Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

SON YAZI

Murat Gücüm

  30 Ağustos 2004

  Afet Yasası'nın tanımladığı haksahibi olarak, aynı yasanın ilgili maddesini tahrif edip, kanunu görmemezlikten gelerek suç işleyen Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Afet İşleri Genel Müdürlüğü'nün uygulamalarını durdurmaya yönelik 5 haftadır bu köşede yazılar yazdık. Kısacası Afet İşleri Genel Müdürlüğü'nü köşemizde ağırladık.

  Peki ne oldu? 15 Temmuz 2004 tarihinde başlatılan bu kanunsuz uygulamayı, bizler dahil milletvekillerimiz de durduramadı.

  Hani "Bolu sokaklarında Şemsi Ahmet Paşalar (derebeyler) dolaşmaya başladı" demiştik. Hakikaten ellerini kollarını sallaya sallaya dolaşıyorlar. Fakat bu derebeyleri hiç umutlanmasınlar. Çünkü önce insan ve temel değerler diyen kişi ve kurumlar ülkemizde azımsanamayacak kadar çoktur.

  Artık kanuna rağmen kanunsuzluğu kullananlara karşı hukuki hakkımızı kullanarak hakime gidiyoruz. Bu hafta Sakarya İdare Bölge Mahkemesi'nde; Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Afet İşleri Genel Müdürlüğü'ne karşı yürütmeyi durdurma istemli idari dava açacağız. Ve diğer illerdeki haksahiplerinin de bu konuda uyaracağız. Çünkü bu sorun yaklaşık 40 bin haksahibinin sorunudur.

  Adalet mutlaka yerini bulacak ve kanunsuzluk mahkum olacaktır.

  Daha endişesiz ve mutlu ve adaletli ve barış dolu günler bizlerle olsun.

  NOT: Bolu Kalıcı Afet Konutları haksahiplerine yönelik kanunsuz uygulama ile ilgili, Mahkeme sonuçlanıncaya kadar köşemizde başka konu ve konukları ağırlamaya devam edeceğiz.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Biz dünya medeniyeti ailesi içinde bulunuyoruz. Medeniyetin bütün icaplarını tatbik edeceğiz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak