Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Kurban Bayramı, Bolu ve Boluspor

Cumhur Bandakçıoğlu

  15 Kasım 2010

     Uzun bir aradan sonra Kutsal Bolumuz'dayız. Bayram öncesi şehir oldukça hareketli. Hükümet Meydanı ve Anıtpark arası herhangi bir proje uygulaması olmamasına rağmen, trafiğe kapatılmış durumda ve ciddi anlamda bir trafik keşmekeşi yaşanmakta. Zannediyorum bir alıştırma devresi ve tepki ölçme devresi yaşanmakta.
      Mevcut şehrin fiziki durumu göz önünde bulundurulduğunda Anıtpark Hükümet Meydanı birleşimi, eğer Atatürk Bulvarı Ali Rıza Tekmen Caddesi geçişi yerin altına alınmadığı takdirde ciddi trafik sorunları çıkaracağı şüphesizdir.
  Bu durumda yeni projelendirmeyle kapalı alanın hem meydana, hem de araç geçişine izin verecek şekilde planlanabileceğini düşünmekteyim. Bu şekilde dünyada birçok örnek vardır. Kaldırım ve orta refüjlerin daha düşük seviyede olması. Yolun dekoratif taşlarla döşenmesi ve daha kontrollü bir trafik akışı ile de çözüme kavuşabilir. Ya da yoğun trafik saatlerinde hafta içinde trafiğe açık olup hafta sonları ve özel günlerde trafiğe kapatılabilir.
    

      Pazar günü bu sezon Bolusporumuz'u  ilk defa seyrettim. Ya biz futbola çok uzak kaldık, ya futbol çok değişti. Futbol otoriteleri ne düşünür bilmiyorum ama, ben Boluspor'u maçtan galibiyetle ayrılsa da beğenmedim. Forvet yok, orta saha yok, dan dun bir futbol var. Lig 3.sü Gaziantep B.B gelince, nasıl o sırada olduğuna yine anlam veremedim.  Görünen o ki, süper lig için en büyük etken şans faktörü. Eğer diğer takımların durumu da Gaziantep B.B. gibiyse, Boluspor'un süper lige çıkmaması için hiçbir sebep yok.
      Kapalı tribün üzerinde bir afişe takıldım Boluspor Fan Club! Ya kardeşim siz Amerikalı mısınız, İngiliz misiniz? Ya da Boluspor Michael Jackson mı? Bırakalım bu kompleks ve egoları. Kültür erozyonu hiç değilse taraftar gruplarından uzakta kalsın.
      Bu vesileyle tüm Bolununsesi okurlarının ve köşemizi onurlandıran tüm okurlarımın, Kurban Bayramı'nı kutlar sağlıklı ve mutlu yarınlar dilerim.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Sadelik, iyilik ve doğruluk olmayan yerde büyüklük yoktur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak