Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Gençlik Spor İl Müdürlüğü

Cumhur Bandakçıoğlu

  25 Aralık 2009

     Bilinir adıyla Beden Terbiyesi! Bolu'nun daha Bolu gibi olduğu, simaların daha tanıdık olduğu dönemlerde, yani bizlerin ortaokul ve lise çağlarında birçoğumuzun ikinci adresidir.

    İl genelindeki tüm tesisleriyle Bolu gençliğini bağrına basmış, her türlü olanağını çocukların, gençlerin kullanımına sınırsız olarak vermiş, görevini eksiksiz olarak yerine getirmiştir.

     Tıpkı küçük şehrin büyük öyküsü Boluspor gibi, Bolu Beden Terbiyesi de Türkiye'nin sayılı, herkesin gıpta ile baktığı il müdürlüklerinden olmuştur. Tabiî ki bu başarının arkasında Bolu'nun içinden, kendi bağrından çıkmış Bölge Müdürü Sn. Saip Garipoğlu ve ekibi vardı. O efsane bölge müdürlüğü, Boluspor'un Türkiye çapındaki isminin yanına, Bisiklet, Judo, Masatenisi, Cimnastik ve Okçuluk dallarını ekliyor ve Bolu Bölgesi'ni bir spor vahası haline dönüştürüyordu. Özellikle cimnastik dalında yakalanan başarılar Türkiye sınırlarını aşıyor, Avrupa ve Dünya çapına yayılıyordu. 90 yılların sonu itibarıyla Bolu bölgesinin spor dünyasındaki başarılı ismi yavaş yavaş Türkiye gündeminden çıkıyordu. Bu düşüşün arkasında teşkilatın efsane müdürü Sn. Saip Garipoğlu'nun emekli olması ve Türkiye'de liyakat usulü atamaların yerini, siyasi atamalara dönüşmesini başlıca sebepleri olarak sıralayabiliriz. Belki bizim Bolu dışına çıkmamızdan, belki o eski sıcaklığı yakalayamamamızdan, belkide tanıdık yüzlerin teşkilattan ayrılmasından sonra ikinci adresimiz olarak nitelendirdiğimiz Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile bütün muhabbetimiz sonlanmıştı.

    Yaklaşık 1 - 1,5 ay önce yerel basından okuduğum ve bugün Stockholm'de bir dostumun vermiş olduğu haberle Bolu'nun bağrından çıkmış, o efsane bölgede yetişmiş ve branşında dünya literatürüne girmiş bir kardeşimizin, Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne atanması beni çok memnun etti.

  Yakışır kardeşim Suat Çelen! Dünya cimnastik literatürüne, yapmış olduğu çift burgulu hareketiyle yeni bir kategori kazandıran ve kariyerinde birçok uluslararası başarıyı sırtlayan Suat Çelen'e ve Bolu'ya hayırlı olsun. Bolu Bölgesi ismini tekrar zirveye taşıman dileğiyle!

  Ve bir teşekkür de, genel olarak icraatlarına pek sıcak bakmadığım AKP'nin bu atamada emeği geçen isimlerine.

   

    Bir kez daha Uzun Geceler!

    Evet, 23 Aralık 2009 itibarıyla yine Stockholm'de kadim dostlarım Mustafa Yaman ve Seçil Yaman'la birlikteyiz. İsveç'te bu yıl ciddi bir kar ve soğuk bizi karşıladı. İsveç, her gelişimizde olduğu gibi yine Noel dönemi olmasıyla ışıl ışıl! Bugün 25 Aralık!

  Bilindiği üzere Hıristiyan âleminin bir yıl boyunca beklediği tarih olan 24 Aralık gece yarısı itibarıyla Hıristiyanlar Hz İsa'nın doğumunu kutlarlar. Bu dini bayramlarında İsveçliler, bir zamanlar bizlerin Kurban ve Ramazan bayramlarını kutladığı gibi, aile büyüklerinin yanına giderek büyük aile buluşmalarını gerçekleştirmektedirler. Gerçekten imrendirici bu manzarayı 24-25 Aralık tarihlerinde görebilirseniz. Hiçbir gazetede bayram turları vari ilanlar çıkmaz! Her aile sıcak ev ortamında, hep birlikte olmanın keyfini çıkartır. Uzun gecelerden yazılarımız, buradaki dostlarımızdan haberlerimiz gelecek hafta da devam edecek. Dün sabah beraber kahve içtiğimiz, Akpınar hayratında su içmiş, İsveç'teki Bolulular'ın babalarından olan Stockholm ve havalisinin duayen ülkücülerinden Cemil Kocagözoğlu ağabeyimizin selamlarını tüm hemşerilerimize şimdiden iletiyorum..

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatan da, köleliğe, yoksulluğa düşüren de eğitimdir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Yerlikaya Turizm