Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Uşak'ta Bolu Kolonisi

Cumhur Bandakçıoğlu

  17 Kasım 2009

     Bu köşenin devamlı okurları ve arkadaşlarımız benim UŞAK'la olan bağlantımı bilirler. Yaklaşık 11 yıldır çalışma hayatıma Uşak orijinli bir firmanı İstanbul ofisinde devam ediyorum. Dolayısıyla Uşak benim 3. memleketim konumunda. Ayda en az bir kere Uşak seyahatim oluyor. Herhalde Yüce Allah'ın şanslı kullarından birsi olduğumuzdan gerek, gittiğimiz yaşadığımız her yerde Bolu'dan tanıdığım bildiğim bir insan karşıma çıkıyor ve gurbettin zorluklarını kolaya çeviriyor.

  Uşak'ta da her ikisi de Bolu Lisesi'nden sınıf arkadaşım hatta sıra arkadaşım olan Burhan ve Çiğdem Çınar çifti bulunuyor. 1990 sonrası Uşak'a yerleşen Burhan Çınar'ı Bolu'da birçok kişi tanır. OPEL UŞAK bayiinin uzun yıllardır genel müdürlüğünü yapmış ve hali hazırda da yapmaktadır. Sempatik kişiliği ve sağlam sosyal yönleriyle Uşak'ta çok ciddi bir çevre edinen Burhan, son 2 yıldır UŞAK'ın en büyük firmalarından USAŞ GRUBU'nun Otomotiv, Turizm ve Petrol şirketlerinde üst düzey yöneticisi olarak görev yapıyor.

    11 yıllık süre içersinde yolu Bolu'dan geçen bir çok bürokrat da Uşak'ta görev yaptı. Eski defterdarımız Sn Refik Çimen, eski PTT Müdürümüz Sn. Raif Kandaş gibi büyüklerimizde Uşak'taki görevlerinden sonra emekli oldular. Son olarak Eski Cumhuriyet Baş Savcımız Sn. Ünal Karabeyoğlu da Uşak'ta görev yapmakta. Dün aldığım bir habere göre de, Uşak Halk Bankası Şube Müdürlüğü'ne Bolulu hemşerimiz Sn. Burhan Aktaş atanmış. Kendisiyle henüz tanışmadık ama, ilk Uşak seyahatimizde kendisiyle tanışma fırsatını yakalayacağım. Uşaklılar'ın bu işlerde senin parmağın mı var takılmalarına, canınızı sıkmayın BOLU'dan kötü adam çıkmazda, geçmezde diyorum. Bilmem haksız mıyım?

   

    ÜNYE'den  selam var!

    Boluspor'un şanlı tarihinde top koşturmuş, Boluspor'a hizmet etmiş unutulmaz futbolcularından Büyük Şenol (Şenol Kaba) geçen hafta köşemize mesaj bırakmış. Büyük Şenol 1984-1985 sezonu sonrasında Boluspor'a Hacettepe'den Salih ve Sadık ile birlikte olaylı bir şekilde transfer olmuştur. (Aynı oyuncuları, Ankaragücü'nün de transfer etmek istemesi ve alicengiz oyunlarına başvurmasına karşılık mahkeme kararıyla Boluspor'a transferleri gerçekleşmiştir) Şenol abi 1985-1986 sezonunda Tarsus İdman Yurdu Erkut Spor deplasmanında attığı galibiyet golü ve 1986- 1987 sezonunda Ali Sami Yen'de Galatasaray'a attığı beraberlik golüyle, Boluspor camiasının hafızalarında yer etmiştir.  Bugün, Türkiye 3. Ligi 4. grupta mücadele eden Ünyespor'un Teknik Direktörlüğünü yapan Şenol Abimize buradan kucak dolusu sevgiler gönderiyor başarılar diliyoruz. Kalplerimiz seninle..

   

    THK Bolu çalışıyor.

    İşte budur! Bu köşede THK ismini birkaç kez zikrettiğim bilinmektedir. THK amblemini Bolu'da sadece fitre zarflarında görmek istemeyen kitlelerden olduğumu daha öncede yazmıştım. Benim bu konudaki yazılarıma katılanlar ve katılmayanlar oldu. Sevinenler ve üzülenler oldu.

    Bugün okuduğum "Bolu İzzet Baysal Anadolu Lisesi´nde oluşturulan Havacılık Kulübü üyesi 31 öğrenci, Türk Hava Kurumu (THK) Bolu Şubesi´nin de destekleriyle model uçak kursunu tamamlayıp sertifikalarına aldılar'' başlıklı haber beni çok mutlu etti. THK'yı fitre zarflarının dışına çıkartma başarısını gösteren THK Bolu Şube Başkanı Sn. Koray Varlık'ı ve yönetim kurulunu kutluyorum.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Benim naçiz vücudum nasıl olsa bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ebediyen yaşayacaktır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Yerlikaya Turizm