Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Bolu'nun ortasında ibret bir manzara

Dumlu Demircioğlu

  26 Mayıs 2010

      Bu yazımı okuyanlar, ne olur gidin Anıtpark'taki Atatürk Heykeli'nin arkasına bir bakın. Üşenmeyin, bana ne demeyin, 3-5 dakikanızı verin ve gidip orayı bir görün. Eğer Bolu'yu seviyorsanız, hak ve adaletten yana iseniz, Allah korkunuz varsa, çevreye karşı duyarlı iseniz, kendinizi yetkili görüyorsanız, elinizi vicdanınıza koyun ve düşünün, hangi mantık ve düşünce oranın mahvedilmesine göz yumar...?
  Mahallenin bebeklerinin, çocuklarının, gençlerin, yaşlıların oturup eğlendiği dinlendiği o çocuk parkı YOK artık. İPTAL.
      Yeryüzündeki canlı insanları öldürmek kadar, canlı bitkileri de öldürmek günah değil midir? Çevrenin mahvolmasına daha ne kadar seyirci olacağız? Orada yok edilen yılların Çınar ağaçları ve diğer ağaçlar nasıl göz göre göre yok edilir? O çocuk parkı nasıl göz göre göre iptal edilir?
       Yetkililerin bu parklarda istedikleri nedir...? Yakın geçmişte Cumhuriyet Parkı da kıl payı mahvedilmekten kurtarılmıştı...
  Sayın  valinin giderayak kullandığı dar kafalılar yorumunu asla kabul etmiyorum. Hiçbir insan dar kafalı değildir. Sadece ilgisizdir-adam sendecidir-bana necidir-kendini yormaz diye düşünüyorum. Fakat bu Anıtpark- Hükümet Meydanı Projesi üzerinde, inanıyorum ki bütün Bolulular ayağa kalkıp, şehrin mahvedilmemesi için ve oradaki trafiğin keşmekeş olmaması için fikirlerini söyleyeceklerdir.
      Son olarak diyorum ki:
      Neredesiniz Orman Mühendisleri, Ziraat Mühendisleri, Hukukçular, Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu, Çevre Dernekleri, Şehir Planlayıcıları ve Bolu'yu seven yüzbinler, neredesiniz......
       Tekrar saygı ve sevgi ile sizlerden rica ediyorum, orayı bir gidip görünüz. Yüreğiniz sızlayacak. Ve lütfen sesinizi vicdanınızı konuşturun, meseleye el atın. Ben hep ağlıyorum ama Bolu ağlamasın.

  • Masum'ca.27 Mayıs 2010 . 00:19

   AAAAH ah sn dumluca ah!BOLU'da sadece orasımı katlediliyor sanıyorsun, gel birde KARAÇAYIR'I gör!Karaçayırın hali içler acısı.BOLU'lu KARAÇAYIR'DA atatürk orman parkının aynısı bir çalışma ve oluşma beklerken yılların o güzelim KARAÇAYIR'ını nasıl katlediyorlar. feryadımız arşa çıktı fakat sesimizi duyan yok. herkes lal olmuş, insaf izne çıkmış, ızdırabımız çok büyük....

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Türk Milletinin istidadı ve kesin kararı medeniyet yolunda, durmadan, yılmadan ilerlemektir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak