Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

SON YAZI ?2

Murat Gücüm

  20 Aralık 2004

  30 Ağustos 2004 tarihinde bu köşede son yazı adlı yazımızda ne demiştik; ?...Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Afet İşleri Genel Müdürlüğü kanunu uygulamamakta ısrar ediyor, artık kanunsuzluğu ilke edinenlere söyleyecek sözümüz kalmadı. Hak sahibi olarak kanunu uygulatacak kurumlara gideceğiz. Kanunsuzluğu, adaletsizliği ilke edinenler kadar sorumluluk duyan kurumların da ülkemizde mevcut olduğunu bilerek haklarımızı aramaya devam edeceğiz ve hukuki hakkımızı kullanarak hakime gideceğiz...? dedikten sonra Bolu Kalıcı Afet Konutları hak sahiplerine yönelik kanunsuz uygulamalarla ilgili açtığımız dava sonuçlanıncaya kadar konuyla alakalı yazı yazmayacağımı söyledim. Yazmadık. Ve 90 gün sonra 30 Kasım 2004 tarihinde Sakarya 1?inci Bölge İdare Mahkemesi, aralarında benimde bulunduğum 650?ye yakın hak sahibi hakkında yürütmeyi durdurma kararı verdi. Doğal olarak bu konuyla ilgili bir yazı yazma hakkı da bizim oldu. Sonuç; Dava açan hak sahiplerinin yürütmesi durduruldu. Fakat Bolu'da yaklaşık 1100 hak sahibi(Dava açmayanlar) şaşkınlık içinde. 2003 yılı taksitini faiziyle ödeyenler şaşkınlık içinde, borç senetlerinde ilk ödeme tarihi 2006 yazanlar şaşkınlık içinde. Düzce, Sakarya, Kocaeli, Yalova ve diğer illerde ki hak sahipleri şaşkınlık içinde. Fakat 6 ayrı kanunsuz uygulama yapan Bayındırlık ve İskan Bakanlığı yetkilileri yerinden kıpırdamıyor. Gelinen şu saate kadar da hala suç işlemeye devam ediyor.

  Buradan bir kez daha milletvekillerine, siyasi parti il başkanlıklarına, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı yetkililerine sesleniyorum. Kanun gün gelir herkese lazım olur. Kalıcı Afet Konutları geri ödemesine ilişkin kanunsuz uygulamaya devam edildiği sürece şahsınıza ve kurumunuza karşı toplumun güvenini yitirdiğiniz gibi kanunsuzluğun bir meziyet haline dönüştürülmesine yardımcı olursunuz. O yüzden uygulamayı bir an önce durdurarak bütün hak sahiplerini aynı çizgiye getirin. Bu sizin asli görevinizdir.

  Daha endişesiz ve mutlu ve adaletli ve barış dolu günler bizlerle olsun.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak