Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Yılın ilk geyiği; Boluspor Koleji!

Cumhur Bandakçıoğlu

  4 Şubat 2010

   

     Her ne kadar CHP orijinli bir fikir olsa bile, Boluspor Koleji muhabbetti, laf olsun torba dolsun, gündemde yer tutsun,  safsatasından başka bir şey değildir.
  Boluspor hakkında genelde yazı yazmama rağmen, Bolununsesi´nde çıkan 2. köşe yazısı ve bu yazılara yapılan yorumlardan sonra birkaç kelam laf etmek farz oldu.

     Konu, malumunuz Telekom'un D-100 Karayolu üzerindeki arazi ve üzerindeki hizmet binalarının satış ihalesine çıkması ve bu ihaleye BOLUSPOR kulübünün de katılması ve ihaleyi kaybetmesi sonrasında Boluspor kaynaklı yorumlardır.

     Bolusporumuz´un bu ihaleye, sanayi çarşımızın meşhur lezzet durağı Çetinkaya Lokantası´nda hazırlandığı izlemini, Detay Gazetesi´nde çıkan ve Belediye Başkanımızla ilgili bir köşe yazısından anlıyoruz. Dolayısıyla Boluspor adına ihalenin amacının üzüm toplamaktan çok, bağcıyı dövmek yönünde olduğu kanısına varıyoruz. Zaten Bolusporlu diğer yöneticilerin bireysel olarak ihaleye katılması da bu tezimizi kuvvetlendiriyor.

     Neyse efendim biz gelelim geyiğin özüne, Yani Boluspor Koleji´ne! Bu fikrin üstlenicileri memleketimizde bulunan Gürtan Koleji ve Melih Koleji´ne bir gidiversinler. Bu işler nasıl dönüyor, o okullar ne zorluklarla ayakta durabiliyor?  Bolu'nun nüfusu nedir?  Bu nüfusun kaçta kaçı çocuğunu özel okula verebilir? Bolu´da özel okul açığı var mı?  Boluspor Koleji, Boluspor´a ne kadar maddi kaynak dönüşümü sağlayabilir? O araziye yapılacak yatırım kaç yılda Boluspor'a döner? Böyle bir kolejin ülkemizde emsali var mıdır? Yoksa Galatasaray Lisesi rüyası kaynaklı bir proje midir? Bunları bir açıklasalar fena olmaz diyorum.

    Aksi takdirde Bolu halkı üzerinde HABABAM SINIFI benzeri 'Çocuklar size kötü bir haberim var, mal sahibi okulumuzu satıyor' trajedisi. Yani biz oraya okul yapacaktık. Boluspor´a büyük gelir sağlayacaktık ama bunu engellediler, ticarete dönüştürdüler laflarına kimse pirim vermez.

    Artık Farz Oldu!
    Eğer bu konuda gerçekten samimilerse, Boluspor Kulübü en kısa zamanda uygun bir arazi bularak kolej projesini hayata geçirmek zorundadır. Aksi takdirde başta kendileri olmak üzere Boluspor ismine zarar vereceklerdir. Benden onlara bir tavsiye; Eğer amaç gerçekten gelir elde etmekse bırakın Boluspor Koleji´ni, daha  az maliyetle daha çok kar elde edebileceğiniz BOLUSPOR DERSANESİ´ni hayata geçirin.. Üniversiteye hazırlık.. Anadolu Liselerine hazırlık. Vs.!       

    Boluspor Yönetim Kurulu´na alınacak iyi bir eğitimci bu işi yapar. Bolu halkı da çocuklarını yollayarak destek verir.
  Muhtemelen Belediye Başkanımız da yer konusunda Belediye´nin atıl binalarını kullandırarak yardımcı olur. Mesela yeni kapalı otoparkımız konum olarak dershanecilik için son derece ideal bir yer.

  • Cumhur Bandakçıoğlu6 Şubat 2010 . 13:42

   Erdalcım, Eğer Kolej konusunda samimiyseniz. Bu projeyi gerçekleştirmeniz gerekir.
   Ben size Dershane diyerek daha ciddi bir geliri daha az bir giderle sunuyorum. Onun dışında o bunu demiş, şu şunu demiş beni bağlamaz.. KOLEJ  vaadi benim mizah gündemime Belediye seçimlerinde girmişti. Bende seni seviyorum..
  • erdal gören5 Şubat 2010 . 23:42

   canım kardeşim be .şu işin aslını bir tlf da kardeşinden öğrenir ve mütala ederdik.sonrada yorumlardın .ama seni seviyorum .kendine iyi bak.
  • Bulut Deniz4 Şubat 2010 . 23:27

   Boluspor Dershanesi fikrini sizden başkası bulamazdı. Yeni katlı otoparkımızın hiçbir işe yaramayacağını da kimse bundan daha isabetli bir örnekle anlatamazdı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Medeniyetin emir ve talep ettiğini yapmak insan olmak için yeterlidir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak