Halk BolununSesi'ne güveniyor. Okunuyorsak sebebi budur

Gölköy ün hali

Gölköy ün hali
  22 Mart 2010
  Gölköy ün haliGölköy ün hali
  Şehirlerde mesire veya doğal park alanı belirlenmeli buna göre işletilmedilir. Fakat bu Bolumuz için malesef geçerli olamamaktadır. Buna en yakın örneği Abant gölü ve Gölköy dür. Bolu için Abant ın doğal park alanı olarak kullanılması mesire alanından kurtarılması gerekirken insanların bu tür ihtiyacını gidermek içinde Gölköy mesire parkı olmalıdır. Fakat park anlayışı ve işletmesi de profesyonelce yapılmalıdır. Bu amaçla alt yapısı da hazırlanmalı ve işletilmedilir. Abant kendi başına bırakılmalı ortamın doğallığına dokunulmamalıdır. Gölköy bu amaç için planlanmalı ve kullanılmalıdır. Yalnız sadece girişe ücret yazmakla işletme anlayışı yanlıştır. Girişinden, dolaşılacak yerlere, araba parklarına, çöp bidonlarına, tuvaletlere, koruma alanlarına, giriş-çıkış saatlaerine, görevlilere, ortamın temizliğine kadar düzenlenmesi gerekli birçok faktör vardır. Bu yapılmaz ise ekteki resimlerde görülen görüntülerden başka türlü manzara çıkmaz karşımıza. Ye, iç ve at mantığından sadece çevre zarar görür ve yarınlarımıza miras onlar kalır. Yekililere sesleniyorum lütfen bu konuda itinalı ve mantıklı olalım.
  • AHMET ÖZTÜRK2 Nisan 2011 . 19:15

   ben giresundan ahmet öztürk 49/5 tertip mustafa paker asker arkadaşımı arıyorum telefon 0535 922 68 62 bana ulaşırsan sevirinirim...
   Not: şöför mustafa paker bana ulaş ...
  • baran Sarac17 Aralık 2010 . 00:56

   Gazeteyi okuyorum da Bolu da yolunda giden hiç bişey yok anlasılan.Neden herkes hala suskun ve neden bu olumsuzluklar için bişey yapılmıyor.AYrıca sunuda unutmayalımki bugun begenmedıgımız adamları biz başa getirdik.....
  • Karaçayırlı9 Mayıs 2010 . 09:44

   Eğitimsiz Olduğumuzun kanıtıdır belki bu resimler
   Göllere girişte para almasını biliyorlar acaba ne için..çevreye bakıyorsunuz etrafı pislik götürüyor.Ailecek gidilebilecek bir yer kalmadı artı Boluda.Gölköy yakın diye oraya gidiyoruz ordada içmesini bilmeyenlerden rahatsız oluyoruz.Buna bir dur diyebilecek birileri yokmudur acaba???
   Ya adam gibi çevre temizliği yapın yada girişten para almayın sayın ilgililer...
   Yeter artık ceplerinizi doldurduğunuz...Birazda hizmet verin Bolumuza..
  • bolubolu30 Nisan 2010 . 09:44

   DSİ ve ÇEVRE MD. AFERİN
  • KAAN KARANFİL9 Nisan 2010 . 18:57

   başlığa baktım bı haber sandım. değer verdım açtım linki. resımlere bakınca tuttu beni bi kahkaha. ya tamam yerel gazetesınız ama bu kadar da düşürmeyın kalıteyı. iki şişe iki plastik ver yaygarayı. ya ne adamsınız öldürdünüz beni gülmekten. teşekkür ederim hazırlayanlara neşiem yerıne geldi Editörden: Okuduğunuz haber okuyucudan gelen bir haberdir. Başlığında yazıyor. Bakınca hemen göremeyen biri olduğunuz burrdan çok belli oluyor. Sürekli birilerinin sizi dürtmesi lazım. Şimdi kendi kendinize gülebilirsiniz.
  • samet7 Nisan 2010 . 20:51

   bizim böyle cahil mantıklı düşünemeyen geri kafalı insanlarımız olduktan sonra biz bu çevreye nasıl sahip çıkalım. milletin uğraştığı fotoğrafı çekip insanları bilinçlendirmeye çalışan insanlar, atılan çöp değil. sizleri kınıyorum. tek söyleyebileceğim bir gün gerçekten çevreci gözüyle GÖLKÖY'E gidin...
  • dertli5 Nisan 2010 . 09:52

   Bu habere uydurma gözü ile bakanlar, gectiğimiz pazar ve bugün gölköy ü gezsinler de haber nasıl uydurma, gölköy nasıl içler acısı görsünler.... Dağ tepe çöplerle dolmuş ta taşmış.... Aferin bu DSI ye ve belediyeye 1 TL ugruna gölü ne hale getirdi.
  • bolunun farkıda bu olsa g2 Nisan 2010 . 08:39

   bızım bolumuz zaten cevre bakımından zaytıf nedenmı alkol almak sorun dııl.yemek ıcmek sorun dııl.onemlı olan bıze verılen emanetlerı en ıyı sekılde gelecege bırakmak.ama bızım bolu halkımızda nerde bole bı kabiliyet.istesekte yapamayız zaten.o yuzden zorlamayın
  • görüş farkı30 Mart 2010 . 13:49

   yoruma bak fotoyu çeken bırakmış, yok şişeleri dizmiş, ne kadar ayıp ya, haberden paramı kazanıyor millet, o haber "sizden gelen" köşesinden dikkatinizi çekerim. vatandas ilgilenmiş yazmıs, pes dogrusu, akla gelmez yorumlar muhtesem ya, yani akla mantıga sıgmayan yorumlarla sırf yazmıs olmak mı onemli buraya, sanki olumsuz bir haber, pes.....
  • olcay29 Mart 2010 . 16:23

   belkide fotografı ceken içti bıraktı daha sonra fotografını çekti.dogayı seviyorsa fotagrafı cektikten sonra ne yapmış bu çöpleri oradamı bırakmış yoksa cekip gitmişmi
  • YORUM29 Mart 2010 . 11:49

   İÇKİ KESİNLİKLE YASAKLANMALI VE GÜVENLİK OLMALIDIR AMA YOK GİRİŞTE PARA ALINIYOR AMA
  • anlayış farkı29 Mart 2010 . 09:15

   içki içmesinler diyen geri kafalılar, kimsenin özel hayatına karışamazsınız. orada ücret alınıyorsa gerekli tedbiri almak zorunda.ya adam gibi firmaya verirsiniz orayı mesire yeri yapar temizler, çay bahçesi yapar, market açar insanlar rahat eder yada başıboş bırakırsınız böyle olur. bu işle hangi kurum ilgileniyorsa bir an önce önlem alınmalı. yakında ikinci bir çöplük olacak gölköy.bu halk bizim ,zamanında çevre bilinci verilmemiş, ne yapalım onlarla yaşamak zorundasınız, bundan sonrakiler için önlem alırsınız.akp ye oy veren %47 var ne yapalım atalımmı memleketten bak şimdi pişman çoğu herşey yaşanarak anlaşılıyor bu ülkede maalesef.fotoğrafı çekeni kınamayın o yaraya parmak basmış.tebrik ediyorum.
  • size ne24 Mart 2010 . 10:40

   bende çöplerin sağa sola atılmasından şikayetçiyim ama benim nasıl biri olduğumu bilemeden yorum yapamayın kardeşim belki ben sizden daha fazla doğayı koruyan biriyimdir.bu fotoğrafı çeken arkadaşımızıda ayıplıyorum sırf haber olsun diye özenle yerleştirilmiş şişler ve çöpler  var. gölköyde o şişleri toplayan birçok insan var.
  • BOŞVER24 Mart 2010 . 10:04

   evet fotoğrafı çeken uğraşmış gibi.gölköy sürekli esen rüzfarlı biryer o plastik su şişesi, pet bardak, ve cam şişeler nasıl ayakta durabilmiş anlamadım.
  • Özkan Mutlu23 Mart 2010 . 16:45

   İşin bir de ekonomik boyutu var. İçilen içki şişelerini çöpe atmayın. Çöpün yanına koyun. O şişeleri toplayan birileri var geceleri. Şişe satıp ev geçindirenlerden bahsediyorum. Yiyecek artıklarınızı da ağaç diplerine bırakın, geceleri aç hayvanlar gelip yiyor onları. Ama plastik torba, plastik tabak, plastik şişe vb. atıklara ben de karşıyım. Haberin fotoğrafını da kim çektiyse poşetinden çıkarıp o çöpleri oraya çok güzel dizmiş.  O çöpleri oraya atanın bu kadar düzenli olacağına inanmıyorum :)
  • Yorum Farkı23 Mart 2010 . 09:38

   Dağda bayırda içinde adam gibi için kardeşim,içtiğiniz alkollerin şişeleri etrafta ne arıyor o zaman? Hiçkimsenin başına polis-jandarma dikemezsin kurallar uygulansın diye, önemli olan insanın ait olduğu topluma olan saygısından dolayı, kendi kendini kontrol edebilmesidir. Saygılar.
  • Doğa23 Mart 2010 . 09:27

   Kimse kimseye içmeyin demiyor. Sadece adam gibi için içmiş şişeyi yolun ortasına bırakmış. piknik yapıyor çopünü sağda solda bırakıyor. Gittiğimiz yeri temizde olsa pis de olsa temizleyerek bırakalım.
  • size ne23 Mart 2010 . 01:13

   size ne kardeşim içen içer  milletin içinde  içmeyin diyorsunuz  millet gidiyor  dağda bayırda  içiyor onada  laf ediyorsunuz  sizin amacınız  alkolü kökten yasaklamak ama  yapamazsınız gücünüz yetmez...
  • Yorum Farkı22 Mart 2010 . 13:03

   Bu tür alanlarda alkol ürünlerinin içilmesi yasaklanması gerekiyor. Bir nevi açık alan meyhanesine dönüşmüştür tabiat harikası doğal yaşam alanlarımız. Jandarma bu alanlarda sürekli denetim yaparak, alkol alımını yasaklaması gerekiyor. İl dışından gelen vatandaşlar nahoş manzaralarla karşılaşmamış olacaktır. Saygılar.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır. Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak