bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • Bolu'ya proje okulu İlgili haberi göster

 • Metin 9.7.2017 20:16:30

  İmam hatipte ne projesi yapılacak sanki elektrikli arabamı icat edecekler .
 • Dursun YILMAZ9.7.2017 20:13:17

    Bana sadece yabancı dil öğretin.Yabancı dil bilen öğrenci her zaman dil bilmeyen öğrenciden 100 adım ileridedir.Tıp Doktorlarının girdiği TUS sınavında bile İngilizce Tıp okuyan Doktorların başarı oranı yüzde yüze yakındır.
 • Konusuz yazıİlgili haberi göster

 • insan olmak 211.7.2017 15:16:05

  ve bu elçiler aracılığıyla tek Rabbimiz (sahibimiz,patrounumuz) başka Rabbler edinmeyin der. Başka patronlar başka sahipler... Ama bir bakarsınız ki ekonomi ve din dendiği an o güzelim IQ türkçe kelimelerle anlamlandıramadıgı ekonomi ve din kavramları arasında kendini kaybeder ondan sonra UQ (UYANIK Q) yüksek olan bezirganlar ekonomi adına ekonomisttir serbest piyasacıdır borsacıdır faiz değil kar payıdır diyenlerdir ve din adına ahkam kesen şeyhtir şıhtır molladır sallar da sallar. Bu katmanları bu sis tabakasını yırtmak ancak ışığın gerçek kaynağıyla olur. İKRA
 • insan olmak 111.7.2017 15:09:49

  Beynimizin ön kısmı çok geliştiği için diğer canlılara göre insan daha çok IQ sahibidir ve bu insan okursa eğer ve bilgiyle donatılmaya başlarsa eğer ve sistemli düşünebilmeyi öğrenip idrak etmeye sorgulamaya muhakeme etmeye başlarsa eğer o zaman Rabb  kelimesinin de gerçek anlamının ne olduğunu öğreniverir. Ve o zaman hayatımıza dayatılmış olan algıların gerçeklerin üzerini katman katman örttüğünü anlamaya başlar mevcut ekonomik sistemlerin ne kadar güçlü olduğunu ve  emeğin nasıl sömrülüldüğünü ve zengin sınıflarla din sınıfının ve yönetimlerin tarih boyu nasıl bir araya geldiklerini görüverir. Yalnız şunu unutur insanoğlu derdi dünya olanın dünya kadar derdi olur. Ve bize Yüce yaratıcı rahmeti gereği şerefli elçiler göndermiştir.
 • dost tavsiyesi11.7.2017 10:41:06

  önemli olan dosdoğru yol üzerinde olmak bu bir yolculuk hali çoğu zaman yalnızsındır okudukça insan ufku genişler yolu ayndınlanır ve öğrenmeye başlarsın ANLARSIN...KOYUN OLMAYIN AYETİ... BAKARA 104.Ey iman etmiş kimseler! “Râinâ [sen bizim çobanımızsın/sen bizi güt biz seni güdelim]” demeyin, “Unzurnâ [bizi gözet]” deyin ve kulak verin. Çok acıklı azap da yalnız kâfirler; Allah’ın ilâhlığını, rabliğini bilerek reddeden kimseler içindir.Allah bu ayet öncesinde yaptığı bunca uyarılardan sonra, iman ettiğini söyleyen topluma öyle bir şey söylüyor ki, sakın şu sözü söylemeyin elçime, onun yerine şöyle söyleyin ve size gönderdiğim elçimin sözlerini dikkatle dinleyin diyor. Tabi bu sözlerin, Allah ın indirdiği ayetler olduğunu hatırlayalım. Eğer dinlemezseniz, kâfir olusunuz diye de ekliyor.

  Raina kelimesini, aşağıdaki ayeti de okuduğumuzda, biraz daha farklı, daha geniş bir anlamda anlayacağımıza inanıyorum. Bu konuyla ilgili şimdide Nisa 46. Ayete bakalım.

  Nisa 46: Yahudilerden bir kısmı kelimeleri yerlerinden değiştirirler, dillerini eğerek, bükerek ve dine saldırarak (Peygambere karşı) "İŞİTTİK VE KARŞI GELDİK", "dinle, dinlemez olası", "RAİNA" derler. Eğer onlar "İşittik, itaat ettik, dinle ve bizi gözet" deselerdi şüphesiz kendileri için daha hayırlı ve daha doğru olacaktı; fakat küfürleri (gerçeği kabul etmemeleri) sebebiyle Allah onları lanetlemiştir. Artık pek az inanırlar. (Diyanet Vakfı meali)

  Bu iki ayeti ve öncesi ayetleri birlikte düşündüğümüzde, Allah ın indirdiği kitaplarından sapmış, Allah ın uyarılarından uzaklaşarak, BİRİLERİNE SÜRÜ MİSALİ TABİ OLMUŞ kişilere hitap ederek söylenen, RAİNA nın anlamının, Allah ın istemediği bir anlama geldiği anlaşılıyor. Bakara 104. ayette ki RAİNA kelimesine, Allah ın rehberinden uzak, edindikleri velilerin rivayet ve sanı sözleriyle yolunu arayan, sorgusuzca düşünmeden kabullenen, SÜRÜ MİSALİ GÜDÜLMEYİ KABUL ETMEYİN, BUNU İSTEMEYİN DİYOR ALLAH. Çünkü Yaradan, Kur’an ın birçok ayetinde düşünen, sorgulayan kullarım olun diye öğüt verir bizlere. Zaten imtihanın gereği de bu değil mi? Kuşku duymadan din adına hiç kimseye tabi olmayın, güvenilecek yardım istenecek VELİNİZ, yalnız benim der Kur’an da.
 • Dursun YILMAZ11.7.2017 09:31:01

  dost tavsiyesi rumuzuyla yazan kardeş.Verdiğin yazarların bazılarının kitaplarını pür dikkat okuyorum.Diğer yazarların kitaplarını da okumaya çalışacağım.İKRA yaptıkça insanın ufku daha da çok genişliyor.Verdiğin bilgiler için teşekkür eder emeğine sağlık derim.Evrenin sinerjileri her zaman yanında olsun.
 • dost tavisyesi10.7.2017 14:13:01

  Hakkı Yılmaz tebyin'ül Kuran, İhsan Eliaçık , Yaşar Nuri , Edip Yüksel, Dr. Muhammed Rıdvan Sadıkoğlu. Ankara İlahiyat Fakültesi Hocalarının yayınları. Prof. Medaim Yanık'ın genclere 8 tavsiyesi. Aklıma gelen araştırmacı yazarlar. ''İkra''
 • Dursun YILMAZ10.7.2017 10:00:40

  Akil rumuzlu Kardeş Kuranı kerim etimolojik olarak anlamı nedir?Yüklenmiş anlamını sormuyorum.Gerçek kelime olarak anlamını soruyorum.Müslüman olarak bilmemiz lazım.
 • Dursun YILMAZ10.7.2017 09:28:47

    Akil rumuzlu kardeş öncelikle doğmatizm değil dogmatizm olacak.Sonra dogma yerine inak ve nas kelimelerini kullanıyorum.Sayem de bir kelime öğrendin ama onu bile yanlış öğrendin.Ne anlatırsan anlat anlatılanlar ancak karşındakinin anlayacağı kadardır.Yorumlarımdan anladığın kadarıyla ilgilen aylayamadıklarını da anlayabilenlere bırak.Ha çok mu araştırdın derken surelerin anlamlarıyla ilgili sorun varsa her zaman Tercüme ederim.Anlamını bilmeden sürekli tekrar edebilen tek canlı papağandır.
 • Akil10.7.2017 08:38:24

  La Dursun ; Sen kendin çok mu araştırdın, sen kendin, yazdıklarının içerdiği gibi mi yaşıyorsun da her konuya maydanoz oluyorsun. Laf salatası yapmakta üstüne yok. Ha unutmadan, bu defa doğmatizm dememişsin hayret.
 • iks üzeri ne kare9.7.2017 20:19:17

    Yabancı Dil bilmenin yararlarından bahseden uzunca bir yazı yazıverin de yabancı Dilin kerametini bir öğreniversinler.
 • Dursun YILMAZ9.7.2017 20:01:20

    Hocam sizin kulağınız deliktir.Kuranı kerimi ne zaman Türkçeye çevirecekler.Kuranı kerim bugüne kadar Türkçeye Tercüme edilmemiş.Meal,yorum ve tefsirleri Tercüme olduğunu zanneden çok kişi var.Kim biliyor,Bakara,Şuara,Neml,Ankebut,Enam,Casiye,Ahkaf,Hucurat ve Hadid surelerinin gerçek anlamını?Hac ve Hacı kelimelerinin Arapçada ne anlama geldiğini kim biliyor?Kelimelere yüklenmiş anlamları değil o kelimelerin gerçek anlamını bilmediğimiz sürece doğruyu öğrenemeyiz.Ruhen,bedenen,fikren ve zihnen Allah'a ibadet Kuranı kerimi gerçekten anlamakla olur.
 • Kanala uçtu İlgili haberi göster

 • Vatandaş8.7.2017 10:22:00

  Tarım arazisi kalmadı.her yer parsellendi. Niçin belediye bu kanalı kapatıp,yolları genişletmez, aceba????
 • Sen neymişsin be abi !İlgili haberi göster

 • Ahmet s. v8.7.2017 21:55:24

  Tayyip erdoğan için veriyor millet oyları yoksa alaattin zırnık alırdı
 • Bolulu8.7.2017 20:21:35

  Büyüksu projesinde vatandaşın tarlalarınını bedava aldıniz.bilirkisilere belediye olarak baskı uyguladiniz. eğer orada sizden birinin tarlası olsaydı farklı olurdu.sayin belediye başkanı keser döner sap döner gün gelir devran döner.cadde, yollar, kafeler adamına ihale bunların hepsinin hesabını verirsin umarım.birde hibeli yaptırdığın kümesleri ve belediyenin kamyonları ile kümesleri ne taşıdığın malzemeleri saymiyorum
 • yankı8.7.2017 18:55:49

  Kul Hakkı Yemiyelim. Bu sözü herkez iyi ezberlesin.
 • Devammmmm...8.7.2017 14:21:42

  Sayın Başkan.Yorumları okudukça size daha çok hak veriyorum.Ne kadar olumsuzluk varsa,ne kadar olumsuz yaptığınız iş varsa devam ediniz. Siz haklısınız ve doğru yapıyorsunuz.Doğru yapmasanız üç dönem seçilebilirmiydiniz.Durmak yok.Bu millete eziyete devam.N ekadar eziyet,ne kadar har vurup harman savurma,ne kadar despotça meydan okuma o kadar oy...Devam hemşehrim,Seben lim devam....Sygılarımla
 • bolulu'ya8.7.2017 10:35:55

  Evet, hiç ummadığımız kişinin yorumu bizi hayal kırıklığına uğrattı .
 • Metin mert8.7.2017 10:17:41

  Belediyenin tarım arazilerini yaptığı parselizasyonlar bazı emlakçıları,haritacıları.mütayitleri ve imanda çalışan bazı kişileri zengin etti.Buralarda vatandaşa büyük haksızlıklar yapıldı.Bu dünya da işiniz iyi olabilir,fakat ölünce bunların hesabını veremiceksiniz.kul hakkını ödeyemiceksiniz.yazık...
 • Salih ÖZDEMİR8.7.2017 09:54:52

  Adam kendine öyle güveniyor ki geçen sene imar müdürüyle sanayiye gelip yeni dükkan projelerini anlatmaya,sanayiyi iknaya gelmiş.Önce ne ayak dedik! Allah rızası için dedi! mevcut sanayinin akibetini sorduk tık yok, dosyanın kapağını açmadan geri iade edildi.Öncelikle bu adam işini iyi yapıyor çünki kaynağın başında.RANT nerde varsa emlakçı orda boşuna sanayiye gelmedi.onu belediyeye yanaştırmak bazı riskleri peşinen kabul etmektir.Bu arada Erhan Beykozun atlayıp zıplaması sanayinin arkasındaymış gibi tavırlarını şahsen ben yemiyorum.6 senedir halimizi sormayan bilumum siyasetçileri ve bazı medya sahiplerine;Daha önce nerelerdeydiniz. Belediye tso besob başkanları oldukça bu iş çözülmez çünki samimiyet yok, hepsi sahte ya KOLTUK ya RANT
 • Gocca bolulu8.7.2017 09:38:47

  Bizde yamuk yanlış iş olmaz diyen başkan sıfatında makamda oturan şahıs
  Senin yaptığın her iş yamuk ve hatalı.
  Senin yaptığın her iş rant a dayalı.
  Senin yaptığın her işte kul hakkı ziyadesiyle var ve şuan senden çıkmakta farkındasın.
  Senin yaptığın her işte kendine kasa olarak seçtiğin adamlar var,kendi çocukların bile harun gibiyken Karun misali oldular.
  Senin yaptığın her işin ucu başı sonu hep kamu malını heba.
  Hakkında negatif yorum yazan gazeteciyi dövdürürsün ama şakşakçılarına kasadan para pompalarsın.
  Akparti il yönetiminden ülke yönetimine kadar sesleniyorum. Bu kadar rezaletin hala nasıl arkasında durabiliyosunuz?
  Böyle itici, hiçbir hayırlı işi olmayan her yaptığı tribün şov olan adamı İSTEMİYORUZ.rezalet bi il olduk sayesinde
 • bolulu8.7.2017 08:34:51

  Hiç ummadığım kişiden laf olsun torba dolsun diye yorum.
 • erdogan8.7.2017 02:40:09

  Vampirler.

 • yalcın yakan7.7.2017 20:06:52

  Bolu'nu Seben'e benzettiniz!Kasaba gibi yaptınız.1960 ların panayırları gibi oldu!Ana cadde (  kaldıysa eğer) bu seneki taş ve yol boyama işleri bittiğinde hallacı,langırtcı ve tüfekçiler koyun!Alın size panayır oldu!
 • Fırat7.7.2017 16:45:26

  Memleketi yediniz bitirdiniz on beş yıl oldu Bolu köye döndü doğru vallaha bunların yatacak yeri yok
 • Cumhru Bandakçıoğlu7.7.2017 16:44:43

  Geri Dönüşüm ve Yenilenebilir Atıklar son yılların gözde iş kollarından fakat yatırımcılar açısından da bazı riskler taşımakta. Yani masa üzerinde yapılan fizibiliteler ciddi sapmalar oluşturabiliyor.  Bu tip işleri kovalayan çok farklı yapılar var. Maksat adres ve işin adı olsun. O  sebeple İhaleyi Bolu menşeili yerli bir firmanın alması Bolu'nun yararınadır diye düşünüyorum.
 • Selcuk.7.7.2017 16:36:43

  Alaaddin Başkan son seçimde 10 bin oy farkla Belediye Başkanlığını kazandıysa sebebi CHP li adayın  ve Tanjunun sanayiyi şehir dişina çikarmıyacaz yanlış politikasındandır. Bunlara rağmen sayın Beykozun tarafsız davranarak  Bolunun ve Bolu halkının yanında olarak bu konunun üzerine gitmesinden dolayı tebrik ederim.Eğer gerçekden Alaaddin Başkan Bolu gibi Bolu yeni sanayiide biraktiğı doğruysa AKP Boluda havlu atmiştir.Milletvekili seçimleri 1+1+1 Belediye seçimleri CHP nindir.
 • vatandaş7.7.2017 15:47:35

  Başkan bizde yamuk iş olmaz demiş .Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.
 • yapılan işler7.7.2017 15:17:33

  Yapılan işler belli. Son 15 yıldan sonra gelinen son durum. Belediye meydanı savaştan çıkmış gibi. Yollar berbat. Yapılan işler uydurma... Şimdi de kayserilinin eşeği boyayıp satması gibi, asfaltı boyayıp milletin gözünü boyuyor. 63 kez patlayan su boruları vs. Arabalar sanayiden çıkamıyor. Kanalizasyon katılım payı altında alına vergiler fahiş. Su paraları dersen hakeza... 18 madde adı altında milletin iflahını kestiniz. Yatacak yeriniz yok. Çok ah aldınız. Ayrıca bahsedilen kişiyi ise bilmeyen yok. Hatta toplumda adı çıkmış. Gizli imar müdürü !
 • Milletvekili Ercoşkun KEİPA Zirvesi'ndeİlgili haberi göster

 • Bolulu8.7.2017 12:53:41

  Akp Türkiye genelinde iyi yaptığı şeyler var ama Bolu'da tam bir rezalet ne başkan ne de milletvekillerinin Bolu'ya hiç bir katkısı yok aksine daha da yaşanmaz bir şehir yaptılar.

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak