Halkın vicdanının SESİ olmak SUÇ değildir

Seni hiç sevmedim 2009!

Cumhur Bandakçıoğlu

  30 Aralık 2009

    1969'da 2 yaşındaydım, doğal olarak hatırlamıyorum ama muhtemelen onda da olumsuz bir şeyler olmuştur. Çünkü sonu 9'la biten yıllarda hep sıkıntı vardı. 1979 zor yıldı. Sağ Sol çatışmaları sokalar kan gölüne çevirmişti. Ülke ikiye bölünmüş ülkesini farklı bir anlayışla seven gençlik birbirini kırıyor, kırdırıyordu ve biz bu kırılmayı ensemizde hissediyorduk. 1989 hayata atılmak, özgün bir kimlik oluşturmak, başarılar ve başarısızlıklar benim için gitti geldiler yılıydı. 1999 bünyesinde olduğum ve güvendiğim dev işletmeler bitmiş, hiç alışık olmadığım bir yerden tekrar başlayış. 2009 ise son 10 yıllık iş yaşamımda beni en çok geren yıl olarak tarihe geçti.

     2009 birçok yönüyle tarihe olumsuzluklarıyla damgasını vurdu. Dünya da yaşanan küresel ekonomik kriz büyük trajedilere imza attı. Ülkemiz bu krizden ciddi anlamda etkilendi. Birçok fabrika kapandı. Onbinlerce esnaf kepenk kapamak zorunda kaldı. İşadamları hayatlarına kıydılar. Aileler dağıldı, ülkedeki boşanan çiftler sayısı rekorlar kırdı. Ülke maddi ve manevi sorunlar içinde boğulurken insanlar bölündü. 1000 yıllık kardeşliğin üstüne benzin döküldü. Bu gerçeklere daha çok eklenecek başlık var ama, yılın bu son gününde daha fazla canınızı sıkmayıyım.
  Bolu'ya sıra gelince! Bolu 2009'da da ciddi bir atılım yapamadı. Kim ne derse desin bana göre kabuğunu yine kıramadı. Ne diyelim hayırlısı! Abant yılın son ayında da gündemdeydi.
  Yapmayın beyler o güzelliğin içine 1000 yataklı bir ucube kondurmayın. Beceremezler, doğanın ortasına Kartepe'ye kondurdukları gibi bir beton bloğu yığarlar. Avusturya'ya İsviçre'ye gidin benzer yerleri inceleyin. Her sene on binlerce turisti hangi tesislerle çektiklerini bir zahmet görün. İnanın Abant'ın içine edilir. Niçin mi edilir? Şifresini aşağıda bulabilirsiniz. Gelecek nesillerin sizi hayırla anımsamasını istiyorsanız. Abant a kıymayın!

    Ve 2010...
     Görgüsüzlükler, aymazlıklar, kıskançlıklar, çapsızlıklar, hayatın her noktasındaki yalanlar, kandırmacalar, bencillikler son bulmalı ve bu ülke A'dan Z'ye bir mastürbasyon Cumhuriyeti olmaktan kurtulmalı.
  2010'da daha aklı başında, daha güzel, daha iyi, daha birbirini seven, daha birbirine saygı duyan, daha birbirine kenetlenmiş, daha güçlü, daha geleceğini düşünen bir Türkiye dileğiyle.
  Hırsızların, arsızların, yüzsüzlerin, sahtekârların, benliğini kaybetmişlerin dibe vurduğu, kayırmacılığın yerini bilgi ve liyakatin aldığı bir Türkiye dileğiyle.
  Aksini düşünmek bile istemiyorum.
  Hepinizin Yeni Yılı Kutlu Olsun..

  Sende Bolu yerel basınının kraliçesisin Nil Erdem! Mutlu bir yıl dileğiyle.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Yapacağın işlerde nefsine meşveret et ve o ne derse aksini yap

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak