Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Başkanın ilk icraatı Gölcük'ü ve Bungolovları kiralamak oldu!

Başkanın ilk icraatı Gölcük'ü ve Bungolovları kiralamak oldu!
  14 Nisan 2024

  Başkanın ilk icraatı Gölcük'ü ve Bungolovları kiralamak oldu! Bolu ...

        Başkanın ilk icraatı Gölcük'ü ve Bungolovları kiralamak oldu!
         Bolu Belediyesi yeni dönemin ilk meclis toplantısını yaptı. Gölcükle ilgili düşüncelerini daha önceki haberlerde yer alan Tanju Özcan,  ikinci kez Kuran'a el basarak ettiği yeminden hemen sonra, daha ilk meclis toplantısında Gölcük’ün kiralanmasını gündeme aldırdı ve komisyona sevk edildi. Gölcük'ün 2. Meclis toplantısında oylanarak "adrese teslim edileceği" iddia edildi. 

      26 Mart 2024 tarihli haberimiz;

    “Bırak bu yalanları, çevreciymiş havalarını!”        

        Tanju Özcan 24 Haziran 2019 tarihinde Gölcük’e yapılan bungalov evler hakkında; “Tahribatın asıl büyüklüğü o yapılar oradan kalktıktan sonra ortaya çıkacak. Gölcük'ü eski doğallığına kavuşturmak istiyoruz” demişti.

         Aynı Tanju Özcan 5 sene önce yıkacağız dediği Gölcük’teki bungalov evleri kiraya vermek için 1 Mart 2024 tarihinde yapılan Belediye Meclis Toplantısında oylamaya sunarak yetki istemişti.     

          5 yıllık belediye başkanlığı süresince Tanju Özcan’ın bütün yalanlarını ortaya dökmekten bıktığını söyleyen eski CHP’li Belediye Meclis Üyesi Zafer Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı İlkay Bayrak; “Ah Tanju ah! Ben senin riyakarlıklarınla uğraşmaktan seçim çalışması yapamadım. Bu yüzden de "İşin gücün Tanju mu?" diye eleştiriliyorum. Lütfen bırak bu yalanları, çevreciymiş havalarını da, ben de biraz kendi seçim çalışmama vakit ayırabileyim” diyerek, Özcan’ın yalanlarına bir son vermesini istedi.

           Eski CHP’li Belediye Meclis Üyesi Zafer Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı İlkay Bayrak’ın açıklaması şöyle;

          “Gölcük için yapılan onurlu protesto eylemlerini hepiniz hatırlıyorsunuzdur. O dönem ben Sayın TC Ersan Türkoğlu başkanlığındaki Chp Merkez İlçe yönetimindeydim. Varlığı ile onur duyduğum İzzet Baysal Anadolu Lisesi mezunlarımızdan, İstanbul Barosu Genel sekreteri Av. Sevgili Filiz Karaman’ın ateşlediği fitil ile Ben ve yine o dönem aynı yönetimde bulunan Kıymetli avukat arkadaşımız Begüm Tunçel'in de büyük katkıları ile bu Çevre Katliamını Türkiye Gündemine taşıdık ve eylemler organize ettik. Begüm Tunçel dava açtı ve tüm yargılama süreçlerini bizzat kendisi takip etti. Olayın bu kısmını kimse bilmez. Çünkü işin şov kısmında her zamanki gibi avaneler rol aldılar. Bizim derdimiz sadece Bolu idi. O avaneler 5 senedir icra makamındalar ve o Bungalovlar bir şekilde yargı kararıyla orda kalmaya devam etti.

          “Tekrar seçilirse kiraya verecek, hatta kiralayacak talipliler bile belli”       

           Biliyor musunuz? Tanju Özcan dönemin son meclis toplantısında söz konusu bu bungalovları kiralamak için önerge verdi ama gruptaki bazı tartışmalardan dolayı geri çekmek zorunda kaldı. Muhtemelen tekrar seçilirse kiraya verecek, hatta kiralayacak talipliler bile belli.

          “Şimdi çıkmış "Ben burada altın aratmam" diye seçime bir hafta kala şov yapıyor.

           Burada sondaj çalışması yapılacağı bilgisi haftalar önce ilk bana geldi. Hemen İl Başkanım Serdar Çuhadar İle konuyu araştırdık. Pirahmetler bölgesinde 2018 yılında alınmış bir maden sahası ruhsatı olduğunu bunun süresinin de 2025'de biteceğini, şimdiye kadar herhangi bir işlem yapılmadığı bilgisini aldık. Söz konusu şirketin burada sondaj çalışması yapmak için başvurduğunu, sondaj sonucu yapılacak gravite değerlerine göre asıl maden arama ruhsatı için başvuracağını anladık. Tabi bunlar gerçekleşirse önümüzde uzun bir süreç olacak. Ruhsat başvurusu, Çed raporu süreci vs. Tanju Özcan'ın bu bilgiyi şova çevireceğini bildiğimden bu konu ile ilgili bir açıklama yapmadım, haklı da çıktım. Çünkü şu anda müdahale edilecek bir durum söz konusu değil.

          “Altı sene sonunda seçime bir hafta kalmışken anket sonuçları moralini bozunca mı aklına geldi?”

          Şimdi soruyorum Tanju Özcan; Biz seni Ankara'da vekillik yaparken Bolu ile ilgili her gelişmeden haberin oluyor, Bolu ile ilgili her konuyu takip ediyorsun sanıyorduk. Sen 2018'de vekildin bu konudan nasıl haberin olmadı? Yoksa biz seni Ankara'da Bolu ile ilgileniyor sanıyorken, sen başka işlerle mi uğraşıyordun? Sonrasında 5 senelik Belediye Başkanlığı dönemin oldu. Bu zaman içerisinde de mi hiç haberin olmadı? Biz seni altıncı katta Bolu ile dertleniyor sanıyorken sen yine başka işler peşinde miydin? Bir ay önce Mansur Şen bu konu ile ilgili açıklama yaptı o zaman da mı duymadın? Ya da hepsinden haberin vardı da, altı sene sonunda seçime bir hafta kalmışken anket sonuçları moralini bozunca mı aklına geldi?

        “Senin çevreciliğini ve samimiyetini Gölcük konusunda gördük. Bolu’nun yakasından düş artık.”

         İşim gücün şov. Lütfen sen bu konudan uzak dur. Senin çevreciliğini ve samimiyetini Gölcük konusunda gördük. Orada birileri maden çıkarmak için ruhsat almaya kalkarsa tüm Bolulular siyaseti bir kenara bırakırlar, engellemek için ortaya gövdelerini koyarlar ve engellerler. O yüzden sen git gizli ajandandaki işlerle uğraşmaya devam et ve Bolunun yakasından düş artık.

          24.06.2019 Tarihli ulusal basında yer alan haber; 

        Gölcük'te, 7 milyon liraya yapılan bungalovlar sökülecek

        Bolu'daki Gölcük Tabiat Parkı'nda tamamlanmak üzereyken, mahkemece iptal edilen bungalov ve dağ köşkü projesinde bitirilen evler, atıl kaldı. Yapımında 7 milyon lira harcanan ve mahkeme kararı sonrası kenarlarında inşaat malzemeleri ve çöpler bırakılarak, işçilerin terk ettiği bungalovlar sökülecek.

         Gölcük'te, 7 milyon liraya yapılan bungalovlar sökülecek

          Tarım ve Orman Bakanlığı'nca Bolu Belediyesi'ne 2012 yılında, 29 yıllığına kiralanan Gölcük Tabiat Parkı için 19 Aralık 2017'de ihale yapıldı. İhale kapsamında, 19 odalı dağ köşkü ile 25 bungalov yapımı ve göl gazinosunun özel işletmeye verilmesi yer aldı. Projeye bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcileri karşı çıkınca yargıya başvuruldu. Mahkeme aşamasında, Bolu Belediyesi'nce Gölcük Tabiat Parkı'ndaki ormanlığa bungalovlar yerleştirildi. Tartışmalı projeyle ilgili geçen yılın Aralık ayında, mahkemece yürütmeyi durdurma kararı verildi. Geçen ay da mahkeme tarafından proje iptal edildi. Yapımında 7 milyon lira harcanan bungalovlar ise atıl kaldı. Kararın ardından inşaat çalışmalarına son verilirken, işçilerin kullandığı çay bardakları, çaydanlık, kıyafetler ve ayakkabılar ile malzemelerin ormanlıkta bırakıldığı görüldü.

        'SÖKÜLÜP KALDIRILACAK'

         İhale aşamasındayken, CHP Bolu milletvekilliği döneminde projeye karşı çıkan ve protesto eylemlerine katılan Belediye Başkanı Tanju Özcan, mahkemenin kararını olumlu karşıladıklarını söyledi. Yapımı tamamlanan bungalovları satışa çıkararak, ormanlıktan sökülmesini sağlayacaklarını belirten Özcan, "Burada belediye tarafından emrivaki şekilde yapılmış bungalovlar var. Buradaki yapıların oradan kaldırılması gerekiyor. Daha önce kiralanması için verilen belediye meclisi kararını ortadan kaldırdık. Önümüzdeki günlerde ihale ile onları satışa çıkaracağız. Bir kişi veya şirket onları söküp oradan kaldıracak. Ondan sonra da Milli Parklar ile görüşerek, oranın eski haline getirilmesi için çalışmaları yapacağız" diye konuştu.

        Gölcük'te, 7 milyon liraya yapılan bungalovlar sökülecek - 1

        Gölcük'ü eski doğal haline kavuşturmayı planladıklarını kaydeden Başkan Özcan, "Ormanın içinde bu yapılar yapılırken belli sayıda ağacın kesildiği ortada. Tahribatın büyüklüğünü görebilmek için o yapıların oradan kalkması gerekiyor. Eğer mahkeme bunu durdurmamış olsa ve süreç işlese onun yanına yapılması planlanan bir otel de var. Daha çok ağacın kesilmesi anlamına geliyor. Zaten Gölcük'te haddinden fazla seyrekleştirme yapılmış. Bunun sonucunda çok sayıda ağacın devrildiğine herkes şahit oluyor. Tahribatın asıl büyüklüğü o yapılar oradan kalktıktan sonra ortaya çıkacak. Milli Parklar ile istişare içinde belediye olarak da bizim üzerimize ne düşüyorsa yapacağız. Gölcük'ü eski doğallığına kavuşturmak istiyoruz" dedi.

  • Aydın 18 Nisan 2024 . 12:23

   Balık baştan kokuyor...Hep rant hep rantiyeci dolu.... Devletin tepesinden Belediye nin tepesinde dâhi....Bolu Belediye başkanının ve yardımcı sının 4.. 5... Sekreteri var... Belediye de Neredeyse bir sandalyede 3 kişi oturacak,tam bir Arpalık olmuş Durumda
  • Ali15 Nisan 2024 . 16:28

   Arsaların sattırmayın yeter kiralasın önemli değil biri işletecek nasılsa .arsaları bu dönem akp ve MHP meclis üyeleri sattırmasa diye düşünüyorum.tabiki dilek
  • Veli Bulbul15 Nisan 2024 . 13:11

   CHP'nin,Chp'lilerin halktan yana siyaset uretttikleri nerede görülmüş.Chp'de seçilmiş kaç tane işçi,köylü,esnaf var.?Hepsinin hayat standardı yüksek kişiler.Akp nasıl ''bir lokma,bir hirka''ile bizi kandırıp oylarımızı aldilarsa,bunlarda ''hak,hukuk,adalet '' deyip bizi kandırıyorlar .Seçildikleri yerde kendi işlerine bakıyorlar.!
  • pasakoylu15 Nisan 2024 . 11:43

   başkan zaten ilk icraat süleyman canı vekil yaptı yerine bütçe satın almada verildi sariyildizlar sariyildiz duzeltir süleyman can dağıtır ona kadar yokmu başka insan ise alma ya söz vermeler millet emekliler ceza diye başka partiye oy vermediler ama yanlış oldu inşallah tanju başkan yardımcılarını tamamen değiştirir ozaman birşeyler iyi olur yegenle rasim başkanla gidenle yürümez eskisi gibi olur herşey personel alımı yok deyip gizli işler olur o altıncı kat la
  • 6.Kat15 Nisan 2024 . 10:19

   Adam Bolu ve Chp'yle dalga geçiyor. Chp'ye düne kadar küfür eden bir dolu adam belediye ve il genel meclisine girdi. Bungolovlar ne ki. Izlemeye devam edin.
  • Bolulu15 Nisan 2024 . 09:48

   Sıfır elde var sıfır hiç bir şeyden bilgisi olmayan bir başkandır.
  • Emekli katip15 Nisan 2024 . 03:17

   Boludaki çevreciler Ak Partililer MHP liler Saadetliler Yeniden Refahçılar ve diğer partililer tepki vermeliler.Neden bu suskunluk.CHPli meclis üyeleri hayır demeliler.Çevre katliamına son verilmeli.
  • Bolulu 1414 Nisan 2024 . 22:41

   Daha yeni bakanlık alacak yok bilmem ne diyen kendi değilmiydi. Ee şimdi ne oldu amaç Boluspor'a para kazandırmamak kiraya alan firmada içine eder gölcügün takip edin görün
  • Bolulu14 Nisan 2024 . 22:00

   Tek amacı Türkiye’de gündeme gelip adını duyurmak çünkü hedef büyük. Trabzon Uzungöl gibi olur yakında.Veren alan kazanır olan doğaya kafa dinlemeye giden bizlere olur.
  • Meydanboş14 Nisan 2024 . 21:54

   Meclise baktım da tanjunun en rahat dönemi olacak
  • Meclis14 Nisan 2024 . 21:03

   Meclis üyelerinde şirketlerde görevli yönetim kurulu başkanları hali hazırda görevlendirilmiş. Başkana bu adamlarla iş tutma seni yiyecekler dedikçe hala devam ediyor başkanım gözünüz mü kör kulağınız mı sağır halka bu kadar mı kapattınız kendinizi sadece rant için mi koşturuyosunuz? Kendinize güvenilir akrabasız eşsiz dostsuz tanıdıksız temiz yemeyen yedirmeyen bir ekip kurmak için oy istediniz verdik siz devam mı edeceksiniz bunlarla. Bunca şey yazıldı burda insanları aptal yerine koymak artık bu kadarıda pes.
  • Kıbrıs'tan..14 Nisan 2024 . 17:32

   Başkan Tanju Özcan Bayram'ı Kıbrıs'ta kumar oynayarak geçirdi. Ufuk A. ve Kayhan D. ile birlikte Kıbrıstalardı.
  • Tancu14 Nisan 2024 . 16:00

   Rant varsa tanju var
  • Bolulu14 Nisan 2024 . 15:11

   Zamanında Gölcük’e sahip çıkmak adına Tanju Özcan la birlikte eylemler yapan, Gölcük e yürüyen şimdi Belediye Meclis sıralarında oturan CHP li meclis üyeleri şimdi Gölcük ün ranta açılması için el mi kaldıracaklar Tanju Özcan meclis çoğunluğunu da aldı Önümüzdeki dönem kimse ona dur deyemez Hayır diyecek Mansur Şen, Feridun Yılmaz, İlkay Bayrak lar da yok bu dönem Geçmiş Olsun Bolu
  • Muhtar14 Nisan 2024 . 12:47

   Hadi Tanjunun dün öyle bugün böyle iki yüzlülüğünü geçtim, peki çevreciler, tüm Türkiyede olduğu gibi ilimizdede çevreciler iki yüzlü Alaaddine gösterdikleri tepkiyi Tanjuya neden göstermiyorlar. partisine göre çevrecilik yapıyorlar

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Portal Çelik Kapı

  GÜNÜN SÖZÜ

  Çok söyleyen değil, çok iş yapan yöneticeye muhtaçsınız.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak