bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • Yık cami, "Toplama para" yap camii!!!İlgili haberi göster

 • Osmanlı16.2.2018 16:29:26

  İsmail Yıldırım bey ÖZÜR DİLİYORUM,haklısınız. Bana yakışmadı o laf, size de yakışmadı,hakkınızı helal edin
 • İsmail YILDIRIM16.2.2018 15:08:29

  "osmanlı" ismiyle yazan arkadaşı anlamadım, ben kime yönelik "yalayıcılık" yapmışım, lütfen terbiyenizi takının. Ben fikirlerimi söylüyorum, orta yol bulunsun diye iki satır yazmak istiyorum, "Avcı" ismiyle yazan kişinin fikirleri size daha uygun gelmiş onun söyledikleri hakaretvari değil, benim söylediklerim yalayıcılık mı oluyor. Çok ayıp, lütfen biraz daha dikkatli kelimeler kullanın. Orada bulunan camiiye şimdiye kadar hiç gitmedim, Yurdaer beyle yıllar önce sadece tanışmışlığım var bir kuruşluk menfaatim yok niye menfaatine yönelik bir söylemde bulunayım, hem bu "yalayıcılık" kelimesi ne kadar kötü bir kelime, daha öncede belirttim iğneyi kendinize diye, bu kelime size kullanılsa hoşunuza gider mi?
 • Fitneden muhafaza16.2.2018 14:44:33

  Müslüman fitneci olmaz olamaz.
  Madem hayır yapacaksın fitne çıkarma, kafa bulandırma.
  Allahın mescitlerini, inananlar imar eder.
  Sakın olaki imansız demek haddime vede kimsenin kimseye deme haddi değildir. Ancak münafık her zaman olacaktır. Allah muhaza eylesin.
 • Osmanlı16.2.2018 14:32:05

  İsmail YIlDIRIM bey adam gayet net bi şekilde durumu özetlemiş,oldu olacak yalayıcılıkta çığır aç "caminin ismini de Yurdaer camlı camii yapalım" teklifinde bulun.isme cisme takılma,özde anlatılmak istenene bak!
 • Erdinç TOK16.2.2018 14:28:35

  ''Erdinç TOK''yazımın devamı..Son yıllarda zenginleşen,zenginleştirilen insanlarımızı nedense hayır işlerinde pek göremiyoruz.Görmek isteriz.Camiler elbette hayırseverlerimizin katkılarıyla yapılıyor.Camilere yardım toplama işi tartışmalıdır,istismara açıktır.Ancak dernek adı altında kişilerin insiyatifinede bırakılmamalıdır.Yurdaer Bey yaptığı külliye ile çoğu türedi,hep camilerde,cenazelerde,sosyal olaylarda önde olanlara örnek olsun.Camlı Cmiitadilatla daha ucuza maledilebilirdi.Olmamış,yıkılmış.Dernek yönetimine tavsiyem,gidin Yurdaer Bey e yardım talebinde bulunun.Emin olun çoğu zenginimizin aksine yüklü yardımlarda bulunacaktır.Yazdıklarından,eleştirilerinden bunu anlıyorum.Saygılarımla.
 • STEM !!!!!!!!!16.2.2018 13:10:21

    Tarihi özelliği olmayan bütün camilerin yıkılarak yerlerine STEM amaçlı okullar yapılsa da aydınlık çağına bizde ortak olabilsek.Orta çağın var-gelleriyle oyalanmak sadece zaman kaybı.STEM Nedir? STEM; Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) kelimelerinin başharflerinin birleşiminden oluşuyor. STEM öğrencinin fen ve matematik derslerinde öğrendiklerini günlük hayatta mühendislik ve teknoloji ile birleştirerek kullanması,kullanabilmesi demektir.Yani sanrı,mitolojik,mistik ve dogmalardan kurtuluş demektir.
 • VATANDAŞ16.2.2018 12:48:22

  israf her gerçek müslümanı alakadar eder. hele cami adı kullanılarak yapılan soygunlar. AVCI mahlasını kullanmışsın yoksa sen de mi?????
 • Bitik Esnaf16.2.2018 12:41:36

  Cemaatten hangi yüzle para toplanacak ?

  Yurdaer Bey camii'yi yapacaktı ama biz görünüşünü beğenmedik ve kabul etmedik. Şimdi bu işi biz yapacağız. Pamuk eller cebe mi diyecekler.
  Hadi bakın işinize...
 • cami16.2.2018 12:39:15

  o caminin kaç yıllık olduğunu deprem geçirdiğini ömrünü yavaş yavaş yitirdiğini düşünmeden israf ile ilgili konuşmak boşa.kısa keselim uzatmayalım ömrünü yitirmiş bi yapıydı.
 • İsmail YILDIRIM16.2.2018 12:34:04

  Çok ilginç bir şey dikkatimi çekti, bu yazıyı okuduğum esnada üç tane yorum vardı, Mehmet Gündoğdu ve Erdinç Tok beyefendiler olumlu yönde gayet kibar bir şekilde beyanda bulunmuşlar, ancak diğer "Avcı" nickli kişi neredeyse Yurdaer beyi yerden yere vurmuş, doğrudur değildir onun kendi fikridir ona bir şey diyemem ama ne hikmetse adını saklamış, adını soyadını yetken yazıpta en azından bu şekilde eleştiride bulunsaydı anlaşılabilirdi.
 • Avcı16.2.2018 12:05:50

  AFEDERSİN DE seni neden bu kadar alakadar etti bu caminin yıkımı?
  İster cumada para toplar yaparlar,ister hayırsever(yaptığını reklam etmeyen) insanlar el atar yapar,ister diyanet yapar ister kırıkkale den bi vatandaş yapar.sen bu konunun neresindesin muhterem! Neden inşallah paraları vardır,yardıma çıkmazlar gibi yazılarla aşağılama moduna girersin?
  Yanına bina yaptın diye camiyi de senin vakıfa mı verselerdi? Madem camiyi binaya başlamadan arsayı almadan tadil ettirseydin! Hucuratta yazan gıybet kötü der bizde ahraz değiliz,buyüzden yüzüne söylüyoz,o ayet,hadis,sünnet vb durumları rica ederim hayatında uygula, şunuda unutma yeri gelmişken PARA İLE İMANIN kimde olduğu bilinmez.saygılarımla
 • Erdinç TOK16.2.2018 11:40:02

  Özellikle ülkemizin son yıllarda ki fotoğrafına bakarsak yaşanan bir çok şeyin güzel dinimiz eksenli olduğunu görürüz.''Kaçtım müslümanlardan,sığındım müslümanlığa'' sözü tamda günümüze uygun.Toplumumuzun her türlü insani,ahlaki,yasal,sosyal hatta dini değerleri birer birer dejenere olurkan hala yapılanların güzel dinimizin adının kullanılarak yapılması manidardır.Siyasi gelecek adına her türlü torpil,adam kayırma,ehil olmayana iş verme,kendilerinden olmayanı yok sayma gibi uygulamaları dinimizin güzel emirleriyle bağdaşır yanı yoktur.Müslümanların,bunu yerli yersiz dillendirenlerin,ilişkilendirenlerin güzel dinimize verdiği zararı kimse veremez.Son yıllarda ülkemiz ekonomisine binlerce türedi zenginler,zenginleştirilen insanlar katıldı.
 • Mehmet Gündoğdu16.2.2018 11:18:58

  Yurdaer arkadaşım, aldığım bilgilere ğöre yardım makbuzları şimdiden bastırılıp hazırlanmış bile. Birilerine % 25 komisyonla verilip para toplamaya çıkacaklardır.Bolu'da yaşayanların bu komisyonculara para vereceklerini zannetmiyorum ama bu kavgalardan haberi olmayan iyi niyetli insanlar da yardım ediyorum zannıyla para vereceklerdir. 10 - 15 sene o inşaat göz yazığı olarak sürüncemede kalacaktır.Bir Bahçelievler mahallesi oturanı olarak mahalle halkına hiç sorulmadan yapılan bu uygulamayı asla tasvip etmiyorum.
 • Vefat edenler (Bugün 15 Şubat Perşembe)İlgili haberi göster

 • jale SONER CANBOLAT15.2.2018 18:51:10

  Leman ablacığım ışıklar içine uyu .Şehnaz ,ıma ve aile fertlerine sabırlar diliyorum.
 • Kim kime 1 depo benzini bedava verir?İlgili haberi göster

 • Cahil16.2.2018 10:27:39

  Nankör Millet rumuzlu zat, 30.03.2014 tarihinde Alaattin yerel medyaya çıkıp 17-25 aralık yargı darbesi ile ilgili ne söylemişti " Bu olay Başbakan (Sn. Recep Tayyip Erdoğan) ile Fethullah hoca! efendi arasında bir olaydır bizi ilgilendirmez bizim burda cemaatle hiçbir sorunumuz yok dememiş mi idi?
 • goca bolulu..16.2.2018 09:27:37

  Nankör millet;
  deyive bakam bi, sen nelee atıvedin cukaya?
  onları öte tarafa giderken götüme go da git, emi..

  Allah büyük..gün gelecek devran dönecek
 • BOLU LU15.2.2018 23:35:56

  nankör millet rumuzlu arkadaş?? sen alaadin beyden daha çok binlerce kişiye iş vermiş derken her iki şahsı da koruyosun sen ne ayaksın,ne çıkarın var bu şahıslardan,yeter artık yediğiniz kul hakları zıkkım olsun çoluk çocuğunuzdan çıksın yüzsüz mahluklar hizmet ha önce insan olmayı seçin
 • Vatandaş15.2.2018 13:21:50

  Adam sana benzin vermiş.sen avm.nin yolunu kapat,şov yap sonrada avm,ye kahvaltıya gitdi.tabi.körler,sağırlar birbirini ağırlar.....
 • emekli15.2.2018 12:54:18


  Diyorlar ya embesiller çaldı ama çalışıyor... sanki o mevkiye hizmet için değil malı götürmek için çıkmış. halkımızdaki bu salakça düşünce oldukca hey babam hey...kimin parası diye düşünmüyorlar..
 • NANKÖR MİLLET15.2.2018 11:53:35

  adam  boluda yatırım yaptı, binlerce  insana  iş sağlayan yatırımlar yaptı.. tabiiki  belediye başkanı iş adamı olarak yanınd olacak.. nerden bilsin Alattin başkan   böyle olacağını. bunlar herkese yardım etti,ticaret yaptı,toplumla beraberlerdi. bu  ihaneti yapacaklarını bilseydi  yanaşırmıydı yanına Alaaddin bey .. bu yayındaki  amaç bağcıyı dövmek. eski defterleri karıştırıp  Alaaddin başkanı yıpratmak..  
 • Alaettin15.2.2018 11:28:18

  Sri Lanka'ya var da Bolu'ya yok mu? http://bolununsesi.com/icerik/aramahaber.asp?id=10953 Derslik sayısı bakımından Türkiye ortalamasının üstünde olan Bolu'da, 2 yıldır yürütülen çalışmalara rağmen tüm il genelinde tekli öğretime geçilemedi. İlimizde tekli eğitime geçilebilmesi için 57 dersliğe ihtiyaç var. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ayrılan bütçe ile derslik açığının kapatılması birkaç yıl daha alacak. Çünkü bir derslik ortalama 40 bin YTL'ye mal oluyor. Bolu'nun derslik ihtiyaçları ortadayken, Bolu'daki bazı işadamları yanlarına milletvekili Yüksel Coşkunyürek ve Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ı da alarak, Sri Lanka'da maddi destekleriyle yaptırdıkları okullarının açılışına gitmişlerdi. Okulun ilginç özelliğinin, Sri Lanka'da açılan ilk Türk Okulu olması idi. Bolu kamuoyu ise şimdi, Sri Lanka'da okul yapımına maddi destek veren işadamlarından ve açılışa katılarak bu işadamlarına manevi desteklerini esirgemeyen milletvekili Coşkunyürek ve Belediye Başkanı Yılmaz'dan aynı ‘HİZMET' özverisini kentimiz için göstermelerini bekliyor.
 • Polat15.2.2018 09:43:05

  bu çeşmeden müslümana su içmek haram
 • Metin mert15.2.2018 08:11:56

  Sizde tarım arazilerini parsellerseniz,ihaleyi ve parselleri yandaş şirket ve mütaiiittt lere verirseniz.yani kısa alanda dar paslaşmalar ile küpü doldurursunuz.hesabı öbür tarafta verecek, burdan nekadar kılıfına uydurursada fark etmeeezx...
 • Borç bilirim14.2.2018 21:11:05

  Acaba başkan bu borcunu depremden sonra ödedi mi? Yoksa üstüne mi yattı? Yoksa başkan olduktan sonra misliyle mi ödedi? Cevap bekleriz
 • Hakim bey14.2.2018 21:08:05

  Bugün sorsan bu benzinciye olanca kötü lafı söyler. Dostluğu benzini alana kadar
 • Avcı14.2.2018 20:44:55

  Allah bin türlü belasını versin, milleti mal yerine koyan,hertürlü entrikada parmağı olan,bu kadar münasebete rağmen hala görevde olan ve hakkında gram işlem yapılmayan bir şahısla karşı karşıyayız.ADALET kavramı SIFIR
 • nejdet uçak14.2.2018 19:40:39

  REALİST BOLULU" 15 sene  sende belediye başkanlığı yaparsan...sende zengin olursun. O  KADAR..
 • mehmet14.2.2018 16:52:58

  Maklube pilavı yemedim, sohbet toplantılarına hiç katılmadım ama çıkıp belediye meydanında bağırasım geliyor; FETÖ cü benim, beni alın" diye...
 • Realist Bolulu14.2.2018 16:28:52

  20 yıl önce arabasına benzin alamayan adamın hanları hamamları olmuş bunu neye borçlu acaba!....
 • Cahil her şeyi bilir !!!!!İlgili haberi göster

 • gercek vatansever17.2.2018 06:41:07

  Yoksulu yetimi fakiri fukarayı doyur yoksullugu fakirligi ortadan kaldırin once sonra caminin en güzelini yapariz

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak