3.2018 11:48:13

  MUTLU bey herkesin içinden geceni veya bildiği halde söyleyemediğini yüksek sesle söyleme cesaretini göstermiş ender kişilerden biridir.Cesaretinden dolayı kendisini tebrik eder,aynı zamanda hislerime tercuman olduğu için tşk ederim.
 • Hüsnü kuru27.3.2018 10:42:29

  Duyumlara göre AKP'de Özellikle belediyeler üzerinden yapılan görevden almalara şimdi "üç dönem şartı" nedeniyle en az 100 isim daha eklenecekmiş. Hadi bakalım inşallah Bolu halkı için kurtuluş olur.
 • hakkı hakyemez27.3.2018 09:55:50

  VALLAHİ  bu  yazdıkların   doğruysa, islam  diyarında,  müslümanlar böyle   yapıyorlarsa  ben dinimi ya  sorgulayacam eğer  yanlışlıklar varsa bu  yazdıklarını  yapılması  kitabımızda suc  günah  yapılamaz diye   yazmıyorsa  ben böyle  müslüman kalamam  olamam.
 • YILMAZ YÜCEL26.3.2018 22:48:40

  MUTLU..
    BİLGE  KARDEŞİMİN  YAZDINLARINA KULAK VERİN  SAYIN HEMŞERİLERİM
 • YILMAZ YÜCEL26.3.2018 22:48:10

  MUTLU..
    BİLGE  KARDEŞİMİN  YAZDINLARINA KULAK VERİN  SAYIN HEMŞERİLERİM
 • Bitik Esnaf26.3.2018 21:18:15

  Geçen seçim zamanı geldiler kapıyı dahi açmadım.
  Artık yalan duymaya ihtiyacımız yok.
  Ülkenin durumu ortada.
  Benzin 6 lira olacak.
  Euro 5 - Dolar 4 olmuş.

  Her şeye zam geldi. Maaşlar kuş gibi.
  Toplanan vergiler nereye gidiyor...
  Satın devlet bünyesindeki uçakları / mercedesleri.
  Avrupalı devlet başkanları,vekilleri gibi bisikletle gidip gelin.
  Ama yoooook... İtibardan tasarruf olmazzzzzzz...
 • KÖYDES Projesi'ne 32 milyon TL'lik dev yatırım ödeneğiİlgili haberi göster

 • Ziya27.3.2018 08:54:33

  Sn. Ali Coşkunun hemşehrileri kimler acaba? Birde Devlet bütçesi kırsal alanda yaşayan ve o yerin tarımsal verilerine göre dağıtılır. Sn. coşkunun bu işte bir dahli yoktur. Devletin ödenek dağıtımını dahi siyasi ranta çeviriyor. Sn. Coşkun sizin o laflarınız Demirel zamanının klişe laflarıdır. Sn. Cumhurbaşkanının hatırına binaen vekil olduğunuzu sakın unutmayın ama bu seçimde artık bitti ve göreceksiniz.
 • Bitik Esnaf26.3.2018 18:38:42

  İnsanı yaşat ki devlet yaşasın mı?
  Ağam yine bizle alay ediyor.
  Hangi ülkede yaşıyor acaba...

  Çiftçi, Hayvanci, Asgari ücretli, emekliler sizin iktidarinizdan pek memnun değil... Neler diyorlar neler...
  İçeri atılma korkusuyla hiçbiri konuşamıyor...
  Aldığınız bu ah'larin geri dönüşü nasıl olacak acaba...

  Bu arada bu sözde destekler, AKP'li yurttaşlara hayırlı olsun.
  Acaba şu soru sorulur mu destek alabilmek için.
  Son seçimde hangi partiye oy verdiniz...

  Anlayan anladı...
  Salak değiliz, biatçı hiç değil.
 • ışık26.3.2018 16:43:54

     hızlı tren ne oldu ?
 • Allah ile aldatanlar !!!İlgili haberi göster

 • emar28.3.2018 12:44:53

  Asıl yezidin uşaklarına emar yapmak için burdayım. Gerçekleri söylemek yüreğinizi sızlatıyor biliyorum. ben 10 kişilik cemaatten biriyim ya sen kimsin rumuzsuz..
 • Emara27.3.2018 23:03:10

  Beyninin çok acil emar a  İhtiyacı var, tabi beyin varsa :)
 • emar27.3.2018 22:43:51

  Cami yıkan cami derneği yine toplu halde hücuma geçmiş diyecektim ama bir kişinin başka rumuzlarla yaptığı yorumlara gülmeyi tercih ettim.
  Ne kadar çok meraklıymışsınız cami yıkmaya, sonra cami kapılarında namazdan çıkanların ceplerine göz dikmeye.. Neredeyse namazlara tarife koyacaksınız.
  Hayırsever vatandaşların yardımıyla yaparız diyorsunuz. Behey gafiller camiiyi yıkarken hayırsever vatandaşlara mı sordunuz.
  Madem bu kadar çok camiiye meraklısınız, neden vakit namazlarını 8-10 kişiyle kılıyoruz,
  Sizde hiç utanma yokmu Allah ile İnsanları aldatıyorsunuz.
 • muhtar27.3.2018 11:42:48

  camiyi sen yapsaydın yine bu yazıyı yazarmıydın? yoksa sen yapmadığın içinmi yazdın?
 • Vay bee27.3.2018 10:09:20

    Bilimi referans alalım okul yapalım.Allah bilim insanını daha çok,çok daha çok sever.
 • Avcı27.3.2018 09:30:31

  Ayhan Aslanı tebrik ediyorum,mükemmel bir yorum, kuyruk acısı bağışlayacağını belirttiği 200-300değil, kendi mütahitliğini üstlenecekti, kendi daha önceki yazısında hesapları m2 üzerinden yapmış bile,bu kadar cami merakı olan birinin vakit namazlarında camide görülmeme sebebini insanlar sorar! Eleştiri olarak algılama yurdaer bey lakin ne yazılarında ne yaşantında ne yaptığın binalarda hiç örnek alınacak şeyler GÖREMİYORUZ.şahsen tanımıyorum sizi fakat sizde zengin yere damat girmenin vermiş olduğu bi kibir modu var.emekle gerçek çalışma ile edinilen bir yaşantın olaydı herşeyiniz daha farklı olurdu.Lütfen artık bişi yazmayın bizide uğraştırmayın ;)
  Olmuyo işte,yaptığınız hiçbişeyde gram Meymenet yok! Bırakın camiyi görevliler yapsın
 • Bol ULUĞ27.3.2018 09:00:01

  Biz bu üslubu  ve bu kafa  yapısını  gayet  iyi tanıyoruz, Helallik isteyin o inaçlı ve mütedeyyin  insanlardan. Haberin  başlığındaki  karikatürü  ve  benzerlerini kimlerin  hangi  algılara  sebeb olmak için,  inananları küçük düşürmek  için kullandıklarını biliyoruz. Sen  ne ilk  nede son olacaksın ama maalesef Yazık çok yazık. Ayrıca ayıp. Allah Hidayetine  ulaştırsın.
 • Ayhan Aslan26.3.2018 22:07:44

  Konuştukça batıyorsun ,,yazıda geçen ''ruh hamamında''bir yıkansaydın bunları yazmazdın..Nereden kuyruk acın var bilmiyorum ama,tevbe et ,,gıybet ettiklerinden helalik dile..Ruh hamamına gidersen dünyayı aklından çıkar da,kirlerden bir güzel arın..
 • Halkın Sesi26.3.2018 19:48:03

  Yahu, bıraksanız da bu kabak tadı veren "Camlı Cami" konusunu;
  Boluda yeni bir cami bekleyen, bir sürü uzak mahalleler de var.. Oradaki yoksul halka bir Cami yapıverseniz de, oralardaki insanlar da Yurdaer bey gb varlıklı insanlara duacı olsalar..
 • Osmanlı Ahvadı26.3.2018 13:41:41

  Halk olarak Verecez o arsayı sana :)
  Altına dükkan yapar üste kreş en üstede cami yaparsın, inşaat 800tl x bilmemkaçbin m2 mütahitlik ve kar oranlarında hesap ettimmi offfff, bide mimariyi de sana bırakacaz,camiyi senin binaya uyduruverem :)) hepsi olacak merak etme. Biz halk olarak o camiyi yapamayız,boluda tüm camiler senin desteğin olmadan inşa edilemedi. Sensiz olmaz Yurdaer amca,sen Yoksan hayat noksan!
  Mevlam olmayana hidayet versin! Amin
 • Yaşamak mı istiyorsunuz…?  İlgili haberi göster

 • Yılmaz26.3.2018 19:18:27

  Yazılarınızda çok önemli konulara değiniyorsunuz.Ama bizi yönetenler hala ders almıyorlar.kısa bir zamanda bolu nasıl beton yığınına döndü.son olarak büyük mssraflar yapılarak büyüksu ve çevresi katlediliyor.şimdiden iki köy merası yok oldu. nerde konu ile ilgili bakanlıklar ve çevreciler
 • Vay bee26.3.2018 12:42:04

    Bilinçsiz yapılan hiç bir işten fayda gelmez.Hayvancılıkla uğraşan kaç veterinerin var,kaç kimyagerin var,kaç biyoloğun var diye adama sorarlar.Bak bakalım Hollanda'ya.Hayvancılıkla kimler uğraşıyor.Biz de en cahil,bilgisiz ve eğitimsiz kişiler hayvancılıkla uğraşıyor.Hayvancılık uzman işi olmadığı sürece kaliteli hayvan eti yiyemezsiniz.
 • Kitaplar... İlgili haberi göster

 • Dursun YILMAZ25.3.2018 23:07:28

    Anlamını dahi bilmediği üstelik kendi dili bile olmayan bir kitabı okuyabilen bir toplum kendi dilinde yazılmış kitapları niçin okumuyor,okuyamıyor?Araştırmak lazım.Kölelik sisteminin hala devam ettiği ülkelerde kölelerin okumasını,aydınlanmasını ve uyanmasını kimse istemez.Yıllarca ülkemde sakıncalı kitap diye o kitapları okuyanlar ve o kitaplar cezalandırıldı.Her kitap kitap gibi kitaptır.Okumak öcü gibi gösterildi ve okuyanlar hep cezalandırıldı.Evrende okuyabilen ve okuduğunu anlamak isteyen tek canlı insandır.İnsan olmanın ilk ve son şartı okumaktır.
 • Dursun YILMAZ25.3.2018 22:32:50

    Hocam çok harika bir yazı yazmışsınız.Gerçeklerle kimse yüzleşmek istemiyor.Hocam Millet olarak okumuş insanın,okuyan insanın değerini de bilmiyoruz.İşçi emeklisinin emekli maaşı bağlanmasında eğitimin hiç bir etkisi yokmuş.Yani Oxford mezunu da olsanız işçi emekli maaşına katkısı yokmuş.Üniversite mezunlarını asgari ücretle işçi olarak çalıştıran tek ülkeyiz.Eğitimi,tahsili ve okumayı sosyal hayatımıza entegre edemediğimiz için toplumumuz okuyup ta ne olacak felsefesinden kurtulamıyor.Bazı kesimler aydınlanmış parlak beyin istemiyor.Rahatsız oluyorlar.İnadına kitap okuyun,inadına İngilizce öğrenin ki gerçeklerin gerçekliğini gerçekten öğrenin ve anlayın.Boş çuval ile okumayan beyin arasında hiç bir fark yoktur.İkisi de dik duramaz.
 • Vefat edenler (Bugün 25 Mart Pazar)İlgili haberi göster

 • İlhami Candemir25.3.2018 14:19:59

  Ah şu ihtiyarlık, en yakınlarının dahi cenazelerine gitmeye izin vermiyor. Yeğenim Mehmet Candemir'in kayın biraderi Ekrem Karslıoğlu'nun vefatını üzüntü ile öğrenmiş bulunuyorum.Kendisine Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dilerim.
 • Kızılay'da yeni Başkan Muhsin Kınacıİlgili haberi göster

 • ibrahim Demirbaş26.3.2018 12:43:21

  Tebrikler Muhsin bey hayırlı ve uğurlu olsun. Başarılar dilerim.

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak