Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

KANUN - DÜZEN HERKESE LAZIM!

Murat Gücüm

  23 Ağustos 2004

  21 Temmuz 2004 tarihinden bu yana Kalıcı Afet Konutları hak sahipleri; Afet İşleri Genel Müdürlüğü'nün tüm deprem bölgesinde ve Bolu'da yutturmaya çalıştığı yasa dışı uygulamalarına karşı duruyor, KANUNUN UYGULANMASINI istiyor. Fakat zaman zaman görevliler kimi zamanda yurttaşlarımızdan bazı eleştiriler geliyor. "Kanun sizin söylediğiniz gibi. Haklısınız. Ama, sizlerde kaç yıldır konutlarda oturuyorsunuz? Bu kadar da olmaz. Şükredin ve istenen ödemelerini yapın" Bu yorumdan önemli bir satırbaşı çıktığı için bu cümleyi irdelemek gerek. Bu cümleden; Kanunun gösterdiği yolu -yaşam değerleri yani günlük hesaplar değiştirebilir. Adalet böylece sağlanabilir- anlayışı çıkıyor. Bu bakış açısı, düzeni sağlayan kanunların ikinci plana atılabileceğinin kanıksandığını gösteren bir anlayış olup çok tehlikelidir.

  Bende bir hak sahibi olarak, mevcut uygulamaya sadece parasal değer hesabı yaparak karşı durmuyorum. Kanunsuz bir borçlandırma senedi imzalamak zorunda bırakıldığım için karşı duruyorum. Hak sahipleri arkadaşlarımızın da bunun için karşı durduklarını biliyorum. Bizim tepkimizi sadece parasal değer olarak görüp te kanunu ikinci plana itenlere bir çift sözümüz var. Bugün Kalıcı Afet Konutları hak sahiplerine yapılan kanunsuzluklarla, yaşamın başka bir aralığında karşılaşırsanız sizde karşı çıkın. O zaman biz de sizin yanınızda mutlaka olacağız. Bildiğiniz gibi kanunlar hepimizin yaşamını düzenler -tanzim eder- Bu yüzden herkese lazım.

  Kalıcı Afet Konutları hak sahipilerinin bütün tepkilerine rağmen mevcut uygulama neticesinde imzalatılan borçlandırma senetlerinde dört ayrı, ilk taksit tarihi mevcut. (Temmuz 2003-2004 -boş- 2006)

  Afet İşleri Genel Müdürlüğü kanunun ilgili maddesini uygulamamakta ısrar ediyor. Artık kanunsuzluğu ilke edinenlere söylenecek sözümüz kalmadı. Hak sahibi olarak kanunu uygulatacak kişi ve kurum arıyoruz. Kanunsuzluğu , adaletsizliği ilke edinenler kadar -sorumluluk duyan, adil olan kişi ve kurumlarında ülkemizde mevcut olduğunu biliyor ve haklarımızı aramaya devam edeceğiz.

  Daha endişesiz ve mutlu ve adaletli ve barış dolu günler bizlerle olsun.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Türk Milletinin istidadı ve kesin kararı medeniyet yolunda, durmadan, yılmadan ilerlemektir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak