bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • 18. Madde uygulaması yine bozulmaya aday görünüyor !  İlgili haberi göster

 • mehmet 25.2.2018 11:46:31

  senelerdir bitirilemeyen uygulama rezaleti
 • Numan24.2.2018 23:58:16

  abd nin kozmik odasındanda kozmik belediye emlak servisinden işin içabı zoraki kazar içeri girme fırsatı buldun mu memurlar ne var ulan la başlayan düz giden bakışlar atıyorlar lakin içeri odalardaki sohbetler çok derin müdür mü mesai olan her gün her saat toplantıda sıradansın görüşemezsin...çıkacak ahlar çocuklarından
 • "Vatan sevdalısı tüm yüreklere talibiz"İlgili haberi göster

 • Metin mert26.2.2018 11:09:37

  Ne oldu,d100 ihalesinin akibeti iş yapmıyor.sadece laf yapıyor.sonuç.. Sıfır...
 • Deli Dumrul25.2.2018 15:18:32

  Ne kadar da çok ihtiyacımız var.Adam gibi adam olmaya,toplum o kadar çok korkmuş ki hile,hurda düzenbazlık yapanlardan,Ya Rab onların şerrinden bütün toplumu kurtar.Amin
 • Yusufa25.2.2018 13:29:31

  Bolu için bişeyler yap sayın vekil, bolunun heryanı rezalet, bi kılınızı kıpırtadın  
 • karalök24.2.2018 21:27:20

  Vatan sevdası ve akp.Eşyanın tabiatına ters.
 • Cafer ERSÖZ24.2.2018 17:25:47

  Sen kalk, koalisyonlar bitecek yeter ki referandumda evet verin diye bas bas bağır,sonra da koalisyon kur, adını da ittifak diye yuttur.Yani koalisyon'un adı algı oyunuyla ittifak olmuş.Sağcı olmak dışında hiçbir ortak noktaları bulunmayan bu iki partinin koalisyonunun ülkeyi kesinlikle ileri götürmeyeceğinin de bir çok insan bu yapılan çirkinlikler  ortaya çıkınca farkına varacaktır...
  Not: Size yani Cumhur ittifakına oy vermeyenleri Cumhurdan saymayıp vatandaşlıktan çıkarmayı da düşünüyor musunuz?
 • Bitik Esnaf24.2.2018 17:18:41

  Hahahahaha. =)
  Önce satılan fabrikaların, zarar eden köprü ve otoyolların, Merkelin 1 sözüyle 'Ajan' dediğiniz adamın serbest kalmasını, onlarca kez kandirilmanizi,  açıklayın.
  Size oy veren vatandaşın ağlamaya hakkı yok.
 • Mengen ve manda.....!İlgili haberi göster

 • Mandacı senii26.2.2018 22:10:39

  Manda nesli giderek azalıyor. Afyonda olduğu gibi Mengen'de de Mandacılık geliştirilerek mengen halkına ek gelir saglanabilir mi acaba? seni gidi mandacı seni.
 • ŞENER ALTUNAY25.2.2018 23:35:40

  Medyanın gücü kullanmasını bilene alettir, alet edene de cinayettir siz ne amaca hizmet ettiğinizi 750 karakterden fazlası ile belirtmişsiniz lakin ekonomi kültür eğitim gibi kavramlar manda boku ile sınırlanamaz. sığ olmak da olmaz demekle başlamıyor mu? peki bu Mengen sadece Mengenli insanları mı yetiştirdi sınırlı koşullarda, sizin sıkıntınız üstadım *korku* Mengen de Manda bokuna bakarak okuyan ve mesleğinin iftaarı olmuş ustaların başarısından kaynaklanan korku, lakin şunu bilmenizi şiddetle tavsiye ederim bahse konu Mengen de yetişen ustalar olduğunda yeteneğin kabiliyetin önüne kimse geçemez hani derler ya Yiğidi öldür hakkını yeme....
 • Ramazan Can 25.2.2018 21:41:19

  Her yere üniversite kurulmaz deniyor.Evet aşçılık la alakalı üniversite tam da buraya kendinden büyük üne sahip Mengen en uygun yerdir.zorluk da eğitimin parçası sayılır. Mengen e çok uzak yerlerden buraya gelip her zorluğa katlanıp öğrencisini okutanlar var. Sırf diplomasında Mengen etiketi olsun diye. Gerekirse sosyal ve kültürel  tesislerden yararlanması icin bedava veya düşük ücretle Bolu ya vasıta kaldırsın kardeşim
 • emar25.2.2018 17:09:48

  Hemen itiraz edeceğinize okuyup anlamaya çalışsanız? Adam ne diyor. Batıda her yere üniversite veya fakülte kurulmaz, üniversite şehirleri vardır. Bu şehirlere üniversite şehirleri denir. Buralarda her türlü genel kültür olanağı vardır. Daha ne desin! Siz olaya kültür açısından bakmıyorsunuz, öğrenciler gelsin, ev kiralasın, yemek yesin, para bıraksın.. Gerisi sizi ilgilendirmiyor!

  Kütüphaneler-müzeler- tiyatrolar-sanat galerileri v.s gibi.

  Mezunları; entelektüel olur.
 • en Mengenli25.2.2018 11:56:22

  Atanızın Mengenli olması sizin Mengeni hor görmenize engel olmammış ne yazıkki.. Sizin tek düşünceniz şu sıralar atıl vaziyette olduğunu zannettiğim tesislerinizi Gastronomi öğrencileriyle şenlendirmek..!
  Ha bu arada Küplüce Mengen'e yakın olmakla birlike Mengen'e bağlı değil Bolu Merkez köylerindendir.
 • mengen'li24.2.2018 21:46:56

  Yurdaer Kalaycı MENGEN!liymiş çok şaşırdım. Mengen e bir çivi çakmamış belki o sebeple mengenli oluğundan bihaberiz
 • Kadınlar açısından sicili bozukturİlgili haberi göster

 • Köroğlumum Torunu24.2.2018 11:22:19

  Dünya Marsta su arayıp koloni kurmaya çalışırken sağlık bilim ve teknolojide hergün yeni bir buluşla insanlara yarar sağlarken yeni markalar yaratıp ekonomik anlamda refah düzeylerini yükseltirken bizim konuşup tartıştıklarımıza bakın.Yorgandan annesinin dizinden cinsel haz almadan söz ediyoruz.Dinimiz bu değil.Eğer Kutsal Kitabımızı türkçe okuyup anlayabilsek böyle şartlatanlar türemeyecektir.
 • Nurettin24.2.2018 10:45:24

  Neyin "Fetva" neyin "Nasihat" olduğunu bilemeyenlerin gündemdeki tartışmalarda nasıl yanıldıklarını Habertürk'teki köşesinde yazmıştı Murat Bardakçı... Mesela "Asansörde bir erkekle yalnız kalan bir kadının durumu halvet olmak mıdır" ya da "Uykunuz gelmeden yatağa girerseniz yorgan ve battaniye şehvet uyandırabilir" benzeri söylemler fetva kapsamında mıdır, yoksa bunlar birer tavsiye midir, sorusuna cevap arayanlara Bardakçı "İz'an şart olan bir haslettir ama bilgi ile daha da mükemmelleşir" diyerek, yol göstermişti.

  İzan ve akıl gereği
  Gerçekten izana da, bilgiye de fazlasıyla ihtiyaç duyduğumuz günlerde yaşamaktayız.
  Hemen her konunun rayından çıkartıldığı tartışmalar sosyal medya aracılığı ile de kitlelerin beynine yerleşmekte. "Cinsel taciz" ya da "Zina" gibi konular tartışılırken, ceza hukukuna gönderme yaparak fetva verenlere sık sık rastlamıyor muyuz? Oysa fetva da, ceza hukuku yasaları da binlerce yılın birikimleri sonunda oluşmuş metinlerdir. Aklına esen ne fetvacı olabilir ne de ceza hukukunun müeyyidelerini kendine göre indirip yükseltebilir.

  Nasreddin Hoca'nın tavsiyeleri
  Oysa asansörlere ya da battaniyelere hiç gerek duymadan, bizim Nasreddin Hoca'mıza başvurarak aklın gereğine uygun tavsiyeler alabiliriz... Mesela Hoca'ya "Cenaze alayı yürürken tabutun sağında mı solunda mı durulmalıdır" diye soranlara Hoca "Tabutun içinde durmayın da neresinde durursanız durun" diye tavsiye vermiştir.

  Kanuni ve Ebussuud
  Fetvaları arayanlar ise Kanuni döneminin ünlü Şeyhülislamı Ebussuud Efendi'nin külliyatına başvurabilirler. Mesela Kanuni Sultan Süleyman sarayın bahçesindeki armut ağaçlarına musallat olan karıncaları öldürmenin dini açıdan yanlış olmadığını bir fetvaya dayamak için Ebussuud Efendi'den şu beyitle fetva istemiş:
  "Dırahta ger ziyan etse karınca/ Zararı var mıdır ânı kırınca"...
  Ebussuud Efendi de buna yine bir beyitle cevap vermiş:
  "Yarın Hakk'ın divanına varınca/ Süleyman'dan hakkın alır karınca"...

  Mustafa Cansız'ın tavsiyeleri
  1895-1975 arasında yaşayan Mustafa Cansız'ın akılsızca sorulara verdiği bilgece cevaplar ise, tavsiyeler edebiyatımızın seçkin örneklerini içerir. Mesela bir aklı kıt kişi Cansız Hoca'ya sormuş:
  - Hocam, yeryüzünün her tarafına Kuran sayfaları serilse ve büyük abdest ihtiyacın gelse bu ihtiyacı nerede gidereceksin?
  Cansız Hoca çok sinirlenerek şu cevabı vermiş:
  - İhtiyaç giderecek yer kalmadığına göre, senin ağzına etmekten başka çare yoktur.
 • Polat dincsoy23.2.2018 15:14:48

  Son derece bilimsel
  Eller gider aya.adamin yatacak yeri yok.bari sahsina verilen bu firsati iyi kullansa da yuz guldurse.
 • Alfa beta xyz23.2.2018 12:30:20

  Tecavüz kaçınılmaz ise,çırpınmayı bırak,zevk almaya bak diyen Amerikalı profesörün çırağı olan profesör bu profesör olsa gerek.Dogmatizm kaynaklı profesörlerden ne beklenir?Nerede Fen ,Matematik,Teknoloji Profesörleri?
 • Elhac Bedri Bolevi23.2.2018 12:15:28

  Kuran ve sünnet insanlığın ihtiyacı olduğu gerçek medeniyet ve aydınlığın tek ve yegane kaynağıdır. Bunların dışında insanlığa aydınlık verebilecek hiç bir düzen ve sistem mevcut değildir. Tarihte ALLAH C.C. tarafından peygamberleri vasıtasıyla inzal olunan nas'lara karşı çıkanlar gibi bugün de günümüz dünyasında islama ve onun esas kaynağı olan Kuran ve Sünnete düşman güya aydınlık taraftarı gürühlar da var ola gelmiştir ve bu kıyamete kadar devam edecektir. Zira imtihanın sırrı buradadır, inananlar ve inanmayanlar bu şekilde belli olacak ve her kesin safı ortaya çıkacaktır. ALLAH C.C. bu ümmeti muhammedi inanmayanların, kendilerini cehalet karanlığında oldukları halde aydınlıkta olduklarını iddia edenlerin şerlerinden muahafaza eylesin.
 • Baysal; “Mengenlilere söz verdim”İlgili haberi göster

 • Şemsettin GÜRTÜRK23.2.2018 15:25:24

  Dünyada eşi ve benzeri bulunmayan İ.Baysal Vakfının ve Sn.Başkanı Ahmet Baysalın Bolumuza ve Mengene yaptığı yardımlar hertürlü takdirin üstündedir. Kendisine teşekkür ederiz. İ.B.Vakfı tarafından Mengene kurulması planlanan ÜNİVERSİTE KAMPÜSÜ Mengenin ekonomik, sosyal ve kültürel yönden gelişmesine çok büyük katkıda bulunacaktır. 2012 yılından bu yana öğrenime devam eden AİBÜ.Turizm İşletmeciliği bünyesindeki Gastronomi ve Mutfak Hizmetleri Bölümünün kesinlikle
  Mengende öğrenime devam etmesi sağlanmalıdır. Bu amaçla yeni rektör hocanın ve senato üyelerinin konuyu tekrar değerlendirmeleri uygun olacaktır görüşündeyiz. Hatta Mengen ve diğer ilçelerimizde Orman Fak, Süt ve Süt Ür. Tek. Sağlık Hiz.MYO gibi bölümlerin açılması sağlanmalıdır.
 • 23.2.2018 15:11:56

  İsmail yıldırım, merak etme zaten buraya gelen öğrenci ne boluya ne de sizin gibi öğrenci düşmanı, gurbet nedir bilmeyen, ailesinden uzakta kalmamış bolu halkına meraklı değil. İzzet Baysal gibi değerli bolulular nedense pek az kalmış. Buraya öğrenciler okumaya geliyor, 6 kişi üç metrekare odalarda sıkış tıkış kalıyor. Bırakın gezsinler dolaşsınlar sizi bu zerre kadar ilgilendirmez. Bolu da kültürel bir faaliyet yapılıyor da biz mi yapmadık? Sanatla sporla ilgilendiniz de, bu alanda şehrinizi geliştirdiniz de biz mi gelmedik?
 • mustafa'ya23.2.2018 14:27:52

  mustafa bey kanayan bir yaraya parmak bastı. vakfın değerini çok önemseyen birisi olarak, vakfı kullanarak  orada kendi çıkarları doğrultusunda kızını oğlunu damadını akademisayen yapanlar, sadece ünivesiteye değil diğer kamu ve özel müteşebbüse de baskı kuranlar, iş yaptıranlar var. önce onlar gitmeli ve genç, çalışkan, yüksek eğitim li doktoralı üyeler dahil edilmelidir.
 • mengen kazansın23.2.2018 11:59:52

  Üniversite mezunlarında işsizliğin %30 ları bulan ülkemizde siyasetin en kolay oy kaynağı yöreye açilan üniversitelerdir.Eğitimle,eğitim almış insanla kalkınır ülkeler.Ancak ne yazıkki sunuca bakarsak eğitimli insanlarımızdan yararlanamayan üçüncü dünya ülkesiyiz.Fabrika kuramayan siyaset, ana babaların kısıtlı kaynakları ve çocuklarımızın umutları üzerine inşa ettikleri siyasi ikbal ve geleceklerini hoyratça  eğitim üzerine kurmuşlardır.Onlar için çocukların gelecekleri önemli değildir.Onlar alacakları oylara kilitlenmişlerdir.O nedenle bırakın ilçeleri köylere bile üniversite bölümleri açmaktan kaçınmazlar,kaçınmıyorlar.Diyorum ki Sayın Baysal ın dediği gibi bölüm Mengen ilçemize açılmalıdır.Hiç değilse Mengeni miz kazansın.Sayılarımla..
 • İsmail YILDIRIM23.2.2018 11:10:08

  Ben Bolu Merkezde oturuyorum, sayın yorumcu "mn" nin dediği gibi Bolu merkezde sosyal ve kültürel olarak gelişmiş öğrenci pek fazla görmüyorum, benim gördüklerim nedense hep kafede oturup bir çaya 3,5 lira veren öğrenciler. Bu çocuklar öncelikle buraya okumaya geliyorlar, madem gelmesinler çok medeni memleketlerinde sosyal ve kültürel olarak kendilerini geliştirsinler. Diğer bir husus, O ZAMAN NEDEN BURALARDAKİ OKULLARA KAYIT OLUYORSUNUZ, Mengen'de aşcılık okuyan bir öğrenci çalışmaya başladığında ben Mengen'de okudum, oradaki ustalardan ders aldım demesini biliyor ama. Eğitim mutlaka iki duvar arasında olmaz ama Bolu'da nasıl olduğunu da görüyor ve biliyoruz, herkes aklını başına toplasın.
 • Mustafa23.2.2018 10:22:48

  Sn.mn, size katılmıyorum. O ilçelerimizin sosyal, kültürel ve ekonomik yönü  nasıl gelişecek? Mengen, aşçı'lık mesleği ile ulusal ve uluslar arası bir marka ve isimdir. Önemli olan o yöreyi uygun eğitim-öğretim ve ekonomik olarak kalkındırılması için doğru projeler üretip hayata geçirilmeli. İkemetgah şartı ile Öğr. Üyesi alıyorsun alınan şahıslar adeta mobil olarak hizmet sunuyor. İlçelerdeki okullara müdür atıyorsun haftada 2 gün ancak orada hizmet veriyorlar. Ahmet amca haklı ama öncelikle Vakfın mütevelli üyeleri mutlaka güncellenmeli ya da vakfa sahip çıkmaları sağlanmalı. Vakfın çıkarlarını ikinci plana atıp şahsi çıkarlarını ön planda tutanlar vakıftan atılmalı ve yerlerine çalışkan, dürüst ve Bolu sevdalısı gençler getirilmeli.
 • mn23.2.2018 08:44:05

  İlçelerde A.İ.B.Ü'ne bağlı yüksek okul vb. açmak doğru değil! Buralarda bir öğrenci sosyal, kültürel olarak nasıl gelişir.? Okuldan çık eve git! Üniversite hayatı sadece binalarda eğitimden ibaret değildir! Seben'de, Yeniçağa'da, Kıbrısçık'ta filan bir genç ne yapacak!.. Zaten buraların yerel halkı kaçıyor. Netice olarak; Bu popülizmi bırakın, Bolu merkezi kampüsü her yönden güçlendirin!
 • Sıra geldi fidanlığa İlgili haberi göster

 • Polat dincsoy23.2.2018 15:22:48

  Ati alan uskudari gecti.
 • ADEM ÖZLÜ23.2.2018 00:41:28

  ÇOK  güzel  bakış,  gel  de  anla, felaketin  açmadığı  göz kör  kalmaya  mahkumdur, vatanına düşünene yazana selam olsun.
 • Numan22.2.2018 11:23:17

  gidin bolu imar müdürlüğüne içeri girmek yasak...Türkiyenin kozmik odası sanki işin varsa aradan sıyırıp içeri girdinse hoooop ne var çık giremezsin....lakin içerisi fıkır fıkır..satacaklar...ne bulursa satacaklar hiç terddüüdnüz olmasın belediye sarayına bakın değme devletlerin başkanlık sarayından görkemli...aşagısı kurtarmazdı YOLU BOZUK BOLUYU
 • İsmail YILDIRIM22.2.2018 10:39:23

  Televizyonlarda reklamlar çıkıyor (kamu spotu diye) tarım arazileri miras yolu ile bölünmesin, ekmeğin bölünmesin diye, ne hikmetse aynı bakanlık Bolu'daki en büyük, en verimli tek parça tarım arazisinin üstüne hastane kurma planlarına ses çıkarmıyor. Bolu sahipsiz diye yazıyorum yazıyorum da kimse dinlemiyor. İşin en ilginç yönlerinden birisi memleketimizin en büyük fay hattına yaklaşık 2 km mesafede bu yer. Yani Allah muhafaza bir deprem olursa enkaz altından çıkanlar bu hastaneye getirilecek tedavileri için tabi hastane kalırsa. Bolunun sorunları ile ilgilenen kimse yokmu? Allah aşkına bu planları yapanlar bir daha düşünsün, ne yapıyoruz diye!

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Abant Butik Otel Abant Otel Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak