Halk BolununSesi'ne güveniyor. Okunuyorsak sebebi budur

İşte Ölee

Sinan Gökdemir

  7 Ocak 2008

  Kış sonunda kendini gösterdi Ve nihayet toprak ana ihtiyacı olan suya kavuştu. Yaşadığımız karanlık günlerde gelen beyazlık ve yeni bir umut yılı, yeni ufuklara doğru yol almamız için start verdi. Bir çok beklenti ile yok olup giden 2007?nin yerini 2008 aldı. Yine beklentilerimiz var haliyle.

  Mengen yine aynı Mengen. Ne nüfusu değişiyor ne yaşantısı. Dün neyse bugünde o. git gide yerli göçü çoğalan, yabancı göç alan haliyle terazinin kefelerini dengede tutuyor. Yıllardır nüfusu değişmeyen entresan bir ilçe olma özelliğini koruyor.

  Siyasi partiler suskun. Onca derneğimiz var suskun. Kabuğuna çekilmiş kahvehanelerde, meyhanelerde, bahar gelse de, çam ağaçlarının altında şöyle bir uzansam beklentileri içersinde ömür tüketiyoruz. Gençliğimiz internet cafelerde savaş oyunları ile mavi, bordo, yeşil bereli talimleri ile hayata hazırlanıyorlar.

  İki kapalı spor salonumuz, istek olmadıgı için, adı üstünde kapalı. Çim futbol sahamızın kaderi de aynı. Düştüğü söylenenen enflasyon buralara uğramadı. Postacı yine mektup yerine resmi ödeme evrakları dağıtıyor. Belediye su parası peşinde. Elektrik kurumu elektrik parası peşinde. Bankalar kredi alacaklarını tahsil peşinde. Vatandaşımız da her zaman olduğu gibi bir kuru ekmek peşinde. Ordumuz pkk peşinde. Üç büyükler şampiyonluk peşinde. Kapkara bir tablo işte.

  Ortada muhabbet edecek bir mevzu yok. İş dönüp dolaşır seçimlere geliyor. Haliyle yerel seçimler. Aday isimler ortaya atılıyor. Çoğu suni. Nabızlar yoklanıyor. Karanfiller dağıtılıyor. Zamanı gelince onları da yazacağız elbet.

  Nasılsa o günlerde memlekete sevgisiyle yanıp tutuşan yurttaşlarımız ortaya çıkacaktır. Ama bir gerçek varki, bugünümüzden bir adım öteye gideceğimizi de bilsek, o kişiye oy vermeyiz. Seçim sonrası sandıktan çıkanın peşinde koşar yağdanlığını yaparız. Halbuki ona da oy vermemişiz. Ama yalakalığı elden bırakmayız. İŞTE ÖLEE.

  Bu arada bayramımızı ve yeni yılımızı kutlayan dostlarımıza da teşekkür ediyoruz. Bunlar arasında her zamanki inceliği ile Aydın Erçelik ağabeyime bizi her halikarda aradığı için ayrıca teşekkür ediyorum.

  Belediyemiz eski sucularından emekli Hüseyin Avcı ağabeyimiz aramızdan ayrılmıştır. Sevgili dostum Zafer Avcı ve ailesine başsağlığı diliyor, ağabeyimize Allahtan rahmetler diliyorum. Mekanları cennet olsun.

  Yüreğimizden sevgiler, Yüzünüzden gülücükler eksik olmasın. Sevgiyle kalın.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ekonomik kalkınma, Türkiye'nin hür, müstakil, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Türkiye idealinin belkemiğidir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak