Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

BOLU bırakılır mı?

Cumhur Bandakçıoğlu

BOLU bırakılır mı?
  18 Nisan 2012

       Geçen hafta sonu yine Antalya'daydım. Ben Antalya'yı çok severim. Daha önce 3 yıl Antalya'da yaşadım. Neden severim derseniz, büyük şehrin sunduğu maddi ve manevi imkânlarla, küçük şehrin geleneklerini ve kendine has tatlarını Antalya'da yaşayabilirsiniz. Bolu dışında nerde yaşarım listesinin 1. sırasında Antalya vardır.
        Ve Bolu! Doğduğum, büyüdüğüm yer, en iyi arkadaşlarımı, dostluklarımı kazandığım yer. Atalarımın toprağı, onların ebedi istirahatta oldukları yer. Ankara İstanbul gibi 2 dev merkezin arasında doğa harikası bir cennet. Bolu'dan vazgeçebilir miyim? Birçoğumuzun fantezisidir Bolu'dan ayrılmak! Sebebi de Bolu hiçbir zaman hayallerimizin şehri olamamıştır. Köyden kente göç,  şehrin alt yapısı hazır olmadan gelişen bir Üniversite, yetersiz siyasi destek, vizyon sıkıntılı yöneticiler ve de genişleyen ailelerle gelir düzeylerinin ters orantısının harmanı Bolu gibi elle gösterilebilecek bir şehri maalesef kaçmak için can atılan bir şehir haline sokmuştur.
        Duydum ki, Bolu'nun büyük bir markası, değeri Yurdaer Amcamız (Kalaycı) Bolu'yu bırakmış. Bodrum'a yerleşmiş!
       Üzüldüm! Ülkeye mal olmuş bir isim bir işletme, bir çınar. Demek ki o da artık Bolu'dan umudu kesmiş. Bolu'nun sorunlarına kafa yormaktan bıkmış.    
       Sevindim, yeni bir yerde yeni bir hayata başlamak 0 kilometrede araç almak gibidir. Umarım bu değişiklik Yurdaer Amca'yı madden ve manen mutlu eder.
       Yine sevindim! Oğlu İnan gelmiş, Uzun süredir ABD deydi. Dedim ya, BOLU bırakılır mı?
       Sevindim çünkü Bolu ya mal olmuş bir işletme, bir aile, yine kendi içinde yoluna devam edecek. İnan'ın ABD'de edindiği tecrübeler ve zaten genlerinde var olan işletmecilik ve turizm aşkı, şehre ve işletmesine pozitif katkılar sağlayacaktır. Hoş geldin sefa geldin.
       Bu topraklarda doğan ya da sonradan yerleşip, Bolu'nun çam havasını teneffüs eden, Kökez Suyu'nu içen, köy ekmeğini yiyen hiç kimse bu toprakları kolay kolay bırakamaz. Ne kadar kızsak da, ne kadar eleştirsek de, ne kadar beddua etsek de BOLU bırakılmıyor. Bedenen Bolu'yu terk etsek de, Ruhumuz Bolu'yu bırakmıyor. Ne Antalya, ne Stockholm, ne Bodrum, ne New York, Ne İstanbul, Ne Cape Town. Bedenimiz orada burada dolanır ama kalbimiz hep Bolu'da.

                                                                     Cumhur Bandakçıoğlu

  • dırt18 Nisan 2012 . 21:19

   niye taşınıyomuş
  • nejdet uçak18 Nisan 2012 . 14:14

   İNAN BEY BABANIZIN GİTTİGİNE ÜZÜLDÜĞÜM KADAR İŞİN BAŞINA SİZİN GİBİ GENC HIRSLI BİLGİLİ DOĞA TURİZİMİ .SEVEN  BİRİ GEÇTİĞİ İÇİN SEVİNDİM.BAŞARILAR DİLERİM.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Türk Milletinin istidadı ve kesin kararı medeniyet yolunda, durmadan, yılmadan ilerlemektir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak