33 senedir Bolu halkı bu gazeteyi okuyor. Gazetemizdeki mesaj ve yorumlar, ne kadar çok okunduğumuzun KANITIDIR

BOLU MEM PROMOSYON HİKAYESİ

BOLU MEM PROMOSYON HİKAYESİ
  15 Nisan 2023

  BOLU MEM PROMOSYON HİKAYESİ Bolu'da öğretmenlere komik promosyon teklifi ...

  BOLU MEM PROMOSYON HİKAYESİ

         BOLU MEM PROMOSYON HİKAYESİ 

         Bolu'da öğretmenlere komik promosyon teklifi yapıldı, görünce şaka sandım, daha önce ekonomik gelişmeler nedeniyle yapılan güncelleme ihalesinde 15 bin yüz TL teklif verilmişti (YKB) MEM ve Sendika bu rakamı kabul etmemiş ve ihale 2023 Şubat ayına ertelenmişti ancak yaşanan deprem felâketi nedeniyle tekrar 14 Nisan 2023 'e ertelendi ve dün nihayet yapıldı. İhaleye 4 banka girdi ve en yüksek 8 bin üç yüz TL ile İŞ Bankası verdi.

        Emeklilere 12 bin TL veren bankalar öğretmene gelince niye cimri davranıyor ? Bolu'daki eğitim camiası olarak değerimiz bu kadar mı? Bankalar emekliden bile düşük promosyon teklifi yapma cesaretini nereden buluyor. Bolu MEM ve Sendika yetkilileri, bu nasıl bir umursamazlık, bu ortak konuda 7 aydır birbirinizi karalamaktan başka yaptığınız birşey yok, sonuç sıfır ve mağduriyet, siz niye varsınız ? her seferinde daha düşük teklif almayı nasıl başarıyorsunuz.

         Van MEM daha yeni 14 bin TL aldı, bu işler web sitesine ilan yazmayla, duyuru ile olmuyor, didinip uğraşacaksın, banka banka gezeceksin, birlik olacaksın, bir dahaki ihalenin ne zaman yapılacağı bile belli değil. Madem teklifi kabul etmiyoruz, sözleşmeyi feshedin gidip başka bankayla anlaşalım. Bu konu bizim için artık gurur meselesidir. Bizler cezayı ödemeye razıyız, bu teklif şu ana kadar Türkiye'de yapılan en düşük tekliftir. Bu da Bolu'daki eğitim çalışanlarına nasip oldu. 

        Tebrikler MEM, Tebrikler Sendikalar...

  • Ali ak17 Nisan 2023 . 03:47

   Ben bu olayi bakanliga ilettim mufettis istedim bu iste bir dalavere var muhtemelen koca ic isleri bakani polislere promosyon aldi fahrettin koca da saglik calisanlarina aldi bizim milli egitim bakani ne yapıyo
  • Emekliler gibi olsun16 Nisan 2023 . 21:33

   Nasıl ki emekliler maaşlarını istedikleri bankadan alabiliyorlar, milli eğitim çalışanları da hatta bütün kamu çalışanları da istedikleri bankaya taşıyabilsin maaş hesaplarını. En güzeli bu.
  • Ahmwr'ye Cevap 16 Nisan 2023 . 18:55

   Aynı dönemde milli eğitim müdürlüğü personel sayısından daha az personele sahip Belediye'ye aynı banka milli eğitime 5000 TL belediyeye 10.400 TL promosyon ödemesi yapıyorsa burada bir sorun var demektir. Daha az personeli olan belediye iki katı promosyon alıyor ise, o zaman öğretmenlere 5.000 TL'nin üstünde verilmeyen promosyon kime nereye gidecekti ??? Sendika ve milli eğitim müdürlüğü bunu sözlü yada yazılı açıklamalıdır. Şeffaf yönetimin gereği budur.
  • Devlet Bankası 16 Nisan 2023 . 14:49

   Yapı Kredi ile Ocak 2022 - Ocak 2025 dönemi için (peşin 5100 TL) yapılan anlaşmada 16 ay geride kaldı. Farklı bir banka ile anlaşma yapılması durumunda YKB geriye kalan 20 ayın bedelini faizi ile birlikte isteyecek. Lütfen gerekirse geriye kalan 20 ayın bedelini YKB na ödemesi şartıyla geri kalan 20 ay için bir devlet bankası ile anlaşılsın. Bu 20 ayı böyle kurtaralım.
  • Birisi16 Nisan 2023 . 11:11

   Üniversitenin de promosyonu az diye iptal edilip bir ay gibi kısa bir zamanda yenilenirken aynı yetkili sendika milli eğitimin kini yılbaşına ertelemiştir.Kasım ayında yapılsaydı çok daha iyi olacaktı.
  • Ahmwr16 Nisan 2023 . 07:42

   Açık ihale yapılmış nesini beğenmiyorsunuz. 18 bim maaş alıp 7500 promosyon alan emekliler var.
  • Öğretmen 16 Nisan 2023 . 05:09

   Yetkili sendika Eğitim Bir Sen, milli eğitim yetkilisi bankayla anlaşmaya oturuyor. Herkes personelinin fazla maaş alması için uğraşır. Onlarda sanki promosyon dan para almaması için mücadele ediyor. Bildiğim 3 defa anlaşmaya oturdular. 15 binden 8 bine düştü. Eğitim bir sen üyeleri ne yapıyor. Haklarımız korunmuyor, gaspediliyor. Biz Eğitim senlilerve diğer öğretmenler düşük ücret alıyorsak, promosda Türkiye in en düşük rakamını alıyorsak ki oda belli değil. sorumlusu sizin yöneticileriniz ve milli eğitim yetkileridir. Eğitim bir sen yetkilisi siz yüksek maaşla ve sendikanın tahsis ettiği arabayla keyfinizi sürdürün,rahat yaşayın. Sendika başkanları üyelerinin iyi ücret almaları için mücadele eder, sizlerde düşük ücret alması için var gücünüzle çalışıyorsunuz tebrik ederim
  • Aladağ 15 Nisan 2023 . 20:38

   Bir önceki promosyon ihalesinde milli eğitim yapı krediden ne aldı. Öğretmenlere verilen 5000 lira dışında yapı kredi milli eğitime ne verdi. Bundan eğitim birin haberi bsr mıydı. Sorular sorular. Kapalı kapılar ardında şeffaf olmayan bir sürecin ezasını öğretmenler çekiyor. Bu durumun birinci sorumlusu milli eğitim, ikinci sorumlusu ise yetkili sendika olarak imza yetkisi olan eğitim bir sendir.
  • Gulen Adam 15 Nisan 2023 . 20:15

   Bankalar Hazineden %8 le alıp, vatandaşa %40 la para satiyolar ya zaten oturduğu yerden.. Ne yapsınlar işçinin memurun üç kuruş promosyonunu.. sözleşme yapıp birsuru musteriyle ugrasacaksin birde . Müdane bile etmiyorlar anlaşılan artik.. Yıllık karları %500 artık iktidar sayesinde .
  • 15 Bin15 Nisan 2023 . 19:33

   Keşke zamanında 15 bini kabul etseymişsiniz
  • Emekli öğretmen15 Nisan 2023 . 18:52

   Bolu Milli eğitim Md.lüğünün pasif ve vurdumduymaz uygulamasının sonucu budur.Yarabbim öğretmenleri ne hale düşürdüler.
  • Hoca 15 Nisan 2023 . 18:21

   Haberde süre net anlaşılmıyor. Bu bedel 9 ay için veya yıllık ise uygun. Üç yıl için ise bir yanlışlık var gibi
  • Bu Bankalar Var Ya ?15 Nisan 2023 . 17:16

   Bankalar ağız birliği yapar hâle geldiler, son dönemde tüm kurumlara çok düşük teklifler veriyorlar. Bu yüzden ihaleler de rekabet şartları tam anlamıyla oluşmuyor.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak