bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • İnan Kalaycı'nın anlattıklarına iyi kulak verin !İlgili haberi göster

 • Polat dincsoy4.2.2018 10:28:19

  Feto Boluda us kurmus anlasilan.umudumuz kirilmasin.elbet yuce yargi bolunun elitlerini de ifadeye cagiracak iradeyi gosterecektir.
 • Polat dincsoy4.2.2018 10:27:27

  Feto Boluda us kurmus anlasilan.umudumuz kirilmasin.elbet yuce yargi bolunun elitlerini de ifadeye cagiracak iradeyi gosterecektir.
 • gelsin3.2.2018 13:06:20

  Boluda FETÖNÜN siyasi ayağı, basın ayağı yok diyenler açıklama yapmalı
 • hayret uzum3.2.2018 12:29:36

  suç yok ki ifadelerde
 • yutub2.2.2018 23:15:27

  İtirafta geçen isimler sıradan vatandaş olsayadı malum basın günlerce üzerinde tepinirdi. Şimdi hepsi derin uykuda. Uyanırlarsa harçlık verenler kızar. Her şey o kadar açıkki. Basın diplerde bir ikisi dışında.
 • Metin mert2.2.2018 22:21:31

  Yurdaer otelde,ve benzinlikte 7 gün 24 saat,içki satıyor.bunlar birde fetö ile hacı hoca ayana takılıyorlar.yazık...
 • Gerçekler2.2.2018 22:13:45

  rezillik diz boyu ve hala adamlar ortalıkta
 • Fikret 2.2.2018 22:10:48

  Bu itiraf neden Medya 14 ve Bıolunun Sesinden başka yerel basında yer almıyor?Hatta Ulusal basına DHA ve İHA BOLU TEMSİLCİLERİ BU HABERİ GEÇMELİ.Yerel bir Tv sahibi ve Ak Parti İl Başkanı FETÖ itirafçısının ana gündemi.
 • Geredeli2.2.2018 22:07:22

  Abant Tv neden kapatıldı şimdi anlaşıldı
 • abdullah2.2.2018 21:26:02

  inan kalaycının dedikleri yenilir yutulur değil. onurlunun dükkanından çıkmayan gazeteciler hala böyle önemli bir ifadeyi görmemekte ısrar ediyorlar. acaba malum gazeteciler,malum işyeri ve malum ifadede adı geçen şahıs arasında ne gibi bir bağ var. saygılarımla
 • buarada isimi geçenler2.2.2018 21:11:31

  Bu ifadelerde yer alan ismi geçenlerin tamamının sorgulanması gerekir.aslında bu itiraf aynı zamanda suç duyurusu sayılmalı.....
 • İster inan 2.2.2018 20:38:53

  Bolu Belediyesi'nin Bolu'nun sloganı haline getirdiği; "Tabiatın Kalbi Bolu" sloganı da İnan Kalaycı'ya aittir.
 • Ormanlarımızda büyük zayiat var İlgili haberi göster

 • hasan6.2.2018 10:43:29

  Ormanlara çok yazık ediliyor para lazım diye ormanları kafana göre kesersen böyle olur. O kadar çok seyrekleştirme yaptılar ki rüzgar olduğu gibi ormana girdi engelleyecek ağaç kalmadığı için böyle oldu yok kar yağdı toprak yumuşadı gibi bahaneler aramayın bunların cezası ilahi adalet olarak illaki verilecek.
 • ADEM ÖZLÜ5.2.2018 11:22:46

  Orman bakanlığı , birde  milli  eğitim  bakanlığı, milli  egitime bir bakın, kısaca,*  yabancı  ülkelerin  ilkokul mezunları  iki  yabancı  dili bilmesi  şartı var türkiyede öğretmen biliyor  mu, * orman  teşkilatı kes  kes  sat ,vatan  kazanılmış, vahşi  kesimle çekimle devam zimmet  yok  hesap  soran zaten  yoktu say  sayabildiğin  kadar,  bu  iki  bakanlığa ve  icraatlarına  HALK dikkat  çekip değişimi gerçekleştiremezse  vatan ve  millete yazık olur.
 • Misafir3.2.2018 20:18:58

  Ağaç seyreltme bahanesi ile orman içinde ağaçları kesin tabiki seyreltilen ağaç az bir rüzgarda yıkılır ondan sonra suçlu doğa açılan yere dik oteli oh ne güzel yazık etmeyin doğaya unutmayın doğa intikamını alır
 • İsmail hakkı özden2.2.2018 23:46:11

  AVRUPADA  ORMANLAR HÜR, İSLAM ülkeleri   ve afrikada  görüldüğü  gibidir, fırsatları  kanunları  imkanları yanına alanların  ormanlarda istedikleri gibi  at  oynattıkları  ülkelerin hazin orman  görüntüleri yukarda yazıldığı görüldüğü gibidir, esas sahibine el  çektirilmiş  olsada HALK VATANINA bir  gün sahip olur.
 • ağaç katliamı2.2.2018 14:22:13

  Bu yörenin çocuğu olarak ormanlarımızın ağaç katliamını devletimizin ta kendisidir.Gariban orman köylüsü bir dal keser,hapis cezasına kadar varan yüksek para cezaları keser.Ster adı altında bırakın ağaç sevgisini,insan sevgisi olmayan adamlara kesim yaptırır,denetim yapmaz,standardı yoktur.İşletme den şu kadar metre küp kesim istiyorum der,orman katliamı yaparak ormanları seyrekleştirir,yağmurlarda ve rüzgarda ağaçlar birbirine devirerek görünen tablo ortaya çıkar.Entel,danteller bilmem nerede kesilen yada kesilecek olan üç beş ağacı korumanın,kurtarmanın derdindedirler.Masa başından fetva keserler.Gidin devletin yaptığını,yaptıklarını görün.Sonuç olarak derim ki vatandaş geleceğine sahip çıkmalıdır.Saygılarımla...
 • EYÜP ENSAROĞLU2.2.2018 11:50:58

  VAHŞİ  KESİM   ÇEKİM  olanca  hızıyla  devam, ve yakacak  satacak   odun  temini ormanlarımızı bu hale getirdi, şu  kadar  fidan dikildi laf  inanmayın  gidin sahaya  bakın her  şey  yanlış  yapıldığından yüzde  onu tutmuyor veya  büyümüyor  halka  gösterebilirlermi yetmiş  sene  önce  dikilen gelişmiş  orman  bulamazsınız ,gösterselerde hile  yaparak gösterirler dikkat edin,son söz  ormanlarımız  feryad ediyor  halk kurtarmalıdır.
 • İsmail YILDIRIM2.2.2018 10:05:18

  Sayın Valimiz Bolunun en yetkili ismi sizlerden bu konu ile ilgilenmenizi arz ederiz. Boluda büyük bir orman kıyımı yapılmakta, Aladağa çıkarsanız orada yapılan kesimin boyutunu görürsünüz, sizlere seyreltme yapıyoruz yeni fidanlar başka türlü yetişmiyor diye bir mazeret öne sürebilirler ama seyrekleştirme yapılan yerlerde böyle oluyor, İlhami Candemir bey eski Orman İşletme Avukatı onunla görüşürseniz işin aslını öğrenirsiniz, lütfen Boluya sahip çıkın.
 • mehmet kılınç2.2.2018 09:46:00

  orman teşkilatında ağacın değerini bilen orman mühendisi yok.en çok kıyımı teşkilat yapıyor. çünkü onların dini imanı para. ormanları köylüler korusa böyle olmaz sanırım. her bir ağaç insanın canıdır.
 • selami duvarcı2.2.2018 09:29:56


  Devamı..

  Hürriyet gazetesinin "tuhaf olay" şeklinde verdiği Bolu'daki ağaç devrilmesi fotosuna bakarsanız ağaçların sadece bir bölgede ve bir yönde devrildiğini görürsünüz. Nedeni kök yumuşaması filan olsa daha büyük bir alanda ağaçların hem de bayır aşağı yıkılması gerekirdi.
 • selami duvarcı2.2.2018 09:28:29


  Mikdat Kadıoğlu açıklaması aşağıdaki gibidir. Meteoroloji profesörü


  Aşağı Hava Patlamasının (downburst'ün) neden olduğun Bolu dağındaki ağaç devirmesine ait Dünyadan bazı örnekler, buyrun! Hala bana inanmazsanız kendiniz bilirsiniz... Meteorolojinin sanılandan çok daha gelişmiş ve özel bir bilim dalı olduğunu unutmayın lütfen.
 • İlhami Candemir2.2.2018 05:40:13

  Ormanlardaki bu tabii afetin gerçek nedenini saklamayalım.Eskilerde daha çok kar yağıyordu ama bu yıkım olmuyordu.Ben acizane nedenini söyleyeyim mi; Aşırı kesim sonucu ormanların "sıklık durumu"ortadan kaldırıldı ki orman dalgakıran gibi kendisini perdeleyerek koruyamadı.Kesmeye devam,devlete para lazım.
 • Doğa orman...2.2.2018 02:04:29

  Haddinden fazla ağaç keserseniz , arada boşluk çıkar ve en hafif rüzgarda yıkılırlar , aladağ tarafında kontrolsüz olduğunu tahmin ettiğim yada zannettiğim bir ağaç kesimi var , hatta sebene gidip gelenler yolda yatan yatan çam ağaçlarını görürler ,kimsenin sesi solugu çıkmaz....
 • Bitik Esnaf2.2.2018 01:00:00

  Tam otellik alan...
  Geçen gün orman ve Su işleri bakanı sn.Eroglu Bolu'yu tum dünyaya tanıtmak falan diyordu.
  O haberin arkasından bunun çıkması biraz manidar oldu.
  Bolu halkı gözünü dört açsın da oraya bir otel yapımı oldu bittiye gelmesin.
 • Ziya1.2.2018 23:55:16

  Bu ağaçlar hep yanlış kesimin eseri her sene gereğinden fazla ağaç kesiyorlar sonra ormanın içine rüzgar girip ağaçları kırıp geçiriyor bu yanlış damgalamadan vazgeçilmediği takdirde daha çok ağaç kırılır yazık onlar bizim geleceğimiz .Birde yanlış damgalama yapanlara bunun cezası ödettirilmeli
 • PAOK’un ünlü kalecisi Bilgihan’ın torunu oluyorİlgili haberi göster

 • Ercan1.2.2018 22:56:13

  Vay be bi zamanlar bizim köyde tarlaları vardı Sultanbey köyünde dedesinin kamil bilgehanın.
 • Bolu'yu Tanıtmak ve Kartalkaya'nın Babası!İlgili haberi göster

 • İstanbul'dan Bolulu.1.2.2018 16:14:00

  Sn. Mazhar Murtezaoğlu'nun İlimiz ve Ülkemize kattığı değer ve marka Bolu'nun tanıtımı adına çok önemli. İlimizin tanıtımı için İl Kültür Turizm Müdürlüğü de büyük gayret içerisinde. Ancak turizm sektöründen gerekli desteği alamadıkları görülüyor. EMITT turizm fuarını biz de ziyaret ettik. Marka Ajansınca 50 m2 alanda, bağlı 5 İl Müdürlüğüne küçük birer masa verilmişti. Broşürleri dahi masaya sığmıyordu. Bolu'dan bir kaç otelci fuara 2-3 saatliğine gezmeye gelmişti. Diğer salon ve stantlara baktığımızda birçok ilin hem resmi kurumları hem de otellerinin fuarda bizzat yer aldıklarını gördük. Bolu turizmcileri de fuarlarda yer almalı ve tanıtımlara maddi destek vermeli. Sonuçta gelenler otellerde konaklayacak ve kazançları artacak değil mi?
 • Ertuğrul Demirel 1.2.2018 14:37:40

  Kartalkaya otelin açıldığı dönemde 9-10 yaşlarında idim.O otelin açılma safhasında rahmetli babamın(İzzet Demirel) in Mazhar amcayla birlikte ne zorluklar çektiklerini hatırlıyorum.Avrupada yaşamış bir Rizeli ile Elmalık daki orman okulunu birincilikle bitirmiş Seben Kozyaka köyünden gelmiş bir delikanlı ile başlayan Kartalkaya serüveni o zaman ki imkansızlıklara rağmen azim ve kararlılıkla başlamış,BOLU ilk turizm adımını bu sayede atmıştır.O zamanki Otelin güzelliği hala gözümün önünde.Ama şimdi bir kasaba havasında.Bence Kartalkaya tek kalsaydı önüne gelen adamı ,parası olan oraya yerleşmeseydi de o muazzam güzellik bozulmasaydı
 • İsmail YILDIRIM1.2.2018 10:08:30

  Bolu'ya yatırım yapılması lazımsa bunun öncelikle Kartalkaya, arkasından Seben Göleti olması lazım, Gölcük, Yedigöller gibi imkanı kısıtlı yerler ise doğal kalmalı. Uzungöl'ün, Karadeniz Yaylalarının ne hale geldiği gün gibi ortada iken bu halkın kullanımına açacağız diyerek doğayı betonlaştırmak nedendir. TLC TV kanalında Alaska Evleri diye bir program var, inanın bizim Kartalkaya dağlarından daha yüksek yerlerde küçük dağ evleri var ve bu evlerin tuvalet çukurları yok, var olanlarda depolu ve iki senede bir vidanjörle boşalttırmak zorundasın yada özel bir tuvalet kullanılıyor, bizdeki gibi çukuru kaz toprağa gitsin yok, çevreyi koruyacaksanız böyle koruyun, bina yaparak değil.

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak