bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • Otobüs ücretlerine zam geliyor İlgili haberi göster

 • umut koray13.7.2017 09:03:05

  Her şeye gözünü kulağını kapatmış, kendisine yapılan olumsuz dahi olsa  hiç bir harekete bırakın yüksek sesle itiraz etmeyi içinden bile itiraz etmeyen  yüzde elli bir seçmen kitlesi olan  malum partili belediye başkanının ulaşıma yaptığı bu  zam az bile.
  NOT: Hani şehir toz toprak içinde olmasa yürümek sağlıktır diyeceğim ama?
 • sade vatandaş 13.7.2017 08:34:31

  Nasreddin Hocanın Fil fıkrasını okuyun dinleyin...
 • Düşünelim 12.7.2017 22:39:48

  Bolu kadar pahali bir sehir yok
 • Mengen Hastane binasını kuran kursuna vermek istemiyor İlgili haberi göster

 • nejdet uçak12.7.2017 16:25:17

  MENGEN HALKI AKILLI OLUN NEDEN VERMİYORSUNUZ.
 • Bolu'ya yeni bal ormanı İlgili haberi göster

 • Ahmet s. v13.7.2017 15:40:14

  Memlekette kesilmedik ağaçmı kaldı .
 • Bal Tutan Parmak13.7.2017 08:30:52

  Ben üzümden ve glikozdan başkasını tanımam abi. Direk beyne gidiyor. Memlekette pek glikoza gereksinim duyulmaması manidar.
 • Dursun YILMAZ12.7.2017 23:09:34

  Sayın Doktor Haydar Dursun Dümen bey rumuzlu kardeş.Yorumlarımı okuduğun için öncelikle teşekkürler.Şeker pancarı ve şekerkamışından elde edilen şekere sakaroz denildiği için ikisi arasında sadece üretim ve işleme aşamasında fark var.Senin deyişinle ikisi de datlı zehir.Zehirin sağlıklısı olmaz.Seçimde gerekmez.Haydar Dümen'i neden ve nerden tanıyorsun?Bilim insanına karşı sevmesek bile her zaman saygılı olmayı öğrenmeliyiz.

 • Baloğlu Bal12.7.2017 15:18:29

  Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun ağzından BAL akıyor BAL. Hay maşşallah. devletlüüüüüğğğ. Adam bakan yaw biz neyiz şebelek sürüsü. Adam bakan laa everest tepesi. Ama benim vergilerimle maaş alıyor orası ayrı. Senin verginle çalışıyor olması everest gibi ulaşmaz olmadığı anlamına gelmez elbette.
 • Haydar Dursun Dümen12.7.2017 15:15:36

  Sayın Doktor Haydar (Dursun) Dümen bey, değerli yorumlarınız için çok teşekkürler. Benim bir sorum olacak. Şeker pancarından üretilen şeker mi daha datlı olur yoksa şeker kamışından üretilen mi?_ Hangisi daha sağlıklıdır? Pancar ile kamış arasında seçim yapmak zorundayım karar veremedim. Sanki kamış daha iyi gibi duruyor.
 • Dursun YILMAZ12.7.2017 13:10:08

    Kim ne derse desin.Yaşınız 40 olduktan sonra bal ve pekmez yemeyin.Daha doğrusu şekerli gıdalardan uzak durun.Kanser hücrelerinin sadece şeker ile beslendiğini unutmayın.Dışarıdan alınan şekerin vücuda hiç faydası yok.Gerekli şekeri vücut aldığımız gıdalardan kendisi üretir.Hayat sizin olduğu için kararda sizin.Yaşamak güzel diyebiliyorsanız şekerden mümkün olduğunca uzak durun.En tatlı zehir şeker hemen öldürmez ama ölmeden sizi istediği gibi süründürür.Sağlıklı yaşlanabilmek dileğiyle...
 • Kent Meydanı’nda kavgaİlgili haberi göster

 • MERT ÖZTÜRK14.7.2017 10:42:08

  Yahu çocuklara yaşlılara eyvallahta  20-30 yaşındaki kulağında küpeler 1 kg yüzündeki boyalar bunlarmı lan savaş maduru dürziler vatanını milletini bırakmış kaçmış gelmiş burada oturmuş parklara yam yam gibi kadınımıza kızımıza bakıyor cinnet geçirmemek içten değil, savaştan ülkesini korumak nerde  bu dürzilerin yaptığına bak biz çanakkalede 15 temmmuzda vede bir çok olayda 7 sinden 70 ine kadınından yaşlısına  çocuğundan gençine savaş meydanlarında savaşan bir toplum olarak çok ağrıma gidiyor çokkkk, çok hasta olanlar çocuk ve yaşlılar kalsın.... sözümüz yok diğer kansızların ne işi var ülkemide. türkün türkten başka dostu yok
 • Hakan dayı13.7.2017 01:30:54

  Cakır mısın nesin senin beyninde algılama sorunumu var anlamadım.hükümetin suçu bunlar o kadar ıraklı suriyeli mültecileri bu vatana sokup intikam alırcasına zorla beraber yaşayın diyorlar.alsınlar o kadar arabı saraylarında kendileri baksınlar hem öylesi daha yakışır öldürlen kadına gelince  bunu yapanların Allah belasını versin diyorum türkiyede bir çok kadın sürekli öldürülüyor çocuklar a tecavüz ediliyor.kim dur diyor? Hepsi rant peşinde cepleri dolsun makam aracıyla gezsinler o pis midelerini doldursunlar.türkiye deki her o olup bitenden öldürülenlerden tutunda kul hakkına kadar herşeyden hükümet sorumludur,onların pis tutum ve zihniyetleri yüzünden vatan savaş alanına döndü,Dilerimki tez zamanda belalarını bulsunlar

 • nejdet uçak12.7.2017 16:28:16

  SURİYELİLERİ VE IRAKLILARA HELAL OLSUN.VATANINI NDAN KAÇ GEL TÜRKİYEYE TÜRKLERİ DÖV.HELAL OLSUN.NERDE GENÇLİK NERDE KÜÇÜK ŞEHRİN ÖYKÜSÜ.......
 • Enel Hak12.7.2017 15:44:41

  Yazıklar olsun elin arabı ıraklısı gelmiş benim hemşehrimi dövüyor ve birileri hala daha çıkıp mülteci güzellemesi yapıyor burada, aklınızı başınıza alın daha iyi günlerimiz bunlar! İmtiyaz tanımayın bu savaş artıklarına, birisi de çıkmış diyor ki sakaryada yaşanan olaydan utanın diyor, yahu o olayın ne alakası var ırkçılıkla, daha önce defalarca yaşanmadı mı Türk vatandaşlarına karşı da benzer olaylar, hemen arab güzellemesi yapmadanız olmaz zaten. Böyle davranırsanız yakında kendi vatanınızda azınlık olursunuz!
 • emekli12.7.2017 10:32:29

  Bu mülteci sorunu hükümetin kararı dır ve içinden çıkılmaz bir hak almış tüm tedbirlere rağmen hala sayıları ikamet leri hakkında tam bilgi sahibi değildir, bu olay tam bir kaosa dönüşmüştür, çok ivedi bir şekilde çözüm yolu bulunmalıdır. kimse nefret suçu aramıyor, sadece bunlar sokaklarda çeteler gibi gezmeleri iğrenç bakışları hoş değil.sorun büyük ama ilgilenen yok.
 • Hüsnü kuru12.7.2017 09:30:53

  Sığınmacıların geri döneceğini sanmak
  Çok büyük oranda hayalperest ve cahil olmayı gerektiren safsata.Hangi Suriyeli veya Iraklı ile konuşsan  vatandaşlık beklediklerini söylüyorlar. Hepsi Türkçe öğrenmişler. Akrabalarının da mallarını satıp buraya geleceğini belirtiyorlar.çoğu iş kurmuş, dükkan açmış. her birinde 5-10 çocuk var. Irkçı değilim ama vatan nedir ve sınırlar niye var diye merak ediyorum. Türkiye bu kadar zengin mi de  bunlar için mi 30 milyar dolar dolar harcadı. Artık bu işlerin en kısa sürede halledilmesi gerekir yoksa toplum artık çok gerildi.
 • dikkat12.7.2017 07:54:20

  Lağım fareleri gibi akşamdan sonra Kent Meydanı nı dolduran Irak lı ve Suriye liler yaptıkları bu olay ve ülkemizin çeşitli yörelerinden gelen buna benzer olaylarla Türk insanının sabrını zorlamaktadırlar.Ülkelerini korumaktan aciz vatan hainlerinin ülkemiz insanına karşı kahramanlıklarına dur demek insanımızın doğasıdır..Şurası unutulmamalıdırki bu insanlar ülkemize entegre olamamışlardır.Olamayacaklardır.Çünkü insanımızın büyük bir bölümü belkide devletimizin yaptığı koruma ve kollama yönündeki korumacı tavrından dolayı tepkilidir.Herkes haddini bilmeli.Şurası unutulmamalıki bunlar gelecekte ülkemizin potansiyel suçlular listesinde başı çekeceklerdir.Devlet yetkililerimiz bu konuda daha dikkatli olmalıdırlar.Saygılarımla.
 • Cakir12.7.2017 01:41:59

  Çeteleşen mülteciler harici Kadın ve Çocuk mülteciler hakkında nefret suçlaması yapanlar, Bombaların altına,Işıdın,Esedin,Pkknın yanına(Suriyeye) gitsin diyenler Sakarya'daki iğrenç saldırının tecavüzün sorumlularıdır. Allah sizi Islah etsin.
 • Ercoşkun Ürdün'de Türkiye'nin sesi olduİlgili haberi göster

 • Haydan Huy'a12.7.2017 12:52:57

  gazetenizi Mars'dan takip ediyorum. Arada Jupiter'den de okuduğum oluyor. Uzaylılar bile kıskanıyor sizi. Ercoşkun gibi vekilimiz olsa sırtımız yere gelmez galakside herkes bizden korkar diyalla.
 • Dursun Selim İnce12.7.2017 00:49:29

  Gazetenizi New York'dan takip ediyorum. Hemşehrilerimin haberlerini takip etmeye özen gösteriyorum ve bu gazetedeki okuyucu yorumlarını özellikle kaçırmamaya çalışıyorum. Fırsat buldukça da Bolu'ya geliyorum. Gördüğüm kadarıyla Bolu her geçen yıl geriye gidiyor. Belediyecilik adına bir şey yapılmıyor. Belediye Başkanının yanlışlarını halk görüyor ama milletvekilleri görmezden geliyor, kayıtsız kalıyorlar. Siz de (gazete editörü) bu vekillerden birinin sürekli reklamını yapıyorsunuz. Gazetenize yakıştıramıyorum. Bolu halkı artık bu vekili ve onun gerçek dışı reklamlarını görmek istemiyor. Lütfen gerçekçi haber yapınız.
 • DİNÇER11.7.2017 23:16:31

  Habere bakınız değerli okurlar... Daha çok kısa süre önce Fetö'ye övgüler dizen AKP'liler değil miydi? "Dön de bitsin bu hasret" , "Değerli Hocaefendi" diyen, Fetönün düzenlediği Türkçe Olimpiyatlarında boy gösteren AKP'liler nereye kayboldular? Pensilvanya'ya gidip fotoğraf çektiren, el etek öpen AKP'liler nerede?
 • Kalp damar hastalıklarında hayat kurtaracak önerilerİlgili haberi göster

 • Dursun YILMAZ12.7.2017 10:27:44

     Ani ölümler genelde kalp ve damar sorunlarından  kaynaklanıyor.Bunun için kalp ve damar hastalıklarından korunmak adına verdiğiniz değerli bilgilerle bizi aydınlattığınız için Teşekkür ederiz.İnsan sağlığını kaybetmeden sağlığının değerini çok iyi bilmeli gerekenleri de zamanında yapmalıdır.
 • Hay sizin yapacağınız işin…İlgili haberi göster

 • GOCABOLULU13.7.2017 10:55:21

  1982 Anayasasının “Kanun Önünde Eşitlik ” başlığını taşıyan 10’uncu  maddesi şöyle demektedir:

             Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasî düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.
             Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz.
             Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek zorundadırlar”.
 • Goca Bolulu Lağım12.7.2017 12:54:37

  Bana bak goca bolulu isim verip sağa sola iftira atma. Kıskanma. Sonra o oklava başına bela açabilir. İnce ve uzun bir mutfak aletidir yani anladın sen.
 • GOCABOLULU12.7.2017 10:42:25

  Sen de belediye meclis üyesi ol sana da özel muamele yapılsın.
  Oklava'nın sahibi AK Parti'den Belediye meclis üyesi Engin Alemdar...
 • Ali Kaygusuz11.7.2017 21:04:49

  Kendini üzme sayın hocam.Kent bilgi sistemi kuruldu,ne işe yaradığını bilen var mı?Defalarca yazdım,ama anlatamadım.Park yapılmaz levhasının altında onlarca araba.Halbuki kapalı garaj bomboş.Park yapmayın,arabanız çekilir levhalaını,yanında arabaları görünce gülmemek elde değil.Anıtparkın kuzey doğusunda levha eğri dikilmiş resminide attım ama yine eğri.Şuç o direği dikende mi,bakıpta görmeyende mi?Son sözüm kendini üzme Sayın Hocam derim ben.
 • okumazlar...11.7.2017 20:55:32

  Ayşe Atılgan Hanım oku dese de okumazlar... Okusalar bile güler geçerler... Zaten adamlar mahkeme üstüne mahkeme açıyorlar... Doğruyu söyleyen dokuz kapıdan kovulur... Onlara yandaş basın ve çevresindeki yalaka insanlar yeter...
 • afiyet olsun(!)11.7.2017 20:52:47

  O toz duman içinde yiyenlerin hiç mi suçu yok?
 • xx11.7.2017 13:00:24

  sayın yazar birde başkana söylesen sıyahın tonlarında boyanan caddenin yazın ne kadar sıcak olacağını. seneye bu seferde caddede sıcaktan yürünmüyor dıye bır daha kazmasınlar. aklımın almadığı bir hususta caddeye renklı asfalt dökeceklerıne kent meydanındaki gibi-biraz daha kalıteli ve görsel- bi taş döşeseler
 • Dursun YILMAZ11.7.2017 12:47:50

    Hocam beyninize ve kaleminize sağlık.Toplum olarak hak aramak nedir bilmiyoruz.Bize bu öğretilmedi.Görevli kişilerde  görev bilincine ve iş ahlakına sahip değiller.Uzmanlık ve kalite hakkında çoğumuzun bilgisi yok.80 Milyonluk ülkede işinin gerçekten uzmanı olan kişi sayısı yok denecek kadar az.İnsan Beynine,Bilime,Fene ve Teknolojiye yatırım yapmıyoruz.Her işimizde önce insan diyebilsek bu sorunların hiç birini yaşamayız.İnsana insan gibi değer verebilecek insanlar yetiştirebilmek ve bu özelliklere sahip yöneticilere sahip olabilmek dileğiyle..

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak