Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Hadi Kolay Gelsin!

Cumhur Bandakçıoğlu

  22 Nisan 2009

  Bilindiği üzere Bolumuz 2009 yılına Türkiye'nin en büyük köylerinden biri olarak girmiştir. Bolu'ya bunu reva gören yönetimler bir kez daha taçlandırılarak göreve getirilmiştir. 'Yapamadıklarımız yapamayacaklarımızın teminatıdır' ilkesini kabul edersek, ne kadar umut taşıdığımı tahmin edersiniz. Uzakların karamsar elçisi olsam da, kalemimden genelde eleştirisel söylemler çıksa da, gönlüm hep iyi olmasını ister.

  Seçim öncesi ve sonrası söylenen vaatleri görmek isterim ben! Yeni döneme sokak isimleri gibi çok önemli icraatlarla başlayan belediyemizin Gölcük- Karacasu Teleferik Hattı, Karaçayır Olimpik Parkı, Yukarı Çarşı Tarihi Doku dönüşüm Projesi ve Karacaağaç Havaalanı projelerinin de bir an önce başlaması dileğimdir. Bu projeler de yapılırsa... Projeyi biz çizdik, karayollarının onayladı gibi bahanelere kurban gitmesini istemem. Gidecekse de biz Charles de Gualle Hava Limanı (Paris) gibi çizdik. Ulaştırma Bakanlığı beğenmedi. Kendi projelerini verdiler mazeretine kurban gitmeli.

  Gelelim bizim Cepheye... Eh yenilen pehlivan güreşe doymazmış misali, demeçler havada uçuşuyor. Hani biraz daha alçak irtifadan uçsak. Anadolu tarihinin en büyük siyasi çalışmalarını yapacağız..Bu büyüklüğü merak ettim ben şimdi.. Hangi değer ölçülerinde acaba? Yürü be başkan kim tutar seni.. Ama dikkat et ! Bak  artık kalede Atacan var yani, namı diğer Atamayacan!! Hani Bolu'dan sorumlu parti duayenimizde gazete ziyaretleri yapıyormuş, Resim kareleri pek bir enterasandı.

  Ne diyelim 2009 yerel seçimlerinin taraflarına kolay gelsin diyoruz. Biz takipteyiz.

   

  Cevat Abi'ye geçmiş olsun diyorum

  Gazetemiz köşe yazarlarından Cevat Özsoy abimizi çok severim. Cevat abimizin Fazilet Kırtasiyesi bizim lise çağlarında en uğrak yerlerimizdendi. Cevat abinin vitrininde hep enteresan şeyler olurdu. Ondan aldığım bir yazı takımı ve pusula halen kullanılmaktadır.

  Cevat abi son yazısını Ergenekon operasyonuna ayırmış. Hatta hatta mahkûmiyeti de vermiş!

  Savcı ve hakimlerinde Cevat abinin hızına erişmesini canı gönülden diliyoruz. Bu sebeple, Ergenekon adlı örgütün hazırladığı büyük felaketten burnu kanamadan kurtulan Cevat abi ve onun gibi düşünen tüm hemşerilerimize geçmiş olsun diyorum. Darısı ülkemizin yaşadığı siyasi ve ekonomik felaketlerden etkilenen ve etkilenecek hemşerilerimize.

   

  İyimser olmak gerçekleri değiştirmez!

  Bolu'nun parlayan köşe yazarı Nil Erdem Boludetay'daki köşesinde geçtiğimiz hafta bir kez daha beni ağırlamış. Benim Bolu ve Fuarla ilgili düşüncelerimi uzakların karamsar kanadı olarak açıklamış. Keşke bende bu konuda onun kadar iyimser olabilsem ama nafile. Bolu'yu bir yana bırakın Türkiye bile fuarcılık konusunda Batı'nın ve Uzak Doğu'nun 50 yıl gerisindedir. Her zaman dediğim gibi bu bir devlet politikası olmalıdır. Mahalli arzular sadece kulağa hoş gelebilecek çapta kalır. İstanbul gibi bir dünya şehri bile bu işi dörtdörtlük düzeyde henüz gerçekleştirememektedir.

   

  İnternet Gazete Yayıncılığı
  Allah razı olsun senden Kamuran abi.. Artık her istediğim gün yazabiliyorum. Eskisi gibi sıkışmıyorum. Haberlerin günlük girmesi ve hafta boyunca anında güncellemenin avantajları, zannediyorum herkesi daha çok memnun ediyor. Hani başta biraz üzüldük ama, gazetenin böyle daha bir işlevsellik kazandığı, okuyucularımdan bana bizzat iletiliyor.

   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Dün, dünle beraber gitti cancağızım; bugün yeni şeyler söylemek ( yapmak ) lazım.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak