bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • Camiye yardım deyip, paraları cebe atmışlar İlgili haberi göster

 • sanayici13.2.2018 15:35:04

  Belki 30 senedir yıgılca- Hendek- Kastamonu Araç camilerine makbuzlu yardım toplanıyor. Herhalde 10 kişiye bir cami düşmesi lazım ancak camiler içler acısı.Devlet olarak makbuzla yardım sistemini kapatılmalıdır.kontrol edilmediginden il dışından cami yardımına izin verilmemelidir. Diger bolu ili merkez ve ilçelerdede müftülük para toplaya yetkili olmalı.cuma veya vakit mnamazlarında izin verilen camilere para toplanmalıdır. Hem toplanan para miktarı bildirilmeli hemde devlet kanalı ile yapılması gerekir.makbuz basımı yasaklanmalıdır. Ayrıca cami yapılması gereksiz yerlere devasa camiler yapılıyor denetim olmalı.
 • Bitik Esnaf13.2.2018 15:30:18

  7,7 MİLYAR TL bütçeli diyanet, zaten camii'lere gerekli yardımı yapıyordur. Bu gibi para toplayanlara inanmayın.
 • İsraf Haramdır Camlı Camii’yi yıkmak da israftır! İlgili haberi göster

 • mahalleli14.2.2018 20:24:54

  bu karar eski cami yonetimin aldiği karar, fakat caminin yıkılıp yenisinin yapilmasi YENI camı yönetiminin kararıdır.
 • Elhac Bedri Bolevi14.2.2018 12:40:38

  Sayın Yurdaer Kalaycı beyin onarım konusundaki ısrarı ve projesinin kabulü çalışmasına, dernek başkanı Yener bey de, Yurdaer beyin basın danışmanı gibi çalışan gazete sahibi de destek çıkıyorlar. Lakin her üçü de kendileri ile hemfikir olmayan insanların görüşlerine saygı göstermek konusunda neden saygısızlık ediyorlar acaba, halbuki kendileri saygılı, demokratik görüşlü, hukuki bilgi sahibi ve toplumun içinde insanlar. Bu ısrarlarını anlamak mümkün değil. Yurdaer bey illaki bir cami daha inşaa etmek istiyorsa başka ihtiyacı olan yerlerde bunu yapabilir. Lakin anlaşılan o ki kendi binası ile uyumlu bir mimariye sahip camiyi çok önemsiyor, bu önemseme camiden çok kendi binası ve mimarisini önemsemesinden öte bir şey değil.    
 • İsmail YILDIRIM14.2.2018 10:56:15

  Yurdaer beyin iyi niyetini tebrik etmek lazım, Bolu'da başka hangi Allahın kulu çıkıp ben 200-300 bin lira harcayacağım dedi. Yurdaer beyin yapacağı proje doğrudur yanlıştır bu tartışılır ama istemeyiz diyen beyefendiler versinler o zaman o kadar parayı, hem para verme hem verene engel ol. Bu arada Yurdaer beyin projesinde öyle masonik işaretler falan yok hepsi Türklerin ilk müslüman oldukları döneme ilişkin şekil ve grafikler bunu bilip bilmeden konuşmayın. Bence Yurdaer beyi bu şekilde küstürmeden daha farklı bir proje konusunda kendisini ikna etmeye çalışmak daha güzel olmaz mı? bu arada yaşlı başlı bir insanın ailevi durumlarından bahsederek onu rencide etmek de hiç hoş değil. İğneyi kendinize...
 • Efecan14.2.2018 00:41:27

  Bina eski yapı. Yıkılması gerekiyorsa yıkılır. Yurdaer Kalaycı teklifini yapmış kabul görmemiş. Adama hakaret etmeninde bir anlamı yok. Amaç farklı belli. Çok parası, bilgisi olan varsa projesini yapsın. Adamın ailevi hayatıyla ne ilgisi var bunun.
  Kira alan tek kişi o mu?
  Sanal alem böyle işte!!!
    
 • Mahalleli13.2.2018 22:15:39

  Yurdaer bey amacınız hayır yapmak,sevapkazanmak mı?yoksa  benim camim ,benim projem diye benlik davası mı?eğer hayır yapmak istiyorsanız derneğin onayladığı Osmanlı tarzı caminin yapımını üstlenin.israfı da önlemiş olursunuz..sizi de hayırla yad ederiz
 • Meslektaş13.2.2018 19:51:57

  Aşçı, otelci, benzinci, ekonomist, ressam, mimar, müteahhit, hayırsever ve karşınızda toplum lideriiii
 • Salih ÖZDEMİR13.2.2018 19:01:47

  Avcı ya katılıyorum.Bende aynı görüşteyim.Biz fikrimizi söylüyoruz yayınlanmıyor bayri bu görüşe destek vereyim.
 • Avcı13.2.2018 18:08:59

  Mümkünse elini sürme, yaptığın her iş ortada, sadece zarar verdiysen zararı karşıla,ama mümkünse saçma sapan işlerini din kisvesi ile yoğurma,Radikal ve sıradışı olacam derken s.. Sıvıyon farkında değilsin, yol kenarına yaptığın binada renklerinde,dışına yaptığın abuksubuk amblemler (neyi temsil ediyorsa), hayvan figürleri ve bu figürlerin yanındaki dini yazılar,Sen mümkünse bişi yapma,nostaljik camimizede dokunma. Kimsenin senin yaptığın hayra ihtiyacı yok.masonik semboller vb şeylerle dikkat çekecem derken iyice bulamışsın.Gölge etme,işine bak,kamusal bam tellerine dokunma! Önce iç dünyanı ailevi hayatını düzelt sonra başkalarına faydan olsun,çoluk çocuğuna dünya laf ettin,evlatlıktan sildin merhametin yok toplumda tanımadıklarınamı olack
 • Polat13.2.2018 15:23:05

  okul yap hastane yap .. hiç olmadı üzerinden çok para kazandığın kiracılarından helallik al.
 • Sebenli, Seben Belediye Başkanı'na soruyor!İlgili haberi göster

 • Turan Yılmaz 15.2.2018 19:50:11

  "HAKKIMIZI İSTİYORUZ" (BOLUNUN SESİ GAZETESİ) YORUMSUZ!
  Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın 2015 yılında ihaleye çıkardığı ve DDI Teknoloji ve Bilişim Çözümleri Araştırma Geliştirme Hizmetleri firmasına verildiği, arşivdeki geçmiş yıllara ait kurumsal evrakların taraması yapılarak dijital ortama aktarılması için belirli süreli iş sözleşmesi adı altında işe alındık. Yapılan iş 15 ocak 2018'e kadar devam edip, ilgili tarihte son buldu. İhaleyi alan firmayla teminat mektubu imzalanmasına rağmen, ne şirket ne de Bolu Belediyesi emeğimizin karşılığı olan maaş ödemesi ve diğer tüm haklarımızı ödememiştir. Bu mağduriyetimizi üst işveren olarak adı geçen Bolu Belediyesi ve Süleyman Özbağ ile birkaç kez görüşmemize rağmen hiçbir çözüm bulamadık.
 • Turan Yılmaz 15.2.2018 19:14:15

  Devlet işine, Devletin aracıyla gidilir.“Esenbey Otomotiv İnşaat Turizm, Taşımacılık, Temizlik ve Gıda Sanayi Dış Ticaret Ltd.Şti" ne ait araçla gidilmez.Yorum yapanların, haberin son üç cümlesini tekrar okumalarını, anlamadılar ise bir daha okumalarını tavsiye ederim!O fiilleri görmezden gelmek, onları onaylamaktır!Onaylıyorsanız hiç problem yok demektir!
 • Turan Yılmaz 15.2.2018 18:39:11

  "CEVAPCI": ya sizin adınız soyadınız yok, ya da adınızı soyadınızı yazmasını bilmiyorsunuz?Bak her şey 'sizden' yana, kimden ve niçin korkuyorsunuz!Yoksa, aranan şahıslardan mısınız???
 • Turan Yılmaz 15.2.2018 18:29:47

  İsmail Yıldırım bey: habere konu olan olayı en güzel şekilde ifade etmenizden dolayı teşekkür, adınızı ve soyadınızı yazma cesareti göstermenizden dolayı da sizi tebrik ediyorum.Selam ve sevgilerimle...
 • büyük başkan14.2.2018 14:28:42

  Seben tarihinde yatırım yapan en büyük başkanlan himet almatadır.
 • CEVAPCI14.2.2018 12:28:34

  TURAN YILMAZ SEN ESKİ MÜDÜRLERDENSİN SENİN NE FAYDAN OLDU SEBENE SEN CEVAP VER BAKALIM TEK İŞİN ÇALIŞAN VAKTİNİN TAMAMINI SEBEN İÇİN AYIRAN İNSANLARLA UĞRAŞMAK.
 • Sebenli Birisi13.2.2018 19:29:33

  Peki Süleyman başkan 7/24 sebende dursa idi. Üniversite,kyk yurdu,toki 1 ve 2 etap,seben gölü ve sulama projeleri,nallıhan-seben-bolu yolu yapım proje ve ihalesi, Cok amaçlı salonu ve seben merkeze yapılacak olan butik otel,solaklar kaya evlerinde kale gibi bir restaurant ve bungalov konaklama tesisi çevre düzenlemesi, Atatürk parkı,seben içindeki sıcak asfalt ve kaldırımlar,belediyeye alınan son model araç ve iş makinaları ve yapılacak olan daha birsürü proje sizce olurmuydu? Bundan önceki başkanların sebene yaptıkları onlarca yatırımı gördükten sonra suleyman başkan hiç çalışmamış görevini sürekli yolculuk ederek geçirmiş. Anlayana. Ne Sen, Ne Ben, Önce SEBEN...
 • SEBENLİ13.2.2018 16:37:24

  SÜLEYMAN BAŞKANIN İLÇESİ İÇİN HİZMET ETMESİ SEBENLİLERİ NEDEN RAHATSIZ EDİYOR ANLAMAK ZOR. BAŞKAN BU GÜNE KADAR SEBENİN ADINI DUYMADIĞI HİZMETLERLE TANIŞTIRDI. DAHA DESTEKLEMEK LAZIM DİYORUM
 • Hüsnü kuru13.2.2018 13:40:25

  Başkanlık yapmadıktan sonra Ha Seben de olmuş ha Bolu da olmuş ne fark edecek.Ama sanmasınlar bu devran böyle sürüp gidecek.
 • sebenlilere13.2.2018 12:07:44

  Hala yol , spor salonu , Toki tutturmuş gidiyor YANDAŞ EZİKLER. İlçe kapanacak nüfus yok ,iş yok , gençlerin ilçede kalmalarını sağlayacak olanaklar yok. 60 yaş üstü takılın orada. başkanınızda çok başarılı ya akşama kadar kahvede çay içer , emekli maaşınızı yersiniz.
 • tahsin cavuş13.2.2018 11:48:52

  seben belediye başkanına bende sorıyım bakalım bolu belediyesine ne kadar sebenli varsa doldursun her birimin başına sebenli olanları ya şef ya sorumlu yapsın işe alınacaklara o karar versin ondan sonra da milletten oy istesin önce secilmiş oldugu ilcesinde görevinin başında hiç durmasın aday olması bile etik degil yoksa birilerinin yerine adaymı hazırlanıyor
 • emekli13.2.2018 11:46:03

  seben belediye başkanı , bolu belediyesinde personel alım işlerinden sorumludur en iyi yaptığı iş sebenli olsun da bir iş bilmesin yinede bolu belediyesine işe almaktır.vasıfsız elemanları sırf sebenli eş dost diye belediyeye sokmak tek görevi bu.. işte vicdan burda devreye giriyor el insaf... bumu insanlık..
 • emekli13.2.2018 11:45:50

  seben belediye başkanı , bolu belediyesinde personel alım işlerinden sorumludur en iyi yaptığı iş sebenli olsun da bir iş bilmesin yinede bolu belediyesine işe almaktır.vasıfsız elemanları sırf sebenli eş dost diye belediyeye sokmak tek görevi bu.. işte vicdan burda devreye giriyor el insaf... bumu insanlık..
 • İsmail YILDIRIM13.2.2018 10:16:12

  Öncelikle Sebenlileri tebrik ediyorum, Başkanlarına sahip çıkıyorlar. Ancak burada atlanılan bir konu var yazıda Belediye Başkanı çalışmıyor, bir iş yaptığı yok şeklinde bir yorum hatta bir ima bile yok. Sıkıntı Sayın Başkanın sanki Bolu Belediye Başkan Yardımcısı konumundaymış gibi hareket etmesi, tabi ki Bolu'ya gidecektir, görüşmeler yapacaktır ancak bu Bolu Belediye Başkanı ile Seben'de geçirdiği süreden fazla geçirecektir anlamına gelmez, burada sap ile samanı karıştırmayalım. Sayın Özbağ Seben Belediye Başkanıdır Bolu Belediyesinin bir yöneticisi, idarecisi değildir. Sebene daha çok vakit ayırmalıdır. Dışarıdan benim gözlemlediğim bu şekilde.
 • DOĞRU13.2.2018 09:50:55

  SEÇİLMİŞLERİN HİZMET ETMELERİ GÖREVLERİ FAZLA ÇALIŞMALARI ONLARA BEYTÜLMALİ İSTEDİĞİ GİBİ  KULLANMA HAKKI VERMEZ.KENDİ MALLARI GİBİ TASARRUFLU KULLANMALILAR.YOKSA VEBALİ BÜYÜK OLUR
 • Siradan13.2.2018 09:43:43

  Bende aynı fikirdeyim.sebende seçilmiş bolu belediyesi elemanı gibi rahatsız edici ve fazla lüzumsuz arkadaş çok iyi yazmış
 • Adem13.2.2018 09:04:58

  Haftanın her günü akşama kadar başkanlık makamında oturup ta yaşadığı şehre bir çivi bile çakamayanları düşündükten sonra, Seben'e onlarca yatırım yapan, ilçenin tanıtımı için her türlü girişimde bulunan, turizm açısından ilçenin tanıtımı için her türlü imkanları seferber eden, bürokrasiden ilçeye biraz daha fazla kaynak koparabilmek adına sürekli dirsek temasından olan bir başkanın klasik belediye başkanları gibi koltuğunda akşama kadar oturup gelen gidenlere çay kahve ısmarlamasını mı bekliyorsunuz? Akşama kadar belediye binasında oturup hizmet etmekten aciz bir başkan mı istiyorsunuz yada akşama kadar ilçe için koşturan mücadele eden bir başkan mı? Ne sen ne ben önce SEBEN.

  Saygılar
 • Sun Star13.2.2018 04:00:08

  Keser döner sap döner, tarih bu yolsuzluları asla unutmaz.
 • Sebenli12.2.2018 22:45:05

  Sebenli Turan, böyle eleştiri yapacağına Sebene yapılan yatırım ve hizmetlere baksın. Süleyman Özbağ’ın tek sözü ile Seben’e yapılan yatırımları, Belediye hizmetlerini görsün. Solaklar Kaya evlerirestaurant, Seben yolu, Seben parkı ve tesisi, yolların asfaltı, ilave TOKİ, yeni belediye araçları, yeni spor salonu......

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Abant Butik Otel Abant Otel Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak