Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Tarihini bilmeyen millet olmayalım

Dumlu Demircioğlu

  1 Ekim 2010

    Türk milleti olarak hep tarihimizle övünmüyor muyuz? Okullarımızda tarih dersleri okutmuyor muyuz? Niçin; geleceğe daha iyi hazırlanmak için. İyi veya kötü, doğru ve yanlış olaylar olmuş olabilir, hepsinden ders alınmalıdır.
   Türk milleti maalesef çok unutkandır. Geçmişe pek önem verilmemektedir. Mazisini bilmeyen bir millet eninde sonunda perişanlığa mahkumdur. Fakat, milletimiz nankör değildir. Öç alma sevdasında hiç değildir. Kısasa kısas, kana kan düşüncesi medeni toplumlara yakışmaz. O halde;
   12 Eylül 1980  müdahalesini, elimizi vicdanlarımıza koyarak irdeleyelim. Yaşı 40-45 üzeri olan bir nesil 12 Eylülün neden, niçin yapıldığını çok iyi bilir, yaşı küçük olanlara hikaye gelir.
   UNUTMAYALIM, yurtta kan gövdeyi götürüyordu. Memleket tamamen ikiye bölünmüştü. Cumhuriyet elden gidiyordu. BÜYÜK ATATÜRK'ÜN KURDUĞU BU BAĞIMSIZ DEVLET PARÇALANMAK ÜZERE İDİ.
   Okullar kapalı, üniversiteler tükenmiş ve işgal altında, hiç kimse sokağa çıkamıyor, hizmetler durmuş, yatırımlar tamamen bitmiş, fabrikalar çalışmıyor, devlet memurları bile işine gidemiyor ve akşam olmadan sokaklar boşalıyor. Hemen her gün, her tarafta devamlı cinayetler işleniyor, bombalar atılıyor, kısacası memleket yanıyor. Unuttunuz mu bunları ey yargıya gidelim diyen güruh!
   12 Eylül 1980 müdahalesi vatanımızı, Cumhuriyetimizi yeniden doğurmuş ve yaşatmıştır. Bu millet en az iki sene orduyu göreve çağırmıştır. Aslında 12 Eylül'ü topyekun Türk Milleti yapmıştır. Ciheti askeriye ve komutanlar mecbur kalmış, ön ayak olmuşlardır.
   Kimin hakkında 12 Eylül 1980'nin hesabını soruyorsun ??? Eğer bugün yaşıyorsan ve varsan, çoluk-çocuğun yaşıyorsa, Türkiye diye bir vatan varsa 12 Eylül 1980'nin sayesindedir. Yapmayın, bilip bilmeden dolduruşa gelmeyin, vicdan sahibi olun.
   Binlerce vatandaşımızın bir hiç uğruna öldürüldüğü ve hesabı-kitabı yapılamaz kayıplarımızın olduğu bu vatan, yeniden ve ertesi gün tekrar Cumhuriyetine ve bağımsızlığına kavuşmuştur.
   Bu millet, sağduyusu ile, vatana bağımlılığı ile ve güçlü ordusu ile ilelebet yaşamalıdır, yaşayacaktır. Gerçekleri bilmeyenlerin, nankörlerin ve vicdansızların niyet ve düşünceleri deryada bir damla dahi değildir.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Biz dünya medeniyeti ailesi içinde bulunuyoruz. Medeniyetin bütün icaplarını tatbik edeceğiz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak