Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Volkan Konak az bile yazmış

Cumhur Bandakçıoğlu

Volkan Konak az bile yazmış
  11 Şubat 2011

     Kızılay Dispanseri'nin yönlendirmesiyle bir yakınımız yaklaşık 15 gün önce Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Bölümü'ne Safra Kesesi teşhisiyle sevk edildi. 2. gün itibarıyla operasyon için beklemeye başladı. Bu süreçte 7 ünite kan istendi. En zor bulunan AB R+ (-). Ayrıca 600 TL tutarında medikal alet edevat 3. gün servise teslim edildi. 7 ünite kan çok zor şartlar altında bulunup teslim edildi.  Hastamız tam 12 gün sonra yoğun bakım ünitesinin yoğunluğu sebebiyle ameliyata girdi. Ameliyathane kapısında ismimiz çağrılarak, tıbbi malzemeler tekrar istendi, yaklaşık 500 TL tutarında bir harcama yapıldı.
      Ameliyat süresince rezerv ettiğimiz 6 ünite kan kullanılmadı! 1 ünite ameliyat öncesi hastaya verildi. Hasta Ameliyattan çıktıktan 1 saat sonra yoğun bakım ünitesine gönderilmeden odasına çıkarıldı!
      Ameliyattan 24 saat geçtikten sonra hasta odasına medikal bir firmanın yetkilisi geldi. "Efendim ameliyatınız sırasında bazı medikal aletler kullanıldı biz verdik, 1.800 TL lik bir faturanız var."
      Asistan doktorlar, "evet kullanıldı ameliyatınız daha güzel oldu diyerek tasdik ettiler."
      "Eee kardeşim bize dediniz ki, ameliyat süresince ameliyathane kapısında bekleyeceksiniz, gerekli bir şey olursa sizden isteyeceğiz. Bekledik, istenenleri aldık. Hastanın 12 gündür hangi sebepten yattığı biliniyor. Böyle bir malzemenin kullanılma ihtimali varsa bunu söylemeniz lazım. Belki başka bir medikal firmadan alacağım."
      Kem küm!
      "Ben bunu bir şartla öderim. Bu ameliyatı gerçekleştiren kıdemli kişi kaşeli imzalı böyle bir sarf malzemesi kullanılmıştır diye yazı versin. Biz fatura keselim.  Ihhhhh ...Ama efendim bu kullanıldı. Nerden bileyim?.. Ben bu şekilde ödemem. İyi  ödemeyin o zaman.. Geçmiş olsun! Başka bir medikal firmaya durumu soruyorum. Kullanılmama ihtimali var, beklide kullanılmamıştır. Vicdana kalmış! Ameliyat öncesi sizden istenmeliydi! 1.800 TL deniyorsa 1.000 TL'ye kadar indirmeye çalışın!
       Cerrahpaşa daha önce asistanlık yapmış bir doktor arkadaşımız da ameliyat öncesi bildirilmeli diyor. Siz ne derseniz bilmem ama Volkan Konak az bile yazmış;

  Ah gurbet zalim gurbet
  Ağlatırsın adamı
  Gözümde yaş kalmadı
  Bıraksana yakamı
  Vay seni Cerrahpaşa
  İçmem suyundan içmem
  Bir dahaki seneye
  Yolcuda gelip geçmem....

      Cerrahpaşa'nın diğer olumsuzluklarını saymaya gerek yok. Allah yokluğunu da göstermesin, kimseyi de oraya muhtaç da etmesin.
      Yüce Allah İzzet Babamız'ın mekânını cennet eylesin.  Eğer tıp dünyasında gerçek bir paşa varsa o da İzzet Paşa'dır. İzzet Baysal Vakfı'na sahip çıkalım. Bu büyük nimeti kuranlardan yaşatanlardan Allah razı olsun.

        EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı

       Köşemizin sürekli okurları hatırlayacaktır, EMITT fuarında BOLU standıyla ilgili birkaç sene önce ciddi eleştiriler yapmış ve bu haklı eleştirilerimizle bir nebze de olsa, Bolu Standımızın daha iyi bir şekle girmesinde pay sahibi olmuştuk.    
      Yaklaşık 10 yıldır bu köşede okurlarıyla buluşan bir yazar olmamıza rağmen bugüne kadar hiçbir yetkili ve etkiliden bu fuarla ilgili bir bilgilendirme ve davet alamadık. 10 Şubat 2011'de kapıları açılan fuara komşumuz Yunanistan'dan katılan TASOS Adası turizmcileri de olmasa bizi hatırlayan olmayacak.
     Neyse efendim. EMITT Fuarı'nda Bolumuz'a, bu fuarda Bolumuz'u temsil eden hemşerilerimize başarılar ve bol kazançlar diliyorum. Fuar ve Bolu standı ile ilgili düşüncelerimizi fuar sonrasında paylaşmak üzere.
                          

                                                                   Cumhur Bandakçıoğlu

  • S.A12 Şubat 2011 . 02:15

   Cerrah Paşaya altın semer vurmuşlar. Cerrah Paşa, cerrah paşaymış.

   Yorumsuz..

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Çalışmak, neşeli olmak, çeneyi sıkı tutmak, işte sana başarı.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak