Halk BolununSesi'ne güveniyor. Okunuyorsak sebebi budur

Abant yok oluyor, lütfen destek verin!

Abant yok oluyor, lütfen destek verin!
  6 Nisan 2010
  Abant yok oluyor, lütfen destek verin!

  Abant için bir çok yerde yazıldı çizildi konuşuldu. Yeri geldi bunlar medyaya yansıtıldı, yeri geldi çığlık olrak yankılandı. Ama görünen o ki yetmiyor.. Mücadele istiyor gelecek nesiller bizden yok olmanın eşiğindeki abant için. Sizde sesinizi haykırmak duyarlılığınızı göstermek mi istiyorsunuz? Buyrun => İMZA KAMPANYASI WWW.ABANTYOKOLUYOR.COM Bir imza demeyin sizde katılın katılım sağlayın Abant´ı kurtaralım.

  • taşkestili18 Mayıs 2010 . 08:32

   abantın neresi yok oluyor ben anlayamadım önceden çöp ve pislik içersindeydi düzenlemek güzelleştirmek yok etmekmi oluyor belki hatalar olmuştur ama bekleyip görün eminim bitince çok güzel olacak
  • meral mecnun19 Nisan 2010 . 17:21

   Biz doğamıza ve Bolu'muza sahip çıkmayı beceremezsek, milletvekillerimiz duyarsız kalırsa, Belediyemiz sesini çıkarmazsa; birileri gelir, Abant'a otoban gibi yol yapar, ağaçları keser, bitki örtüsünü yok eder... ve çeker gider. olan bize olur, Bolu'ya olur, doğaya olur... Gelecek kuşaklar da bizi kınayarak anarlar...
  • gülcan19 Nisan 2010 . 08:49

   Evet abantımız yok oluyor. Bundan 15-20 yıl önce pilot olan kardeşim abantı havadan görünce abant küçülüyor demişti. Etrafındaki sazlıklar hiç temizlenmedi. Havadan değil artık karadan bile görebiliyoruz abantın küçüldüğünü. yarısı sazlık olmuş zaten. Lütfen Abantımızı koruyalım.
  • Ahmet Tarlabaşı18 Nisan 2010 . 13:09

   Yok olmuyor diyen bunu umursamıyanların burda yeri yok. bizim Karadeniz'de de baraj yapıyorlar katlediyolar doğayı doğa yok olunca beton yersiniz, metan solursunuz
  • Tarık ERSAL14 Nisan 2010 . 00:24

   FARKETMEZ rumuzu ile yazan sayın arkadaşım.
   "Yok edilmek istenen nedir, bunu birisi madde madde açıklasın" dileğinde bulunmuşsun.  

   http://www.abantyokoluyor.com linkini tıkladığında sol taraftaki menü dizininden NEDEN TEPKİLİYİZ'i de tıklarsan devlet eliyle ve bilimsel destek alınarak oluşturulan ABANT TABİAT PARKI 1/10.00 ÖLÇEKLİ UZUN DEVRELİ GELİŞME PLANI maddelerini ve yapılanlar ile kıyasını göreceksin. Ne yapılmalı, ne yapılıyor sorularına cevap niteliğindeki metni okuduktan sonra görüşünü yine buradan yazmanı rica edeceğim.

   Ayrıca bana bağımsız bir bilimsel kuruluşun bu yapılanları desteklediğini gösterecek arkadaşa da ayrıca teşekkürü bir borç biliyorum.
  • Tarık ERSAL13 Nisan 2010 . 23:44

   Abant için yapılanlar orayı Türkiye'nin Davos'u yapacak. Her kim en ufak bir bilimsel araştırma yapmadan, yaptırmadan o doğa harikasını havuza çevirdiyse ellerine sağlık mı demeliydik?
   www.abantyokoluyor.com daki yok oluşu anlatan metni kaleme alan kişi benim.
   Derdimizin ne olduğunu tahmin etmek için varsayımlar yapmanıza gerek yok. İmza kampanyası için Ömer kardeşimin hazırladığı sayfadaki yok olanların fotoğraflarına bakın, anlayacaksınız. Özellikle 2. sayfadaki Mudurnu - Abant arası yol için kökünden sökülüp atılan kayınlara bir bakın.
   Abant'ı 40 yıldan fazla bir süre önce görüp, tanıyan bir Düzce'li olarak yapılanları savunan arkadaşları insafa davet ediyorum.
   Yapan her ne görüşte olursa olsun yanlış her yerde yanlıştır.
  • hayati özdemir13 Nisan 2010 . 23:02

   Abantı güzelleştimekiçin abantın ne olduğunu bilmek lazım abant bir tabiat parkıdır bu tabiat parkının genetikleriyle oynayamazsınız oynadığınz zaman balığını yok edersiniz ağaçları kurutursunuz yeşilide yok olur Devlet büyüklerine sesleniyorum abant taki katliamını durdurun saygılrımla
  • Ruhi Köktürk12 Nisan 2010 . 23:38

   Abant katliamı gösteriyor ki, artık Tabiat Parkları, Milli Parklar ve Sit Alanları asla güven ve huzur içerisinde olamayacaklar!

   Abant'a, site bahçesi görünümlü bir düzen verme ihtiyacı hisseden kişilerin ve zihniyetin, Yedigöllere, Uludağ'a, ve diğer tüm milli park ve tabiat parklarına; çift gidiş, çift geliş otoyol, alışveriş merkezleri, siteler, futbol sahaları, tribünler, beton ve asfalt kaplamalar, müsammere kartonu görünümlü parklar vb. yaptırtacağından da öylesine eminim ki, şimdiden yok olacak tüm güzellikleri belgelemeye başladım.

   Çünkü, birileri, bu ülkenin sahip olduğu tüm doğal güzellikleri, çayırları, meyilleri, topoğrafyayı, nehirleri, gölleri, kumsalları, sahilleri, geçmişi ve geleceği yok etmek için yemin etmiş olmalı!
  • Sezen Karaca10 Nisan 2010 . 11:17

   Sayın @Turgon yokolmuyor diyorsunuz uydurma diyorsunuzda buna kendiniz inanıyormusunuz? Sadece 1 tek şey söyleyeceğim size. Abantta nesli yok olmak üzere olan su samurları ki sayısı bildiğim kadarı ile 5i 10u geçmez ne şartlarda yaşar ne şartlarda ölür yuvaları nerelerde olur bir araştırın. Şuan suyun yükseltilmesi ile beraber su samurlarının bütün yuvaları yokolmuş durumda. Bundan sonra dünyada yok olmaya yüz tutmuş su samurlarını abantta göremeyeceğiz sizin gibi "uydurmayalım" diyenler sayesinde.
  • Köroğlu10 Nisan 2010 . 00:15

   ideolojinizi kara kurtlar yesin. çocuklarınıza yaşayacak bir dünya bırakın bari... doğanın güzellikleri kaybolmasın, doğanın dengesi bozulmasın... ne ideolojisi yaa.. pes!!
  • KAAN KARANFİL9 Nisan 2010 . 18:55

   bolubeyı rumuzuyla yorum yazan arkadasım sana helal olsun en azından gaza gelmeyen konuyu bılen ve bunu da ıyı dıle getırmen benı çok mutlu etti. demekkı gerçeği görenlerde varmıs. Tbııkı iş gören gözde görmek isterse göz herşeyi görür. namazda gözü olmayanın ezanda kulağı olmazmıs. zaten adamların derdı de abant felan değil dert ideolojık. sıkıntıları bu.
  • melike coşkun9 Nisan 2010 . 17:32

   abant yok omasın ben de bunu canı gönülden desteklıyorum!!!
  • Turgon9 Nisan 2010 . 15:11

   Yok olduğu falan yok uydurmayalım arkadaşlar. Bunları birilerinin cebi dolmadımı diye yapıyorsunuz...!
  • farkeder9 Nisan 2010 . 14:04

   "farketmez" diyen arkadas http://www.abantyokoluyor.com/ adresi neden verildi hiç merak ettin mi? merak edip baktın mı?
  • Güneş9 Nisan 2010 . 09:54

   Abant yok olamaz,olmamalı..yetkili merciilerimiz buna izin veremez,Abant'ın keyfini Bolu halkından çok dışarıdan gelen misafirler çıkartıyo bu bir acı gerçeğimiz.Memleketimize, doğanın Bolu'ya tanımış olduğu bu güzelliği koruyalım,sahip çıkalım,birilerinin çıkarı keyfi olacak diye özellikle yapılaşmalara izin vermeyelim..Abant Ankara ve İstanbulun arka bahçesi olmamalı...
  • Aydın Akkale9 Nisan 2010 . 09:34

   Abant'da sürdürülen çalışmalar için dava açan Sayın Salih Sönmezışık beyanatında; Abant, Dünya Kültür Mirası’na girecek yerlerin başında bir yer. Sorumlulardan hesap sorulması gerekir. Abant’a yeni oteller yapılması planlanıyormuş. TEM gibi yollar yapılıyor Abant’a ve asfaltlanıyor. Güzellik eğer oysa ABD’de gökdelenlerin olduğu yer de güzeldir. Biz endemiklerine dokunulmamış, doğası bozulmamış bir Abant istiyoruz. Onlar kentsel güzellik yaratmaya çalışıyor, oysa Abant kültürel, doğal güzelliktir.” demiş. Söylediklerine aynen katılıyorum. hem Abant'a araç girmeyecek deniyor, hem de yollar çok genişletiliyor. bu ne çelişkidir? Doğamıza lütfen zarar vermeyin. Yoksa doğa gün gelir bu yapılan haksızlığın hesabını bizden fazlasıyla sorar...
  • faketmez9 Nisan 2010 . 07:37

   ABANT YOK OLUYOR DENİLİYOR, YOK OLAN NE YA DA YOK EDİLMEK İSTENEN NEDİR. BİRİSİ BUNLARI MADDE MADDE AÇIKLASIN.
  • Köroğlu8 Nisan 2010 . 22:00

   @BoluBeyi abant sadece insanlar için var değil mi? Sanane kardeşim insanlar balık tutuyolarsa, içiyolarsa... o çevrede hiç bitki ve hayvan türleri yaşamıyor değil mi? biraz duyarlı olun ya... yakında insanlar orda içki içiyor diye yakalım dersiniz siz...
  • HASAN8 Nisan 2010 . 14:29

   ABANT yok oluyor diye bağıracağınıza nedenlerini araştırın bugüne kadar koruyanların kıymetini bilin.orasi planları olan bir yer.Neden planlara uyulmuyor Devlet bunun takipçisi olmalı uymayanları uydurmalı. bunun nasıl yapılacağını bilenler vatandaşı aptal yerine koymassın.BELEDİYE BAŞKANI açık açık söylüyor.Gereği yapılsın.
  • Rıza Kabakcı8 Nisan 2010 . 10:53

   Abant'da yapılan doğa katliamını kamuoyu ile paylaşan ve bu konuda savcılığa suç duyurusunda bulunan eski Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı Salih Sönmezışık'a  çok çok teşekkür ediyorum.
  • serdar7 Nisan 2010 . 19:34

   .....
  • Sururi Efe7 Nisan 2010 . 09:56

   Bilimsellikten uzak çalışmalarla Abant'ın yok olmasına, ağaç kesilmesine, çirkin yapılaşmaya karşı çıkalım. Bu ülke hepimizin...
  • Yıldırım7 Nisan 2010 . 07:24

   Canı yürekten destekliyorum,Dünyanın ender endemik yapılarından olan Abantımıza sahip çıkalım.Bize miras kalmadı çocuklarımızdan emanet aldık güzelim doğa harikası yerlerimizi.ABANT,YEDİGÖLLER,GÖLCÜK,KÖROGLU DAGLARI EMANETLERE SAHİP ÇIKALIM.
  • Bolubeyi7 Nisan 2010 . 01:00

   Ya iyide...Bu Abant'ı bu hale kimler getirdi. Ayrıca ,merak ettiğim bir başka nokta.. Biz hangi Abant'ı istiyoruz.. Önce buna karar verelim... 50 yıl önceki doğa harikası Abant'ı istiyorsak, Buna sözüm yok. Ama Abant zaten 10 yıl önce yok olmuştu. O zaman nerdeydiniz... Bugün Abant tamamen haritadan silinecekse bence önemi yok.. Zaten Abant'ı 10 yıl önce yok etmişlerdi. Ben sizi balık keyfi yapacağınız, Abant Alasını yok ettiğiniz Abantı istemiyorum.Evet Abant yok oluyor...Boluluların dışındaki insanların keyifni sürdüğünü, birkaç oltacının sabahlara kadar içip eğlendiği  Abant Yok oluyor... Bugünden tez yok bende bir site açıyorum... www.Alemcilere ve Abant'ı Ankara ve İstanbulun arka bahçesi olarak görenlere HAYIR.com

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Cehaletle deha arasındaki gerçek fark nedir biliyor musunuz? Dehanın sınırları var cehaletinse hiçbir sınırı yoktur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak