bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • Ne varsa eski hocalarda varİlgili haberi göster

 • Yorum Farkı8.9.2017 12:04:07

  Soy sop önemli değil önemli olan insanın kendi ameli. Nice peygamber evladı/amcası iman etmemiş, helak olanlar içerisinde yer almıştır. Müslüman olmayan birinin (hristiyan - musevi - ateist - budist v.s.) cenaze namazı zaten kılınmaz.

  Herkes uzmanı olduğu konularda açıklamada bulunması gerekir diye düşünüyorum, bırakın işin ehli uzmanı bu konularda fikir beyan etsin.
 • ali yılmaz8.9.2017 11:44:40

  AKİL ve BEDRİ BOLEVİ  rumuzlu kardeşlerim.,hakkınızı helal edermisiniz..? yada nesıl bilirsiniz.? demek ayrı şey,şahitlik etmek ayrı şey..ben 60 yaşındayım. şahitlik sorgusunu 1,2 senedir bazı hocalar sormaya başladı.ancak iyi biliriz temennisinde olabiliriz.soru vede cevap gerçekten sakıncalı...saygılar
 • SAİP CANEL8.9.2017 11:40:59

  YAZINI KINAYANLAR KINASIN BEN TEBRİK EDİYORUM ÇOK GÜZEL YAZMIŞSIN.
 • Kamuran Alagözoğlu 8.9.2017 11:24:33

  Bedri Bolevi'y; Kur’an, Bütün insanlığı kucaklar, insanlar arasında ayırımcılık yapmaz. Evrendeki bütün insanları mutlu kılmak için indirilmiş bir kitaptır. prensipleri evrenseldir. Hiç kimsenin dini yaşantısı hiç kimseyi ilgilendirmez. Bu Allah ile kul arasındadır. Hocanın bu çok saçma sorusuna cevap vermek için ölen kişiyle beyninizin bir olması ve ömür boyu ona yapışık olarak yaşamak gerekir ki böyle bir şey mümkün değildir. İşte 15 Temmuz'da yaşananlara düne kadar herkes Müslüman zannedip inanıyordu. Ne oldu sonra "kandırıldık" Ama beni kandıramadılar. Demek ki alnı secdeden kalkmıyor görüntüsü ile bile insanlar çok rahat kandırılabiliyor ama bunlar Allah'ı kandıramazlar. Tüm dünyada ajanlığın genel düsturu şudur; "Netice alıncaya kadar sessiz ve derinden gideceksiniz. Kendinizi belli etmeyeceksiniz. Hedefe ulaşmak için her kılığa gireceksiniz." Eeeee bunların böyle olduğunu siz yeni anladınız. Ama ben bundan 12-13 yıl önce "Bunlarla benim dinim aynı olamaz!" diye haykırırken, buna birçok AKP'li dostumuz da şahittir. Ki bunların yine birçoğu 17-25 Aralık'tan sonra beni arayarak da o tarihte söylediklerimde ne kadar haklı olduğumu yüzüme karşı söylemişlerdir. Ben Kuran İslamı'na göre yaşayan Kuran da yazanları mantığımla sorgulayarak hareket eden bir adamım. Çünkü Kuran'da yazan her şeyin mantıklı bir açıklaması vardır. Öğretilerle hareket eden sokma akıllı biri değilim ben. Cenazelerde sorulan bu saçma soruyu hocaların sorması ne kadar abesse, cemaatin de bu soruyu cevaplaması abesle iştigaldir. Ki zaten bu soruya çoğu kişinin cevaplamadığı cemaatten yükselen sese göre değerlendirildiğinde, bu soru karşısında cemaatten cılız bir ses yükselirken, "Hakkınızı helal ediyor musunuz" sorusuna, "Helal olsun" cevabının volümü bunun en az 10 katı olmaktadır. Saygılar.
 • Akil8.9.2017 11:20:07

  Olmadı Kamuran Bey olmadı, bu yazı sana hiç olmadı !
 • Elhac Bedri Bolevi8.9.2017 11:05:55

  Kamuran efendi, birincisi musalla'ya sadece müslüman müminler getirilir ve cenaze namazı kılınır. Müslüman olmayanın nereye getirildiği önemli değildir fakat cenaze namazı kılınmaz. İkincisi, Cenaze de şehadet çok önemlidir. Hadisi şerifte Rasulullah efendimiz buyuruyor, bir mümin için kırk kişi müslüman, muvahhit diye şehadet etse, merhum yahut merhumeye cennet vacib olur diye müjde etmiştir. Bu müjdeye müstehak olabilmek kime zarar verir anlamadım bu soru neden sorulmasın sizi neden rahatsız ediyor anlayabilmiş değilim. İnsanların yahut komşularınızın sizin hakkınızdaki bu tür bir soruya verecekleri cevaptan rahatsız iseniz vasiyet edin sizin için sormasınlar. 1400 yıldır uygulanagelen bu sünneti hatırınız için terk mi edelim yani ??.
 • Vay be...8.9.2017 10:17:34

  Hangimiz Müslümanlığın ne olduğunu ya da olmadığını biliyoruz.Tutturmuşlar bir Arapça teranesi yıllardır hiç kimse dinini anlayarak yaşayamıyor.Yapılanların doğrumu yanlış mı olduğunu anlayabilmemiz için okunan her şeyi anlamamız gerekir.Arapça bilmeyen bir kişinin dini ritüellerini Arapça ezberleyip anlamadan tekrar etmesinin ne mantığı olabilir.Her şeyden önce şunu bilmemiz gerekir.Hiç bir Dil kutsal değildir.Kuranı kerim anlayabildiğiniz Dilde ibadet yapınız der.Allah ile kul arasına peygamberlerin bile girmesine izin verilmemiştir.
 • jale soner canbolat8.9.2017 10:06:07

  Kamuran bey yazdığınız çok doğru ben de katılıyorum size.
 • ali yılmaz8.9.2017 08:58:02

  kamuran bey,çok önemli bir konuya değindiğiniz için teşekkür ederim.!.şahitlik edermisiniz sorusu çok gereksiz ve saçma..mevta,nın amelini ve iman'ını bizden daha iyi ALLAH (c.c) biliyor.
 • ziyaretçi8.9.2017 08:34:56

  kamuran bey çok haklısın seni tebrik ediyorum kutluyorum seni böyle doğru yazılarından cesur yazılarından dolayı...
 • İlhami 8.9.2017 05:59:16

  Kamuran bey,hem geçmiş büyükleriniz için ve hem de görüşleriniz için seni tebrik ederim. Tabii ki onlarla gurur duyuyorsunuzdur.İşte insanın en büyük serveti budur.
 • Hakan8.9.2017 04:41:45

  Tebrik ediyorum çok güzel bir yazı.
 • Telefonunuzdan sıra alabilir, sağlık bilgilerinize ulaşabilirsinizİlgili haberi göster

 • VATANDAŞ8.9.2017 19:46:56

  BİRDE ÇALIŞSA GÜZEL OLACAKTA
 • Vefat edenler (Bugün 7 Eylül Perşembe)İlgili haberi göster

 • Murat PEÇENEK7.9.2017 18:50:07

  Bolumuzda tanıdığım,güzel insan AKDAĞ Ailesine sabırlar ve metanet diliyorum.Ulaş Ailesine de,aynı duygularımla Allah sabır versin,mekanları cennet olsun.Nur içersinde yatsınlar.
 • Yeşim UĞUR7.9.2017 10:18:24

  Ulaş ailesine baş sağlığı ve sabırlar diliyorum..
 • Silahlı saldırı olayının zanlıları tutuklandıİlgili haberi göster

 • bekmeztaş8.9.2017 20:10:14

  boluda tek mekancı abant  başka adrese gerek yok durum ordada
 • İşadamı babadan oğluna 'oteli batırdın' tepkisi İlgili haberi göster

 • Sadi 9.9.2017 21:03:01

  Ben İnanı Uzun zaman önceden itibaren Tanırım. Yurtdışı eğitimi sonra AİBÜ ve DAĞCILIK derken Yaşı 40 lı oluverdi bir anda. Esasen şahsen insani değerlerinin yüksek olduğunu bildiğim bu güzel kardeşimin Babasınca eleştirilmesi elbette önemli dikkat etmek lazım ama yine de İnanı da bu kadar itibarsızlaştırmamak lazım. şahsen severim kendisini
 • Dursun YILMAZ7.9.2017 21:54:29

  Tuğra kozan kardeş benim yorumlarımı okuyup anlayabildiğiniz ve beni eleştirdiğiniz için çok teşekkür ederim.Her düşünceye ve eleştiriye hem açığım hem de saygım var.
 • Tuğra Kozan7.9.2017 21:15:06

  Sayın yorumcular lütfen bilmeden araştırmadan öğrenmeden, hele de aile arası konularda yorum yapmayınız. Allahtan korkun. Sayın Dursun bey. Bolu da her konuya ait Bilgin ve yorumun var. Allah çarpar Ada'mı' bir konuyu da bilme. Bir Konuya'da yorum yapma.ayıp. • bolulu7.9.2017 19:49:16

  Yorum yok. Allah herkesi bildiği gibi yapsın.
 • İnan Bey ve babası7.9.2017 11:55:00

  İnan Bey gerçekten çok değerli ve insancıl bir kişidir. Hataları olmuştur ve olabilir. Ancak insanı insan yapan hatalarıdır. Kaldı ki İnan Bey hatalı değildir. Sadece deneyimsizdir. İnsanlığın tek amacının zenginlik üzerine kurulmamasını benimsemiş mükemmel bir insandır.
 • Dursun Yılmaz7.9.2017 11:13:06

    Bu ülkede üç kuruşu olan kendini iş adamı zannediyor.Beş kuruşu olanda kendini adam zannediyor.İş adamlığının ve adamlığın kriterleri çok farklı.İş adamlığı ve adamlık sadece mal,mülk ve para ile olmuyor.
 • haydar köylü7.9.2017 10:38:35

  ben oranın mazisini iyi bilirim .rahmetli Mehmet bey ve  rahmetli,  zekiye hanımın dı. kızları havva hanıma kaldı .mülk leri. Yurdaer bey siz damatsınız. oralar sizin değil .evlatların iyi yetişmesi babanın verdiği terbiye dir, ama inan bey oğlunuz sAYGISINI BİLEN .konuşmasını bilen kişiydi.bir baba oğlu için bukadar kötü konuşmamalı.
 • Elhac Bedri Bolevi7.9.2017 10:27:08

  BABANIN EVLADI İLE İMTİHANI : İmanlı ve İnançlı Müslümanlar bilirki, Evlatlar, mallar ve rütbeler hepsi birer fitne'dir (dünya imtihanı sebebi). Kendisini inançlı biri olarak bildiğin Sayın Yurdaer Beyin, Oğlunun işyeri ile alakalı yönetim tarzı ve işletme anlayışı neticesinde gelinen noktada oğlu ile bu kadar ters düşmesi ve bunu kamu oyu önünde alenen ve hatta bizzat basını kullanarak (Oğlunun basın yolu ile herhangi bir cevap vermediği ve hatta babasına karşı bir tek kelimesinin duyulmadığı) yapmasını gerçekten yadırgadım. Zira Onun gibi erdemli olduğu iddiasında bir müminin ve tanınmış bir işadamının ağırlığını kaybetmiş olmasını görmek, sabır yolunu kullanmadan imtihanına boyun eğmeden böyle bir tavır göstermiş olması üzücü bir durum.
 • Ana okulu- kreşİlgili haberi göster

 • Piir dede7.9.2017 19:06:26

  Sayın Prf.Yasemin Aydoğan hoca,ben bu tartışmaya katılmak istemezdim ama aklıma takılan bir soru var,bunu size sormak istiyorum?Devlet küçük çocuklara bakacak anneannelere yani ninelere ücret ödeyerek çocukların evde büyütülmelerini teşvik ederken sizin bir itirazınız oldu mu Merak ediyorum.Yani devlet sizin gibi düşünmüyor demek istedim.
 • Öznur Akkaya7.9.2017 15:44:27

  Bu talihsiz yazıyı Bolu'dan bir köşe yazarının yazdığına inanamıyorum, inanmak istemiyorum. Biz yıllardır neyin mücadelesini veriyoruz? hangi araştırmalar sonucu Bolu'da okul öncesi okullaşma ve eğitimi üzerine bir kampanya başlattık? Hadi Dünyadan bir habersiniz okumuyor araştırmıyorsunuz vs ama yaşadığınız şehir erken çocukluk eğitimi konusunda örnek iken  yazılan bu yazı trajik...talihsiz...Bu düşünceler YAZAR kapasitesine sahip kişilerce hakimken " Türkiye neden eğitimde sondan 4. sırada" diye çok da düşünmemek lazım...sebep ortada
  Öznur Akkaya
  Bolu Bağışçılar Vakfı
  Genel Sekreteri
 • Dursun YILMAZ7.9.2017 10:53:48

    Prof.Dr.Yasemin AYDOĞAN Hocamıza yazı hakkındaki ilgilerinden ve tavsiyesinden dolayı çok teşekkür ederim.Eğitimli insanlar artık meydana çıkıp yanlışlıkları gözler önüne sermeli ki bundan sonra yazı yazacaklar daha dikkatli olsunlar.Uzmanı olmadığı konularda insanlar yazı yazmasınlar.Hele hele konu çocuk eğitimi ise hiç yazmasınlar.Her işin doğrusunu uzmanına sorup öğrenelim.Uzmanı olduğu konularda insanlar sessiz kalmasın.Doğruyu ve gerçeği öğrenmek her insanın hakkıdır.Mürşidimiz Bilim olsun.
 • Yasemin AYDOĞAN7.9.2017 08:44:12

  Bir konuda yazı yazmadan önce, konuya ilişkin araştırma yapıp, bilgi sahibi olmak gerekir. Böyle olmayınca, ön yargılar ve yaşanan olumsuz deneyimlere dayanan ve tamamen şahsi düşüncelerle oluşturulan yazılar ortaya çıkabiliyor. Şu an yorum bile yapmak istemediğim yazınız konusundaki önerim, okuyucuları yanlış yönlendiren bu yazıyı acilen sayfanızdan kaldırmanızdır. Saygılarımla.
  Prof. Dr. Yasemin Aydoğan
  Abant İzzet Baysal Üniversitesi
  Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı
 • Ana ve Baba7.9.2017 05:09:08

  Bence yazar çok haklıdır... Ana ve baba sevgisini hiç bir eğitim kurumu veremez... Yedi yaşına kadar özellikle anne sevgisini alamayan çocuklar, ileride problemli birey olmaya adaydır... Zaten çocuk, tüm gençlik dönemini eğitim kurumlarında geçirecektir... Yedi yaşına kadar annesinden bir saat bile ayrı kalması, ileride çocuğun özgüvenini kazanamamasına yol açacaktır...  
 • Dursun YILMAZ6.9.2017 22:02:13

  Hollanda'da çocuklar 2 yaşında sosyal yaşam için eğitime alınır.Sizler Dünya'yı niçin takip etmiyorsunuz?

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak