İsveç ve Finlandiya bile tanıdı, Bolu ise tanımamakta ısrar ediyor!

Ahlaksızlığı 6 Ok Kapatır Mı?

Ahlaksızlığı 6 Ok Kapatır Mı?
  26 Temmuz 2022

  Ahlaksızlığı 6 Ok Kapatır Mı? Bolu Belediye Başkanı Tanju ...

  Ahlaksızlığı 6 Ok Kapatır Mı?

  Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın Mayıs ayı Belediye Meclis Toplantısı'nda Ak Partili bir kadın Meclis Üyesi'ne ahlak dışı ithamları ve ardından yaşananlar gündemdeki sıcaklığını koruyor.

  Hatırlanacağı üzere Ak Partili Meclis Üyesi Hacer Çınar oy için kolunu kaldırdıktan sonra Tanju Özcan "Bana niye el sallıyorsunuz hanım efendi Allah Allah ama ayıp oluyor öyle el sallamaklar falan yani ben evli barklı adamım öyle şey olmaz ya" ifadelerini kullanmış ve haber sitemiz aracılığı ile konu ulusal basına servis edilmiş ulusal gündemin yoğun olması nedeni ile yaklaşık iki hafta sonra ülke gündemine bomba gibi düşmüştü. Sonrasında yaşanan hukuk süreci ve eylemlere Tanju Özcan özür dilemek yerine makam odasının camından dans ederek cevap vermiş ve yaptığı ahlaksızlığa bir de cila çekmişti.

  Zaten İstenmiyordu Bahane Oldu!

  Irkçı, faşist, popülist açıklamaları nedeni ile hem partisinde hemde altılı masada istenmeyen adam ilan edilen Tanju Özcan'ı kapının önüne koymak için fırsat kollayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ise CHP'li olsun veya olmasın gayri ahlaki bu açıklamaları nedeni ile Tanju Özcan'a kimsenin sahip çıkmayacağını düşünerek kurmaylarına net bir şekilde "KOVUN BUNU!" talimatı vermişti ve Tanju Özcan bugün sözlü olarak savunmasını verdi.

  Özür Dilemek Yerine 6 Oku Öne Sürdü!

  CHP YDK'da sözlü savunmasını veren Tanju Özcan çıkışta kameralar karşısına çıkarak kısaca "Verilecek karar ne olursa olsun ben Atatürkçüyüm, Türk milliyetçisiyim. Cumhuriyet Halk Partisi’nin 6 ana ilkesine her zaman sahip çıkan biriyim. Bu tavrımda bir değişiklik olmayacak" ifadelerini kullandı.

  Ahlaksız ithamlar nedeni ile partisinden atılmak üzere olan Özcan'dan Türk halkı ve kamuoyu bir özür dilemesini beklerken Tanju Özcan'ın milli ve manevi değerler ile savunma yapması Özcan'ın Hacer Çınar'a karşı ithamlarının kendi içinde dahil savunulacak bir yeri olmadığını ve ihracının kesin olduğunu ispatlamaya yeter diye düşünüyorum.

  Peki CHP'den İhraç Olur Mu?

  Bu milletin gönlünde her şeye af vardır ancak ahlaksızlığın ve ihanetin affı yoktur. Tanju Özcan'ın kovulması ile ilgili nihai karar her ne kadar Yüksek Disiplin Kurulundan çıksa da nihayetinde bu karar Kılıçdaroğlu'nun kararı olacaktır. Eğer CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gerçekten Tanju Özcan'ı kovmak-atmak istiyorsa bence bu tek ve son şansı ve kamuoyu nezdinde ihracına %99 kesin gözü ile bakılıyor.

  İhraç Olmazsa Ne Olur?

  Bu olay artık Hacer Çınar ile Tanju Özcan arasından çıkıp çoktan Tanju Özcan VS Kemal Kılıçdaroğlu olayına dönmüş durumda Tanju Özcan yaşanan bu olayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine karşı düşmanca bir hareketi olarak görüyor. Zira ulusal basını incelediğimizde CHP içerisinde yaşanan onlarca taciz tecavüz olayına ait haberleri görmek mümkün. Tanju Özcan partiden ihracın mutlaka rövanşını almak isteyecektir. Eğer Kılıçdaroğlu Özcan'ı partiden atmazsa bu karar kendisi için çok kötü bir karar olacaktır ve Tanju Özcan belediyeden de almış olduğu geniş ve büyük imkanlar ile Kemal Kılıçdaroğlu'nu koltuğundan indirmek için elinden geleni yapacaktır.

  Tanju Özcan hakkında açılmış onlarca soruşturma dosyası var yaklaşık 4-5 ay içerisinde bazıları hakkında yargılamalar da başlayacak ve bu dosyalar Tanju Özcan'ı fazlası ile sıkıntıya koyan dosyalar. Hatta yapılacak yargılamalarda Özcan'ın hapse dahi girebileceği belirtiliyor. Hem partisinde hem de Adliye'de iyice köşeye sıkışan Özcan'ın Ak Parti ile gizli bir anlaşma yaparak seçim sürecinde Kılıçdaroğlu ve altılı masayı zayıflatması ve nihayetinde Kılıçdaroğlu'nun koltuğuna oturması ve de MHP'ye benzer bir konumda yer alması mümkün gibi görünüyor.

  Atalar 150 Sene Düşünüp 1 Kez Konuşmuşlar

  Tanju Özcan'ın bir meclis toplantısında "ben hayatımı konuşarak kazandım. Kariyerimi çeneme borçluyum" demişti. Peki ne diyor Atalar: Eline, diline, beline sahip çık! Kedi her zaman kaymak yemez! Vs.

  Ayrıca şunu da belirteyim. Tanju Özcan saat 11 de içki içmeye başlayan bir insan ondan Cumhurbaşkanı falan olmaz. Olmayacak işe amin denmez!

  Kalın Sağlıcakla...

  Selçuk Albayrak- bolusonhaber.com

  • İbrahim kıymaz 4 Ağustos 2022 . 23:51

   Yorumların çoğunu okudum, herkes bir şeyler yazmış, işin siyasi yönüne girmiyorum, ahlaki değil, özür dilemek te bir erdemdir,
  • Yeseye 31 Temmuz 2022 . 11:39

   Yazar. Haklı olduğunuzu var sayalım. Kesinlikle yanlış yaptı diyelim. Şimdi sizden beklediğimiz milyonlarca kadına hakaret eden zihniyete karşı bir kalem oynatmanız. Bekliyoruz. Benim tezim sizlerin kişisel çıkarlarımı korumak olduğudur. Yoksa derdiniz dürüstlük yada haber değil. Buyurun çürütün.
  • Belediyeci30 Temmuz 2022 . 13:20

   El ele ha ha haa haaa
  • Sami28 Temmuz 2022 . 12:11

   Cumhurbaşkanlığı aday adaylıgı Tanju Özcanamı kaldı güldürmeyin milleti.CHP den ilişiği kesilsin 10 kisiyi etrafında toplayamaz.Millet belediyeden nasıl tırtıklarımın derdi ile etrafında gözüküyor
  • Misafir 28 Temmuz 2022 . 09:11

   Bekleyip görelim CHP de bu tür olaylar sık sık yaşanıyor ihraç olursa hepsi parti de insan kalmaz
  • Atıf28 Temmuz 2022 . 09:08

   Cehapede bunun yaptığı ahlaksızlıklardan daha fazlasını yapanlara dokunulmadı bunu Cumhurbaşkanı adayı olacağı için atıyorlar cehapede ne kadar bldye başkanı varsa hepsi Cumhurbaşkanı adayı zaten haddiz herifler önlerindeki işi doğru düzgün yapmayıp belediye imkanlarıyla 2023 seçimlerine hazırlanıyorlar
  • Misafiri28 Temmuz 2022 . 08:34

   Her ne olursa olsun, seçilmiş insanlar büyük bir insan kitlesinin oyları ve iradeleri ile bulundukları yere geliyor. Hepimiz her seçileni severiz sevmeyiz, her yaptığını tümden red yada kabul etmek zorunda değiliz. Tekrar karar vakti geldiğinde irademizi ortaya koyarız. Seçilmişler arasında daha kötülerini ve daha iyilerini bugüne kadar gördük hepsini izliyoruz.
  • Bolulu27 Temmuz 2022 . 20:55

   konuşmaktan başka bir iş yapmayan donanımsız birisi partiye zarar veriyor iş olsun diye konuşuyor lafın nereye gideceğinin farkında değil.
  • Bolulu muro27 Temmuz 2022 . 20:44

   Yorumcu arkadaş stajını kesin atv de yapmış galiba hem chp yi hem başkanı gömüyor aklınca birde parti ici cinsel tacizlerden bahsediyor internette dolaşan akpli millet vekili adaylarının hem cinsleriyle videolarını seyretmemiş sanki madem yazarsın yorumusun yazarken yorum yaparken biraz düşünüp öyle yapacaksın adam harcama kendini rakip görenlere yol verme olayını kendi arka bahçenizde kilerle karıştırmış
  • Taner27 Temmuz 2022 . 20:21

   Tanju Özcan devri bitti CHP yeniden toparlanmalı genel başkanları gibi Boluluları kucaklamalı.Tanjuya sadece CHP oy vermedi ancak Tanju bunun kıymetini bilemedi yazık etti.
  • Gerçek27 Temmuz 2022 . 18:13

   Bizim halkımız ne zaman güç odaklarına zengine inanıp onlara oy vermekten vazgeçerse biz o zaman insan gibi yönetilir insan gibi yaşarız.Yönetime geçen zengin veya birilerini arkasına almış siyasi güç odaklı kişiler hep çevresini işe almak çevresine ihale vermek peşinde olduğu için sade vatandaş derdini bile anlayamıyor.Bir bakın belediyede işe alınanlar kimler kimlerin yakını işe arabasız gelen kaç personel var.Hangi sade vatandaş tanıdığı olmayan belediyede hakkıyla işe girmiş masa başı çalışıyor.Haaa birde bunların altında belediye arabası aileleri ile piknik yapıp geziyor.Vay sade temiz vatandaş vay.Bir sade vatandaş akıllı dürüst biri aday olsun hangi parti olursa olsun oyum o kişiye.
  • Bolulu27 Temmuz 2022 . 08:29

   AY ve Tanju sonrası devam eden AY artık yönetimi kararları yeni dönemde sorgulanır ve yasal dava süreçleri açılır temennisi ile oy kullanacağız. Bütün geçmişi şeffaf bir şekilde yasal sorgulayan kişi ve partiye oyumuz. Bolu'nun bu nu yapabilecek Köroğlu'na ihtiyacı var. Siyasi temizlik, ve bundan sonra temiz ellere.
  • Bolulu27 Temmuz 2022 . 00:20

   Bolu'da bu gazete dışında doğru haber yapan yok. Bu nedenle diğerlerini kaale alan lok zaten.
  • Sadık 27 Temmuz 2022 . 00:10

   Yazmış olmak için yazılmış,içinde karın ağrısı olan bir yazı,fazla abartılı, yazıda fazlasıyla art niyet var,chp yi bu kadar çok düşünüyor sa Selçuk Albayrak o halde chp de siyaset yapsın,tipik akp ağzı bir konuşma yapmış.
  • Misafir26 Temmuz 2022 . 23:37

   Metin bey yazılarınız harika,ben yıllardır yaziyorum bütün kamu arabalari denetlenmeli üstelik belediye iki katniyemi Bütün arabalar eşleri işine cocuklari okula bırakır masal parkı işleten kiside belediye arabası herhangi bir piknik yerinde karsinizda belediye arabalari, aksam bir yere gidersininiz yine yardimcilarda arabalar bunlar halki safmi bellediler, üstelik belli olmadın diyede Bolu belediyesi amblemini bir çoğundan çıkardılar dikkat çekmesin diye buda ufak bir not.
  • Faik26 Temmuz 2022 . 21:52

   tanju için cehepeyi yakarız Kılıçdaroğlu kimmiş atamaz partiden filan büyük lokma boğazında kalır yutamaz
  • Aladağ 26 Temmuz 2022 . 21:31

   Bir dahaki seçimde Tanju Başkan yerine, belediyecilikten anlayan biri İyi partiden aday olsun. Chp aday göstermesin, Tanju Başkan da bağımsız aday olsun. Bakalım nasıl bir sonuç çıkar.
  • Metin Çelik26 Temmuz 2022 . 18:28

   Ben Egemenlik Hakkımı Kullanan Bolu Belediye Başkanına buradan soruyorum. Arkadaş Sen Dün. Ankaraya Yüksek Disiplin Kuruluna Savunma Yapmak için. Kimin arabası ile gittin. Kendi özel aracınla mı gittin. Yoksa Devletin Belediye Başkanlığı Makamına Tahsis ettiği araçlardan birisi ile mi gittin. gerçekten bunu soruyorum. Bu vesile ile Kendi özel Şahsi ihtiyaçlarının giderilmesinde Kamu Malını tüy Bitmemiş Yetimin hakkını Kullanan Ahlaksızlara Sesleniyorum ve diyorum ki bu ve Benzeri ahlaksızlıklarınıza bir Son verin. Sen devlet Sen de bunu gör artık. Tabii Yanlış anlaşılmasın bu zatı muhtereme Söylemiyorum. Yani kendi menfaati kendi şahsi çıkarları için devletin malını kullanan Tüm ahlaksızlıklara bir son verilsin umudu ile yazıyorum.
  • Metin Çelik26 Temmuz 2022 . 18:24

   Sn Albayrak Kusura bakmasın ama Yazı biraz abartılı olmuş Ya diyelim ki İhraç edildi. (Bu durum kaçınılmaz) Yani Sn Özcan kim ki. Sn Kılıçtaroğlunun Koltuğuna oturacak Yani AKP ne kadar desteklerse desteklesin. Akp ve Mhp diye bir parti mi kaldı. Bu tencere tava Dünyanın neresinde Bu kadar Fahiş hayat pahallığı var. Gerçekten hala umutları var mı Akp ve Mhp nin iktidarda kalabicek. İmkanı Yok. Neymiş Tanju Kılıçtaroğluna Rest Çekecekmiş Kusura bakmayın Saçmalamasınlar. Tanju kiiiim Kılıçtaroğlu kim. Zaten O koltuğa oturmakla CHP ye o kadar çok zarar verdi ki. Boludan bir Milletvekili bile çıkamayacak duruma düşürdü Allahtan AKP MHP İhaneti görüldü de Bir sonraki seçimde hiç değilse Ayakta kalacak bir durum söz konusu. Sonra bu vatandaşlar neyine güveniyorlar bu kadar. Her türlü Yolsuzluk iddiaları Ayyuka çıkmış Sen belediye Başkanısın Ne Farkın var kardeşim. senin O belediyede çalışan herhangi birisinden. Bir insan Bu kadar sorumsuz bu kadar Şovmen olur mu. Sn Kılıçtaroğlu bunu sen Niçin Aday gösterdin O kadar zaman içerisinde Tanıyamadın mı. Sahi siz kimsiniz . Yani Milletvekili Belediye Başkanı Ya da herhangi bir Kurumun idarecisi olmak size ne ayrıcalık kazandırır. Sn Savcı Siz Cumhuriyetin Savcılarısınız Yönetimin değil. Bu ve benzeri kişiler hakkında devletin Yasalarını neden işletmiyorsunuz Yüksek Yargı mı müdahele ediyor size Ya da Siyaset Mi baskı yapıyor Kardeşim Ayıp ya. Çöp Toplaması gereken adam Artislik peşinde
  • Sami26 Temmuz 2022 . 15:51

   Tanju beyin eşî belediye meclisinde bir kadına kendi eşi. tarafından sözlü taciz yapılırken neredeydi şimdi neyin neside eşine destek imajı çiziyor millet aptal degil bunlarda hiç inandirıcı degiller
  • Emrullah Gideroğlu26 Temmuz 2022 . 12:56

   Bolu'da Dandunju da CehaPe de bitmiştir. Hadi geçmiş olsun.
  • CADDE ESNAFI26 Temmuz 2022 . 12:41

   Belediyede hala, eski Baskan Alaaddin Yılmaz'ın ekibiyle de calısan Tanju Ozcan.!!
  • Bolulu26 Temmuz 2022 . 12:00

   Nasılda Çamurlu alana çektiler! Kendini darı ambarında görürsen, sonun bu olur. Belediye başkanlığına seçildin, Senden beklenti bu görevi layığıyla diğer CHP belediyeler gibi layığıyla yapmandı. Sen CB makamına oynarsan böyle önüne mayınları koyarlar, Sende amatör ruhunla basarsın ve Bizler gibi CHP adına Sana oy verenleri de mağdur edersin.
  • Dursun Öz26 Temmuz 2022 . 10:34

   Aile olarak verdiğimiz 6 oy'dan ötürü pismaniz.. birdaha mi Tanju Özcan yada CHP.. kesinlikle oy moy yok..
  • Vatandas26 Temmuz 2022 . 10:20

   Tanju özcan bolu'nun çocuğu seyahatlerimdeistanbulda ve başka iller de ki insanlar el iken eller denir ya tanju başkanınıza aman ha sahip çıkın demişlerdir.bana ne sağından solundan partisinden allah gemisinin bin türlü belasını versin.cocuk bolunun çocuğu eğrisiyle doğrusuyla zaten bizim bolu hakkı yani basında adamı kesseler kadını doğrasalar dönüp bakmazlar.yapmasaydi uslu dursaydı amanın başımıza iş çıkartmayam işten atıvölle evimizi yakala.hapse atala. Takıp edele gaçurula sıçurula derken herşeye susala.akillari var ama fikirleri yok gibi davranula neçün biliyanmu aile tarafindan terbiye edülüken saygı sevgi edep korku buba dede emmi dayı korkusu yetmedi gorcu. Muhtar heyet.cenderme garagol gorkusu kısaca bu dünyada bolu'nun kendi yerli orjinal köy halkı ve şehir halkı düğme iliklemeyi edep bildiği için herkese tamam Tamam derken millet bu mütevazı davranışı korkaklık zannedip depemize sıçdırdık.yok böyle bir dünya elime gizilcuk sopanı bi alusam vura vura gotlerinizi esküdürün yettiniz artuk imanımıza canımıza sizi utanmaz la sizi napiya oğlan çalışıp duru.utanin be garı başına ben bile gorucın diye uğraşıp duruyan da ölümüsünüz uşağı öksüz gibi millet iteleyip duruyada bi NOLUYAAA deyen yok be yazıklar olsun benim gibi gariya bi çocuğa sahip çıkamayan ben.vallahi utaniyan billahi utaniyan.iste son sözüm de bu sende uslu dur çocuğum hıştama kimseden laf işütdüme bize doğruca işine git aşamada eve gel rahatca uyu.
  • Misafir26 Temmuz 2022 . 10:20

   Meral hanım eşiniz konuşurken neredeydiniz şimdi elele gitmeniz gerçekten komik,Bolu kadın kolları tambir kış uykusunda hanimlar nerdesiniz,kayboldunuz bu işler caddede karanfil dagitmaya benzemiyor.
  • ŞIMARIK ÇOCUK26 Temmuz 2022 . 09:38

   Köprüde karşılaşan iki keçi gibi birbirine diş geçiremeyen ve sürekli inatlaşan bir Chp profili var Bolu'da. Tanjucular ve diğerleri diye ayrılan bir Bolu Chp örgütü var. Tanju olmazsa Chp'ye oy vermem diyen de var, Chp olsun da kim olursa olsun diyen de... Partinin ağır topu olacağı yerde şımarık çocuğu gibi davranan Tanju, başına gelecekleri kestiremeyecek bir adam da değil aslında. Mağduriyetten nemalanmanın son şansı olduğunu da biliyor. Oysa ki haklı olduğuna inanıyorsan ve azıcık da gururun varsa ''ben bu partide bu kadar hizmet verdim, bunları hak etmedim'' dersin ve istifa edersin.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak