Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Zengin şehirdensin, Uşak da dükkân yok sana!

Cumhur Bandakçıoğlu

Zengin şehirdensin, Uşak da dükkân yok sana!
  25 Mayıs 2011

       Bir yakınımız Uşak Merkez'de ana cadde üzerinde 100 M2 bir dükkân arıyor. Haliyle bizde ilk olarak Uşaklı patronlarımızdan Mehmet Sesli'ye haber veriyoruz. Tabi kimin istediğini baştan söylemeden! Hemen telefon geliyor hayırdır kime arıyorsun?
      Kem küm.. patron evlendik biliyorsun ek gelir lazım.. Para yetişmiyor! Hadi oradan Türkiye'nin en zengin şehrindensin bütün gazeteler Bolu'yu yazıyor. Yok sana dükkan Uşak'tan. Hatta sana 2 yıl zam bile yok! 
  Buyurun buradan yakın!

       Desenize Türkiye'nin en zengin vilayetindenmişiz, üstüne üstlük birde nankörlük yapıp duruyormuşuz.
  Bizim gözlerimiz kör olmuş.

       Türkiye İstatistik Kurumu, yine yapmış Bolu'ya yapacağını. Özel bir danışmanlık merkezi tarafından yapılan araştırmaya göre; 88 bin 778 liralık yıllık gelirle Türkiye'nin en zengin şehri Bolu. Kişi başı yıllık gelirde birinci sırada yer almış. Bolu'yu 63 bin 374 lirayla İzmit, 33 bin 933 lirayla Yalova, 22 bin 955 lirayla Kırıkkale ve 22 bin 798 lirayla Mardin izliyormuş.
       Hangi şehre Alışveriş Merkezi (AVM) açmanın kârlı olacağını öğrenmek için Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı'nın resmi verilerine dayanarak en zengin şehirleri araştırdıklarını belirten özel şirket Türkiye'nin İsviçre gibi zengin birçok şehre sahip olduğunu ileri sürmüş.
       Yine bu özel şirketin hesaplamasına göre 31 Aralık 2011 tarihi itibarıyla Türkiye'nin en zengin şehirleri listesi değişmeyecek ve bu yılın sonunda Bolu'da kişi başı gelir 97 bin 372 liraya, yükselecekmiş.
       Muhtemelen, kişi başına düşen tavuk, kereste (Çam ağcı), yine yaz aylarında kişi başına düşen üvez, Araç başına düşen çukur, mahalle başına düşen kırık kaldırım ve bordürler esas alınarak yapıldığını zannettiğim istatistikler sonucu ortaya çıkan tablo karşısında gururlanmamak elde değildir.
        Bu zenginliği bizlere sağlayan herkese minnetlerimi sunuyorum.

          Teşekkür

  Yazılarımı sürekli olarak takip etme yorum gönderme nezaketini gösteren Sn. M. Çelik ve Serkan Çelik'e  en içten sevgilerimi gönderiyorum.
                                                      

                                                                            Cumhur Bandakçıoğlu

  • ELİT ÇORAP27 Mayıs 2011 . 09:42

   Aslına bakarsanız istatistiklerin böyle çıkması normal,Kanatlı hayvan üretiminde ilk sırada bizim ilimiz gelmekte,yüzlerce kümes,besihane ve birsürü üretim çiftliğinin olduğu ilimizde değerlendirmeler banka hesapları ve dönen rakamsal boyutla hesaplandığı için böyle çıkması tabiki normal,üstüne üstlük nüfus sayımız az olduğu içinde bu ihale malesef Bolu'ya kalmakta,Arkadaşlarımızında dediği gibi Sanayi yok denecek kadar az,turizm keza aynı,fakat bakarsanız Şubesi olmayan banka malesef yok,neden Bolumuzun en merkezi yerlerine konuşlanıyo sanıyosunuz bankaları? Rakamlar ve istatistikler malesef doğru fakat bunu bireysel olarak değerlendirirsek bu reel bi durum değil , İsterseniz onlarca avm yapın durum sanılan gibi değil sevgili arkadaşlar
  • ali 27 Mayıs 2011 . 09:31

   bu işte bir ŞİKE var
   25 yıllık boluda esnafım insanlar 2 tl çorap parasını deftere yazdırıyor 3200 kişinin hesabı var ödemiyor 3 iş yerimiz var binecek bir arabam bile yok bu nasıl zenginlik ya
  • tolga26 Mayıs 2011 . 09:12

   BOLUNUN GAYRİ RESMİ ZENGİNLERİNİ Mİ BAZ ALDI BU ÖZEL DANIŞMANLIK MERKEZİ ACABA   !
  • Bolu'lu26 Mayıs 2011 . 09:04

   Bu istatistik kurumu kesinlikle art niyetli. Sanayi yok,Turizm yok,Ticaret vasat, Nüfus az nasıl oluyorda en zengin il çıkıyor Bolu?Ben şahsen Yıllık 24.000 TL ye razıyım,üstü İstatistik kurumunun olsun.
  • Seçkin Kılıç26 Mayıs 2011 . 08:39

   senelerdir boşu boşuna şehrimden uzaklarda çalışmışım, bilsem hiç gider miydim gurbet ellere :)
  • şaşkın bakkal.25 Mayıs 2011 . 19:03

   memleketimle gurur duydum.kıskanmayın nolur,çalışın sizin de olur.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak