bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • Abant Yolu'nda yine kaza; 8 yaralı İlgili haberi göster

 • Abantlı18.2.2018 20:26:54

  Her hafta kaza. Geçen hafta, yolda bir kaç yere hız kontrol kamera sistemi konulması gerektiği ile ilgili yorum yapılmıştı. Aşırı hız nedeniyle yaralanmalı kazalar devam ediyor. Yetkililerin harekete geçmesi için illa daha kötü kaza mı olması gerekiyor. En azından özellikle hafta sonları radar ve alkol uygulaması yapılsın.
 • bolulu18.2.2018 10:02:31

  Bu nedir ya kaçla gidiyon arabaların haline bak.
 • Numan18.2.2018 04:09:41

  arabalar lüx sürücüler sonradan görme o hızla o yolda olur kaza olacak...öyle yerde sollaman yapıyorlar ki hiç bir şey in umurlarında olmadığı belli
 • Büyük İbrahim…İlgili haberi göster

 • ÇetinUğur16.2.2018 19:08:46

  Bolu'ya geldiğinde Atatürk Bulvarında bizim apartmanda Vadi ile birlikte komşumuzdu.Yıllarca  komşuluk yaptık.Apartmanda merdivenlerde her gördüğüm de hatır sorardı.Çok iyi bir kardeşimizdi. Mekanı cennet olsun inşallah.Komşuluk hakkım helal olsun.Sevenlerinin başı sağ olsun....  
 • Sahada Ayı Var !İlgili haberi göster

 • Metin Karademir22.2.2018 15:54:08

  Unutulmaz günlerdi, Bolusporlu olmak bir ayrıcalıktı. Allah rahmet eylesin.
 • Dincsoy17.2.2018 11:47:56

  Duran topu ortalar halil kafayla atardi.hey gidi gunler
 • Yık cami, "Toplama para" yap camii!!!İlgili haberi göster

 • Mahalle sakini20.2.2018 16:54:56

  Yurdaer Bey bana göre haklıydı tüm masrafları karşılayıp camiyi yenilecekti ancak artık yıkılmış cami, konuyu uzatmanın sürekli yeni haber yapmanın bi anlamı kalmadı...
 • emar18.2.2018 12:49:29

  Keski zeka uydurma fikirlerini kendine sakla. Senin gibi dinsiz ateist teist sayısı binde bir bile değil. Allahın verdiği beynin % 3 ünü kullalanarak Allahı inkar eden sen acaba % 5 ini kullansan kendini ne sanacaksın. Ebu sufyan soyu seniii
 • keski zeka17.2.2018 12:40:35

    Camiler;dogmatizm,Mitoloji,Sanrı ve Mistik olaylara kurban olanları sömürmek için vardır.Din aslında insanları korkutarak kontrol altına almayı,kontrol altında tutmayı sağlayan sosyolojinin küçücük bir alanıdır.Eğitimli insanlar zaten bunları biliyor.Önemli olan bunları bilmeyenlere anlayabilecekleri dilde ve  şekilde anlatabilmek.Din faşizmini ve sömürüsünü yenebilmek ancak onu doğru anlamakla mümkündür.
 • Bolulu17.2.2018 09:16:45

  Çoktan kapı kapı dolaşıp yardım istemeye başladılar bile
 • Orhan Tüzmen16.2.2018 22:00:01

  Bir kaç gündür Bahçelievler Camlı Camisi hakkında fikir,yorum ve eleştirileri izlemekteyim.Değişik görüşlerle birlikte gerek kişilere yönelik gerekse Cami yapımı ve düzenlemeler üzerinden değişik suçlamalar yapılıyor. Öncelikle ve üzüntü ile belirteyim ki,Camlı Caminin ilk yapımı,korunması ve her türlü bakımlarıyla canla başla uğraşan rahmetli ve sevgili babam Mustafa Hulusi Tüzmen'dir.Bu günkü durumları yaşayıp görse veya duysaydı üzüntüsü misliyle artar Onun tek bir isteği ve amacı olurdu. Caminin tüm mütevaziliğiyle güzelliği ve görkemine uygulanması gereken her tür mimari yapımı ve değişikliğine onay verir kesinlikle bir takım kirli menfaat ve çıkarcılara karşı tavrını koyardı.Bu vesileyle kendisini saygı,sevgi ve rahmetle anıyorum.
 • Metin mert16.2.2018 19:44:35

  Bolu belediye si yapar. belediyede para çok nasılsa, başkanda orda oturuyor.
 • Osmanlı16.2.2018 16:29:26

  İsmail Yıldırım bey ÖZÜR DİLİYORUM,haklısınız. Bana yakışmadı o laf, size de yakışmadı,hakkınızı helal edin
 • İsmail YILDIRIM16.2.2018 15:08:29

  "osmanlı" ismiyle yazan arkadaşı anlamadım, ben kime yönelik "yalayıcılık" yapmışım, lütfen terbiyenizi takının. Ben fikirlerimi söylüyorum, orta yol bulunsun diye iki satır yazmak istiyorum, "Avcı" ismiyle yazan kişinin fikirleri size daha uygun gelmiş onun söyledikleri hakaretvari değil, benim söylediklerim yalayıcılık mı oluyor. Çok ayıp, lütfen biraz daha dikkatli kelimeler kullanın. Orada bulunan camiiye şimdiye kadar hiç gitmedim, Yurdaer beyle yıllar önce sadece tanışmışlığım var bir kuruşluk menfaatim yok niye menfaatine yönelik bir söylemde bulunayım, hem bu "yalayıcılık" kelimesi ne kadar kötü bir kelime, daha öncede belirttim iğneyi kendinize diye, bu kelime size kullanılsa hoşunuza gider mi?
 • Fitneden muhafaza16.2.2018 14:44:33

  Müslüman fitneci olmaz olamaz.
  Madem hayır yapacaksın fitne çıkarma, kafa bulandırma.
  Allahın mescitlerini, inananlar imar eder.
  Sakın olaki imansız demek haddime vede kimsenin kimseye deme haddi değildir. Ancak münafık her zaman olacaktır. Allah muhaza eylesin.
 • Osmanlı16.2.2018 14:32:05

  İsmail YIlDIRIM bey adam gayet net bi şekilde durumu özetlemiş,oldu olacak yalayıcılıkta çığır aç "caminin ismini de Yurdaer camlı camii yapalım" teklifinde bulun.isme cisme takılma,özde anlatılmak istenene bak!
 • Erdinç TOK16.2.2018 14:28:35

  ''Erdinç TOK''yazımın devamı..Son yıllarda zenginleşen,zenginleştirilen insanlarımızı nedense hayır işlerinde pek göremiyoruz.Görmek isteriz.Camiler elbette hayırseverlerimizin katkılarıyla yapılıyor.Camilere yardım toplama işi tartışmalıdır,istismara açıktır.Ancak dernek adı altında kişilerin insiyatifinede bırakılmamalıdır.Yurdaer Bey yaptığı külliye ile çoğu türedi,hep camilerde,cenazelerde,sosyal olaylarda önde olanlara örnek olsun.Camlı Cmiitadilatla daha ucuza maledilebilirdi.Olmamış,yıkılmış.Dernek yönetimine tavsiyem,gidin Yurdaer Bey e yardım talebinde bulunun.Emin olun çoğu zenginimizin aksine yüklü yardımlarda bulunacaktır.Yazdıklarından,eleştirilerinden bunu anlıyorum.Saygılarımla.
 • STEM !!!!!!!!!16.2.2018 13:10:21

    Tarihi özelliği olmayan bütün camilerin yıkılarak yerlerine STEM amaçlı okullar yapılsa da aydınlık çağına bizde ortak olabilsek.Orta çağın var-gelleriyle oyalanmak sadece zaman kaybı.STEM Nedir? STEM; Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) kelimelerinin başharflerinin birleşiminden oluşuyor. STEM öğrencinin fen ve matematik derslerinde öğrendiklerini günlük hayatta mühendislik ve teknoloji ile birleştirerek kullanması,kullanabilmesi demektir.Yani sanrı,mitolojik,mistik ve dogmalardan kurtuluş demektir.
 • VATANDAŞ16.2.2018 12:48:22

  israf her gerçek müslümanı alakadar eder. hele cami adı kullanılarak yapılan soygunlar. AVCI mahlasını kullanmışsın yoksa sen de mi?????
 • Bitik Esnaf16.2.2018 12:41:36

  Cemaatten hangi yüzle para toplanacak ?

  Yurdaer Bey camii'yi yapacaktı ama biz görünüşünü beğenmedik ve kabul etmedik. Şimdi bu işi biz yapacağız. Pamuk eller cebe mi diyecekler.
  Hadi bakın işinize...
 • cami16.2.2018 12:39:15

  o caminin kaç yıllık olduğunu deprem geçirdiğini ömrünü yavaş yavaş yitirdiğini düşünmeden israf ile ilgili konuşmak boşa.kısa keselim uzatmayalım ömrünü yitirmiş bi yapıydı.
 • İsmail YILDIRIM16.2.2018 12:34:04

  Çok ilginç bir şey dikkatimi çekti, bu yazıyı okuduğum esnada üç tane yorum vardı, Mehmet Gündoğdu ve Erdinç Tok beyefendiler olumlu yönde gayet kibar bir şekilde beyanda bulunmuşlar, ancak diğer "Avcı" nickli kişi neredeyse Yurdaer beyi yerden yere vurmuş, doğrudur değildir onun kendi fikridir ona bir şey diyemem ama ne hikmetse adını saklamış, adını soyadını yetken yazıpta en azından bu şekilde eleştiride bulunsaydı anlaşılabilirdi.
 • Avcı16.2.2018 12:05:50

  AFEDERSİN DE seni neden bu kadar alakadar etti bu caminin yıkımı?
  İster cumada para toplar yaparlar,ister hayırsever(yaptığını reklam etmeyen) insanlar el atar yapar,ister diyanet yapar ister kırıkkale den bi vatandaş yapar.sen bu konunun neresindesin muhterem! Neden inşallah paraları vardır,yardıma çıkmazlar gibi yazılarla aşağılama moduna girersin?
  Yanına bina yaptın diye camiyi de senin vakıfa mı verselerdi? Madem camiyi binaya başlamadan arsayı almadan tadil ettirseydin! Hucuratta yazan gıybet kötü der bizde ahraz değiliz,buyüzden yüzüne söylüyoz,o ayet,hadis,sünnet vb durumları rica ederim hayatında uygula, şunuda unutma yeri gelmişken PARA İLE İMANIN kimde olduğu bilinmez.saygılarımla
 • Erdinç TOK16.2.2018 11:40:02

  Özellikle ülkemizin son yıllarda ki fotoğrafına bakarsak yaşanan bir çok şeyin güzel dinimiz eksenli olduğunu görürüz.''Kaçtım müslümanlardan,sığındım müslümanlığa'' sözü tamda günümüze uygun.Toplumumuzun her türlü insani,ahlaki,yasal,sosyal hatta dini değerleri birer birer dejenere olurkan hala yapılanların güzel dinimizin adının kullanılarak yapılması manidardır.Siyasi gelecek adına her türlü torpil,adam kayırma,ehil olmayana iş verme,kendilerinden olmayanı yok sayma gibi uygulamaları dinimizin güzel emirleriyle bağdaşır yanı yoktur.Müslümanların,bunu yerli yersiz dillendirenlerin,ilişkilendirenlerin güzel dinimize verdiği zararı kimse veremez.Son yıllarda ülkemiz ekonomisine binlerce türedi zenginler,zenginleştirilen insanlar katıldı.
 • Mehmet Gündoğdu16.2.2018 11:18:58

  Yurdaer arkadaşım, aldığım bilgilere ğöre yardım makbuzları şimdiden bastırılıp hazırlanmış bile. Birilerine % 25 komisyonla verilip para toplamaya çıkacaklardır.Bolu'da yaşayanların bu komisyonculara para vereceklerini zannetmiyorum ama bu kavgalardan haberi olmayan iyi niyetli insanlar da yardım ediyorum zannıyla para vereceklerdir. 10 - 15 sene o inşaat göz yazığı olarak sürüncemede kalacaktır.Bir Bahçelievler mahallesi oturanı olarak mahalle halkına hiç sorulmadan yapılan bu uygulamayı asla tasvip etmiyorum.
 • Vefat edenler (Bugün 15 Şubat Perşembe)İlgili haberi göster

 • jale SONER CANBOLAT15.2.2018 18:51:10

  Leman ablacığım ışıklar içine uyu .Şehnaz ,ıma ve aile fertlerine sabırlar diliyorum.
 • Kim kime 1 depo benzini bedava verir?İlgili haberi göster

 • Cahil16.2.2018 10:27:39

  Nankör Millet rumuzlu zat, 30.03.2014 tarihinde Alaattin yerel medyaya çıkıp 17-25 aralık yargı darbesi ile ilgili ne söylemişti " Bu olay Başbakan (Sn. Recep Tayyip Erdoğan) ile Fethullah hoca! efendi arasında bir olaydır bizi ilgilendirmez bizim burda cemaatle hiçbir sorunumuz yok dememiş mi idi?
 • goca bolulu..16.2.2018 09:27:37

  Nankör millet;
  deyive bakam bi, sen nelee atıvedin cukaya?
  onları öte tarafa giderken götüme go da git, emi..

  Allah büyük..gün gelecek devran dönecek
 • BOLU LU15.2.2018 23:35:56

  nankör millet rumuzlu arkadaş?? sen alaadin beyden daha çok binlerce kişiye iş vermiş derken her iki şahsı da koruyosun sen ne ayaksın,ne çıkarın var bu şahıslardan,yeter artık yediğiniz kul hakları zıkkım olsun çoluk çocuğunuzdan çıksın yüzsüz mahluklar hizmet ha önce insan olmayı seçin
 • Vatandaş15.2.2018 13:21:50

  Adam sana benzin vermiş.sen avm.nin yolunu kapat,şov yap sonrada avm,ye kahvaltıya gitdi.tabi.körler,sağırlar birbirini ağırlar.....

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Abant Butik Otel Abant Otel Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak