bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • FETÖ'cü hakimin üzerinden bu mektup çıktıİlgili haberi göster

 • Deveye Diken21.11.2016 18:14:33

  Aranizda bu salak mektubun bir cemaat mensubu tarafindan yazildigina inananiniz varsa beyin dagarcigini ve tahtalarini gidip iyice bir kontrol ettirsin. Yetmez mi artik bu gerzeklikler yetmez mi artik bu igrenc salakliklar. Lanet olsun ya. BU kazmaligin bir sonu sInırı dibi yokmu yaaahuuu!
 • Derbi sonrası caddede kavga çıktı İlgili haberi göster

 • Fatih22.11.2016 01:20:47

  Bıktık artık bu magandalardan adam gibi izleyip çekin gidin her maç sonrası kavga
 • Yargıc21.11.2016 20:27:42

  Millet futbol oynuyor para kazanıyor bu bizim millete ne oluyor bilmem alt tarafı bu maç yenmekte var yenilmekte siz birbirinizi yemeyin kardeşlerim önce vatan
 • Okuyan, öğrenen toplum nereye gider?İlgili haberi göster

 • Dursun YILMAZ20.11.2016 23:52:49

  Okuryazar bir işçi emeklisi ile doktorası olan bir işçi emeklisi aynı maaşı alıyor.İlk okul mezunu bir işçi emeklisi ile lise mezunu işçi emeklisi,üniversite mezunu işçi emeklisi aynı emekli maaşını alıyor.Okuduk ne oldu?Hala okuyorum ne olacak?Türkçe okumak yetmedi üstüne bir de İngilizce öğrendim.İngilizce okumaya ve anlamaya başlayınca da Türkçe okuduklarımın hepsinin beni kandırmak için uydurulmuş fasarya olduğunu anladım.Yani eğer damda yaşamaya mahkum edilmişseniz, damdakiler sizin okumuşluğunuzu anlamaz.Onun içindir ki damdan çıkarken üstünüz çok af edersiniz işte ondan kokar.Kısaca ne kadar çok okursak beynimiz o kadar çok elektrik üretir.Okuyan insanların ömürlerinin uzun olmasının sebebi okuyarak üretilen elektrik enerjisindendir.
 • Takla atan araçtan yola savruldular İlgili haberi göster

 • Dursun YILMAZ21.11.2016 10:11:16

    Kazalara sebep olan 3 unsur vardır.Birincisi insan ikincisi araç üçüncüsü ise yoldur.Düzgün yol yapmazsan,düzgün araç yapmazsan ve insan gibi araç kullanmazsan kaza senin kapını canını almak için çalar.
 • kazaların sebebini bilen 21.11.2016 09:09:44

  adı kuş olan araçlar trafikten men ediilsin kazaların büyük kısmı son bulur. bu tip araçlar ya kaza yaptırıyor yada kaza yapıp sorun oluyor....
 • Cinsel istismarı meşrulaştıracak bu düzenlemeye karşı çıkın!İlgili haberi göster

 • Dursun YILMAZ21.11.2016 12:19:37

    60 Milyon insanın sadece ve sadece yaşaması için karnı doyuruluyor ve biz bu ülkede cinselliği tartışmaya kalkışıyoruz. İnsan standartlarında insan gibi kaç insanımız var ? İnsan ve insanlık standartlarının yükselemediği ülkelerde kanunların bile hükmü sıfırdır. Onun içindir ki akıl ve mantık dışı olaylarla yüz yüze geliyoruz.Bunun içindir ki doğumdan ölene kadar akıl ve mantık dışına çıkmayalım.Çıkanları da insanca uyaralım.
 • bedrüddin Boluvi21.11.2016 11:50:44

  Kanunun kapsamını okumadan sırf yüzeysel olarak veya siyasi taraflılıkla konuya tek pencereden bakmak sanırım cahillik yada siyasi tarafgirlik eseridir. Burada şahısların fikirlerini değilde şahsiyetlerini itham ederek cevap bekleyen ve aile'sinin olup olmadığı yönünde gönderme yapanlara gelince bırakın fikri yönden eleştirilmesi konusunu her insanın kusur ve kabahati ancak ve ancak kendisini bağlar ailevi durumun bahse konu edilmesi ise ahlaki düzeyin ne kadar düşük olduğunun göstergesidir. Konunun özüne dönerek tekrar hatırlatıyorum, Kanunun hazırlanmasına konu teşkil eden mağdur ailelerin durumunu lütfen objektif olarak değerlendirelim ve yapılan düzenlemenin kesinlikle zorla ırza geçme ve tecavüz suçlarını kapsamadığını dikkate alalım.
 • bedrüddin Boluvi21.11.2016 11:40:32

  Kuru sıkı yazan, insanların iç dünyasına nüfuz etmeye çalışan yahut kadın'ın hürriyet ve fikir hürriyeti ve bireysel ehliyetinden bahseden ve sırf yazmış olmak için yazanlar; Öncelikle şunu bilin ki Lise ve Üniversite eğitiminin hemen hemen hiç olmadığı yıllarda kadın ve erkeklerin evlenme yaş ortalamaları 16-18 idi. Bu insanlar erken yaşta evlenerek kendi hayatlarını ve aile ocaklarını kurmuşlardır. Bugün bir çoğumuzun anne ve babasının evlenme yaşları bu seviyelerdedir. Şimdi Teknolojinin ve eğitim seviyesinin yüksek olduğu bu çağımızda erken yaşta evlendiği için hukuken suç işlemiş konumuna düşenleri kapsadığını, tecavüz suçlarını içermediğini ve hatta 16 kasım 2016 dan sonraki muhtemel erken evlilikleri kapsamayacağını bilmeniz gerekir.
 • akil adam21.11.2016 10:27:13

  ölürken evlatlarıma tek bir vasiyetim olacak dostlar,dicemki güzel ülkemde siyasi bi yorum ,karar,vs verecekseniz chp ye bakın ne diyorsa tersini yapın inanınki doğrusu budur.ya bu ülkenin gerçekten tüm sıkıntılarının tek sebebi chp dir.insanlar bukadarmı halkına düşman olabilir,ya sizde hiç sağ duyulu kimse olmazmı arkadaş.
 • öz bolu20.11.2016 23:35:56

  bakanın açıkladığına göre Düzenleme geçici bir düzenlemedir. 16 Kasım 2016 tarihinden önce işlenmiş suçlar yönünden bir kereye mahsus olarak uygulanacaktır.tecavüz suçlarını kapsamamaktadır.bunu gelecekte istasmara yol açar demek, baro başkanının, gelecekte Tanju özcanın yerine bende varım deyip chp seçmenine göz kırpmasıdır..
 • Polat20.11.2016 22:39:38

  bedrüddin Boluvi cevap: senin ailen yok mu?
 • Ömer Faruk Dalsarar20.11.2016 19:57:36

  14 yaşında hiç bir çocuk ben evleneceğim diye tutturmaz. aileler buna zemin hazırlar. Medeni hukuk evlendirmeyeceğini söylüyorsa, kalkıp mağdurum diyemezsin.
  Devlet; sosyal devlet olsa idi medeni kanununun uygulanıp uygulanmadığını denetler, uygulanmıyorsa cezasını verirdi ve böyle bir garabetlik yaşanmazdı.
  Ükede medeni kanun var. Başka bir kanun mümkün mü, değil. sırf inancın var diye kendi kanunu koyarsan devletin seni içeri tıkması doğaldır, doğal. Neymiş çocuk yapmış, neymiş rıza ile sevişmişler, neymiş mağdurmuşlar. 14 yaşındaki bireyin ehliyeti yoktur. ölümle tehdit edersen çocuk yaparsın, sevişirsin. Daha kadının adı yok ulan bu ülkede.BEDRÜDDİN EFENDİ sizin içiniz fesat dolu.Bunu ben biliyorum sizde bilin artık.
 • bedrüddin Boluvi20.11.2016 14:08:51

  Hukuk namına ilimizde yıllardır tepe noktayı işgal eden zevat bile kanunun ve ülke probleminin farkında olmadan konuşup toplumu yanıltıyorsa vah vah yazık ülkemin haline. Sokaktaki insanımız bu zevatı işgal ettiği makam sebebiyle muteber görüyor ancak unutmayın ki bu ve bunun gibi zevattan daha sağduyulu bir toplum haline geldik. Neyin nereye varacağını artık dağdaki çoban ahmet aga bile vakıf. Bu yüzden bırakın artık bu milleti yanıltmayı ve onların bu türlü tezviratlarına basın aracılığı etmeyi ve milleti asıl siz salak yerine koymayın. Problemleri çözmek yerine daha çok problem üzerinden rant sağlama alışkanlığınız ve bunun üzerine kurduğunuz varlık dünyanız artık güneş doğduğu için apaçık meydandadır ve sizin devriniz geceler bitmiştir.
 • Polat20.11.2016 09:57:30

