bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • Sn Avukat Yener Bandakçıoğlu’na açık mektup İlgili haberi göster

 • Erdemli10.3.2018 15:19:50

  Hasbinallah veniğmelvekil
  FİTNE BİTMEZ
  Süreç devam eder.
  Mümine edep yahu deyip susmak
  düşer. Fitne isteyenlerde
  inşaallah kahrından gider.
  Söz gümüş ise sukut altındır.
  Yarabbi hidayet eyle.
  Allahütaala benim hidayet ettiğimi
  kimse saptıramaz, benim
  saptırdığımı kimse doğru
  yola getiremez buyuruyor.
  Vay ki vay onların haline.
  Mevla istediyse cehennemini
  Yada dilediyse cennetini
  son nefeste,
  Gösterecektir yerini.
  Rabbim imanı kamil olan salih
  kullarla birlikte eylesin.
 • Halkın Sesi10.3.2018 13:36:55

  Allah fazlasını versin ancak, Yurdaer Kalaycı bey isterse bu yaşa kadar edindiği servetle bir camlı cami değil elli tanesini yapar kendi adına, istediği yerde.. Ama nedendir ki; yeni işhanının yanındaki gariban "CAMLI CAMİİ" ile ilgilenir bu kadar cok, aklımız sırrımız almıyor..!!
 • Elhac Bedri Bolevi10.3.2018 11:44:03

  Yurdaer Beyi bir aydır feryat ettiren ALLAH C.C. rızasını kazanmak aşkı sebebiyle kutlamak isterdim. Lakin nasıl bir rızayı ilahi aşkı ki durmadan kendi hizmeti, kendi yardımı, kendi bağışı, kendi mimarisini anlatmasından ötürü bunu bir bencillik feryadı olduğunu aşikar etmesinden ötürü yapamıyorum. Yurdaer bey Milleti kin ve düşmanlığa insanları cami inşaatları üzerinden sömürülmekle uyarmaya, avukatları kalemlerinden kan damlamakla itham edip suçlamaya ve cami derneği hakkında suç duyurusunda bulunmaya, cami altına gelir getirici bölümler yapılmasından rahatsızlık duyarak alaycı bir şekilde önerilerde bulunmaya kalkması ise dahada vahim bir harislik, kin ve hırs içinde bulunduğunu göstermesi açısından tam bir ibretlik hale gelmiştir.
 • dolandırıcı düşmanı10.3.2018 10:30:57

  "serdar salih ve vatandaş rumuzu ile" poposunu yırtanlar sapasağlam  camlı camiyi yıkanlar dan dır.Bunlar Allahın Kuran da "sakın aldatan sizi ALLAH ile  aldatmasın" dediği şeytanlardır.Gayeleri CAMİ  adına diye toplayıp paraları ceplerine atmaktır. Sağlam Camiyi yıkmakla suç işlemişlerdir.Mahalle halkından veya dernek üyelerinden birileri savcılığa suç duyurusunda bulunmalıdır.
 • Ahmet10.3.2018 09:09:42

  Cami yönetimi hiç konuşmuyormuş? Siz külahıma anlatın bunu. Avcı,Vatandaş, Serdar, Cemaat rumuzlarıyla yazanlar camiiyi haksız gereksiz sekilde yıkanlar yada onların yakınları yandasları.. Günahlarınızla kavrulun.. Güzelim camiiyi yıkıp bagış dilenciligine basladınız. Size kapik yok, nasıl yıktıysanız kemdiniz yapacaksınız. Bize güvenmeyin, kapı kapı dolaşmayın. Bu konu asla kapanmasın, yuzunuze vurulmaya devam etsin. Artık Yener beyden de cevap bekliyoruz. Bu camii katilleri kimlermiş acıklasın. Mahalle olarak haklarında suç duyurusında bulunacagiz
 • Avcı10.3.2018 01:49:03

  Sayın Salih Özdemir'e , Vatandaş  ve Serdar isimleri ile yazan arkadaşlara birebir katılıyorum. Hayr ve yardım modunda olan insan bu kadar çeneye vurdurmaz.Yeter artık,bıktık senin bu sorunundan.Diyoruz ya tüm mabetler yada yapılar senin yardımınlamı olmakta? Hayvan figürlerinin etrafına dini yazılar yazan ihtiyar artık uzatma bu muhabbeti,elbette şakşakçıların olacaktır.buna da bişi demiyorum.LAKİN o kadar kötülediğin cami yönetimi senin onca aşağılamana,kötülemene tek ses etmediler! Bu senin farklı niyette olduğunu gösteren en büyük işaret! Aslında bu cami konusu ile ilgili sana çok sağlam bi soru sormak isterdim lakin ağır gelebilir! Olmuş bitmiş bir konu ,sakız gibi uzatmanın alemi yok!ömrünün geri kalan günlerini bari güzel şeylere ada
 • vedat10.3.2018 00:28:30

  mısır karnak tapınaklarının önünde aslan heykelleri var duvarlarında da edep yazıları...camimizin mimarisinin maket resmi yandaki binayla çok uyumlu...sıkıntı aslanları yolun iki tarafına mı tek tarafına mı yerleştirmek.
 • Cemaat10.3.2018 00:15:11

  Yurdaer bey egon tavan yapmış..derdin hayır yapmak değil,benim mimarim ,benim fikrim, falan filan..sen binanın alt katına işyeri yapınca güzel,yeni camiye gelir olsun ,masrafları karşılansın diye işyeri yapılınca tu kaka öyle mi,,bir daire parası hayır yapacan ama ortalığı ayağa kaldırıyon..yahu minaresiz cami mi olur,,git hayrını başka yerlerde dene ,,tabelaya da adını büyük harflerle yazdır..biz camimizi kendimiz yaparız..
 • Tosun9.3.2018 23:28:47

  Serdar rumuzunu kullanan çehendemlik hoca müsvettesi sahtekar.senin kim olduğun yazdıklarından belli.o helaları siz özel olarak tıkattınız.ben o inşaatta çalıştım.sizin kasten attığınız çöpleri biz çıkarttık defalarca.Beni kimliğini açıklama zorunda bırakma.
 • ağzı olan9.3.2018 21:57:01

  aleyhte yazanlar önce insanlar için heyrına bir eser yaparsınız sonrada konuşursunuz
 • emar9.3.2018 21:06:36

  Hala utanmadan Yurdaer beye laf yetiştiriyorsunuz, utanmadan sıkılmadan itibardan bahsediyorsunuz. Onun itibarı suya götürüp susuz getirir. Mahalle halkına danışmadan sağlam camiiyi keyfi yıkanlar, bizim kapımıza gelmesin, camii önlerinde ağlamasın.
 • Abuzittin9.3.2018 18:59:09

  Suç sağlam camiyi sebepsiz yer yıkkanlardadır. GalibaSalih efendi sen de o gruptansın. Sizlerin yapacağı şeytan evidir.Allah evi değil Camiye yardım diye pek çok yerde Allah adına soygun yapılıyor. Sizde onlardansınız.Saf insanları aldatabilirsiniz ama asla BAHÇELİEVLER halkını aldatamazsınız.Ha hiç durmayın yargıya gidin maçanız sıkıyorsa.
 • Serdar9.3.2018 18:07:10

  Sayın Yurdaer bey amma çok uzattınız bu konuyu ya.sen önce vatandaşlara şunu anlatman gerekli."Ben caminin yanında inşaatı yaparken inşaatın su işleri gerekliydi bende bu su sorununu camiden karşıladım ayrıca benim inşaatında çalışanlar küçük büyük ihtiyaçlarını gidermeleri gerekliydi bende gidin caminin tuvaletini kullanın dedim ama pislediğiniz yerleri öyle bırakmayın denedim ve ayrıca oradaki yetkililerle bile helalleşmedim" deseydin ya beleşçi mutfak ustası yeter artık kendini büyük görüp başkalarını küçümseyip durma artık.
 • VATANDAŞ9.3.2018 17:30:27

  Yahu arkadaş ne çok uzattın çok meraklıysan verirsin parayı hayrına yaptırırsın, ama senin derdin yeni yaptığın bina ile aynı mimaride olması. boş yapma çok heveliysen verirsin parayı hayırını yaparsın mimarisine karışmazsın.
 • Salih ÖZDEMİR9.3.2018 16:47:49

  Bi kez daha anlattın kendinin ne olduğunu  kan damlamalar, soyguncu kelimeleri,yargıya davetler.Allahın evi yapılıyor OTEL değil .Daha başlamadan bu kin nefret kelimeleri.Demekki senin paran nasip değilmiş! Konuştukça batıyorsun.Bence kalan itibarını korumaya bak.
 • nejdet uçak9.3.2018 14:07:39

  bizleri aydınlattığın için teşekürler.
 • Şimdi ne olacak ?İlgili haberi göster

 • Sor ki öğrenebilesin!!!10.3.2018 10:00:40

  Kırbaçlayın,kamçılayın diyen bile var.Hangi kitap olursa olsun ait olduğu dönemin şartlarına göre yazıldığı için o şartlar dahilinde tercüme edilmesi gerekir ki doğru anlaşılabilsin.
 • gercek vatansever9.3.2018 22:14:15

  14 bolu helal olsun sana. Kitapta olmayanı kitaba söyletenlere lanet olsun.
 • Akil9.3.2018 16:42:24

  Bir Bu konu kalmıştı el atmadığın.
 • Vay bee9.3.2018 13:46:51

    Hakim, Kuran'ı Kerim'in Türkçe tercümesini isterse ne olacak?Esas mesele burda.Hakim, ben yorum,tefsir ve meal istemiyorum, sadece Kuran'ı kerimin Türkçe tercümesini istiyorum derse,Kuran'ı Kerim'i Türkçeye kim tercüme edecek?Bilmeyenler için söyleyelim;kuran'ı kerim bugüne kadar Türkçeye çevrilmemiştir.Bilmeyenler için söyleyelim,tercüme ne demektir;Tercüme her bir kelimenin cümle içersinde geçen gerçek anlamını başka dile gerçek anlamıyla çevirmektir.Örnek verelim,Soy kelimesi:Ata-Kabuğunu çıkarmak-Hırsızlık yapmak anlamlarını taşır.Ev soyuldu derseniz evin kabuğu çıkartıldı anlamazsınız.Yani tercüme kelimenin tam anlamını içerir.
 • Yazar9.3.2018 13:45:41

  Sayın 14 Nolu okuyucu,benim gündeme getirdiğim Ayet Türkiye Diyanet Vakfı tarafından  üç Prof.Üç Doçent'e hazırlatılan Kuran'ı Kerim ve Açıklamalı Meali dir.Bilginize
 • 14 bolu9.3.2018 11:07:53

  ilgili ayette geçen ve 'dövün' olarak tercüme edilen 'darebe' fiili arapçada örnek vermek,uzaklaşmak,yola koyulmak,vurmak gibi birçok anlama gelir.Kur'an'da hiçbir yerde insana vurmak anlamında 'darebe 'kelimesi kullanılmaz.Sorun kelimeyi yanlış tercüme etmekten kaynaklanmaktadır.sözünüzü dinlemeyen kadını dövün emri Kur'an 'da yoktur;peygamberimizin de böyle bir uygulaması olmamıştır,tıpkı recm diye bir cezanın olmaması,dinden dönenlerin öldürülmemesi gibi.
 • Bitik Esnaf9.3.2018 10:22:01

  Din Güncellenmeli sözünü bir başkası söyleseydi biatçı yalakalar demedigini bırakmazdı.
  Şimdi hepsi sus-pus.
  Talimat bekliyorlar ne diyelim diye.
  Yazık bu gibi biatçı yalakalara.
 • Gölcük konusu yargıya taşındı İlgili haberi göster

 • ERHAN ADALET10.3.2018 10:02:29

  YA  KOSKOCA  BOLU  HALKI gölcüğü  korumaya  yetmedi  aylardır basınıda var  halen sonuçsuz, en  büyük  HALK diye  basıa na  bağıranlara  sormuyormusunuz HALK  büyükse dediğini  neden yapmıyorsun,  seni vekil yapanı neden dinletemezsiniz anlamadım.
 • modernalı9.3.2018 17:32:53

  Gölcüğe sıcak asfalt yapılsın yol berbat durumda.
 • Yaya kaldırımlarının üzeri otopark oldu İlgili haberi göster

 • Vatandaş9.3.2018 17:47:58

  Yazın cezayı bakalım park eden çıkarmı, ancak ceza ile akıllanırlar
 • İsmail YILDIRIM9.3.2018 11:34:32

  Öncelikle sayın "Ahmet" beyefendiye bir bilgilendirme yapayım. Kaldırımların yüksekliği bir ülkenin kültür seviyesini gösterir, yani ne kadar alçak kaldırım o kadar kültür, bizde ise genelde yarım metre yüksekliğinde kaldırımlar var yaşlı insanlar, özürlüler nasıl inecek diye düşünülmemiş sadece araçlar çıkıp park etmesin diye yapılmış. Şimdi alçak oldu da ne oldu bak araçlar çıkıyor, yüksek olsa çıkamazlar diyebilirsiniz, işte o konu da tam olarak sorunu gösteriyor, Bolu'da ne zaman Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi kurulur ve göreve başlar o zaman bu sorunlar çözülür, trafik şubesi var demeyin olsaydı bunlar olmazdı.
 • AHMET9.3.2018 09:31:55

  KALDIRIM BANKETLERİ KÜÇÜK BEBELERİN BİLE RAHATLIKLA İNİP ÇIKABİLECEĞİ YÜKSEKLİKTE OLURSA, TABİ Kİ KALDIRIMLARA ARAÇLAR  RAHATLIKLA ÇIKAR. YÜKSEK YAPILSIN BAKIN O ZAMAN ÇIKABİLİYORLAR MI..!
 • Sadettin Topcuoğlu 9.3.2018 00:53:36

  Sorunlarımızı dile getirdiğiniz için teşekkürler ederim
 • 2 yıl mücadele ettiği kanseri ailesinin desteğiyle yendiİlgili haberi göster

 • ENDER ÖZÇELİK9.3.2018 11:39:43

  Ey güzel kardeşim, En güzellere layıksın, Yüzünden Gülücük eksik olmasın. Sağlığın ve Mutluluğun daim olsun.Sizleri seviyoruz.

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak