Halk BolununSesi'ne güveniyor. Okunuyorsak sebebi budur

EKTİĞİN TOHUMLAR YEŞERECEK

Sinan Gökdemir

  10 Nisan 2006

  İşte hüzünle mutluluğun bir arada yaşandığı, alkışların ortalığı inlettiği, gözyaşlarının sel olup akıp gittiği, öylesine anlamlı bir gündü ki inanılmaz. Kral yoktu ama prensleri, prensesleri oradaydılar. And içtiler. Yeni krallar geliyor diye haykırdılar. Hocam sen rahat uyu, bizler nöbeti devralıyoruz diye avazları çıktığı kadar bağırdılar.

  Aşçılar Derneği Başkanımız, pek muhterem değerli ağabeyim Mustafa Öztürk şanına derneğine, aşçılarına, öğrencilere, Mengenlilere yakışır bir organizasyon üstlenip, minik bir festival düzenini krala yakışır şekilde yerine getirdi.

  Mustafa abimle tanışmamız yıllar önce ?OLMADI AŞÇI HEMŞERİM? başlıklı yazıma tepkisi ile gerçekleşmişti. Neredeyse dövecekti beni. Ama amacımızın Mengen için olduğu izah edilince dostluğumuz o günden sonra pekişti.

  Mustafa abi yaralı dertli,hüzünlü.Tekrar söylüyorum diyor.?Festivali bize bıraksınlar en kralını yaparız?? Hayrettir gelen bırakmıyor vesselam..

  Aşçılık okulumuzun kepçe devir törenindeydik. Rahmetli Müdürüm Fatih Kılıç'ın Aşçılar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk ağabeyimle planladığı ama görmesi nasip olmayan geleneksel kepçe devir teslim töreninin birincisi vasiyet bilindi ve tüm masrafları Aşçılar Derneği tarafından karşılandığı mezuniyet töreni cumartesi günü gözyaşları arasında gerçekleştirildi.

  Organizasyon mükemmeldi. Ses düzeni bu sefer güzeldi. Saygı duruşu, Milli marşımız, konuşmalar ve plaket töreni.

  Öğrencilerimiz birer spiker edasında şiirler okuyarak programı mükemmel bir şekilde sundular. Merve Varlık ve Samet Ak isimli öğrencilerimizdi bu yetenekler. Hocamızın sevenleri, bilhassa Kılıç ailesi ayakta zor duruyorlardı. Tabiki bizimde gözyaşlarımız okul önüne ektiği çimlere karıştı. Dedik ya hüzün ve mutluluk.

  Törenden bir gün önce Yener abimi aradım iki kez. Ne beni nede Aş. Der. Bşk.ını eski dostu Mustafa abimi geri çevirmeyerek her zaman olduğu tam saatinde törene icabet ettiler. Hasret giderdik. Epeydir görmüyorum kendisini. Ama Yener abim yine aynı. Hala genç. Öylede kalsın. Gerçi omuzlarına düşen bir kaç ak saç tanesini elimizle aldık ya neyse. Onun saçları onda bu enerji varken yeniden siyahlaşır.

  Mengen Kaymakamı Ali Fuat Akın güzel konuştu. Müdür vekili Ali Çobanoğlu?da öyle. Dernek Başkanımız Mustafa Öztürk konuşmakta güçlük çekip ağlamamak için kendini zor tutunca kısa bir konuşma yaptı.Eski mezunlarından Levent Demirçakmak konuşmasıyla güne damgasını vurdu.Telefonda bile konuşurken önümüzü iliklerdik rahmetli müdürümüzün.İşte o öyle bir insandı? dedi.

  Kepçe devir teslimi yapıldı. Aşçılık andı tencerenin başında yapıldı. Plaket töreninde rahmetli müdürümüzün plaketi değerli eşi Nuray Kılıç'a verildi. İşte o an herkes ayakta alkışlar dakikalarca sürdü.

  Pilavlar harikaydı. Sponsor firmalar sodexho, Tuzot, coco cola, ikramlarını esirgemediler. Tuzot mezun öğrencilere birer hediye paketi vermeyi ihmal etmedi. Dedim ya minik bir festivaldi. Kepler havaya atıldı. Nevzat ustalar, Salih ustalar, Haşim ustalar ve birçok aşçılar bu mutlu ama hüzünlü günde öğrencilerimizi yalnız bırakmadılar. Yakışan buydu. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Yakışanı buydu. Sen rahat uyu hocam. Ektiğin tohumlar yeşerecek.

  Yüreğinizden sevgiler, yüzünüzden gülücükler, kafanızdan soru işaretleri eksik olmasın. Sevgiyle kalın.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  İşsiz adam durgun su gibidir, bozulup kirlenir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Düzce Çiçekçi