bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • Gölcük yolunda faciadan dönüldüİlgili haberi göster

 • Muhterem9.8.2017 12:07:04

  Tünel falan yapılmaz çünkü ağaç kesimeyecekleri için yapılmaz ayrıca o asfalt rezil rezil, o kadar çok kalaylıyorumki
 • İsmail8.8.2017 14:52:18

  Karcasidan. Kizik yaylasina kadar olan yol bolunun siyasetcilerinin yuz karsi.1968  deki yol ayne duruyor. Sadece yama yapliyor. O yolun uc serit olmasi sart. Yada golcukte kizik yaylasina kadar tunel ypilmali.tunel yapilir ve beypazaria guzel bir yolla baglanirsa  bolunun turizmide socrama yapar.
 • "Göynük'e 24 milyon TL maliyetle 2 baraj inşa edeceğiz"İlgili haberi göster

 • Cakir9.8.2017 20:26:33

  O bahsettiğin adam bu ülkeye milyar dolarlık yatırımlar yapan ve devletin en çok kar ettiği şekilde ihalelere katılan şirkettir. Senin gibi inönüstler hazım edemiyor.

  Sırf sosyal medyada yayılan sahte haberlerle yola çıkıyorsunuz. Beyniniz çürümüş geçmiş olsun.
  Ülke şantiyeye dönmüş diyor birde :)
  Sen burada hakaret ederken Türk Milleti çalışıyor ve güçlü olmak için değer üretiyor. Sen git devletten beslenen ağzı kokan sahte terörist akademisyenleri savun.
 • Bitik Esnaf8.8.2017 22:50:24

  Çakır boş yapma koçum herkes ne olduğunu gayet iyi görüyor.
  Hakaret demişsin, ya okuma yazman yok yada art niyetli bir organizmasin.
  Özel ihaleleri bilmem mi hiç iyi hatirlattin.
  Milletin ...... Koyacağız diyenler kral oldu ülkede.
  Durmak yok yola devam koç.
  Ülke şantiyeye döndü. Bakalım bina yapacak yer kalmayınca çark nasıl dönecek ? Merakla bekliyorum.
  Bu arada TRT vergisine zam geldi. Öyle fazla teknolojik harcama yapma.
  Organik hoşaf öneririm sana iyi gider soğuk soğuk :)
  Girişimcilik falan filan anlarsın sen o işlerden.
 • Güldürdün8.8.2017 20:16:26

  Bolu kullanıcı ismiyle saçmalayan şahıs. Nemden mahvol duysan Yallah Antartika'ya

  Göl de yapacağız Barajda yapacağız. Nükleer Santralde olacak, rüzgar ve güneş panelleride senin ve senin gibilerin yok kuş göç yoluymuş, nem oluyormuş ağaçmış böcekmiş geçeceksin bu çevrecilik adı altında pusuya yatmayı :)

  Enerjiyi elinde bulunduran gücü elinde bulundurur. Bunu artniyetliler çok iyi biliyor. Artniyetlilere kanıp sırf hukumete giydirmek için Türkiye'ye karşı cephe alan Cahillerede öğreteceğiz.
 • Cakir8.8.2017 20:11:17

  Bitik Esnaf lakaplı kronik senin bu hayatta yaşama amacın Yerel haber sitelerinde ve sosyal medyada Hükümete ve yetkililerine hakaret etmek ve kendinin bile bilmediği bir yerlerinden uydurduğun saçma bilgileri spakülasyon yapıp çoğaltmak mı?

  Milyar dolarlık ihaleleri açan bu hükumet, özel firmalara lisans
  verem bu hükümet alabiliyorsan, paran varsa alda birde sen yap birşeyler bu ülkeye bir katkın olsun. Sabah akşam hakaretle olmuyor bu işler KATMA değer üret KATMA değer. Gerçi bu ülkeye hizmet etmessiniz siz. Sizin hizmet ettiğiniz başka yerler var.

  Sürekli aynı kelimeleri ve cümleleri kullanarak kullanıcı adı değiştirince başkası olmuyorsun. Dikkat Et.
 • Bitik Esnaf8.8.2017 14:10:09

  Maliyetini belirtiyor ki cahil olanlar, baraj yapımını M.Vekili veya Akp karşılıyor sansın.
  Doğrusu şu, Devlet bütçesiyle Göynük'e 2 yeni baraj yapılacak.
  Yani tüm vatandaşların verdiği vergilerden toplanan parayla.

  Bu arada TRT Payı %6'dan %10'a çıkarıldı. Artık telefon alırken daha pahalı alacaksınız. Akp propagandası yapan TRT'ye vergilerimi HARAM ediyorum. Yandaşların boğazında kalsın İNŞALLAH.

 • Bolu8.8.2017 13:58:47

  Bolu'nun havasını değiştirdiniz NEM den mahvolduk sıra ilçelere geldi. Göynük tavukçulukla geçinen bir ilçe o üreticilere allah kolaylık versin. Yandaş müteahhitler kazansın diye yatırımlar sürekli İNŞAAT üzerine ama DOĞA BUNU AFFETMEZ....
 • Vefat edenler (Bugün 8 Ağustos Salı)İlgili haberi göster

 • Muhsin YAŞAR9.8.2017 07:04:08

  Ölen kardeşlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet,geride kalan yakınlarına Sabrı Cemil vermesini; Rabbımızdan niyaz ederim.
 • Mudurnu'da 36 km 1.kat 26 km 2. kat köy yolu asfaltlanıyorİlgili haberi göster

 • köroğlu8.8.2017 09:36:40

  İyi güzel... Değerli yöneticilerimiz bir de Kıbrıscık'ın kalan 5 km.lik yolunu yapmak için gayret gösteriverseler...  Bolu halkının %15'ini oluşturan Kıbrıscık'lıları memnun ederler....
 • Hamdi bey8.8.2017 07:17:07

  Mudurnu -bolu arası rezil rezil köstebek yuvası gibi gerçi bolunun heryeri öğle, devenin hesabı nerem doğruki
 • Jale SONER CANBOLAT7.8.2017 12:08:03

  cumartesi günü yolum  Mudurnu yoluna düştü. hani asfalt yapılmıştı ne asfalt var nede düzgün bir yol var. Mudurnuya nasıl gidip geliyor insanlar 3 vekilimiz  görmüyorlar mı Sayın ALİ  BEY ŞUKADAR YOL ASFALTlandı diyor   şehirler arası yollar dururken  köy yollarımı asfaltlanıyor.arabam haşat oldu yoldan.
 • Nikah Karmaşasıİlgili haberi göster

 • komik adam vay be. ilahi 9.8.2017 14:46:57

  senin ifadenle senin suyun sana benim suyum banadır
 • yani demem o ki9.8.2017 14:46:08

  senin dinin sana benim dinim banadır.
 • kişisel algılamadan oku9.8.2017 14:44:57

  Şimdi bu sözlerimize Kur`an desteği aramak üzere Rabbimizin ayetlerine bir göz atalım:
  Bakara; 256:   Dinde zorlamak/tiksindirmek yoktur; iman Allah’ın ilâhlığını ve rabliğini örtmekten, iyi kötüden, güzel çirkinden, doğruluk sapıklıktan kesinlikle iyice ayrılmıştır. O hâlde kim tâğûtu örter/ tanımaz Allah’a inanırsa, kopmak bilmeyen sapasağlam bir kulpa yapışmıştır. Allah, en iyi işitendir, en iyi bilendir.
  Hud; 28:… –Biz, siz ondan hoşlanmadığınız hâlde sizi ona zorlar mıyız?”– …
  Kâfirun; 6Sizin dininiz/inanç ve yaşam ilkeleriniz sadece sizin için, benim dinim/inanç ve yaşam ilkelerim de sadece benim içindir.
  Yunus; 99:Oysa Rabbin dileseydi, elbette yeryüzündekilerin hepsi topluca inanırdı. Artık, inanan kimseler olmaları için,lmaları için, insanları sen mi zorlayacaksın?
 • öğretecem sana9.8.2017 14:43:08

  Kur’an ilkelerine göre hiç kimse, Müslüman anadan babadan doğmakla, Müslüman bir ülkede yaşamakla, adının Müslüman adı olmasıyla mümin sayılmaz.
  Çocuklar ise reşit olmadıkları sürece sorumlu tutulmaz ve çocukların dini olmaz. O nedenle çocuklara baskı ile, dayak değnek ile din öğretmek dinde olmayan bir uygulamadır.
  Herkes bilir ki, insanları baskıyla bir şeye inandırmak veya inandırmamak mümkün değildir. İnanç bir gönül işidir, kalp işidir. Bu sebeple insanların kalplerine nüfuz etmek, beyinleri kontrol etmek mümkün değildir. İnanç konusunda insanları zorlamak ise iki yüzlü kimselerin oluşmasından başka bir işe yaramaz. Ayrıca  cebr/ zorlama, baskı, imtihan esprisine de aykırıdır. O nedenle Yüce Rabbimiz bu konuda insanları özgür bırakmışt
 • ister kabul et ister etme9.8.2017 14:40:41

  vay be adlı kişi...
  sen ister kabul et ister etme varlık aleminden bir varlıksın ister din var de ister yok de yaratılmış bir mahluksun ve bu senin sünnetullaha tabii olmayacagın ya da olmadıgın anlamına gelmeyecektir. dolayısıyla din hayatın ta kendisidir :))))
 • sen bunu iş güçedinmişsin9.8.2017 14:38:13

  vay be adlı kişi sen bu işi laf sokma şeklinde algılıyorsun ve halin böyle olunca da benim işimi iyiden iyiye zorlaştırdın cahil birken iki oldu bolevine laf anlatalım derken tutup bir de seninle uğraşmak zorunda bırakıyorsun ama senin cahilliğin onunkinden daha zor okurken saplantılı bir ruh haline bürünmüşsün senin fikirlerinin değişme ihtimali boleviden daha zor fikri bir tartışmayı sen münakaşa yapan bir zavallı karaktersin
 • kavramlar9.8.2017 14:34:18

  bildiğin bir kaç kelimeyle yorum yapıp milletin kafasını karıştırmaya kalkarsan eğer birgün birisi çıkar seni bilgisiyle bir güzel feleğin çemberinden geçirir.  aslında bu kişinin amacı ve lafları senin şahsına yönelik değildir  senin kirlettiğin ve kararttığın bu alanı aydınlatmaktır.ama sen anlamamakta ısrar eden biri olduğun için saçmalamalarına devam edeceğini de aslında öngörebilmektedir.
 • yaşın küçük galiba öğrene9.8.2017 14:29:17

  Kurallarını Allah`ın koyduğu Hakk Din ise Kur`an`da; “Allah`a ait din”, “Ed Din-ül Hanif”, “Ed Din-ü Kayyim”, “Muhlisine lehüddin”, “Ed Din-ül Halis” ve  “İslâm” adlarıyla yer almıştır.

  Bu ayetlere dayanarak Kelâm bilginleri “Hakk Din”i şöyle tarif etmişlerdir: “HAKK DİN, YÜCE ALLAH`IN, KULLARININ KENDİSİ VASITASI İLE HAKKA ULAŞMALARI İÇİN PEYGAMBERLERİ ARACILIĞI İLE AKIL SAHİBİ İNSANLARA TEBLİĞ ETTİĞİ, ONLARI DÜNYA VE AHİRET MUTLULUĞUNA KAVUŞTURAN SİSTEM, ALLAH`IN KOYDUĞU HÜKÜMLERDİR.”
 • semantik anlam etimoloji9.8.2017 14:27:18

  Ancak bu sözcük ile kastedilen düzen, sadece Allah`ın koyduğu ilkeleri kapsayan Hakk Düzen`den ibaret olmayıp, insanlar tarafından kurulan düzenleri de kapsamaktadır. Yani “din”, ister Hakk ister batıl olsun, ister Allah ister insanlar tarafından kurulmuş olsun, her türlü toplum nizamı, yaşam kuralları bütünü demektir.

  İnsanların kurdukları düzenlere de “din” denmesinin bu ayetten başka Kur`an`daki örnekleri şunlardır: Âl-i Imran; 73,   En`âm; 70,   A`râf; 51,   Yusuf; 76, Mümin; 26.
  Bu durumda Mekkelilerin, Mısırlıların oluşturdukları düzenler de, bugünkü toplumlarda oluşmuş kapitalizm, sosyalizm, liberalizm, komünizm gibi ekonomik düzenler de birer din sayılmalıdır.
 • cin olmadan adam çarpmaya9.8.2017 14:26:01

  Bu durum, “din” sözcüğünün  “deyn” sözcüğünden türediğini  göstermektedir.
  “Deyn” sözcüğünün vazı` (ilk) anlamı “borç” demektir. Aslında “din” sözcüğü de başlangıçta “borç” anlamında kullanılmaktaydı. Fakat zaman içersinde insanlar arasındaki alma-verme işlemleri kapsam olarak genişleyince, buna bağlı olarak bu ilişkileri ifade eden sözcüğün de anlamı genişlemiş ve ceza (her şeye bir karşılık verilmesi), hak-hukuk, nizam-intizam, sosyal düzen… gibi kavramlar da “din” sözcüğüyle ifade edilir olmuştur.

  “Din” sözcüğü, daha sonra da istiare yoluyla, mutlak olarak, toplumsal alış-veriş; toplumsal ilişkiler anlamı olan “sosyal nizamı belirleyen ilkeler” anlamında kullanılır olmuştur. Bu sözcüğün bir başka türevleri de Türkçemize bile girmişti
 • oku öğren anla vay be dey9.8.2017 14:24:58

  “Din sözcüğünün açılımı:
  “Din” sözcüğü üzerinde hem Arap-İslâm âlimleri hem de Mac Donald, A. Jeffery, L. Gadret gibi oryantalistler ciddî araştırmalar yapmışlar, İbranice`de ve Eski Farsça`da bu sözcüğe yazılış ve okunuş olarak benzeyen sözcükler bulmuşlardır. İbni Menzur`un Lisan-ül Arab ve Zebidî`nin Tac-ül Arus adlı eserlerinde, örnekleriyle açıkladıklarına göre “din” sözcüğü “dal”, “ye” ve “nün” harflerinden meydana gelmiştir. “Deyn” sözcüğü de aynı harflerden meydana gelmiştir. Üstelik “Deyn” sözcüğünde “ y” harfi, cezim hâliyle bir mastar veznini korurken “din” sözcüğündeki “y” harfi harekesini kaybederek harf-i med (uzatma harfi) durumuna dönüşmüş ve böylece “din” sözcüğü isimleşmiştir.
 • vay beye cvp din hayattır9.8.2017 14:21:35

  Evrene baktığımızda her şeyin nizam intizam içerisinde olduğunu görüyoruz. Bu göklerdeki düzende olduğu gibi yeryüzündeki doğal ortamda da böyledir. Ama insandaki ego ve fıtrattan gelen zaaflar; negatif özellikler insanın hem doğadaki hem de toplumdaki bu düzeni bozmasına neden olmaktadır. İnsanlığın geçmişine baktığımızda da aynen böyle olmuştur.
 • Vay bee...9.8.2017 13:22:49

  Din hayattır rumuzlu kardeş,Din hayattır değil o senin bildiğin su hayattır.Dinsiz insanlar yaşarlar ama susuz en fazla üç gün yaşarlar.Allah kelimesi aslında el-ilah kelimesinden gelmektedir.El-ilah putlar döneminde baş put demektir.Hani derlerdi ya yeni doğan çocuğa konuşulmazsa Arapça Allah tarafından öğretilir derdiniz.Bu deney gerçekleştirildi ve yeni doğan çocuğa konuşulmadığı takdirde beyin açlığından öldüğü tespit edildi.Vay be...
 • din hayattır.9.8.2017 12:11:46

  Din hayattır. Allah katında halis din İslamdır. Soru 1. Allah ne demek? soru 2. Halis din ne demek? soru 3. İslam ne demek? Vay be kafan karışık gördüğüm kadarıyla eksik bilgilerinle senden daha da eksik olan boleviye cevap veriyorsun.
 • rasyonel9.8.2017 12:08:20

  zenginlik veya fakirlik kavramları insanlık tarihi boyunca insanların oluşturduğu kavramlardır. Sünettulahta her canlı yaradılış itibariyle Allah'ın merhamet ve rahmeti gereği yarattığı şaşmaz doğal kanunlara tabii olarak eşit doğar. Rızkı veren El Rezzak sıfatıyla Rabbimizdir. Ve tüm Mülk O'nundur. Yegane Rabb (Sahip=Patron) O'dur.Dolayısıyla zengin bir ailede doğmakla fakir bir ailede doğmak arasında kesinlikle ve kesinlikle bir eşitsizlik vardır. Bu yaratılmadan kaynaklanmaz insanların vermiş olduğu zenginlik ve fakirlik kavramlarından dolayı bir eşitsizlik halidir.Birisi biriktirdiği an bir başka yerde fakirlik başlar.
 • Vay be...9.8.2017 11:28:22

  ahlak ve RASYONEL rumuzlu abiler.Eşitsizlik deyince aklınıza adalet yada adaletsizlik gelsin.Zengin veya fakir doğmak eşitsizlik değildir.Bu şuna benzer.İsviçre'de doğan birisi ile Türkiye'de doğan birisi birbirine eşit değildir demeye benzer.Yada kız veya erkek olarak Dünya'ya gelmek size göre de bir eşitsizlik olur.Ben insanların hak ettiği eşitlikten yani adaletten bahsetmek istedim.Gerçeği saklamak adalet değildir.Gerçeği saklamamak adalettir.Vay be...
 • Vay be...9.8.2017 11:01:20

  .Aristokrasi.
  •Cumhuriyet.
  •Demokrasi.
  •Despotluk.
  •Federasyon.
  •Kapitalizm.
  •Komünizm.
  •Konfederasyon ve daha bir çoğu.
  elhac bedri bolevi kardeşim aydınlansın.Bu yönetim biçimleri insanlar var olduğu anda yoktu.Tıpki dinler gibi.Hepsi sonradan oluştu•Yani bir zaruretten doğdu.Tıpki dinler gibi.İster kabul et ister kabul  etme.Bütün din adına gelmiş geçmiş bütün liderler yönetici ve idareci idi.Kavimlerini yönlendirdiler ve yönettiler.Daha doğrusu Din kelime anlamı itibari ile siyaset demektir.Yani din ile insanları komaya sokarak yönetmek ve soyma devri bitti.Bunu kabul etmenin zor olduğunu bende biliyorum.Güneş balçıkla sıvanmaz kardeşim.Vay be...
 • Elhac Bedri Bolevi9.8.2017 10:18:46

  VAY BE mahlaslı beyefendi yazınızda doğrudan benim anlamamı istediğiniz için size cevap veriyorum, beni muhatap almamış olsaydınız size verecek bir cevabım olmazdı. Madem bana anlatmaya çalıştınız size şunu söyliyeyim Din dediğimiz sonradan çıkmış bir olgu kesinlikle değildir ve ALLAH C.C. tarafından insanın yaratılması ve dünyaya indirilmesi ile birlikte bizzat İlk Peygamber olarak görevlendirilen ADEM Aleyhimüsselam efendimiz ile birlikte insanlığa vaz edilmiş yasalar dizinidir DİN. Siz kabul etsenizde etmesenizde DİN insanlığın başlangıcından bu yana İSLAM dır ve kesinlikle sonradan ve insanlar tarafından oluşturulmuş değildir. İSLAM ALLAH C.C. tarafından Vaz edilmiş Tek ve Yegane Din dir.

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak