Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Frankfurt ve Köln notları

Cumhur Bandakçıoğlu

  20 Ocak 2010

   

   

  Geçen hafta, bir kez daha dünyanın en prestijli ev tekstili fuarı olan Almanya Frankfurt'daydık. Tam 11 yıldır Ocak ayının 2. haftasını bu şehirde geçirmekteyim dolayısıyla Frankfurt'un da hayatımda çok özel bir yeri bulunmakta.

  Frankfurt, Avrupa'nın en büyük ve işlek havalimanı sahip olmak, Avrupa Birliği finans merkezi olmak gibi, çok farklı özelliklere sahiptir. Benim içinse mevcut iş yaşantımın bir haftasında, 1 yılının şekillendiği bir şehir ve Avrupa'nın en tanınmış Bolulu gazetecisinin yaşadığı yerdir. Evet, bahsettiğim kişi hepinizin bildiği gibi Seyfi Alp dir.

  20 yıldır Almanya'da gazetecilik yapmaktadır. Yüreği Bolu sevgisiyle atmaktadır. Her yıl olduğu gibi bu yıl beni ve tüm ekibimizi yalnız bırakmamıştır. Yeni ailesi, SABAH Gazetesi'nin Avrupa sütunlarında bizleri nerdeyse her gün misafir etmiş, bizleri bir kez daha şımartmıştır. Teşekkürler Seyfi Alp. Seninde vermiş olduğun maddi ve manevi destekle zor bir senenin ardından başarılı bir fuar geçirdik. Hatta bu yıl ziyaretçi sayılarında rekor kırdık. Frankfurt'tan umutla döndük. Frankfurt'taki uğurumuz, Uğur Tekinalp ise kutsal topraklara dönüş yaptığı için bu yıl Bolu'dan bize destek verdi. Bir teşekkürde, Köln'de yaşayan Bolulu ağabeyimiz Rüştü Oskay'a. Hemen hemen her gün beni telefonla arayarak manevi desteğiyle yanımızda oldu. Olumsuz hava şartları yüzünden Rüştü Ağabeyle yan yana gelemedik. Ama Rüştü Ağabey'e bir haberim var. Bir Bolu markası çok yakında Köln'e geliyor. Bolu havası ve kokusu Köln'ü çok yakında sallayacak.

   

  BOLÇİ Uluslararası arenada!

   

  Bolu'nun bağrından çıkan ve ünü tüm ülkeye yayılan Bolçimiz, 30 Ocak - 3 Şubat tarihleri arasında, sektöründe dünyanın en büyük ve prestijli fuarı olan ISM Köln Uluslararası Şekerleme ve Bisküvi Fuarı'nda dünya starlarıyla beraber görücüye çıkıyor. İnanıyorum ve diliyorum ki bu başlangıç BOLÇİ'ye yeni ufuklar açacak ve uluslararası bir marka olma yolunda ilk adımlarını arttıracaktır.

  Almanya'daki tüm Bolulular'ı, özellikle de Köln'deki hemşerilerimizi BOLÇİ'ye desteğe çağırıyorum.

  Başta arkadaşlarım Hasan Aksoy ve Erhan Kaya olmak üzere tüm Deniz ve Bolçi Grubu'na başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun. Durmak yok!

   

  Almanya olurda Hitler olmaz mı?

   

  Almanya'da Weimar Cumhuriyeti Adolf Hitler tarafından yıkılmış!

  Hitler'in kurduğu cumhuriyetin adı Demokrat Cumhuriyet!

  Hitler'in Kurduğu bu cumhuriyetin silahlıgücü Polisler miş!

  Hitler'in diktatör olmak istediğini anlamayıp ona yetki kanunu verenler merkez sağ partilermiş!

  Hitler'i diktatör yapacak yasalar, uygulamalara karşı çıkan 88 sosyal demokrat milletvekiliymiş!

  Hitler'in arkasındaki meclis gücü 441 milletvekiliymiş!

  Hitler'e karşı çıkan basın ve muhalefetin hepsi cezaevine tıkılmış!

  Hitler'in Reichastag yangını gibi provokasyonlarla kandırıp ele geçirdiği son kurum Alman Ordusu'ymuş!

  Hitler'in hedefindeki ilk gazete FREIHEIT'miş... Yani Hürriyet!

  Kaynak: Hessen Toplum Gazetesi

   

  Birazda gülelim..

  Bir Arap şeyhinin oğlu Frankfurt'a  eğitime gelir.. Günlerden bir gün ailesine bir mektup yazar.. Ya Habibi Frankfurt süper bir yer, insanlar da çok sempatik ve burayı çok seviyorum ama profesörlerim okula tramvayla gelirken ben Porsche mle gelmekten biraz utanıyorum.. Birkaç günün sonunda çocuk bir mektup alır, 2 Milyon dolarlık bir çek ve şu cümleler vardır mektupta.. Ya Mahdum, utanmana ve ezik kalmana gerek yok git sende kendine bir tramvay al!

   

  • Metin Sakarya26 Ocak 2010 . 11:23

   Evet Cumhurcum, Ankaradan gelmiştim 80 yılında 3 sene meslek lisesinde okuyup tekrar ankaraya döndüm.suat ve senin bolu lisesine başladınığınızı  nevzat bakkalın önündeki o cocuksu muhabbetlerimizi dün gibi hatırlıyorum 30 yıl gecmiş inanılacak gibi değil.Ankaraya gelirsen seni görmeyi ve misafirim olmanı cok isterim.Başarılarının devamını dilerim..
  • Cumhur Bandakçıoğlu25 Ocak 2010 . 17:10

   Metin abi hatırladım... Adapazarı ndan Ahmet abi ( Hoca) geliyordunuz.. Yazları ve diğer tatillerde.. Çok sevindim.. Bolçi ziyaretiniz bekliyor. Selam ve saygılarımla..Tekrar  görüşme dileğiyle..
  • Metin Sakarya25 Ocak 2010 . 10:55

   Sevgili ve cok eski arkadaşım cumhur,yazılarını bolu dışındanda olsa takip ediyorum.Tesadüfen bahsettiğin tarihte kızımla Köln de olucam ve fuarada katılıcam tşk.(Cumhurcum, beni hatırlaman icin cok eskilere bahceli evlerdeki nevzat bakkalın önüne kadar inmen gerekiyor başarılarının devamını dilerim.)

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz... Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak