Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

5 Yıldızlı Otel ve Bolu

Cumhur Bandakçıoğlu

  30 Temmuz 2009

     Kulağa çok hoş geliyor! Ama biliyoruzki içi boş bir hikâye.

  Malum konu bildiğiniz üzere, Bolu'nun aklıselim il genel meclisi üyeleri tarafından Kızılay Parkı'na yapılması düşünen 5 Yıldızlı Otel ve Ticaret Merkezi.

  Daha öncede yazdık, yapmayın etmeyin dedik. Aslında yapabileceklerinden değil de laf olsun torba dolsun bir muhabbet gidiyor. 

    İl Genel Meclisi 23 üyeden oluşuyor, birde genel sekreteri var.  6 üye ve 1 genel sekreter Bolu'dan.

  Öncelikle bilmek istediğim bir şey var, İl Genel Meclisi'nde Bolu'yu temsil eden 7 kişiden kaç tanesi ömürleri boyunca gerçek anlamda 5 yıldızlı bir otelde, en az 5 gün konaklamıştır. (5 yıldızlı diye adlandırılan Tatil Köyleri hariç) Oldukça gezen ve tozan ve de harcamaları şirket tarafından karşılanan biri olarak ben en fazla 2-3 gün kaldım.

    Bunları niye yazıyorum? Bunları gereksiz hayallerinizden kurtulun diye yazıyorum.

  Kapıda 5 tane yıldızın çakılı olması öyle kolay bir mesele değildir. Bolu'daki şehir otellerinin işletmecileriyle bir konuşun. Hatta Termal Otel ve Koru Otel işletmecileriyle bir istişare yapın. Bolu'da yapılan gece konaklamalarını, Bolu'ya gelen müşteri grubunu size bir değerlendirsinler. Sonra 5 Yıldızlı Otel ne anlama geliyor iyice bir tetkik edin. Ve bir daha düşünün. Bir de bugün ülkemizde her gün ortalama, 2.602 ev ve iş yerine haciz gittiğini, her gün 123 aracın haczedildiğini, ortalama her gün 273 fabrika ve iş yerinin kapandığı,  her gün 26.260 çekin karşılıksız işlemi gördüğü ve 4.312 senedin protesto olduğunu bir deftere yazın. Sonra yeşil alan olan bir yere ticaret merkezi yapmanın dehasını düşünün.

     Aslında bunu İl Genel Meclisi'ndeki ve ülkede iktidarı elinde tutan AKP dönemiyle sınırlamak yanlış! Bakmayın, biz muhalif olduğumuz için bu döneme atıfta bulunuyoruz. Daha geriden, daha dipten gelen bir karmaşanın dışa vurumudur bu. Mazur görün ama görgü eksikliğimizin, güçle birlikte şuursuzca ortaya çıkmasıdır. Bu ülkede maalesef etkileşimlerin büyük bir bölümü hep kötüden yanadır.

  Amaç sadece günü kurtarmak, kendisini ve yakın çevresine mutlu etmektir. Özünde kendisini kurtardığını zannetmektir. Vatan sevgisi, toprak sevgisi, ecdat sevgisi, gelecek sevgisi yalandır. Yok, oluşun, sefilleşmenin başlangıcıdır. Ve bu toprakların, kendini aşamayan insanının bir türlü bitmeyen ve bitmeyecek kaderidir bu.

    Bakın Londra'ya, Paris'e, New York'a, Nevzat hocamız son yazısında resimli anlatmış New York Manhattan'da Central Park'ı. 3,4 Km2! Dünyanın en değerli gayrimenkul havzasında. New York'ta yüzlerce otel bulunmakla beraber bazen yetersiz kalmaktadır.. New York'u yılda 40 Milyon kişi ziyaret eder. Bazı dönemlerde özellikle Manhattan'da kalacak bir yer bulamazsınız. Ama nedense, New York Şehir Meclisi, şehrin bu potansiyelini görmez ve Central Park'a bir tane 5 Yıldızlı Otel ve Ticaret Merkezi kondurmaz. Peki neden?  Çünkü onlar salak, onlar aptal, onların kafası çalışmaz, onlar ticaretten anlamaz.

  Uzun lafın kısası, 24 kişinin paşa gönlü ve hayal dünyası Bolu da yaşayan herkesi ilgilendiren bir konuda halkın istekleri dışında karar almaya yeterli olamaz.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklâle timsal olmuş bir milletiz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Yerlikaya Turizm