  Bekir Bozdağ 1 Nisan 1965 tarihinde Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde Mehmet Duran ve Nuriye Bozdağ çiftinin çocuğu olarak doğdu. NE BEKLERSİN Kİ ...!
 • Tecavüzcüsüyle evlendirme yasası onaylandığına göre...İlgili haberi göster

 • Emanet By 20.11.2016 23:20:33

  * Dolar zirve yapmış!
  * Borçlar artmış!
  * Göçmenlere 30 milyar dolar harcamışız!
  * AB'den yardım / para yerine hava almışız!
  * Açlık sınırı gelmiş yumurta gibi popoya dayanmış!
  * İşsizlik deseniz ayyuka çıkmış!
  * Eğitim deseniz yerlerde sürünüyor!
  * Devlet fetö / pdy ile mücadele için amansız çalışıyor!
  * Devlet pkk terör örgütünü bitirmek için gerekeni yapıyor!
  * Devlet İşid ile savaşıyor!
  * Uçaklar uçuyor, araçlar yakıt yakıyor, bombalar patlıyor;
  hazinemize elbette bir maliyet yazıyor!
  * Kahraman güvenlik güçlerimiz gece / gündüz demeden
  canları pahasına dağda / bayırda kar kış demeden
  görevlerini icra ediyor!.
  * Kimileri fikir suçundan, kimileri uçkur ucundan içeride!
  * Trafikten, iş kazalarından her hafta onlarca insanımız
  hayatından oluyor!
  * İflas eden tüccarlar, esnaflar; köşeyi dönen yandaşlar!
  * Maaşlarına zam bekleyen memurlar, işçiler, emekliler!
  * Açık veren Sosyal Güvenlik Kurumu!
  * Torpil, rüşvet, haramzadeler, adam kayırmalar, adaletsizlik,
  ehliyetsizlik, soygun talan yalan dolan siyasetçilerin 'U' dönüşleri....
  V.s. V.s
  *
  Bütün bu sorunlarla baş edebilmek için kafa yormak,
  beyin çatlatmak, hastalanmak, düşünmek, irdelemek,
  yorulmak, uykudan olmak, çareler üretmek vs varken;
  nasıl oluyor da bazılarının aklına hep belden aşağı,
  uçkur düzenekleri, kurguları geliyor?...
  Elin gavuru aya gitti, marsa gitti...
  İslam coğrafyası kan vahşet dehşet içerisinde ama
  Suriyeli Iraklı göçmenlerin (!) mantar gibi üreyen veletleri
  elimizde bitti...Yok çocuk istismarı, tecavüzcü affı!...
  Ulan neye benzettiniz bu milleti, gayri yetti!...
  Namusuyla oynanan millet artık uyan; at üstünden bu zilleti!...
 • alp20.11.2016 20:45:57

  Buradaki mağdur kim anlayamadım.
 • bedrüddin Boluvi20.11.2016 14:17:38

  Tecavüz'(zorla)de, Zina'(Rızaile)da ne olursa olsun kesinlikle çirkin ve kabul edilemez bir ahlaki bozukluktur. Genç yaşta evlenme sebebiyle ortaya çıkan hukuki yıkıntı ile, Tecavüz suçlarını ayırmak lazım. Konuşurken de lütfen buna göre konuşun. Mağduriyet yaşayan ve bu kanunun çıkmasına sebeb olan genç yaşta evlilikler ve sonrasındaki hukuki yıkıntıya maruz kalmış aileleri kapsayan kanunu kendi kafanızda ve aklınızda mücmel hale getirip tecavüz başlığı ile kısır kafalarda ve taraflı yayınlarla beyinleri ve akılları kirletiyorsunuz. Biraz olsun insaf sahibi olunuz ve kanun ile mağdur ailelerin durumlarına vakıf olmak için bitaraf olunuz. El insaf.
 • emar20.11.2016 10:05:14

  12-17 yaşları arasındaki çocuk kendi iradesi ile evlenmeye veya tecavüz edildikten sonra tecavüzcüsüyle evlendirme iradesine sahip değildir. Çocuğu baskıyla korkuyla evlendirip ömür boyu tecavüz etmek isteyenlere geçit vermeyeceğiz. Varsın 4000 ailenin oyu eksik olsun, Allah var gam yok.
 • Betül H20.11.2016 07:55:18

  Bu mağdur olan aileler ne zamandır mağduriyet yaşıyor ve şu an hapiste olan bu ailelerin erkekleri hangi iktidar döneminde  hapse girdi? Bu kanunlar 2002'den bu yana yokmuydu? 14 yıl sonra mı farkına varıldı bunun mağduriyet yarattığı? Tabi bu 4000 aileyi mağdur eden o CHP iktidarı diyeceksiniz de diliniz varmıyor.  Yalan söylemek nasıl olsa parayla değil, ondan böyle rahat söyleniyor.
 • Hukukzede 20.11.2016 01:39:34

  Sayın Cakır ;.... Çocukları ile neden ortada kalıyor kadınlar..... 3 milyon suriyeliye bakan devlet mağdur kadınlara mı bakamıyor... çocuklarını mı okutamıyor....
 • bolu1419.11.2016 21:50:11

  NİKAH ŞAHİTLİĞİNE KİMLERİ DÜŞÜNDÜNÜZ. BİR LİSTE HAZIRLAYIN, HA BİR DE KAÇ ÇOCUK İSTERLER Kİ?
 • Cakir19.11.2016 20:33:53

  Bolununsesi gazetesi muhalif olacaksınız doğru dürüst muhalif olun.Böyle böyle insanları kazanmak yerine kaybediyorsunuz 4000 aile bu yasayı bekliyor.Çocuklarıyla ortada kalmış kadının ruh halini yaşam mücadelesini hangi muhalif kadın biliyor. Yorum yapmak kolay, tecavuz yasal oluyormuş gibi bir algı yaratmayin CHPkadın mmilletvekilin bu konuda desteğini hepimiz biliyoruz. 4000aile daha Akpartili oldu Teşekkürler Muhalifler.
 • Bolu'da Huzur Operasyonuİlgili haberi göster

 • has bolulu19.11.2016 17:02:15

  KUSURA BAKMAYINDA BARCISI PAVYONCUSU HUZUR OPERASYONU OLURKEN HABERİ ALIYORLAR DÜŞÜNÜN BİR PAVYONA GİRDİ POLİS TAMAM PEKİ BUNUN ARKADAŞI DEGİLMİ SANIYORSUNUZ HABER VERMEYECEKMİ SANIYORSUNUZ BOŞGEÇİN BUNLARI HUZUR OPERASYONU BANA GÖRE BELİRLİ ADRESLERE AYNI ANDA GİRMEKTİR NOKTA
 • Çikolatalı Dondurma19.11.2016 14:57:18

  Bu haberi okudum ve kendimi daha da bir huzurlu hissettim . Artık doların 3.4 olmasını ya da savaşta olduğumuzu fakirliği kanun kaçaklarının hapishanlerden serbest bırakıldığını teroru meroru ne biliyim bütün rezillikleri unutup artık kutup ayısı gibi kış uykusu gibi yatıp huzurla zıbarabilirim. Bana yetiyor bu tarz kimlik arma haberleri mutlu olmak için. Neşe doluyor insan.
 • Kirli zihniyete apaçık davetiye çıkarılmaktadırİlgili haberi göster

 • bolulu20.11.2016 23:49:06

  ya başkan bey akp gündemi değiştirmek için bi yem atıyor,sazan gibi atlıyorsunuzgünlerce konuşuyorsunuz.. mitingler,tencere tava sokağa çıkmalar,,bu arada terör ,suriye güme gidiyor. gündemi siz belirleyin akpliler konuşsun ..
 • Dilaver S.19.11.2016 16:39:00

  Yazıklar olsun. Sapık düşüncedekileri kurtarmaya yönelik bu yasa önerisini getirenleri kınıyorum.
 • NEJDET UÇAK19.11.2016 12:40:30

  AKLANMAK İÇİN AKP LİLER BU YASAYI ÇIKARIYORLAR.İNŞALLAH KENDİ ÇOCUKLARIN BAŞINA GELİRDE VİCDAN AZABI ÇEKERLER.
 • Uyduruk yapılan işlerden biri daha !İlgili haberi göster

 • İsmail YILDIRIM21.11.2016 13:38:09

  Uzun bir süredir caddeden geçmedim onun için haberde bahsi geçen yerin düzelip düzelmediğini bilmiyorum, düzeltiydiyse kim yaptıysa eline sağlık. Ancak halen yapılmadıysa bu çok ayıp. Bolu Belediyesinin bir Basın Bürosu var ve burada üst düzey gazeteciler, haberciler var bunların bu eksikliği görüp gerekli birimlere aktarmaları ve çok kısa bir sürede basit ve kolay bir şekilde merdivenleri düzeltip yan tarafa bir korkulukla bu işi halledilmesi gerekirdi.
 • Boşver20.11.2016 19:46:08

  2 dönemden fazla başkanlık yasaklanmalı. Resmen işletme körlüğü yaşanıyor. Her şeyi ben bilirim durumu, hiç öz eleştiri yok.

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak