BolununSesi, Bolu'nun Gerçek Sesi !

Yeni itfaiye binası neden Çıkınlar'dan Paşaköyü'ne kaydırıldı?

Yeni itfaiye binası neden Çıkınlar'dan Paşaköyü'ne kaydırıldı?
  21 Şubat 2022

  Yeni itfaiye binası neden Çıkınlar'dan Paşaköyü'ne kaydırıldı? Sayın Tanju ...

        Yeni itfaiye binası neden Çıkınlar'dan Paşaköyü'ne kaydırıldı?

        Sayın Tanju Özcan seçim vaatlerinde itfaiyenin yangınlara ulaşımının önemli olduğunu dile getirmiş ve İtfaiye binasının Çıkınlar Mahallesine taşınacağını ifade etmiştir. Nedense bu fikrinden vazgeçerek itfaiyenin Paşaköy Mahallesine taşınacağını ve hatta bunu yerel medyada sık sık dile getirmektedir. Bu yer değişikliğinde Paşaköylü başkan yardımcısının etkisi olmuş mudur? İtfaiyeye yakın olmak elbetteki can güvenliği açısından ve o bölgenin ars/konut vb. fiyatlarının artmasında etkenmidir?

         Şehrin batısına taşınan itfaiyenin şehrin doğusuna, kuzeyine ve güneyine ulaşım zamanını mutlaka etkileyecektir. Asıl merak edilen ise bir şehrin itfaiye binasını yıkıp yeniden yapmak yangın güvenliğini artırır mı? Yoksa itfaiyenin şehir merkezindeki farklı noktalarda sayısını artırmak mı can güvenliği açısından doğru olur? Büyük şehirlerde her semtte artırılan itfaiye merkezleri varken şehrimizde hızlı müdahale için sayıları artırılmasın?

          Bir önemli konuda 1999 depreminden sonra 2005-2008 yılları arasında proje kapsamında yeni yapılan bir itfaiye binasının 15 yılda yıpranması (eskimesi) kesinlikle mümkün değildir. Binanın belediye imar müdürlüğü hariç Çevre İl Müdürlüğünden eski bina raporu var mıdır? Seçim vaadi deyip binanın yıkılıp yeni bir itfaiye binası yapmak kamu zararı doğurmaz mı? Yıkılacak itfaiye binasının yeri çok değerli olduğu ve Kültür Merkezi yapılacak olması yine seçim vaadidir. Bahse konu projenin kamu zararına ve telafisi güç ve zor imkanlara yol açmaması için durdurulması gerekir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak