bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

İzzet Baysal Belgeseli için tıklayın!

GÜNÜN SÖZÜ

Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır.

Tagore


 • Kent Meydanı’nda göçmenler birbirine girdiİlgili haberi göster

 • alp5.9.2017 00:54:14

  Daha fazlası gelsin .Çapulculuk yapsınlar belki anlar diğerleri.
 • varmısınız4.9.2017 13:43:39

  Sızlanmaya gerek yok.Bu günler daha iyi günlerimiz.Bunların sayıları  ilk geldikleri gibi değiller.Gitgide çoğalıyor,adeta ürüyorlar.Bunlar bu ülkenin gelecekte baş belaları olacak.Yapılacak şey,bunlara ev,iş vermemek,maddi yardımda bulunmamak.Bakın o zaman savaştan kaçtık deyip,tatil ve bayram için ülkelerine gidenler bir daha bu ülkeye dönebiliyorlarmı..Varmısınız....
 • Bitik Esnaf4.9.2017 12:39:32

  Din kardeşlerimiz aralarında münakaşa etmişler.
  Ne var bunda. Her 2 tarafa da 500'er lira harçlık verip olayı tatlıya bağladık.
  Din kardeşlerimiz, devletten yardım-harçlık alıyor ve vergisiz yaşıyor diye üstlerine gitmeyin bu kadar.
  Siz de akıllı olun öyle yaşayın.
  Mesela ben o kadar akıllı değilim.
  Devletimiz surilere harçlık vermiş. Din kardeşlerimiz ülkelerine ziyarete gitmişler bayram için. Benim param olmadığı için hiçbir yere gidemedim.
  Ama elektrik faturasına kullandığım kadar da vergi vermesini biliyorum.
  Kafam az çalışıyor yani.
 • Köroğlunun torunu4.9.2017 12:39:22

  Bunlar ne göçmen ne sığınmacı hele mülteci hiç değil.Zulümden baskıdan kaçan hangi insan kaçtıkları yere tatile gidiyor.Gelecekte Türkiye!nin en büyük sorunu bunlar olacak.Göreceksiniz.
 • Nevzat YILMAZ4.9.2017 12:38:55

  Bu Suriyeli, Irak'lı göçmenlerin asayiş olaylarına falan katılmadıklarını iddia eden Akp'li politikacılar vardı.. Bu ve bunun gibi örnekler sadece görüneni..! Göçmen durumundayken bunları yapabilenlerin 1-2 yıla kadar vatandaşlık hakkı kazandıklarında yapacaklarını siz hesap edin..
  Bunların neden göcmen kamplarına değilde, şehirlere serpiştirilerek barındırıldıklarının, ayrıca pekçok konuda da neredeyse kendi vatandaşlarımızdan daha fazla haklara sahip olduklarının izahi, sadece "EFENDİM ONLAR BİZİM KARDEŞLERİMİZ" olamaz.! Biz bu memleketi araplara bedavaya vatandaşlık dağıtalım diye kurmadık..!!
  Madem bu konuda kendine güveniyor AKP ; BUYRUN HALK OYLAMASI'na..
  MİLLET tayin etsin,
  Suriye'liler Kalsın mı,  Gitsin mi.?????
 • Göynükteki orman yangını sürüyor      İlgili haberi göster

 • Bitik Esnaf4.9.2017 12:42:57

  Şimdi oralara ne güzel villalar yapılır.
  Tam da tepede he konumu.
 • güzel4.9.2017 03:34:43

  Dün çakmaklar mesire alanından yukarı çıktım orman içlerine indim inşaat artıklarını istifleyen mahluklar, eski mobilyalarını atmış yaratıklar, elektrik malzeme artıkları savurmuş ne idüğü meçhuller... her taraf rezalet.. belediye 4 metre genişliğindeki yola 12 metrelik kaldırım yapmakla meşgul Bolu'yu betonla döşediler metrekare maliyeti ne...marka şehirmiş.. çıkın çevreye pislikte marka şehri görürsünüz
 • Yerli film.. Pervane.. Salvador Dali.. Zeynep..İlgili haberi göster

 • hüseyin kapdan3.9.2017 21:29:00

  teşekkürler erdogan bey bayramınızı en içten dileklerimle kutlar ailenizle nice bayramlar dilerim
 • Erdoğan Mühürcüoğlu3.9.2017 12:46:23

  Teşekkür ederim Hamdi Erol bey.. Haklısınız gerçekten.. 1970 - 1885 arası Türkiyede değildim.. Belki o yüzden kaçırdım.. Ama gerçekten hepimizin övüneceği, gurur duyacağımız bir başarı.. Selamlar, iyi bayramlar.. Herkese iyi bayramlar..
 • Hamdi EROL3.9.2017 10:46:52

  Bir Bolu Kizilköğretmen Okulu mezunu  olmaktan gurur ve onur duyuyorum...Hele hele 1974 yılında Dünya şampiyonu olan Voleybol takımımızın bizim okulumuzdan çıkması çok çok büyük bir mutluluktu...Bizlere anlatılmaz bir mutluluk yaşatan Beden Eğitimi öğretmenlerimize ve ilgililere tekrar saygı ve sevgilerimi sunuyorum...Sağlık,mutluluklar diliyorum...Ayrıca Voleybol takımı içindeki oyuncu arkadaşlarımı sonsuz saygı ve sevgiyle anıyorum...Emeği geçip rahmete erenlere "Ruhlaru Şad olsun"diyorum...Sayın Mühürcüoğlunun bu olayı  bilmemesini de o derece  kınıyorum...Halbuki geçmiş tarihi birikiminin çok çok iyi olduğunu da biliyorum....Yinede sayın Mühürcüoğlunu bu güzel anıyı tekrar bizlere yaşattığı için teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum...
 • Erdoğan Muhurcuoglu3.9.2017 01:27:24

  Teşekkür ederim murat bey.e de iyi bayramlar.Yazdıklarımın sağlamasını yapmadan paylasmiyorum aslında..Eksikliğin nerede olduğunu da söylerseniz istifade ederiz..Sadece söyler geçerseniz kafamız karışır faydası olmaz.selamlar..
 • Murat PEÇENEK2.9.2017 22:40:02

  EKSİK YÖNLERİ OLSA BİLE GENE DE KEYİFLE OKUNAN YAZILARINIZ İÇİN TŞK EDİYORUM 1974 YILINDA HAKİKATEN KIZ ÖĞRETMEN OKULU ŞAMPİYON OLMUŞTUR AFİŞLERİ MÜZEMİZDE MEVCUTTUR SAİP GARİPOĞLU'NUN EŞİ ÇALIŞTIRMIŞTIR. SİVİL POLİS SANDIĞINIZ NİĞDE'Lİ POLYESTER OMZUNDA HALI SATMAZ BİLAKİS MENEKŞE OTELİN OLDUĞU PASAJTA KONFEKSİYON SATARDI AYNISINI MİLLİ EGEMENLİK OKULUNUN ÖNÜNDE DE YAPAR,ŞEHRİN GİYİM DÜNYASINA RENK VEREN İNSAN OLARAK HAFIZALARDA YER ETMİŞTİR GENE DE TŞK  EDERİZ YÜREĞİNİZE SAĞLIK İYİ BAYRAMLAR
 • EDS direğine çarptıİlgili haberi göster

 • Cakir3.9.2017 23:27:58

  Valla vatandaş ceza yemekten bıkarda direkleri yıkar diye sağlam yapmışlar baksana direkte çizik yok.

  Bomboş yayaya kapalı yollara 70km hız sınırı koymayın!!!
 • bolulu2.9.2017 11:40:12

  o direge carpmak duz yolda o da bir marifet.
 • Kırmızıda geçti; 10 yaralı İlgili haberi göster

 • GOCABOLULU1.9.2017 16:28:16

  Siyasiler ya şu yeni yolu hayata geçirin yada buralara alt yol yapın. Bilmiyorsanız Düzce'de Çoban kavşağı gidip görün
 • Polisten kaçarken duvara tosladıİlgili haberi göster

 • Bitik Esnaf31.8.2017 12:03:32

  Bu serseriye en ağır ceza verilmeli.
  Bunun gibi daha birsürü var.
  Polise çok iş düşüyor.
  Enselerinden inmeyin.
 • Kurban Bayramıİlgili haberi göster

 • Dursun YILMAZ2.9.2017 09:12:44

    Yorumlardan anlaşılan şu ki Diyanet oturacak kuranı kerimi Tercüme edecek.Herkes kafasına göre meallendirmiş,kafasına göre tefsirlemiş ve kafasına göre yorumlandırmış.Tercüme gerçek Tercüme, Tercüme edenin kafasına göre anlayışına göre yapılmaz.Kelime veya cümle ne demek istiyorsa aynen aktarılır.Gerçekleri öğrenmek her insanın hakkıdır.Kendi kendimizi din adına da olsa Allah adına da olsa yalan ve yanlışlarla kandırmaktan vaz geçelim.Öncelikle insan olmayı ön planda tutalım.İnsan olan insanın hem insanlara hem de insanlığa faydası olur.
 • Akil Adam Diyor ki;31.8.2017 20:48:03

  “Kurban” asla salt kesimlik hayvan anlamına gelmiyor..
  Prof. Yaşar Nuri hocadan da öğreniyoruz; Peygamber tek bir kez hayvan kesmiş,
  o da konuklarına ikram etmek için.. Artık bu halkı aldatmaktan utanmak gerekir..
  En ağır ahlaksal sorumluluk da Diyanet İşleri Başkanlığına ve siyasilere düşer.Kuranı kerimdeki kurban bahsi doğru dürüst tercüme edilmiş olsa bu yanlışlık  düzeltilecek.Kuran bilerek yada bilmeyerek yanlış anlaşıldı ve bu yanlışlık devam edip gidiyor.Kuran aslında kabenin etrafı kurban olarak kesilen hayvanların kemikleriyle dolmaya başladığında bu kurban kesimini yasaklamıştır.Kan akıtarak ibadet sadece sadistleri memnun eder.Can alarak canın veya canların Allaha yaklaşması tamamen safsatadır.Kurban kelimesi aslında bağıştır.
 • Ver Allahım ver.30.8.2017 21:48:46

  Kur’an’da kurban kesmek hacılara farz olarak belirtilir. Bir şekilde hacca gidemeyenlerin ise kurbanlarını hacca ulaştırmaları istenir.  Buna rağmen hacca gitmeyenlerce de kesilir hale gelmiştir. Hacıların kestiği güne denk getirilmesiyle birlikte gelenekselleşmiş ve zamanla bayrama dönüştürülmüştür.
  Bunun üzerine mezhepler sadece hacılara farz oluşunu değiştirmiş, Hanefilik vacip derken, Şafilik, Malikilik ve Hanbelilik sünnet olarak nitelendirmiştir.
 • Yazar30.8.2017 19:14:26

  Sayın Elhac Bedri Bolevi,100 yıllık dayatmalardan söz ediyorsunuz,dikkat etmişseniz ben 5 yaşımdan bu yana gördüklerimi yazdım.Bu ne anlama gelir,yaşımı göz önüne alırsanız en azından 75 yıllık bayram geleneklerini sizlerle paylaştım.Siz konuyu hemen -sanıyorum bilinç altı refleksi ile-siyasi kazanç elde etmeye
  çalışıyorsunuz.Oteller plajlar dolsun diye kurban bayramının 10 gün tatil yapılmasına ne diyorsunuz merak ediyorum.
 • Vay be...30.8.2017 13:38:10

    Tarihi kaynaklara bakıldığında kurban eyleminin insanların doğaüstü güçlerden korktuğu için ellerinde var olanlardan birini doğaüstü güce vererek diğerlerini kurtarmak amacını güdüyordu.Çünkü doğaüstü güç aç kalırsa bütün sahip olunanları yiyeceğine inanılırdı.İlk kurbanlar insanların ilk çocukları oluyordu.Sonra Dinler ortaya çıktıkça kurbanın anlamı ve şekli değişti.Bütün hayvanların yok olduğunu düşünsenize.O zaman ne kurban edeceğiz.İyi ki varsınız hayvanlar...Ya da tam tersi olsaydı nice olurdu halimiz.Kurbanlarımızın gramını ziyan etmeyelim.
 • Elhac Bedri Bolevi30.8.2017 12:22:41

  Nihayi kelam olmak üzere; üzerimize VACİB olan Kurban'larımızı ALLAH C.C.'ın emrettiği üzere kesmeli, Bayramın bizlere kazandırdığı sosyal ve beşeri münasebetlerimizi, akrabalık, komşuluk ve millet olma şuuru içerisinde kaynaştırabilmeli, en önemlisi de FARZ ibadetleri de yerine getirerek bu imtihan dünyasında Hz. İbrahim Aleyhimüsselam efendimizin örnekliğinde tutulduğumuz bu imtihanda başarılı olmaya gayret etmeliyiz. BU VESİLEYLE TEKRAR BÜTÜN MÜSLÜMAN DİN KARDEŞLERİMİZİN KURBAN BAYRAMINI TEBRİK EDİYOR, AYRICA ALEMİ İSLAMIN MARUZ KALDIĞI ZULÜMLERİN BİTMESİNE MAZLUMLARIN KURTULMASINA VESİLE OLMASINI CENABI ALLAH'TAN NİYAZ EDİYORUM.  
 • Elhac Bedri Bolevi30.8.2017 12:14:10

  Şükretmeliyiz ki ecdadımız bütün sıkıntılara rağmen dini değerlerine ve dini vecibelerine ihlas ve samimiyetle sahip çıkarak, bütün kısıtlamalara rağmen eğitim ve öğretim esnasında da imkanlarını zorlayarak yetiştirdiği nesillere aktarmayı başarabilmişlerdir. Yazarın kısmen anlatımını yaptığı Kurban Bayramı yaşam tarzı DOLU tarafı ile aynen devam etmektedir. Acizane Bardakta hep dolu tarafa bakmayı yeğliyor ve BOŞ tarafı imtihanın bir gereği olarak görmemeye çalışıyorum. Zira önemli olan bütün eksik ve yanlışlarımıza rağmen değerlerimize sıkı sıkıya sahip çıkmalı ve kendimizi daha mükemmele doğru hazırlayabildiğimizce hazırlamalıyız diye düşünüyorum.
 • Ali Bey30.8.2017 12:09:42

  Sayın yazar son 50 yıldır vacip olanı ifa etmişsiniz .Allah kabul etsin.Farzları da yaptıysanız ne ala,,,yoksa öbür taraftaki sürünün bir faydası olmaz,malum yolun sonu yakın...
 • Elhac Bedri Bolevi30.8.2017 12:02:27

  Sayın Yazar, Öncelikle sizin ve Bütün müminlerin kurban Kurban bayramını tebrik ediyor Hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Yazınızda yaşınız itibarıyle dini birikiminizin ve yaşamdan edindiğiniz anane ve göreneklerle ahlaki bakış açınızı serdettiğinizi beyan ediyorsunuz. Bu manada size katılmamak elde değil. Hz. Ömer efendimizin güzel bir sözü var 'İnandığınız gibi yaşamazsanız, yaşadığınız gibi inanırsınız'. Bu söz milletimizin üzerine biçilmiş bir elbise gibi CUK diye oturuyor. Zira Bu millet dini vecibelerini medreselerden alimlerden ve kitaplardan doğrudan almak yerine geçmiş 100 yıl içerisinde yasaklar ve dayatmalar neticesinde (istisnalar hariç) anne baba ve diğer büyüklerinden alışılageldiği gibi öğrenmek durumunda kalmıştır
 • Söylesem mi, söylemesem mi?İlgili haberi göster

 • emar1.9.2017 08:04:45

  Muharrem hocam futbolu sevmediğini söyleyen bu yorumcuların hangisi ilim bilim fen adamı olmuş ki.. Boşver onları biz seni ilgiyle takip ediyoruz.
 • Dursun Yılmaz'a31.8.2017 16:40:05

  Düşüncelerinize aynen katılıyorum...
 • Dursun YILMAZ31.8.2017 11:52:40

    Aziz NESİN'in mahkeme kayıtlarında Türk halkının yüzde altmışı aptallaştırılmıştır sözüne karşılık Hakimin siz yalan söylüyorsunuz,Türk halkının yüzde doksanı aptallaştırılmıştır sözü mahkeme kayıtlarında bulunmaktadır.Türk Milleti olarak bizleri nasıl aptallaştırıyorlar?Bunlar üzerine kafa patlatmalıyız ve kafa patlatanlarında alnından öpmeliyiz.Bunu anlayabilmek için Bilim,Fen,Teknoloji alanlarında koşmalıyız.Top peşinde koşarak,yazarak ve her  tv kanalında boş futbol lakırdıları dinleyerek,izleyerek bir yere varamayız.Sütü bile taşırırsanız kaymağını kaybedersiniz.Futbol  sahadan dışarı taşırılmamalıdır.Hangi ülkede olursa olsun eğer aşırı taşırılan bir şey varsa mutlaka sizi aptallaştırmak için kullanıldığını unutmayın.Düşünün...
 • Fuzuli erdem31.8.2017 08:59:53

  Hocam fuzuli işler fuzuli yorumlar laf ola beri gele...futbol işi sahadan çıkınca bitmeli banane Boluspordan bunlar oyalamaca bize ilim lazım bilim lazım
 • Alp30.8.2017 07:15:33

  Top peşinde koşmak sözü boş iş yapmak anlamında kullanılıyor.spor yapmak veya izlemek zevktir. Bilim adına da çalışmak lazım.Afganistan gibi ülkelerde spor yok top yok bilimde yok.

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak