Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

ARASTA İÇİ

Murat Gücüm

  23 Şubat 2004

  Son bir yıldır takip ediyorum. Yukarı çarşıda esnafın tabiri ile alışverişle ilgili tık yok. Bu hafta içinde günlerden bir gün saat 13.00 civarında çarşıyı dolaştım. Ve siftah etmeyen esnaflarla karşılaştım.

  Taşhanıyla, Yemeniciler Sokağı, Bakırcılar Sokağı ve diğer sokakları ile ARASTA İÇİ'nin bilinen tarihi gözümüzün önünden geçtiğinde son durum içler acısı.

  Ticari birikim, yeni kültür açısından bakıldığında Bolumuzun en eski alışveriş merkezi ARASTA İÇİ; Bolu'da doğanların, okula gidenlerin, evlenenlerin ve ölenlerin tüm ihtiyaçlarını daha düne kadar karşılayan bir ticaret merkeziydi. Gelinen noktada yaşanan sorunları sadece genel ekonomik duruma bağlamaya çalışıldığında Yukarı Çarşı esnafı tepki gösteriyor. Problemin sebebini kimi haksız rekabete, kimi Esnaf Odaları'na, kimi Belediye'ye yükleyerek şu andaki mevcut duruma katlanıyorlar. Tabi ki bu sorun hepimizin önünde. Buradan çıkarak yerel seçimlerin arifesinde tüm adaylara sesleniyoruz. Yukarı Çarşı ile ilgili geniş kapsamlı projelerinizi Bolu ve Yukarı Çarşı esnafı bekliyor.

  Ayrıca, hiç kimse Bolu'yu Tokyo yada Newyork yapmaya kalkmasın. Çözüm Bolu'nun kendi coğrafyasında, kendi kültüründe zaten mevcut. Yeter ki çağdaş düşünüp doğru önermelerde bulunulsun.

  Sevgili adaylar tercih sizlerin.

  NOT: Sayın Okurlar. Yerel seçimlere kadar her hafta Bolumuzun yerel yönetim eksenli sorunlarını gündeme taşıyacağız.

  HAYAL DEĞİL GERÇEK

  Bolu İli Özel İdaresi 2004 yılı bütçesini yapmış. Ve en büyük payı Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ayırmış. Gözlerime inanamadım. Bir rüya gibi.

  Bu bütçeyi yapanlara, başta sayın Vali Mehmet Ali Türker'e ve İl Genel Meclis Üyeleri'ne teşekkür ediyorum.

  Hayalimiz ülkemiz bütçesindeki en büyük payını eğitimde olmasıdır. Bir gün onu da görebilir miyiz bilmiyorum.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın , dostlarınız sizi geçsin.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak