Halk BolununSesi'ne güveniyor. Okunuyorsak sebebi budur

OLUR İNŞALLAH

Sinan Gökdemir

  12 Kasım 2007

  Zaman çabuk geçiyor. Epey oldu ayrılığımız. Ama böylece olmuyor. Ve yeniden bir aradayız. Eh kalem elimize soğumuş ısındırmaya çalışıyoruz. Bakalım ısınacakmı.

  Mengen yine aynı Mengen ıssız, sessiz, kabuğuna çekilmiş ıssız bir ada. Küresel ısınmanın etkilerini taşıyor. Aramızdan ayrılanlar acılarını, anılarını, sevinçlerini bırakıp gittiler. Son olarak Samatyalı Yılmaz lakaplı Dursun Kutlu abimiz terki diyar etti. Öğretmen evinin işletmecisi kıymetli ağabeyim Dursun Kutluya Allahtan rahmet dilerim. Sevenlerin başı sağolsun Acıları acımasızdır.

  Kanlıca mantarına hasret bir yıl geçiriyoruz. Pazarda bir hafta altın kıymetinde kilosu 15 ytl den satışa sunuldu. Meyveler çok idi. Kış çetin geçecek sanırım. Atalarımız öyle derdi.

  Dereler kurudu Mengen'de. Son yağışlarla beraber kımıldamaya başladı da, kokusu azalıp bir nefes almamızı sağladık.

  Mengen Merkez'de 2007'de teslim edilmesi planlanan Toki inşaatları yer muamması sonuçlandırılmadığından fiyasko halini aldı. Ali suçlu Veli suçlu. Keşke çözülseydi Mengen bu konuda hem zaman hem ivene kaybetmiştir.

  Bu konuda Pazarköy beldesi sanırım iktidar partisi olmanın avantajını kullanarak, Mengen'den sonra başlamasına rağmen Toki inşaatlarını dikmeye başladı bile. Ramazan başkan bu konuda sanırım şanlı. Sayın Yurdakul başkanımın yalnızlığı sürüyor gibi.

  Mengende kaldırımlar yapıldı. Türkbeyli mahallesi kabristanı düzenlendi. Yürüyüş yolu yapıldı Ama Mengen daha büyük yatırımlara gebe olur inşallah.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Az şey bilirsek bir şeyin doğru olduğuna emin olabiliriz, bilgi artınca şüphede artar.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak