Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Mehmet Özer ( Namlı)

Cumhur Bandakçıoğlu

  22 Mart 2011

       Namlı, biz İstanbul'daki Bolulular'ın en önemli lezzet duraklarından bir tanesidir. Sıradan bir Restoran, ya da Kebapçı değildir. Vazgeçilmez bir mekândır. Bu vazgeçilmezliğin arkasında işletmenin Bolulu sahipleri ve Bolulu personeli yatar. İstanbul'un en merkezi noktalarından Nispetiye Caddesi'yle Gonca sokağın kesiştiği noktada Levent'te yer alır. Benim bildiğim ve bizzat gittiğim en az 26- 27 yıldır aynı noktada konuklarını ağırlar. Her basamağında hemserileriniz size kendinizi özel hissettirir. İşte bu vefalı mekânın en büyük karakterlerinden bir tanesi de Hemşerimiz Şef Mehmet Özer'dir.

      Namlı'yla özdeşleşmiş, mekânın tüm misafirlerinin gönlünü fethetmiştir. Bizimde dostluğumuz abi kardeşliğimiz çok eski günlere dayanır. Mehmet Abi beni ve misafirlerimi Namlı'ya her gidişimizde büyük bir içtenlikle ağırlar. Onun bu içtenliği her türlü takdirin üstündedir. Mekân, İstanbul'un çok önemli noktasında olması ve de lezzetiyle meşhur olması sebebiyle sanat, iş dünyası ve siyaset dünyasının önemli isimlerini de ağırlamaktadır. Bütün bu farklı isimlerin gönlünde taht kurmuş kişiside tartışmasız Mehmet Özer'dir.

       Mehmet abi, geçtiğimiz hafta Cumartesi günü oğlu Emrah'ı evlendirdi. Tabii ki bu özel günde Mehmet abinin yanında olmamız bizim birinci dereceden görevimizdi. Oldukça kalabalık düğün töreninde birçok hemşerimizle beraber, Mehmet Abi'nin ünlü dostları da vardı. Kan kanı çeker bizde CHP İstanbul eski İl Başkanlarından Sn. Ali Özcan'ın masasında oturduk.
  Bugünkü CHP üst yönetimiyle de oldukça sıcak temas içinde olan Ali Başkan, sempatisiyle bizleri oldukça etkiledi. Bu hafta politikadan uzak duralım dedik ama yine olmadı. Sn. Ali Özcan'la başta CHP olmak üzere birçok konuda konuştuk. O'nun fikirlerinden tecrübelerinden feyz aldık. Bu vesileyle Başta Mehmet abi olmak üzere, Özer ve Urfani ailelerini tebrik eder Burcu ve Emrah'a Mutluluklar dilerim.

      Resim1: Adil Güzel. CHP İstanbul Eski İl Başkanlarından Ali Özcan Bendeniz ve Burak Karsu Ayakta; Mehmet Özer ve Resme kaçak olarak giren Yılmaz Becikoğlu amcamızın çiçeği.
  Resim 2: Burcu ve Emrah çiftiyle beraberiz.

        CHP'nin seçim vaatleri korkutuyor
      Bu hafta politika yazmayalım diyordum ama düğünle birlikte ve de patronum Sn. Hazim SESLİ'nin Uşak'ta AKP'den aday adayı olması sebebiyle yine siyasetin içine düştük. Seçim tarihi yaklaştıkça meydanlarda heyecanda artıyor.  CHP'nin Aile Sigortası ve Bedelli Askerlik projeleri iktidar partisinin ciddi tepkisine neden oluyor. CHP yapamayacağı şeyleri niye ortaya atıyor tarzında eleştirilerle karşı karşıya. Düne kadar proje üretmediği için farklı bir söylem geliştirmediği için eleştirilen CHP, şimdi geliştirdiği projelerden dolayı iktidar tarafından top atışına tutulmuş durumda. Bu serzenişin arkasında ne var acaba? Bizi bu köşede halkın gerçeklerinden uzaksınız diye eleştirenlere, halkı aptal yerine koyuyorsunuz diye yazanlara sormak istiyorum? Acaba bizim bilmediğimiz bir şey mi var?  Bu 2 projeye tepki neden? Ben size söyleyeyim. İktidar partisinin aklında döner ekmeğe ve birkaç konsere oy veren, yani Genç Parti'ye oy veren % 7'lik kitle var. Korkunun arkasındaki sebeplerden birisi bu! Ali Özcan Başkan'dan öğrendiğimize göre CHP projeleri ard arda gelecek. Hayırlısı bakalım!

                                                                            

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Medeniyetin emir ve talep ettiğini yapmak insan olmak için yeterlidir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak