bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • Boluspor hangi sorunumuzu çözdü?İlgili haberi göster

 • Mehmet21.8.2017 09:28:54

  Yazının doğruluğu veya yanlışlığını tartışmak yerine, ne kadar gerekli yada gereksizliğini tartışmak lazım. Ali Bey sanki hiç bilinmeyen bir noktayı bulmuş da bu konuda bizim farkında olmamızı sağlıyormuş edasıyla yazmış. Zaten herkes farkında nereye ne kadar para harcandığının ve futbol sektöründe canavarca meblağların döndüğünün. Ama unutmayalım ki her toplumun stres atmak ve desarj olmak için böyle toplum sporlarına ihtiyacı vardır.
 • para ile futbol21.8.2017 09:25:41

  Futbol maalesef paraya dayalı bir spor dalı haline gelmiştir. Bastır parayı, al futbolcuyu, sonra da öğün...''Bizim takım yendi, oleeeyy'' Ben sadece şunu soruyorum. Boluspor'un şu anki kadrosunda kaç tane Bolu'nun öz evladı var?.. Yani zengin ol, iyi takım kur... Bir başkası daha zenginse senin futbolcunu fazla para vererek çalıyor, önlenemez kısır döngü böylece devam edip gidiyor... Yazarımız bu yönden haklıdır. Futbol güzel bir spor dalıdır. Ancak para ve rant işin içine girince değerini tamamen yitiren, kaos dolu bir etkinlikten öteye gidemiyor...
 • Dursun YILMAZ21.8.2017 09:24:53

  Oku da beyin nöronların harekete geçsin.Uyanmana etkisi olsun.FUTBOL VE YAN ÜRÜNLERİ: Futbol yaklaşık 150-200 yıllık bir spor… İngilizlerin keşfettiği bu ilginç oyun, uzun yıllar boyunca dikkatörlerin toplumu uyutmak için kullandıkları bir araç olarak politik bir işlev gördü… Hala aynı işlevini sürdürüyor.

  İspanya Diktatörü Franco, “Yüzbin kişilik bir uyku tulumu yapın” dediğinde Bernabeu Stadı inşa edilmişti.Futbol oyunu etkinliktir diyenlerin kulağına küpe olsun.Kitlelerin hücum ettiği her noktanın mutlaka o kitlenin uyutulması için bir tuzak olduğu unutulmamalıdır.
 • spor21.8.2017 06:45:08

  Spor güzel bir etkinliktir. Yazarımız bu konuyu başka bir açıdan ele almıştır. Bazı yorumcuların anladığı veya anlamak istediği şekilde Boluspor düşmanlığı şeklinde değildir. Ortada dönen çok büyük miktarlardaki paralar, rant kavgaları, vs. bunlar hoş şeyler değildir. Futbol sadece küçük bir kesime hitap eder. Millet zaten burnundan soluyor. Asgari ücretle geçinme peşinde. Bir de bakıyor, milyon dolara futbolcu alınmış. Yani toplumda psikolojik olarak bir yıkım oluşuyor. İki üniversite bitirdim, 30 senede alacağım parayı bir ilkokul mezunu topçu bir defada alıyor, keşke topçu olmak varmış diyor adamın birisi...
 • YAMANER21.8.2017 01:37:18

  5-Son olarak dizi filmleri,Sinema, FutBol, Survivor gibi sizlere göre halkı uyuşturan şeyler Avrupada , Amerikada, japonyada, Hindistanda ve Çinde de var. dünyada sadece Kuzey Kore de kaldı bunların yasak olması. Bu tür eğlence dalları inanın Avrupada bizdekinden daha yaygın. Fakat adamlar Bilime,Sanata, Estetiğe ,Doğasına ve Çevresine  değer veriyor. Surviver dır dizidir bunlardan önce Gölcüğe gidince çöp atmayacaksın, Güzelim doğada sen et yiyeksin diye başkasını ise-kömür kokusuna-dumanına boğmayacaksın, 2 lira park parası vermemek için kaldırımlara araba çekmeyeksin, Öğretmensen öğrencine sonuna kadar zaman ayıracaksın, devletten aldığın parayı işgal ettiğin kadroya hak ederek enerjini sadece okula vereceksin. Sonra Boluspor konuşuruz.
 • YAMANER1421.8.2017 00:45:15

  4-Bence ülkenin Tarımda , Ekonomide yada Bilimde yeterince gelişemesinin ana nedeni. Bu alandaki yetkinliği, Bilgisi,idealleri, serbest düşüncesi olmayan bürokratlar, Akademisyenler , İşadamlarından kaynaklanmaktadır. Üniversiteler tam bir çöp. 40 yıl önce yapılan elektrikli aracı evirip çevirip kaportadan arac yapıp buluş yaptığını düşünen üniversiteler, bilimsel çalışma yapamayan makale yazamayan Akademisyenler,  tek bir patent çıkaramayan Fabrika veya Arge Merkezleri. 2 Kişiyi bile yanyaya getiremeyen hiç bir üretimi, fikri veya katkısı olmayan tarım koop. Bunları düzeltelim Futbolda Bolusporda düzelir.
 • YAMANER1421.8.2017 00:35:04

  3-fUTBOL un geri kalmışlık ile alakası bile yok. Bugün avrupada en populer spor futboldur. Amerikada ise Basketbol. Buradaki insanlar uyumuyorsa , geri kalmıyorsa veya futbol/basketbol uyutulmuyorsa Türkiyedekiler de uyutulmuyordur. Bu yazıda veya yorumlarda hak verilecek tek şey Belediyelerin yada Devletin Profesyonel Futbola maddi destek sağlaması ki bazen oy kaygısı bazen halk tepkisi , bazende yasadışı bir para transferi için yapılıyor. Belediyeler yada Diğer devlet kuruluşları sadece amator takımlara destek verebilmeli. Pprofesyonel takımlar maddi dengesini sağlayamıyorsa batar. Bu Boluspor içinde Galatasaray içinde geçerli.  
 • YAMANER21.8.2017 00:26:31

  2-Boluspor zaten kendi yağı ile kavrulan , gelir  yaratmak için bir yerini yırtan fedakar yonetıcıler tarafından idare ediliyor. Futbolun amatorlukten profesyonelliğe ve tamamen bir ekonomiye dönüştüğü bu devirde  bu kulubun batmayıp, yaklaşık 15 yıldır birinci ligde olması bence son derece başarıdır. Futbol 70 - 80 li yıllardaki gibi amator değil. Boluspor gibi küçük bir şehrin sadece futbol kültürü sayesinde ayakta kalması tekrar ediyorum başarıdır.  Sakarya,Kocaeli,Ordu,Zonguldak,Mersin gibi şehir takımları bile tepetaklak oldular.
 • YAMANER21.8.2017 00:21:31

  Boyle sacma bir yazı görmedim.
  1-Diyorki Bolusporlu yoneticilerin futbola harcadığı para eğitimi , sanayi tarıma gitse İsviçre gibi olurduk.Futbol gelirleri ile yazdığımız konunun ne alakası var. Boluspor olmasa zaten futbolda gelirin olmaz. Bu gelir tribün, naklen yayın, spor toto ve reklam gelirleridir. Yani Futbol olmasa zaten boyle bir gelirin olmaz.
 • YAMANER21.8.2017 00:15:41

  Boyle sacma bir yazı görmedim. Diyorki Bolusporlu yoneticilerin futbola harcadığı para eğitimi , sanayi tarıma gitse İsviçre gibi olurduk. N
 • Remzi Kırıcı20.8.2017 23:05:28

  Saçma-sapan  bir yazı, sporun ruhunu anlayamamış, spor kulüpleri olmayan illerimiz sanki yazarın dedikleri sorunları halletmişler mi? Futbolda ilklerde olan ülkeler;sanayide-eğitimde-sağlıkta-bilimde vb. konularda da ilk sıralarda. Sayın yazar devletin yapacakları ile karıştırmış.
 • alp20.8.2017 22:47:16

  anlatmak istediğim bu takım devletin belediyenin parasını kullanmıyor.Kendi gelirleri var. Boluspor adına kesilen verginin adı nedir merak ettim. Oto park ise Boluspor olmasa da olacak.Otopark parası olmalı ayrıca adam bedava diye sabahtan akşama kadar arabasını kaldırmıyor.işi olan işini yapamıyor.Osmanlı başakşehir gibi takımlar konusunda haklısınız devletin belediyenin imkanları aktarılıyor.
 • Bitik Esnaf20.8.2017 20:47:21

  Bu kadar para eğer sanayi, tarım, eğitim, üniversite, bilim, sağlık için harcansaydı İsviçre’den ileri olurduk.

  İyi de bunlar halkı uyutmaya yetmiyorki. Futbol söz konusu olunca uyutulan bir halk görüyoruz.

  Başakşehir - Osmanlıspor vs. vs. Malum parti başkanlığındaki belediyelerdeki şehrin/ilçenin takımlarına bakın. Belediyelerden nasıl para akıyor...
  Niye diye düşünmek lazım. Şimdi ben burda yazarım da... Anlamayacak insanlarla polemiğe girmek doğru olmaz.

  Pasolig geldi. Sözde stadlarda güvenlik artacak vs. vs.
  Pasolig kartınıza bakın bakalım hangi banka ?
  "AK" TİF BANK. Heryerdeler. Uyutulmayın.
 • Deli20.8.2017 20:30:06

  Hocam sizinle fikirlerimiz hiç uyuşmamış olmasına ragmen bu yazınızı çok begendim sonuna kadar haklısınız.cumhur abi sizide yazılarınızıda görüşlerinizide çok severim abi sizce survivor-dizi filmler-futbol bizim milletimiz için ne ifade ediyor yada bizi yönetenler için ne ifade ediyor lütfen cevap yazınız.
 • Ali Özdemir20.8.2017 20:25:56

  Degerli Yorumcular
  Bolu Spor yok olsun, kapansin demiyorum...
  Sadece anormal bütçeler harcanmasin diyorum...

 • Cumhur Bandakçıoğlu20.8.2017 19:13:17

  Ali Hocam, Bence talihsiz bir yazı olmuş. Boluspor, Bolu'nun  ortak bir değeridir. Bu şehre büyük heyecanlar yaşatmış, kısıtlı imkanlarıyla Türkiye çapında taktir toplamıştır. Boluspor'u polemik haline getirmek kimseye bir fayda  getirmez. Zaten devamlı olarak Boluspor u 1500-2000 kişi  takip etmekte ve maça gitmektedir. Ceplerinden para harcamaktadır. Gerçekten merek ediyorum Bolu da bugüne kadar kaç lira park parası ödediniz.
 • alp Bey'e20.8.2017 17:27:40

  Arka arkaya yazdığınız 3 mesaj ile köşe yazarımızın yazısını beğenmediğiniz anlaşılıyor. Hayatımda hiç maça gitmedim. Futbolu zaten oldum olası sevmem. Hele kazanılan bir maç sonrası arabalarla korna sesleri arasında bağrışmalara sinir olurum. Ancak Boluspor adı altında kesilen vergiler, her seferinde ödediğim park paraları vs. Söyler misiniz benim suçum nedir? Bir kısım insan zevk alıyor diye benim katkı payı adı altında ödemelerim ne olacak? Benim de klasik müzik, resim ve fotoğraf meraklarım var. Niye kimse bununla ilgilenmiyor??
 • a-dan-z-ye20.8.2017 16:04:51

  Sayın Hocam, yazınızın her satırında a-dan z-ye haklısınız... Geri kalmış ülkelerin fakirliklerinde büyük oranda top sevdası yatmaktadır... Bu sevda, ileri ülkelerde gençlerin beyinlerini yıkamak için kullandıkları bir metottur... Bolu'nun geri kalmasındaki en büyük etkenlerden biri de bu metottur... Bu yazınız, yıllardır bu işten ballı kaymak yiyenlerin hiç hoşuna gitmeyecektir... Saygılar...
 • alp20.8.2017 15:51:45

  Bolusporun bir sorunumuzu çözmesine gerek yok zaten. Bütün dünya da bir spor kulubü sorunları çözmez. İnsanların eğlendirmesi için vardır. Fakat bizim ülkemizde insanların yüzünden bu yönü için kullanılmaz.Sinema çekilmesin hangi sorunu çözüyor. eğlence mekanları kafeler kapatılsın neyi çözüyor. sigara yasaklansın neyi çözüyor.piknik yapmak yasaklansın neyi çözüyor.pikniğe giden doğayı kirletip geliyor ormanı yakıyor.
 • alp20.8.2017 15:46:32

  kazandığı maç başına tff den aldığı para var. iddia da yer aldığından isim hakkında para alır. Boluspor olmasa bunlar zaten olmaz.Size kalsa Bolusporu kapatacaksınız.O zaman gelsin yatırımlar. Erzincan ve Hakkarinin takımları yok .Çok ilerlemişler fabrikadan geçilmiyor.
 • alp20.8.2017 15:40:54

  Almanya ispanya ingiltere geri kalmış ülke mi. Her futbol maçlarına gidenler çok. dordmund ve münihin maçlarına toplam giden bizim iki ligin toplamından fazla.Ayrıca eğlencedir futbol . Sanayi tarımı ilerletmek devletin işi. Boluspor ise bu küçük şehirde bizim için hobi. Boluspora aktarılan bir kaynak ekmek fırını. kaç ekmek satıyorda Boluspora bir faydası var.Diğeri otopark Boluspor burayı işletiyor. Bunu almasa başka bir firma belediyeden alıp yine işletecek. Boluspor Emreyi yetiştirdi 1 milyon kazandı. Ayrıca alt yapısında oynayan kaç gencimizin olduğunu unutmayın.9 tane alt yapı takımı var.200 kişi yapar. Ekmek fırını bunların masrafını bile karşılamaz. Bolusporun asıl geliri tff den aldığı paradır.8 milyon.
 • YİLMAZ YÜCEL20.8.2017 15:12:15

  Ali bey çok doru yere parmak basmışınız AYNEN KATILIYORUM..
 • Vay bee...20.8.2017 15:00:15

    Geri kalmış ülkelerde insanlar 3 şekilde kontrol altında tutulur.Futbol sayesinde,din sayesinde ve asgari ücret sayesinde.Bu üç şey insanları çaktırmadan ruhen.bedenen ve fikren zindana atar.Hiç kimse zindanda olduğunun farkına varmaz.Hayali bir mutluluk yaşar.Bundan dolayı da ışık saçan insanlara kötü gözle bakılır.Akılla bağdaşmayan şeyleri mürşit olarak kabul etmeyin.Beyninizi boş yere dilimlettirmeyin.
 • emekli20.8.2017 13:59:12

  sayın özdemir size katılıyorum çok haklısınız doğru söylüyorsunuz.sade bu'da. değil boşa harcanan paralar yeni döşenen kaldırım taşlarının birkaç gün sonra sökülmesi yeni dökülen asvalt ın birkaç gün sonra kazılması mühendislik harikası işler bunlar ya da uygulama harikası işler.
 • Bolulu20.8.2017 13:17:12

  Ali bey güzel yazmışsın Türkiye liglerinde ki kulüplerin masrafları toplansa büyük bir meblağ ortaya çıkar.Ama her doğru her yerde söylenmez .Sizi ve yazınızı yayınlayan editörü cesaretlerinden dolayı kutlamak lazım.
 • Sinan20.8.2017 13:14:13

  Müthiş bir yazı,
  Hatta son zamanların en güzel yazısı, elinize ruhunuza sağlık
 • Bolu Emniyet Müdürü değiştiİlgili haberi göster

 • Dursun YILMAZ21.8.2017 09:31:01

    Emniyet Müdürlerimizden Dünya Emniyet Teşkilatı literatürüne katkısı olmuş kaç Emniyet Müdürümüz var?
 • Belediye hazine mi buldu?İlgili haberi göster

 • haluk20.8.2017 16:24:45

  haketen  kepazelik diz boyu  yazıkdır günahtır ya bu nasıl bir  rezzillik yap boz yap boz kimse hesap sormuyor.bende oy vermiştim benimde cezamı versin allah bolunun bir tek mehallesini söyleyinki  alt yapısı üst yapısı bitmiş onbeş senedir başkansın bu nasıl rezzillik birde metal yogunları var deniyor iş bilmezler ne olacak
 • haluk20.8.2017 16:24:29

  haketen  kepazelik diz boyu  yazıkdır günahtır ya bu nasıl bir  rezzillik yap boz yap boz kimse hesap sormuyor.bende oy vermiştim benimde cezamı versin allah bolunun bir tek mehallesini söyleyinki  alt yapısı üst yapısı bitmiş onbeş senedir başkansın bu nasıl rezzillik birde metal yogunları var deniyor iş bilmezler ne olacak
 • VEFA19.8.2017 20:02:03

  milyon metrekarelerde yol kaldirım beton parke döşendi bir yağmurda hepsi darmadağın üç metrelik yola sekiz metre kaldırım toprak rantla döşeniyor

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak