Halk BolununSesi'ne güveniyor. Okunuyorsak sebebi budur

Hadi Oradan

Sinan Gökdemir

  26 Aralık 2005

  Buz gibi bir hafta geçirdik malumunuzdur.Bugün hava biraz yumuşadı gibi ama akşamları soğuk kaçınılmaz oluyor. Kış yüzünü artık iyice gösterdi.

  Mengen?de durum her zamanki gibi. Öğrenciler her yerde olduğu gibi burada da uzun sürecek yeni yıl, yarı yıl, bayram tatillerinin telaşı ve karne endişeleri ile yaşıyorlar. Ömrümüzün yarısı zaten tatillerle geçiyor. Ne zaman çalışacağız bilinmez.

  Mengene ait bir web sitesinde şiirlerim yayınlanmıştı. Amacım sadece Mengen?e ait olan bu siteye katkıda bulunmaktı. Bir ara baktım internetten sadece benim şiirlerim mahsurlu olduğundan olsa gerek kaldırılmış. Üzülmedim desem yalan olur. Duyumlarıma göre provokatörlük yapıyormuşum. Halkı isyana teşvik ettik sanki. Çoluk çocuğun doldurmasıyla verilen karara saygılıyız. Gençlerin kestiği parmak acımaz. Canları sağ olsun.Ve uzaktan Mengen yönetilmez sadece özlenir. Oda duygu sahibi olanlar için geçerlidir.

  Şayet Atatürk, İzzet Baba, Cumhuriyet, Mahalle, Sevgi, Aşk, Aşçılık üzerine yazılan şiirler provokatörlük oluyorsa, başka adres aramayın o benim.

  Bir yerlerde gördüğünüzde önünüzü ilikleyip ağabey diyecek kadar iki yüzlü olmanıza gerek yok. Ne demiş ünlü düşünür Mevlana Celalettin Rumi Hazretleri; Ya göründüğün gibi ol/Ya olduğun gibi görün. Öylede olmalı değil mi. Riyakarlık gençliğinizi zedeler. Sonra üzülen siz olursunuz.Sağda solda konuşurken biraz etrafınızı tartın yada gelin yüz yüze konuşun.Daha yazdığınız yazıların mürekkebi kurumadı.Yalamak zorunda kalırsınız.

  Bu hafta bu kadar.Yüreğinizden sevgiler, yüzünüzden gülücükler eksik olmasın. Sevgiyle kalın...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ben icap ettiği zaman en büyük hediyem olmak üzere, Türk Milletine canımı vereceğim.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak