Halk BolununSesi'ne güveniyor. Okunuyorsak sebebi budur

Gölköy örneğinden sonra-Avdan yolu, Bolu

Gölköy örneğinden sonra-Avdan yolu, Bolu
  30 Mart 2010
  Gölköy örneğinden sonra-Avdan yolu, BoluGölköy örneğinden sonra-Avdan yolu, BoluGölköy örneğinden sonra-Avdan yolu, Bolu

  Geçen haftalardaki haber ile Gölköy göletinde uygulanan piknik mantığının yanlış işletildiği vurgulanmıştı. Ancak çok komik okuyucu yorumları eklendi, şöyleki; "fotografı çeken atmıştır", "çektikten sonra kendi topladı mı", "size ne içeriz", "çekmek için şişeleri dizmiş ama rüzgar vardı". Yani toplum olarak düzeltimesi o kadar konu varken bizim böyle tuhaf işlerle ugraşmamız gerçekten enteresan. Orada gösterilmek istenen resimde yukarıdaki yorumlar yazılıyorsa biz daha çok gerilerdeyiz demektir. Bunu yazanlar azcık farklı ülkere bir gitselerde insanlar nasıl yaşıyor görseler, nasıl piknik yapılır? nasıl doğa korunur az ögrensinler. Buradaki amaç içmeyin, yemeyin mantığı mı? asla, konuya dikkat çekmek, yetkilileri uyarmak, yorum yazmadan az düşünelim lütfen. Ekteki resim Avdan köyüne giderken orman arazisi, buyrun bakın, neresi düzmece neresi kurgu, yanı örnek resimleri yumrukaya göleti ve daha diğerleri içinde görebilirsiniz?

  Abuk subuk yorum yapacaklara şimdiden önemli bir not: resimlerde photoshop kullanılmamıştır, çöpleri fotoları çeken de atmamıştır!

  • Halil KAYA28 Haziran 2010 . 21:19

   ben Çepni köylüyüm yani akkayaların olduğu yerden.1990 larda piknik yerleri ayarladık çöp kutuları koymaya çalıştık tabiki köy halkı olarak sonunda şunu gördük.çöpününü çöp kutusunun dışına içtiklerini nişan tahtası yapanımangal  ateşini söndümeyen ve hatta kışlık yakacağını o ormandan sağlamaya çalışanı gördük.bizler o köylü olarak şimdiki yapılmaya çalışılan yüzme yerini ve hatta sosyal tesisleri muhtarlık olarak yapılmaya çalışıldı ama şonuç iç açıçı olmadığı görüldü köylü olarak biraz geri durma eğilimi doğdu. demekki 20 yılda değişen bir şey yok.acaba şuçlu kim diye sormak lazım diye düşünüyorum.
  • MERT8 Nisan 2010 . 14:54

   Gördüğünüzü, okuyucularımızla paylaşmak istediğiniz olumsuzlukları, güzellikleri resimleriyle bize gönderin yayımlayalım.
   Haber göndermek için ÜYELİK GEREKMİYOR. Siz gönderin, biz yayımlayalım.
   Sadece göndereceğiniz habere, içeriği destekleyici fotoğraf veya belge eklemeniz gerekiyor.
   Bu kadar basit.
  • KEMAL DURKUT8 Nisan 2010 . 14:02

   SADECE AVDAN KÖYÜ BÖYLE DEGİL BÜTÜN KÖYLER AYNI İNANMAYAN GELSİN GÖRSÜN.
   TEK CARE YA BİR YER GÖSTERECEKSİN YADA ÇÖP ARABASI GÖNDERİP TOPLATACAKSIN BAŞKA ÇARESİ VARMI.
  • KEMAL DURKUT8 Nisan 2010 . 13:27

   KÖYLERE ÇÖP ARABASI GÖNDERİLSİN KÖYLÜ ÇÖPÜNÜ NE YAPSIM.
  • ismail eroglu1 Nisan 2010 . 21:43

   bolu bizim bu vatan millet bizim kanımızdan bir parca
  • sinan akpınar1 Nisan 2010 . 11:18

   kamuran bey öncelikle cevreci olmanızdan dolayı kutlarım bence herkes sizin gibi cevreci davransa o çöpler doğada değil çöplükte yerinde olurdu siz gazatecisiniz sizin göreviniz biz kamuoyunu aydınlatmak  o çöpleri toplayıp kasıtlıda cekmelisiniz onu oraya atanar utansın sizin içiniz rahat olsun dogamız güzel cevremiz her gecen gün kirleniyor gelecek nesillere her halde geriye cöpler kalacak
  • M.Celık 31 Mart 2010 . 14:31

   Avdan Yolunun bu kirlilikte olması açıkça beni rahatsız etmemektedir ve bunun nedeni vardır. o yol takip edilirse , daha çok Yabancıların mülkünde olan dağ evleri, ve diğer villalarda çok daha kirlilik yaşanmakta olduğuna inanmaktayım. örneğin. Bir kaç villa ziyaretim olmuştu. bir tane de ben almak istemiştim . bu nedenle inceledim.  Üst katta , çatının hemen altında gökyüzüne açılan bir pencere ve yıldızların altında bir yatak odası. inanın bana orada bu çöplerden çok daha fazla kirlilikler var. saygılarımla
  • mazhar30 Mart 2010 . 17:30

   Biz terk milleti sorulduğunda MÜSLÜMANIM ELHAMDÜLİLLAH deriz . ama dinimizin bizden istediği temizlik konusunda futbola gösterilen hassasiyeti gösteremeyiz ne yazıkki..  evet piknik alanlarımızı  batırıyoruz ve arkamıza bile bakmadan gidiyoruz... çok iyi bilelim ki bundan 15 yıl sonra muhtemelen çocuklarımız ormanlık alanda piknik yapacak yer bulamayacak..  eee ne diyelim helal olsun bize!!!!!

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak